Forum Klubu ROVERki.pl :: [Rover 216 Cabrio '95/'96] Lampy z xenonem
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Adrian
Czw Gru 20, 2012 17:54
[Rover 216 Cabrio '95/'96] Lampy z xenonem
Autor Wiadomość
maxstealthy 



Dołączył: 18 Gru 2012
Posty: 9
Skąd: Rybnica Leśna

Rover Cabriolet

  Wysłany: Wto Gru 18, 2012 23:00   [Rover 216 Cabrio '95/'96] Lampy z xenonem
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.6 Rok produkcji: 1995

Dzień dobry wszystkim klubowiczom, forumowiczom, czytelnikom i pozostałym gościom. :)

Po pierwsze, jestem nowy, więc wszelkie błędy, niedogodności proszę zgłaszać do mnie prywatnie i w ten czas poprawię mój błąd.

Mam takie zapytanie do stałych bywalców i znawców Roverków jak i też znawców oświetlenia samochodowego. Poszukuję lamp do swojego auta R216 1.6 16v Cabrio 95 rok z silnikiem hondy (rok 96 silnika, auto popularnie nazywane kanciakiem), ale chodzi o to, aby w lampie wbudowana była soczewka. Szukałem na allegro, ebayach i innych tego typu stronach i niedostępne jest to nigdzie. Może ktoś ma dostęp do tego typu rzeczy i poleciłby mi coś? :)

Jednak nie to jest moim punktem. Znalazłem jakiś czas tego ten oto zestaw: http://www.mapet-tuning.c...bhothm10[/URL]. Czy to jest dozwolone, aby sobie ot tak zmienić odbłyśnik na xenon? Domyślam się, że nie, bo sprawdzałem na swojej obecnej lampie z odbłyśnikiem i wgl tych symboli wyrytych na lampie, nie mam możliwości wsadzenia jakiegokolwiek zestawu xenonowego, bo posiadam fabrycznie oryginalną lampę, ale może można jakoś ominąć to? :twisted:

Byłbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś znalazł jakieś dla mnie ciekawe rozwiązanie, bo po prostu żałuję, że nie mogę mieć lepszego oświetlenia póki co, a jest ono mi bardzo potrzebne, ponieważ mieszkam w górach i mam daleko też do miasta przez różne kręte dróżki, a często wracam w nocy do domu i nic kompletnie nie widzę przez swoje żałosne żaróweczki. A właśnie, co do żarówek to mam tam Philips te BlueVision i efekt nie jest zadowalający, bo jest identyczny co na tym zdjęciu znalezionym w Google: http://www.suvlights.com/...0comparison.bmp

Pozdrawiam!
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Gru 18, 2012 23:00   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Wojtek88 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 22 Cze 2004
Posty: 451
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sro Gru 19, 2012 01:29   

Jest firma w poznaniu, która przerabia lampy.

crx stock:



po przeróbce mogą wyglądać np. tak:

_________________
Roverlution
 
 
 
Adrian 
Moderator



Pomógł: 227 razy
Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 2726
Skąd: Ząbki

Rover 400

Wysłany: Czw Gru 20, 2012 17:52   

Homologacji na to cudo oczywiście nie ma?
 
 
 
maxstealthy 



Dołączył: 18 Gru 2012
Posty: 9
Skąd: Rybnica Leśna

Rover Cabriolet

Wysłany: Czw Gru 20, 2012 18:40   

Złożyłem zapytanie do firmy przerabiającej lampy na www.xenonowe.pl. Czy to jest ta firma o której Wojtek88 wspomniałeś i dowiedziałem się, że przerobienie lamp do mojego Rovera kosztuje 1300-1400zł na bixenon z zamontowaniem odpowiedniego zestawu. Jednak gdy zapytałem o homologację, facet nic się nie odezwał na ten temat, więc moim zdaniem nie wyrabiają homologacji.
 
 
 
Pływak 




Pomógł: 48 razy
Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Czw Gru 20, 2012 18:41   

Na takie jak na fotce wyżej na pewno nie ma bo od niedawna zakazane są żólte żarówki ;)
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Czw Gru 20, 2012 20:23   

a jak się sprawa ma, kiedy ori są żarówki H7 a ja spoleruje klosz i włoże soczewkę, dalej zasilając ja H7, nie żadnym zenonem?
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
maxstealthy 



Dołączył: 18 Gru 2012
Posty: 9
Skąd: Rybnica Leśna

Rover Cabriolet

Wysłany: Pią Gru 21, 2012 00:14   

może i się nie znam, ale moim zdaniem wszelka ingerencja w klosz lampy to automatyczne usunięcie homologacji, chyba że ktoś Ci wystawia papier to inna bajka. Jeżeli chcesz mieć soczewę to tak czy inaczej musisz mieć 3 rzeczy, o których pewnie wiesz: czysty klosz, spryskiwacze i samopoziomowanie oraz tą homologację. ;)
 
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Pią Gru 21, 2012 09:32   

Mylisz się, do ksenonów potrzeba to co mówisz, montując soczewke nie zmieniam źródła światła, dalej jest to żarówka H7. Dlatego ciekaw jestem, co na to prawo.
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Pią Gru 21, 2012 13:44   

Cytat:
Jeżeli chcesz mieć soczewę to tak czy inaczej musisz mieć 3 rzeczy, o których pewnie wiesz: czysty klosz, spryskiwacze i samopoziomowanie oraz tą homologację.

Do soczewki która zasilacz zwykła żarówką nie potrzeba żadnych sprysków ani samopoziomowania.
Markzo napisał/a:
Dlatego ciekaw jestem, co na to prawo.

Integracja w lampę jest, czyli niema już homologacji. A jak to już interpretują policjanci, czy tam diagnosta przy przeglądzie, to już zależy od człowieka. :wink:
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
scorpion 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 05 Mar 2011
Posty: 297
Skąd: kolbuszowa



Wysłany: Pią Gru 21, 2012 20:32   

Skąd policjant moze wiedziec czy soczewka była oryginalnie czy nie jak bedzie normalne h7?homologacja nie jest zawsze wybita na kloszu np mi sie nie raz czepiali za wydech ale żadnemu polic nie chciało sie schylac i szukac tabliczki:)a i na niektorych soczewkach jest H:)
_________________
ekipa.rzeszow.pl
 
 
maxstealthy 



Dołączył: 18 Gru 2012
Posty: 9
Skąd: Rybnica Leśna

Rover Cabriolet

Wysłany: Sob Gru 22, 2012 00:48   

to ja juz nie ogarniam.
przygladalem sie ostatnio przykladowo VW (golf, sharan) i one rzeczywiscie nie maja kompletnie nic na kloszu i to niewazne czy z odblysnikiem czy z soczewka. to jak to wszystko rozpoznac? o.O
 
 
 
Spiewaczek 



Dołączył: 23 Wrz 2012
Posty: 54
Skąd: Polska



Wysłany: Sob Gru 22, 2012 16:08   

Firma, o której napisał autor tematu chyba ma w swojej ofercie układ, który udaje samo poziomowanie. Wygląda to tak, że po włączeniu świateł idą one do góry i do dołu jak ma to miejsce przy prawdziwych xenonach. Do tego spryskiwacze, gładka szyba i chyba nikt się nie przyczepi. I polecam zobaczyć ich profil na fb, niektóre przeróbki są naprawdę spektakularne.

A tak teraz się zastanawiam.. tak jakby spolerować reflektor, ale uchronić oznaczenie homologacji? Dałby rade...
 
 
maxstealthy 



Dołączył: 18 Gru 2012
Posty: 9
Skąd: Rybnica Leśna

Rover Cabriolet

Wysłany: Nie Gru 23, 2012 14:10   

@Spiewaczek - No właśnie, nad tym się zastanawiam cały czas, ale wszyscy podają albo błędne informacje, albo po prostu nie wiedzą.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów rover 200 cabrio pytanie o drzwi
kongo Tuning wizualny 0 Nie Lut 17, 2019 18:59
kongo
Brak nowych postów rover 25 lampy tył
majk Tuning wizualny 2 Sro Gru 10, 2008 15:12
PopeY
Brak nowych postów Lampy rover 600.
Krzysiek_1234 Tuning wizualny 1 Nie Lut 09, 2020 23:58
Markzo
Brak nowych postów [Rover 45/MG ZS] Lampy soczewkowe
Markzo Tuning wizualny 120 Pon Paź 26, 2015 14:35
barney79
Brak nowych postów Kupie lampy tył rover 400
pablo773 Tuning wizualny 2 Czw Sty 13, 2011 22:39
takeda666



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink