Forum Klubu ROVERki.pl :: Brak wpłaty 2 raty mimo jej wpłaty.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Brak wpłaty 2 raty mimo jej wpłaty.
Autor Wiadomość
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Czw Sty 03, 2013 16:32   Brak wpłaty 2 raty mimo jej wpłaty.

Witam,

Sprawa tyczy się mojej dziewczyny i piszę w jej imieniu.

Sytuacja wygląda następująco:
29 października 2012r. kupiła auto (matiza) i pojechała przepisać ubezpieczenie na siebie. Na miejscu okazało się że ubezpieczenie nie jest opłacane z góry tylko ratalnie (2 raty).
Pani powiedziała że może od razu zapłacić ją i będzie miała spokój, więc tak zrobiła.
Niestety albo nie dostała pokwitowania zapłaty...

19 grudnia zostało wystawione wezwanie, i przysłane do niej, do zapłaty 2 raty z terminem na 15 styczeń.
I tutaj pojawia się problem, co z tym fantem? Byłem w PZU (tam jest ubezpieczone) i w systemie widnieje że pierwsza rata została zapłacona w Lipcu, drugiej wpłaty brak...

Na aneksie który dostała widnieje coś takiego:

I trochę to samo siebie zaprzecza, bo jest napisane iż składka należna od nabywcy od dnia nabycia wynosi 0, a niżej że coś jest.

Aneks nie był chyba wystawiony w PZU bo pieczątka jaka tam widnieje to "AGENCJA TURYSTYCZNO-UBEZPIECZENIOWA Natalia...."

I co teraz można z tym zrobić? Będziemy jechać do tego miejsca gdzie była i spróbujemy to odkręcić, ale pewnie bez dowodu niema za wielkich szans?
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Sty 03, 2013 16:32   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
redcloud 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Wrz 2009
Posty: 313
Skąd: Trzebinia

Rover 45

Wysłany: Czw Sty 03, 2013 18:17   

Adi na tym świstku widnieje, ze tylko 1 rata jest wpłacona przez SPRZEDAJĄCEGO i kolejna do wpłaty 4 stycznia 2013 przez KUPUJĄCEGO. Wg PZU 1sza rata wpłynęła a drugiej brak.
Moim zdaniem tak:
1. Agent zrobił was/dziewczynę w konia i zgarnął do kieszeni 208 zł
Zapieprzyliście, że nie macie dowodu wpłaty drugiej składki !! !!!!!!!! (po ile macie lat - po 14?)
Najpierw po dobroci spróbujcie, jeżeli nie poskutkuje to straszcie Rzecznikiem Konsumenta, Skargą do PZU i ogłoszeniem na portalach o naciągaczu.
Wtedy poproście o bardzo dokładne dane - imię i nazwisko agenta, kto jest właścicielem itp. Ludzie boją się podawać takich danych.
Jeżeli to był tylko pracownik a nie właściciel to od razu do szefa.
 
 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Wto Mar 12, 2013 14:10   

Mnie przy tym nie było własnie... po za tym jak człowiek się śpieszy to nie o takich rzeczach zapomina, zwolniła się wtedy z pracy aby do urzędów zdążyć bo ma 60km drogi.

To chyba będzie druga opcja to też o niej myślałem, chodź mam nadzieję że jednak są tam uczciwi ludzie...
Dobra, zobaczymy, w przyszłym tyg się podjedzie i pomówi.

[ Dodano: Wto Mar 12, 2013 14:10 ]
Prawa ciągnie się dalej....

W chwili obecnej wystawili ponownie aneks gdzie wpisali iż wysłali zapłatę o numerze jakimś tam ze złą datą i niżej są informacje prostujące.

Poszedłem z tym do PZU, pokazałem, baba powiedziała że nie ma jak tego sprawdzić i skan wysłała do ich ludzi zajmujacych się finansami i obiecała oddzwonić.
Oczywiście nie oddzwoniła więc się do niej pofatygowałem i okazało się że od tyg. wie co i jak :mad:
Podobno agent nigdy się z tego nie rozliczył, więc zadzwoniliśmy do tamtej firmy i obiecali sprawdzić i zadzwonić... nie zadzwonili więc znowu zadzwoniliśmy i znowu to samo ale tym razem spisaliśmy sobie nazwisko tej osoby.
Oczywiście dalej nie zadzwonili więc znowu to my musieliśmy i okazało się że Twierdza że z ich strony jest wszystko ok....

Dziś wysłałem skan aneksu z poprawkami do PZU i zobaczę co napiszą. Jeśli będzie odpowiedź o braku wpłaty to z wydrukiem pójdę do właściciela tamtej firmy.

Jak właściciel dalej będzie się tłumaczył że u niego wszystko ok, to wędrować do rzecznika praw konsumenta? Bo już powoli mam dość jednej i drugiej firmy...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Mandat karny na raty
a to peszek
erjot86 Prawo i ubezpieczenia 38 Sob Lis 28, 2009 21:46
yakub
Brak nowych postów Autoryzowany serwis każe zapłacić za naprawę mimo gwarancji
memphisto Prawo i ubezpieczenia 11 Nie Mar 20, 2011 14:28
nicco_nuwai
Brak nowych postów [OC] brak kontaktu ze sprawca i brak odszkodowania
Marcinus Prawo i ubezpieczenia 2 Nie Wrz 05, 2010 15:49
Marcinus
Brak nowych postów Brak ubezpieczenia zdrowotnego
Pawkaz Prawo i ubezpieczenia 0 Pią Wrz 06, 2013 17:27
Pawkaz
Brak nowych postów Mandat - brak dokumentów.
Lisus Prawo i ubezpieczenia 22 Sro Lis 09, 2011 17:25
bosniak



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink