Forum Klubu ROVERki.pl :: Ściąganie dziwnych należności przez portale internetowe
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Ściąganie dziwnych należności przez portale internetowe
Autor Wiadomość
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Pon Paź 01, 2012 17:02   Ściąganie dziwnych należności przez portale internetowe

Witam
Zaciekawił mnie pewien temat.
Otóż: od znajomego zasłyszałem informację, że założył on fikcyjne konto na jakimś portalu służącym do ściągania informacji (portal w stylu rapidshare)
W miejsce danych osobowych wpisał wymyślone dane osobowe, z tego co wiem, nie pobierał jednak z tego portalu żadnych danych.
Teraz przyszło mu na e-maila jakieś ponaglenie o zapłatę z tego portalu, że ma do zapłacenia około 100zł a jeśli nie zapłaci to komornik, duże odsetki i te sprawy :)
W ponagleniu podali te fikcyjne dane, oraz numer IP komputera z którego zakładał te konto.
Teraz zastanawia się, czy po samym numerze IP - bo dane osobowe są błędne portal ten może w jakiś sposób namierzyć adres zamieszkania kolegi i przysłać jakiś komorników ze smutnymi minami i bajzbolami w dłoniach? :)

Opisuję ten przypadek bo ciekawi mnie odpowiedź (jak i mojego znajomego) oraz jakie jest prawne postępowanie w takich sprawach.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Paź 01, 2012 17:02   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
kruszan 




Pomógł: 47 razy
Dołączył: 06 Lis 2010
Posty: 1292
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 600

Wysłany: Pon Paź 01, 2012 18:43   

jeśli gra była by warta świeczki, albo na wniosek prokuratury (przestępstwo itp.) to policja by namierzyła go łatwo, po IP. Sam portal bez poważnych podstaw tego nie zrobi, bo nie ma do tego ani prawa ani możliwości, więc jeśli w regulaminie było, że ma za coś płacić to będą go ścigać, najczęściej są to pisma, ponaglenia, propaganda - jak większa kwota lub coś poważniejszego to skierują sprawę do sądu o wydanie nakazu zapłaty (nie jest jednoznaczne z przymusem zapłaty, ale można się przestraszyć) wtedy 7-14dni od odwołanie, jak nie to wyrok się uprawomocnia i komornik może już działać....

ps. to wezwanie do zapłaty to fajny paradoks w naszym prawie...
_________________
Rover 600 2.0 SDi 99'
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Pon Paź 01, 2012 18:55   

Tylko teraz tak:
Idiota podał błędne dane osobowe przy zakładaniu tam konta, więc tak naprawdę portal ma tylko jego numer IP

naliczyli mu zadłużenie na około 100zł a odsetki mają być naliczane w wysokości czterokrotności stopy procentowej kredytu lombardowego Narodowego Banku Polskiego.
Brzmi to chyba dość poważnie, więc jak odsetki będą duże to i gra będzie warta świeczki?

Czy mogą taki dług sprzedać zewnętrznej firmie windykacyjnej?
 
 
 
Pływak 




Pomógł: 48 razy
Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Pon Paź 01, 2012 19:05   

kris-tofer, wpisz w google "pobieraczek" czy jakoś tak swego czasu była spora afera z tym portalem nawet w TV były reportaże. Działało na zasadzie na jakiej piszesz, ktoś zakałdał konto żeby zassać jakiś plik później o nim zapominał z tym, ze był taki myk, ze używanie przez pewnie okres było za darmo później należało z usługi zrezygnować inaczej naliczali opłaty nawet gdy nic nie było pobierane. Z jednej strony robienie ludzi w balona i nakładanie na nich opłat, a później straszenie komornikiem ale z drugiej strony dzięki takim portalom ludzie może w końcu zaczną czytać regulaminy na portalach, na których zakładają konta zamiast bez sensu klikać "dalej" i "ok".
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Pon Paź 01, 2012 19:12   

Być może był to ten portal, muszę się dopytać.

W takim razie czy grożą jakieś komplikacje z tytułu nie zapłacenia tego długu, oraz założenia tam konta na fikcyjnych danych osobowych?
 
 
 
azor77 




Pomógł: 84 razy
Dołączył: 20 Paź 2007
Posty: 757
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Pon Paź 01, 2012 19:13   

kris-tofer napisał/a:
Otóż: od znajomego zasłyszałem informację, że założył on fikcyjne konto na jakimś portalu służącym do ściągania informacji (portal w stylu rapidshare)


Nie chodzi przypadkiem o Pobieraczek.pl, jest wiele informacji w tym stylu wystarczy wklepać w google.
_________________
Był 214 si LPG 16v 1.4 103KM 97r. Platinum Silver
Był R 25 2.0 iDT 113kM 05r. X POWER GREY MET
 
 
kruszan 




Pomógł: 47 razy
Dołączył: 06 Lis 2010
Posty: 1292
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 600

Wysłany: Pon Paź 01, 2012 19:28   

Wiele było na temat pobieraczka, i w mediach i w sondach - koniec końców jak się uprą to będzie musiał zapłacić, bo nawet przed sądem sprawy nie wygra, z tego co pamiętam były dwie możliwości prawne, jedna przychylna, jedna nie - prawnicy/komornicy/windykatorzy wykorzystywali lukę nr-1, musisz płacić, z tego co wiem tylko kilka spraw poszło na korzyść pokrzywdzonych ludzi...

jeśli to pobieraczek, niech zapłaci póki kwota jest niska... może, go nie będą chcieli szukać, i na grożeniu się skończy, ale jeśli zaczną i skierują sprawę do windykacji, policji - to po IP go dojdą, b. łatwo.

czytaj na googlach, było dużo.
_________________
Rover 600 2.0 SDi 99'
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Pon Paź 01, 2012 19:55   

właśnie w googlach czytałem i każdy mówi, żeby olać sprawę, że Pobieraczek to oszuści i nic nikomu jeszcze oprócz gróźb nie zrobili. Natomiast Pobieraczek dostał sądowną karę za naciąganie ludzi w sieci..

Więc już sam nie wiem, na innych forach dotyczących tamatu pobieraczka pisali, że nikt nie płacił i jeszcze żyje :D

[ Dodano: Pon Paź 01, 2012 19:55 ]
http://nt.interia.pl/inte...kare,1765159,62
 
 
 
kruszan 




Pomógł: 47 razy
Dołączył: 06 Lis 2010
Posty: 1292
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 600

Wysłany: Pon Paź 01, 2012 19:57   

to poczytaj więcej, było o tym głośno i dużo, i dużo osób przed sądem płaciło... - a forum to wiesz, każdy wchodzi i każdy pisze co chce, a połowa nie miała ze sprawą nic do czynienia lub słyszała coś niecoś i to i tak nie dokładnie...

generalnie, wiadomo o co chodzi, niech robi jak chce :grin:
_________________
Rover 600 2.0 SDi 99'
 
 
hertz25 




Pomógł: 12 razy
Dołączył: 14 Paź 2009
Posty: 538
Skąd: Maków Maz

Rover 200

Wysłany: Pon Paź 01, 2012 21:14   

takie coś dostałem kiedyś -nawet nic niepobrałem i tak nieplaciłem :mrgreen: Szanowny Panie ZZ,

Dnia 31.03.2011 z komputera o adresie xxxxxxx zamówił Pan na stronie Pobieraczek.pl naszą usługę i do dnia dzisiejszego jeszcze nie została ona należycie opłacona.

Z uwagi na to, że poprzez rejestrację na stronie zawarł Pan z nami umowę o świadczenie usług Usenet na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144 poz. 1204), doręczamy Panu niniejsze wezwanie do zapłaty.

Jednocześnie informujemy, iż dalszy brak uiszczenia należnej kwoty może spowodować poważne konsekwencje prawne. Następstwem wszczęcia przez nas przeciwko Panu stosownych czynności prawnych mających na celu wyegzekwowanie należności wraz z odsetkami w wysokości czterokrotności stopy procentowej kredytu lombardowego Narodowego Banku Polskiego za każdy dzień opóźnienia - będą dodatkowe koszty postępowania windykacyjnego, sądowego a następnie komorniczego.

W stosunku do osób uchylających się od terminowej zapłaty możliwe są następujące kroki prawne:
- przekazanie sprawy profesjonalnej firmie windykacyjnej,
- przekazanie sprawy profesjonalnej kancelarii prawnej,
- postępowanie sądowe,
- komornicza egzekucja należności,
- Wpis do Rejestru Dłużników Niewypłacalnych, który wiązać się może m.in. z odmową udzielenia kredytu lub leasingu a nawet całkowitą utratą wiarygodności w kontaktach handlowych.

Jednocześnie pragniemy przypomnieć, iż świadczenie Usług Usenet w ramach Bezpłatnego Testowania powoduje obciążenie zasobów wykorzystywanych, w szczególności infrastruktury dostawcy sieci Usenet. Nieuzasadnione obciążenie Zasobów Angażowanych, w szczególności poprzez niewykonanie lub nienależyte wykonanie zobowiązania stanowi szkodę wyrządzoną Usługodawcy i podlega karze umownej w wysokości stanowiącej wyrażoną w złotych polskich, równowartość 100 dolarów amerykańskich, wraz z odsetkami w wysokości czterokrotności stopy procentowej kredytu lombardowego Narodowego Banku Polskiego.

W związku z tym wzywamy Pana do dobrowolnej zapłaty należnej kwoty w wysokości 94,80 PLN w ciągu 5 dni od dnia otrzymania niniejszej wiadomości. Istnieją dwa sposoby opłacenia należności:

1. Poprzez usługę Dotpay dostępną pod następującym adresem: https://ssl.dotpay.pl/?pid=CY12NK198LUZH4ZQNER4R48HRUHYK9EZ
Prosimy postępować zgodnie z instrukcją wyświetlaną na ekranie oraz podanie adresu email użytego przy rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl.

2. Poprzez przelew bankowy na następujące dane:
Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C.
Numer rachunku: 19 1750 1325 0000 0000 1305 6811
Tytuł przelewu: Pobieraczek5 - naba25@wp.pl
Gotowy blankiet wpłaty możecie Państwo wygenerować pod adresem http://www.pobieraczek.pl...9gmvyUd96bq%2FG

W razie pytań prosimy o kontakt z biurem obsługi klienta pod adresem bok@pobieraczek.pl

Z poważaniem,
Zespół Pobieraczek.pl
_________________
....special stereo system ....
Ostatnio zmieniony przez hertz25 Czw Paź 04, 2012 14:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
KNA 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 29 Kwi 2011
Posty: 201
Skąd: Złocieniec

Rover 200

Wysłany: Pon Paź 01, 2012 22:48   

Ja też założyłem konto na Pobieraczku, dostałem od nich 3 maile (zawsze są to 3 maile) w których grozili sądem, komornikiem, Wielką Stopą i UFO. Minęły jakieś 2 lata i jak do tej pory cisza, ale nadal czekam :mrgreen: .
_________________
KNA - R200
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Wto Paź 02, 2012 18:57   

Właśnie chodzi o Pobieraczka, teraz wiem na 100%
Posiedziałem, pokminiłem i wykminiłem, że ludzie ogólnie też się tym przejmowali mocno, \są jakieś wzory odstąpień od tej umowy i co trzeba zrobić i czego nie robić np. tu:
http://www.prawont.pl/2010/11/pobieraczek_29.html
to że dostali dwie kary sądowe za wyłudzanie pieniędzy już powinno dać do myślenia, żeby nie płacić.
 
 
 
gacek189 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 28 Paź 2011
Posty: 125
Skąd: Wieluń



Wysłany: Wto Paź 02, 2012 22:04   

Ja też miałem do czynienia z pobieraczkiem dostałem 3 maile po jakimś czasie dostałem pismo do domu. Całą sprawę olałem minęły już 2 lata i spokój.
 
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Sro Paź 03, 2012 07:25   

gacek189, dostałeś pismo do domu, bo podałeś swój adres przy zakładaniu na Pobieraczku konta?
 
 
 
gacek189 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 28 Paź 2011
Posty: 125
Skąd: Wieluń



Wysłany: Sro Paź 03, 2012 09:51   

kris-tofer napisał/a:
podałeś swój adres przy zakładaniu na Pobieraczku konta?


Dokładnie tak
 
 
 
praktis 



Pomógł: 55 razy
Dołączył: 17 Lut 2008
Posty: 736
Skąd: Żyrardów



Wysłany: Sro Paź 03, 2012 15:27   

http://forumprawne.org/pr...iem-cz-2-a.html
_________________
Kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle kle ...
 
 
KNA 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 29 Kwi 2011
Posty: 201
Skąd: Złocieniec

Rover 200

Wysłany: Sro Lut 13, 2013 01:02   

Informacja z ostatniej chwili:
Po prawie trzech latach ciszy serwis Pobieraczek.pl przypomniał sobie o mnie i znów mnie straszy :twisted: . Najlepsze jest to, że serwis ten już nie istnieje, zapłacili ogromne kary, ale dalej próbują naciągać. Fajnie. Oto treść maila, którego od nich dostałem:


Sygnatura sprawy: PWE/20100818/621641 Sopot, 12.02.2013


Fikcyjne dane


PRZEDSĄDOWE WEZWANIE DO ZAPŁATY

Szanowny Panie

Niniejszym zawiadamiam, iż Spółka Eller Service S.C. Rafał Peisert, Iwona Kwiatkowska z siedzibą w Sopocie, Al. Niepodległości 658/3, która jest właścicielem serwisu Pobieraczek.pl, korzystając z usług Kancelarii Konsens SA podjęła skuteczne działania prawne w celu wyegzekwowania od Pana zaległej należności w wysokości 94.80zł. Wspólnikom Spółki przysługuje wobec Pana roszczenie odszkodowawcze z tytułu niewywiązania się przez Pana z warunków zawartej umowy (§ 4 ust.1 Regulamin świadczenia usług "Usenet" z dnia 16.04.2010). Jednocześnie informuję, iż w przypadku skierowania sprawy na drogę postępowania sądowego, Spółka Eller Service S.C. wystąpi o zasądzenie od Pana kary umownej w wysokości 304,94zł tytułem nie wywiązania się przez Pana z warunków zawartej umowy.

Dnia 18.08.2010 o godzinie 20:42:25 przy użyciu stacji roboczej o adresie IP: 95.48.227.194 zamówił Pan w serwisie Pobieraczek.pl usługę dostępu do serwerów Usenet w pakiecie Pobieraczek5 i pomimo wysłanych wezwań do wywiązania się z warunków zawartej umowy, zamówiona usługa nie została do dnia dzisiejszego w sposób całkowity opłacona. Nie budzi żadnej wątpliwości fakt, że pomiędzy Panem a Spółką Eller Service S.C. doszło do zawarcia umowy na mocy ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144 poz. 1204). Podczas rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl oświadczył Pan, iż zapoznał się oraz w całości zaakceptował postanowienia obowiązującego regulaminu świadczenia usług "Usenet". W razie niezadowolenia z usługi miał Pan obowiązek w ciągu 10 dni odstąpić od zawartej umowy i zrezygnować z przygotowanego dla Pana konta, pod rygorem obowiązku uiszczenia kary umownej stanowiącej równowartość 100 USD, ustalanej według średniego kursu NBP z pierwszego dnia miesiąca wymagalności roszczenia odszkodowawczego (§ 6 ust. 3 Regulamin świadczenia usług "Usenet" z dnia 16.04.2010).

Pragnę poinformować, iż rezultatem wewnętrznego postępowania wyjaśniającego oraz weryfikacyjnego jest uzasadnione podejrzenie, że podczas rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl zostały podane nieprawdziwe lub niekompletne dane osobowe. Warto nadmienić, iż zgodnie z art. 286. § 1. Kodeksu Karnego (Dz. U. Nr 88 poz. 553), podawanie fałszywych danych osobowych mające na celu wprowadzenie w błąd drugiej Strony umowy nosi przesłankę oszustwa i podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Mając na uwadze powyższe pragnę zawiadomić, iż podanie nieprawdziwych danych, może stanowić przesłankę do zawiadomienia właściwych organów ścigania oraz wszczęcia postępowania karnego.

Na dzień 12.02.2013 kwota 94.80zł w sposób całkowity nie została wniesiona. W związku z powyższym wzywam Pana do natychmiastowej dobrowolnej zapłaty długu powstałego wskutek zamówienia usługi Pobieraczek5 (12 miesięczny pakiet) w nieprzekraczalnym terminie 7 dni od otrzymania niniejszego wezwania.

Wszelkie wpłaty należy kierować na następujący rachunek bankowy:
Numer rachunku: 19 1750 1325 0000 0000 1305 6811
Nazwa odbiorcy: Eller Service S.C.
Adres odbiorcy: Al. Niepodległości 658/3, 81-854 Sopot
Tytuł przelewu: PWE/20100818/621641

Gotowy blankiet wpłaty może Pan wygenerować pod adresem https://www.pobieraczek.p...jizN2BeEg%3D%3D

W sytuacji braku wpłaty wyżej wymienionej kwoty informacja o zadłużeniu może zostać ujawniona w Biurze Informacji Gospodarczej, na podstawie Ustawy z dnia 9 kwietnia 2010 r. o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych (Dz.U. Nr 81, poz. 530). Jednocześnie informujemy, że dłużnicy notowani w Biurze Informacji Gospodarczej, zgodnie z art. 24 ust. 2 Ustawy, mają utrudniony dostęp do usług finansowych (kredytów, leasingu, sprzedaży ratalnej), usług telekomunikacyjnych i multimedialnych (możliwość kupna telefonu w abonamencie, zawarcia umowy na szerokopasmowy dostęp do Internetu, telewizję kablową i satelitarną), wynajmu nieruchomości (np.: mieszkania, biura, magazynu, placu) i wielu innych.


Dowód wpłaty oraz wszelkie pytania proszę kierować na adres poczty elektronicznej: windykacja@pobieraczek.pl

W przypadku pytań proszę o kontakt:
tel. 58 553 20 00, fax: 58 553 21 00


Z poważaniem,
Marek Jaworski
Biuro Windykacji Prawnej
_________________
KNA - R200
 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Sro Lut 13, 2013 01:18   

KNA, serwis istnieje dalej:P i mnie też straszy od roku poprosiłem prawnika by napisał pismo i wysłał do nich:) po 3 miesiącach odpowiedzieli na te pismo i tak w kółko :) olewam sprawę po namowie prawnika

[ Dodano: Sro Lut 13, 2013 01:18 ]
swoje dane
Sygn. xxxx

Zarząd Konsens S.A.


ODPOWIEDŹ NA WEZWANIE DO ZAPŁATY


Niniejszym, wysłane roszczenie do mojej osoby jest całkowicie bezzasadne, w związku z czym kwota 94,80 zł nie zostanie uiszczona, albowiem zgodnie z art. 354 KC „Dłużnik powinien wykonać zobowiązanie zgodnie z jego treścią i w sposób odpowiadający jego celowi społeczno-gospodarczemu oraz zasadom współżycia społecznego”.
Zgodnie z ww. art. oraz całym prawem cywilnym nie jestem zobowiązana do żadnej zapłaty na rzecz Konsens S.A. w związku z czym zostanie złożone zawiadomienie do prokuratury rejonowej
w Zabrzu o próbę wyłudzenia kwoty 98,40 zł co jest wykroczeniem w świetle przepisów prawa karnego.


Z poważaniem

[ Dodano: Sro Lut 13, 2013 01:18 ]
tak prawnik mi napisał :)
 
 
KNA 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 29 Kwi 2011
Posty: 201
Skąd: Złocieniec

Rover 200

Wysłany: Sro Lut 13, 2013 01:37   

Ja też sprawę olewam i mail powędrował od razu do spamu, ale normalnie jak zobaczyłem tę wiadomość to humor mi się poprawił. Poczułem się taki wyjątkowy, że po takim czasie jeszcze o mnie pamiętają :mrgreen: . Co do istnienia strony, to faktycznie jeszcze jest, ale nie można się już rejestrować i zapewnie jak skończą się ludziom ich "abonamenty" to strona całkiem zniknie. Komunikat z ich strony:

"Uprzejmie informujemy, iż z dniem 1 stycznia 2013 roku została zawieszona możliwość rejestracji w serwisie Pobieraczek.pl
Konta utworzone przed wskazaną datą obsługiwane są na bieżąco, a sama usługa dostępu do serwerów Usenet jest świadczona zgodnie z warunkami zamówienia.
W przypadku pytań dotyczących funkcjonowania usługi prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Klienta tel.: 58 553 12 32, fax: 58 553 12 37"

Tak czy inaczej uprzedzam tych, którzy jeszcze nie wiedzą, że oszustwa tej firmy zaczęły się na nowo, gdyż pod inną nazwą firmy utworzyli nową siedzibę, chyba w Dubaju i otworzyli nową stronę, bliźniaczą do Pobieraczek.pl, o nazwie Plikostrada.pl.
_________________
KNA - R200
 
 
kadzaf 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 15 Sie 2007
Posty: 1184
Skąd: Piotrków Tryb



Wysłany: Sro Lut 13, 2013 08:20   

Tego typu serwisy żerują na ludziach o slabych nerwach,powypisuja postrasza paragarikami aby ludzie speniali i w podskokach wpłacali kase,ktoś wynalazł kolejny dobry sposób aby zarobic a przy tym nie narobić sie .A że nasz kochany naród jest jaki jest wiec wiec niż pewne ze sporo ludzi nabrało sie na to i wpłacili bądz wpłacaja haracz. :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów kontrole trzeźwości przez policję
longer86 Prawo i ubezpieczenia 42 Czw Cze 29, 2017 14:15
kraaa
Brak nowych postów Kupno samochodu przez internet?
piotrekcrash Prawo i ubezpieczenia 16 Pią Lis 16, 2012 23:20
PTE
Brak nowych postów Odmowa wypłaty z OC przez Hestie
Boz Prawo i ubezpieczenia 10 Czw Gru 22, 2011 09:17
Ciufa
Brak nowych postów Jazda samochodem i rozmowa przez telefon
Gość Prawo i ubezpieczenia 10 Wto Kwi 23, 2019 10:19
Zigg
Brak nowych postów Sprzedaż samochodu i kontynuacja OC przez nabywce
Matbia Prawo i ubezpieczenia 13 Pią Wrz 07, 2012 20:40
polofix



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink