Forum Klubu ROVERki.pl :: [R216] Skacząca tylna klapa
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R216] Skacząca tylna klapa
Autor Wiadomość
group1320 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lis 2010
Posty: 182
Skąd: Tarnów

Rover 200

  Wysłany: Pon Lis 19, 2012 21:55   [R216] Skacząca tylna klapa
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.6 Rok produkcji: 1997

Mam taki problem. Z tyl cos strasznie trzeszczy czy moze skrzypi. Nie jest to raczej zawieszenie. Półka też nie bo ściągnąłem i nadal to samo. Jest możliwość że to tylna klapa tak hałasuje? Może te plastiki na klapie? Macie jakies pomysły bo to strasznie irytuje i jest dość głośne.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Lis 19, 2012 21:55   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Ukor 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 16 Kwi 2012
Posty: 231
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 200

Wysłany: Pon Lis 19, 2012 23:10   

Ja mam to samo... Ostatnio jeździłem bez plastików, pułki, siedzeń, wykładziny (suszenie po łataniu cieknącego bagażnika) i też skrzypiało więc plastiki możemy wykluczyć.
Mi wydaje się, że to bardziej zawieszenie niż klapa...
Może wspólnie, z pomocą innych roverkowych braci uda nam się to rozkminić :D
 
 
 
Guciek 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 17 Paź 2011
Posty: 100
Skąd: Kicin /Poznań



Wysłany: Wto Lis 20, 2012 06:40   

(było juz o tym pare razy) jest to typowe dla Roverów serii 200 i 25 to co tak trzeszczy, lata, brzęczy i strasznie denerwuje to latająca klapa bagażnika i piszczące przez to uszczelki oraz łomot zamka klapy o bolec zatrzaskujący, wystarczy przy zamkniętym bagażniku spróbować docisnąć klapę bagażnika i widzimy ze idzie go docisnąć dajmy na to 0,5 cm, otwieramy bagażnik na dole przed kolanami (swoimi nie sąsiadki :P ) widzimy bolec na którym zatrzaskuje sie zamek klapy trzymający sie na 2 śrubkach luzujemy delikatnie śrubki opuszczamy ten bolec minimalnie w dol (naprawdę minimalnie, warto markerem zaznaczyć gdzie było na początku) dokręcamy śrubki z wyczuciem ( nie przesadźcie bo gwint przekrecicie jak wiele innych osób w tym niestety tez ja :/ a wtedy dupa zimna trza kabinować z wkrętami, klejami, spawami badz innymi domowymi sposobami :) ) i próbujemy zamknąć delikatnie bagażnik i sprawdzić czy sie dobrze zamyka i nie lata potem przy dociskaniu, warto jeszcze spryskać uszczelki sprejem silikonowym, ew jakimś wd40 czy czymś innym tłustym nie marznącym
 
 
 
group1320 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lis 2010
Posty: 182
Skąd: Tarnów

Rover 200

Wysłany: Wto Lis 20, 2012 11:19   

Jak tylko znajde troche czasu to bede odkrecal przykrecal ;) mam nadzieje ze to pomoze :)
 
 
Harry 


Członek Zarządu


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 2816
Skąd: Łódź

Rover 200

Wysłany: Wto Lis 20, 2012 12:08   

zamek bagaznika dokreć, mi się srubki nie trzymały, wieć wziałem lakier do paznokci na gwint,a poźniej troche dookoła łba śruby i gotowe. Nic sie nie wykręca nie piszczy :wink:
 
 
 
group1320 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lis 2010
Posty: 182
Skąd: Tarnów

Rover 200

Wysłany: Wto Lis 20, 2012 12:11   

Guciek, dzieki :) zrobilem tak jak mowiles ;) i wszystko ok juz nie "skacze" teraz tylko ogarnac skrzypiace plastiki gdzies z prawej strony i bedzie okej ;)
 
 
Guciek 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 17 Paź 2011
Posty: 100
Skąd: Kicin /Poznań



Wysłany: Wto Lis 20, 2012 16:56   

skrzypiące plastki z prawej strony to zapewne ta osłonka i wnętrze drzwi tu niestety nie pomogę bo nie mam pojęcia co tam jest nie tak, a teraz za zimno by bardziej grzebać przy estetyce auta :P
 
 
 
robsson78 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 21 Lut 2010
Posty: 1498

Rover 200

Wysłany: Wto Lis 20, 2012 17:40   

Na wszelkie skrzypiące plastiki polecam coś takiego Niby zwykły silikon lecz posiada krótką rurkę która umożliwia precyzyjne psiknięcie we wszelkie szczeliny i łączenia. Nie pozostawia plam i wydaje mi się że to działa. Psiknąłem w większość szczelin deski rozdzielczej u mnie w rover 200 i jest o 80% lepiej. Polecam wszystkim.
Acha... i nie zapomnijcie o uszczelkach. Również tylnej klapy co zlikwiduje piski o których wcześniej ktoś pisał.
_________________
Niewiedza kosztuje.
Autor zastrzega sobie prawo do zmiany zdania bez podania przyczyny.
 
 
group1320 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lis 2010
Posty: 182
Skąd: Tarnów

Rover 200

Wysłany: Wto Lis 20, 2012 20:44   

robsson78, nie za drogie wiec mozna sprobowac ;)
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Sro Lis 21, 2012 10:04   

ten "szpraj" trochę pomoże ... nei wyeliminuje wszystkich hałasów, ale część napewno. U mnie też hałasowała tylna półka na wybojach ... wystarczyło na mocowania dać koszulkę teromkurczliwą oraz na kńcu podkleić uszczelke do okien i przestało. Co do tylnego zawieszenia, to zawsze pukało jak był deszcz ... na sucho była cisza ... problem bez rozwiązania (TTTM) :) Powodzenia.
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
patric62 




Dołączył: 09 Paź 2009
Posty: 88
Skąd: Poznań

Rover 200

Wysłany: Sro Cze 08, 2016 22:02   

Witam Was serdecznie.
Czas odgrzać stary temat.

Otóż walczę ze skrzypiącą/hałasującą klapą bagażnika. Podejrzewam na 99% ze problem tkwi właśnie w niej. Półka, wykładzina, koło zapasowe i wszystkie duperele z auta wyciągnąłem. Odkręciłem nawet ramkę rejestracji bo też była luźna. Sprawdzałem również pod plastikiem czy zamek, mechanizm wycieraczki nie jest luźny. Próbowałem również jechać z niedomkniętym bagażnikiem (włożyłem rolke maty do ćwiczeń i przycisnąłem klapą tak że nie dotykała zamka), ale ten hałas nadal był. Próba z regulacją bagażnika nie pomogła. Większe przesunięcie bolca w dół powoduję nie zamykanie się klapy, teraz i tak już ciężko się domyka.

I teraz mam pytanie:
Czy u Was w Roverkach/MG bolec o który zatrzaskuje się zamek ma jakieś luzy w stosunku do reszty elementu tego bolca (blaszki która przykęcona jest do nadwozia i którą się reguluje zamykanie bagażnika)? U mnie taki luz na jakies 2mm i w bok i górę będzie i nie wiem czy przez to klapa, mimo że sie tego bolca trzyma to razem z nim drga i powoduje te stuki (dosłownie dźwięk nie domkniętej klapy). Może cały ten element powinien być zespolony na stałe? Ciekawi mnie to bo innego pomysłu już nie mam:( a jak już się pochyliłem nad tym tematem to za każdym razem jak gdzieś jadę strasznie mnie to drażni a brak pomysłu rozwiązania tego wkurza mnie jeszcze bardziej:P

Z góry dziękuje za Wasze opinie jak to u Was jest:)
Może dzięki temu uda sie to rozwiązać bo jak długo można słuchać głośno muzyki:P
 
 
NoPE 




Pomógł: 51 razy
Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 1422

MG ZR

Wysłany: Czw Cze 09, 2016 00:30   

To nie klapa trzeszczy, a tylna kanapa. Dokładniej jej zatrzask o uchwyt. Owiń ten uchwyt taśmą izolacyjną - kilka zwojów, a sam zamek spryskaj smarem PTFE lub czymś podobnym o dobrej przyczepności. Zrób tak dla obu zamków.
A jeżeli jesteś pewny, że to tylna klapa, to ja nie pomogę. No chyba, że smarem sylikonowym spryskasz uszczelki. Jak nic nie da to chociaż w zimie nie przymarzną :)
_________________
Jak Kolonko, mówię jak jest.
 
 
patric62 




Dołączył: 09 Paź 2009
Posty: 88
Skąd: Poznań

Rover 200

Wysłany: Czw Cze 09, 2016 12:51   

Nie dopisałem w moim dłuugim poście, że ze złożoną kanapą również jeździłem i nadal hałas był. A przy normalnie rozłożonej kanapie dobrze się ona trzyma i nie lata, więc to raczej klapa:(

Ale dzięki, podsunąłeś mi pomysł by taśmą okleić bolec od klapy, może trochę smaru tam dam i przesmaruje uszczelki silikonem:) Zobaczymy jaki będzie efekt. A orientujesz się może czy uchwyt/bolec trzymający zamek klapy ma jakieś luzy?

Pzdr

Patryk
 
 
NoPE 




Pomógł: 51 razy
Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 1422

MG ZR

Wysłany: Czw Cze 09, 2016 12:53   

Przyjrzyj się zamkowi w drzwiach - to jest podobna konstrukcja.
_________________
Jak Kolonko, mówię jak jest.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R25] Tylna klapa
szusak Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Pon Maj 27, 2013 22:30
brkzzz
Brak nowych postów [R25] Klapa Tylna
emoncia Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Czw Paź 06, 2011 10:06
leszczu
Brak nowych postów [r 220 sdi]Nie otwiera sie tylna klapa!!
Fargo80 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 11 Sob Wrz 20, 2008 17:41
Fargo80
Brak nowych postów [R200] Klapa tylna z R25
Kobem Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Sob Mar 23, 2013 10:15
leszczu
Brak nowych postów [r 25 1.4] centralny tylna klapa
hudy23_1985 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 16 Czw Paź 14, 2010 21:12
hudy23_1985



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink