Forum Klubu ROVERki.pl :: Kamel - Rover 214i
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Kamel - Rover 214i
Autor Wiadomość
Kamel 




Dołączył: 15 Maj 2010
Posty: 94
Skąd: Kraków

Rover 200

Wysłany: Nie Lis 18, 2012 12:44   Kamel - Rover 214i

Witam wszystkich :)

Jako początkujący, chciałbym się przedstawić i opowiedzieć coś o moim Roverku...

Krótka historia:

Moja historia związana z tą marką sięga czasów szkoły podstawowej, gdzie jeden z nauczycieli jeździł właśnie niezbyt dużą, dynamiczną i wyróżniającą się na tle wszystkich civiców i golfów 200setką. Od samego początku wpadła mi w oko, zacząłem zwracać większą uwagę na te samochody, oczywiście nasłuchałem się o nich wiele krytyki - a to części drogie, a to mało znana marka, a bo to, bo tamto. Bynajmniej jednak nie zraziłem się tym i wkrótce w moim garażu zaparkowała bordowa 3drzwiowa 214 z 1996roku. Jako, że był to mój pierwszy samochód, którego długo szukałem, był moim oczkiem w głowie. Zarejestrowałem się na forum, codziennie przeglądając wasze modyfikacje, porady, powoli układając sobie w głowie swój własny projekcik do którego chciałem dążyć... "Chciałem" to dobre słowo, ponieważ po roku bezawaryjnej eksploatacji samochód zaczął się przegrzewać, zaczęło wszystko stukać, pojawiły się wycieki oleju na silniku oraz w zbiorniczku płynu chłodniczego - hgf. Ponadto tu i ówdzie zaczął rudzieć, co prawda miał swoje lata i swój przebieg - 240tyś więc miał jak największe prawo. Jednakże historia lubi zaskakiwać, w tym samym czasie moją uwagę zwrócił drugi roverek wystawiony na allegro za śmieszne pieniądze, co prawda był po małej stłuczce - zderzak, lewy błotnik, reflektor, maska, pas przedni. Silnik cały, suchutki, podłużnice nie tknięte oraz w tym samym kolorze co mój - bordowy, z tym że była to wersja 5 drzwiowa. Po krótkich negocjacjach kupiłem go za połowę ceny jaką musiałbym wydać na naprawę uszczelki pod głowicą :) Zrobiłem przeszczep wszystkich wyżej wymienionych elementów, przerejestrowałem samochód i od paru miesięcy cieszę się drugim roverkiekiem z tym samym silnikiem, jednak różnica w jeździe i prowadzeniu jest ogromna, pierwszy samochód najwidoczniej od początku zakupu był już "zmęczony" a ten mimo słabego 8v śmiga i spisuje się rewelacyjnie, a co będzie dalej - zobaczymy.


Modyfikacje:

Seria sama w sobie jest ładna, temu autku nie potrzeba zbyt wiele by zwracał uwagę na drodze. Jednakże są różne gusta i guściki, ja planuje zrobić samochód dla siebie, tak jak mi się to widzi. Zawsze jednak wysłucham porad i opinii innych, to właśnie wasze projekty mnie zainspirowały i stopniowo, powoli staram się je realizować.

Tak więc aktualnie jest to seryjna 214 rocznik 1997, silnik 1.4 8v z przebiegiem 210tyś. Został ochrzczony jako "Dziunia" - nie wiem dlaczego ale ta nazwa już się przyjęła :)
Zrealizowane modyfikacje optyczne:
- zderzak tylny - r25
- lusterka - r25
- kierunki boczne białe
- srebrna siatka w grillu i zderzaku
- Oryginalne Alu 15' z oponami Barum Bravuris 195/50, zima stal 14' Micheline Alpin 175/65

Środek:
- Alu ramki na pokrętła nawiewu i zegary
- Nowy skórzany mieszek szyty na zamówienie
- Wygłuszony bagażnik, oraz przednie drzwi matą bitumiczną
- Głośniki Hertz DCX 165 2x przód, 2x tył + subwoofer MAGNAT BS30 + radio CLARION CZ202E

Mechanicznie: narazie nic

Plany na przyszłość:
- Gleba (w przyszłym tygodniu zakładam na amortyzatory sprężyny jamex) ale po nowym roku będę szukał zawieszenia od mg zr
- Dokładki przód/tył mg zr + progi (cholernie ciężko to zdobyć, nikt mi nie chce sprzedać samych dokładek, tylko w całości ze zderzakami, no ale próbuję dalej w końcu się uda)
- Skórzana tapicerka z r25/mg zr (jestem w trakcie poszukiwań)
- Likwidacja chromów z przedniego zderzaka + grill w kolorze auta + czarna siata
- Oczy Aniołka na przód (3/4 forum ich nie lubi, ale tak jak pisałem auto robię dla siebie a jest coś w nich co mi się podoba, pozostaje dylemat - czarne czy chrom)
- W dalszej przyszłości swapik na 1.6 16v, jak się nie uda zdobyć silnika z 1.4 16v również będę zadowolony (brakuje tych paru koni w 8v) :/

Ogólnie podoba mi się pomysł zrobienia z rover-ka, zr-ka :)
Na wiosnę samochód przejdzie polerkę, wszystkie czarne elementy zostaną odświeżone (nie chce malować pod kolor, podoba mi się ten czarny akcent) Oryginalne alusy zostaną pomalowane na czarny metalik, chyba że wpadnie mi w oko jakaś ładniejsza fela, aczkolwiek ta jak narazie mi się podoba.

Autko na razie nie ma co się równać z niektórymi forumowymi egzemplarzami, ale fajnie będzie stopniowo dokumentować i chwalić się wszystkimi zmianami, które będę starał się realizować :)
Na koniec parę fotek:





 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Lis 18, 2012 12:44   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Nie Lis 18, 2012 12:54   

Kamel napisał/a:
pozostaje dylemat - czarne czy chrom)

Jak coś to tylko czarne. :wink:
Ogólnie fajny roverek w fajnym kolorku.
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
Kamel 




Dołączył: 15 Maj 2010
Posty: 94
Skąd: Kraków

Rover 200

Wysłany: Wto Lis 20, 2012 10:48   

Przyszły nowe sprężynki - Jamexy.
Różne opinie, niektórzy odradzają, inni zachwalają. Gdyby nie okazja pewnie bym nie kupił, ale trafiły się o połowę taniej niż z allegro, dlatego łyknąłem :D Przy dobrych wiatrach w przyszłym tygodniu wylądują na samochodzie, a ostatecznie i tak będę polował na zawieszenie od zr-ki.

 
 
imejdz 




Pomógł: 23 razy
Dołączył: 19 Lip 2010
Posty: 363
Skąd: Legionowo

Rover 200

Wysłany: Wto Lis 20, 2012 17:56   

Kamel napisał/a:
w przyszłym tygodniu zakładam na amortyzatory sprężyny jamex
jak możesz to zrób zdjęcie przed i po :P najlepiej z tej samej perspektywy ;)

Kamel napisał/a:
czarne czy chrom


czarne, najlepiej przypasują do reszty skoro mówisz że zostawiasz czarne elementy na aucie:)

Kamel napisał/a:
Oryginalne alusy zostaną pomalowane na czarny metalik


jakie masz felgi? bo na zdjęciach widzę kołpaczki :) czarny nie do każdego wzoru pasuje :P

ogólnie fajnie że dbasz o autko i starasz się zrobić coś indywidualnego ;) Powodzenia w modach i czekam na fotorelacje z prac ;)

pozdrawiam!
 
 
 
Kamel 




Dołączył: 15 Maj 2010
Posty: 94
Skąd: Kraków

Rover 200

Wysłany: Wto Lis 20, 2012 21:00   

Fotki oczywiście będą, tylko muszę wcisnąć się w jakiś termin u mechanika, przy okazji powymieniam jeszcze końcówki drążków.

A co do felg to na lato mam takie coś:



I chce to pomalować w czarny metalik - taki plan na wiosnę. A co wyjdzie to zobaczymy, może mi wpadnie jakaś 16' w łapy, aczkolwiek nie chce bawić się w niskie profile... Jestem wulkanizatorem i zjadłem już na tym zęby :)

A na zimę oczywiście czarne alu-kołpaki widoczne na zdjęciach. Zamiast bawić się w alusy uznałem, że lepiej zainwestować te pieniądze w dobre opony niż na szroty z lansiarskimi alusami, zimę trzeba bezpiecznie przejeździć a na zabawę mamy czas w lecie :)
 
 
KNA 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 29 Kwi 2011
Posty: 201
Skąd: Złocieniec

Rover 200

Wysłany: Wto Lis 20, 2012 22:22   

Miałem (i w sumie dalej mam) takie 15' alusy w swojej 200, ale przełożyłem je do 45 (do 200 kupiłem 16' MG). Były w opłakanym stanie więc podjąłem się ich "renowacji" (dla zainteresowanych: fotki z przebiegu tego zabiegu są w temacie mojego Roverka). Też myślałem nad czarnym kolorem, ale gdzieś na takie natrafiłem (chyba były na Allegro wystawione) i normalnie tragedia. Pomalowane na czarno wyglądały tak brzydko, że już chyba wolałbym jeździc na stalówkach. Osobiście odradzam Ci ten kolor do tych felg. Wydaje mi się, że najlepiej wyglądają pomalowane na srebrno albo biało.

Co do samego Roverka, to bardzo ładny kolor. Polecam Ci jeszcze pomalowanie żeberek w grilu na czarno (dużo lepiej to wygląda) i odbarwienie kielunków w reflektorach (chyba, że wymianę reflektorów planujesz w najblizszym czasie).
_________________
KNA - R200
 
 
Kamel 




Dołączył: 15 Maj 2010
Posty: 94
Skąd: Kraków

Rover 200

Wysłany: Sro Gru 05, 2012 00:49   

Sprężynki zamontowane, auto jest sztywne, może ciut za twarde ale jak dla mnie bomba, miało się obniżyć jakieś 40mm, poszło troszkę więcej... Także jakaś dokładka pod zderzak i pług na zimę jak znalazł :)


Fotki przed:



i po:




Przepraszam za brudne autko, ale zima zaskoczyła po raz kolejny ;)
 
 
hertz25 




Pomógł: 12 razy
Dołączył: 14 Paź 2009
Posty: 538
Skąd: Maków Maz

Rover 200

Wysłany: Sro Gru 05, 2012 06:56   

fajnie wyglada :wink: a ile ma teraz przeswitu miedzy np zderzakiem przednim a ziemia :?:
_________________
....special stereo system ....
 
 
Kamel 




Dołączył: 15 Maj 2010
Posty: 94
Skąd: Kraków

Rover 200

Wysłany: Pon Gru 24, 2012 15:02   

Zmierzone tak na szybko i wyszło 12cm między zderzakiem a ziemią, ale z Tego co widzę do Twojej gleby się nie umywa. Jak Ty sobie radzisz na naszych drogach :D

[ Dodano: Pon Gru 24, 2012 15:02 ]
Mikołaj zdecydowanie lubi Roverki i zna się na rzeczy :) Po nowym roku wygładzanie zderzaka, malowanie i montaż ;) Wesołych Świąt wszystkim !!

 
 
hertz25 




Pomógł: 12 razy
Dołączył: 14 Paź 2009
Posty: 538
Skąd: Maków Maz

Rover 200

Wysłany: Nie Sty 06, 2013 19:13   

widze ze lampki sa :wink: pochwal sie jak zamontujesz napewno beda problemy z silniczkami i spasowaniem tych lamp a zderzak caly gladki :?:
_________________
....special stereo system ....
 
 
Kamel 




Dołączył: 15 Maj 2010
Posty: 94
Skąd: Kraków

Rover 200

Wysłany: Pon Sty 07, 2013 12:15   

Nie cały, tylko te pseudo chromowane listwy chce żeby zniknęły, dokładnie tak jak u Ciebie. W międzyczasie wpadł mi w łapska zderzaczek tylny od mg zr. W tym tygodniu wszystko wyląduje u lakiernika, a efektami pochwale się po złożeniu :wink:
 
 
hertz25 




Pomógł: 12 razy
Dołączył: 14 Paź 2009
Posty: 538
Skąd: Maków Maz

Rover 200

Wysłany: Pon Sty 07, 2013 14:00   

a przednia dokladke dajesz z przodu od mg zr ?
_________________
....special stereo system ....
 
 
Kamel 




Dołączył: 15 Maj 2010
Posty: 94
Skąd: Kraków

Rover 200

Wysłany: Czw Mar 21, 2013 09:38   

Pierwotnie taki był plan, przerobienia Rovera na ZR-a. Po prostu wygląda to genialnie, ale po obniżeniu auta już miałem problem z wjazdem do choćby swojego garażu :D Progi na pewno pójdą, a z dokładką jeszcze sprawe przemyśle... Teraz priorytetem jest pomalowanie tych zderzaków i ładne spasowanie wszystkiego w całość. Kumpel lakiernik więc robota typu "przysługa za przysługę" ale powiedział że listwy boczne, tylna blenda i klamiki też mają iść pod kolor bo inaczej się tego nie tknie... więc mnie chyba przekonał :D

[ Dodano: Czw Mar 21, 2013 09:38 ]
Idzie wiosna, chociaż jej jeszcze nie widać więc pora zabierać się do roboty :mrgreen:

Aniołki już na aucie, zabawy oczywiście było sporo bo spasowanie jest beznadziejne, no ale jakoś się udało. Została tylko mała szparka na łączeniach z błotnikiem, ale odpowiednia uszczelka, czy choćby ta ze seryjnych lamp załatwi sprawe :wink:

Tak to wygląda na dzień dzisiejszy:


a tak było wcześniej:


Na seryjnych też źle nie wyglądał, no ale takie miałem widzimisię i tak zostanie.
Wkrótce do tego dojdzie wygładzony zderzak, grill pod kolor oraz siatka w czarnym kolorze ;-)
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Czw Mar 21, 2013 14:19   

Dobrze się spasowały. Musowo daj ta gumkę na bok i dobrze przymocuje żebyś jej nie zgubił w czasie jazdy.
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
Kamel 




Dołączył: 15 Maj 2010
Posty: 94
Skąd: Kraków

Rover 200

Wysłany: Wto Mar 26, 2013 22:49   

Udało mi się zdobyć boczki od r25 tak więc od razu zabrałem się do pracy...



Potrzebnych było parę podstawowych narzędzi...



I po 3h walki z cięgnami, kołkami, klamkami, drzwi przednie uważam za skończone (teraz tylko okleić jakąś folią ten drewnopodobny plastikowy kicz :) )

 
 
brkzzz 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 10 Mar 2012
Posty: 815

Rover 200

Wysłany: Sro Mar 27, 2013 10:28   

Kamel, chyba Ci uszczelka uciekła pomiędzy słupkiem B i boczkiem drzwiowym lub drzwi nie domknięte.
Co do "drewienka" na drzwiach, póki co komponuje się z listwą przed pasażerem i panelem nawiewów, a oklejając folią można łatwo przesadzić. Ja u siebie miałem już chyba tryliard kombinacji z oklejaniem listew, uchwytów, panelów, blend, popielniczki i czego się tam da :D różnymi foliami (pseudo carbon, pseudo alu, stickrbomb, itd) i powiem Ci, że już parę razy miałem ochotę wywalić to w pizduuu i wrócić do ori drewienek :)
_________________
Pozdrawiam,
Adam
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Sro Mar 27, 2013 13:04   

Teraz te fotele kompletnie nie pasują do całości.
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
Kamel 




Dołączył: 15 Maj 2010
Posty: 94
Skąd: Kraków

Rover 200

  Wysłany: Sro Mar 27, 2013 16:17   

Fotele również znikają i wpada pół skóra z 25 bądź zr-a.
Mam pytanko - czy poducha kierownicy z 25 podejdzie do 200 bez żadnych kłopotów ? Zapodałbym taką z emblematem :)
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Sro Mar 27, 2013 16:27   

Kamel napisał/a:
Mam pytanko - czy poducha kierownicy z 25 podejdzie do 200 bez żadnych kłopotów ? Zapodałbym taką z emblematem

Podejdzie.
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
kondzio508 



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 20 Lis 2008
Posty: 400
Skąd: B-stok



Wysłany: Sro Mar 27, 2013 16:38   

Kamel napisał/a:
Fotele również znikają i wpada pół skóra z 25 bądź zr-a.
Mam pytanko - czy poducha kierownicy z 25 podejdzie do 200 bez żadnych kłopotów ? Zapodałbym taką z emblematem :)



niebylbym taki pewien .

montowalem nawet z tasmą inną i swiecila sie kontrolka SRS wiec nie dokonca ona chyba pasuje .
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink