Forum Klubu ROVERki.pl :: [MG ZT] Nowe mapy silnika i soft na język polski
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MG ZT] Nowe mapy silnika i soft na język polski
Autor Wiadomość
Krzysztof_89 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Mar 2013
Posty: 105
Skąd: Zielona Góra

MG ZT

  Wysłany: Wto Kwi 02, 2013 18:48   [MG ZT] Nowe mapy silnika i soft na język polski
Typ: V6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.5 Rok produkcji: 2001

Witam wszystkich. Mam pytanko odnośnie możliwości wgrania nowego softu do sterownika silnika, a mianowicie czy ktoś się orientuje gdzie w okolicach Zielonej Góry, bądź nawet w ZG? Czy w ogóle do wersji MG ZT 190 był też wypuszczony nowy soft w 2006?
Chciałbym też wgrać do kompa i systemu navi język polski, czy jest taka możliwość?

Pozdrawiam Krzysztof Nowak.
Ostatnio zmieniony przez apples Czw Kwi 04, 2013 13:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Kwi 02, 2013 18:48   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Wto Kwi 02, 2013 19:10   

Krzysztof_89 napisał/a:
Czy w ogóle do wersji MG ZT 190 był też wypuszczony nowy soft w 2006?

A kto miał go wypuścić? Nie sądzę aby było coś "nowszego" co specjalnie poprawi Ci dynamikę jazdy oraz sprawi, że będziesz miał pod maską +X KM :) W sieci są dostępne jakieś modyfikacje, ale nie potrafię Ci powiedzieć co dają... pewnie nie wiele. Większość uważa, że w benzynie 2.5V6 należy modyfikacje poczynić w sprzęcie, a nie w sofcie.

Czy można zrzucić pamięc ze sterownika tradycyjnymi interfejsami do 200 zł? Nie... mnie się nie udało. Być może się da, trzeba prześledzić fora angielskie lub powertować nasze forum. Być może trzeba wyciągać ECU na stół.

Krzysztof_89 napisał/a:
Chciałbym też wgrać do kompa i systemu navi język polski, czy jest taka możliwość?

Navi - nie wiem, nie sądzę, do komputera pokładowego również nie da się wrzucić polskiego. Tzn. nie ma rzeczy niemożliwych, ale nikt się tego nie podejmował - możesz być pierwszy ;D

Pozdrawiam,
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Krzysztof_89 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Mar 2013
Posty: 105
Skąd: Zielona Góra

MG ZT

Wysłany: Wto Kwi 02, 2013 20:11   

Hmmm... w tym temacie z naszego forum(forum ) piszą, że są jakieś "nowe" mapy z 2006 :) Moje autko jest z 2001, więc podejrzewam, że nikt nie aktualizował w nim softu :D
Czyli nikt nie posiada u siebie w kompie języka polskiego? Bo ja mam po niemiecku i chyba już wolę mieć po angielsku heh :)

Panowie w tym poście piszą o dość znacznym zmniejszeniu spalania po upgrade softu, więc może warto :D
 
 
Pieta 




Pomógł: 72 razy
Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 1025
Skąd: Gdańsk

Rover 75

Wysłany: Wto Kwi 02, 2013 20:14   

Krzysztof_89 napisał/a:
Chciałbym też wgrać do kompa i systemu navi język polski, czy jest taka możliwość?


pewnie napęd navi masz oryginalny Rover. Nie da się wgrać nowego softu ze zmienionym językiem poprzez uaktualnienie z płyty. Komputer navi sprzętowo jest identyczny jak w BMW ale Rover wgrał inny firmware bez możliwości aktualizacji. Jest to możliwe poprzez wylutowanie kości i wczytanie firmware dla czytnika BMW z modyfikacjami jakie chcesz, w tym język polski. Ale do tego trzeba mieć sprzęt i wiedzę. Na allegro jest wiele ofert, koszt około 300-400zł

lub możesz kupić napęd DVD wyjęty z BMW i wtedy ściągasz firmware zmodyfikowany i wczytujesz z płyty sam. Napęd mk3 to koszt około 500-600zl, mk4 (DVD) 900-1000zł. Tylko trzeba uważać bo były również wersje monochromatyczne.
 
 
Krzysztof_89 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Mar 2013
Posty: 105
Skąd: Zielona Góra

MG ZT

Wysłany: Wto Kwi 02, 2013 20:26   

O kurcze, to widzę że to nie taka prosta sprawa - więc odłoże to na dalszy plan, przemęczę się póki co z niemieckim :)
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Wto Kwi 02, 2013 20:26   

Pięta a masz wsady do tych kości? To jest gdzieś dostępne on-line?
Tyle kasy za te zabawki, to nie wiem czy nie wybrałbym chińskiego pudełka 2din z tunerem dvb-t i windows ce 6.0 z możliwością zainstalowania automapy ;) No ale...

Krzysztof_89 napisał/a:
Czyli nikt nie posiada u siebie w kompie języka polskiego? Bo ja mam po niemiecku i chyba już wolę mieć po angielsku heh :)

Na sesji T4 możesz sobie zmienić język i market na jakiś dostępny z kilku. Polski market jest, ale języka nie ma. Myślę, że najlepszy będzie angielski :) Sam język mogą Ci zmienić wszyscy posiadacze interfejsu BMW SCANNER :)

Krzysztof_89 napisał/a:
Hmmm... w tym temacie z naszego forum(forum ) piszą, że są jakieś "nowe" mapy z 2006 :)

Hm... dziwne ;) ten 2006 rok jest ciekawy, no ale wyszła płyta T4 z takiego roku więc może przy jego pomocy można zaktualizować soft w ECU. Spróbuj podjechać do kogoś kto ma i ogarnia w stopniu wyższym T4. Same odczyty z czujników i logi błędów nie wystarczą ;)

Plik z mapami w moim zbiorze jest z 2009 ;) Ciekawe co w sobie ma? ;D
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Krzysztof_89 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Mar 2013
Posty: 105
Skąd: Zielona Góra

MG ZT

Wysłany: Wto Kwi 02, 2013 20:44   

Tak na przyszły rok zamierzam wymienić radyjko na coś multimedialnego w 2-din, ale to za rok, najpierw mechanika :) W kompie i fabrycznym navi chciałbym tylko inny język niż niemiecki :D

Bardziej ciekawi mnie nowy soft do sterownika silnika, ciekawe czy faktycznie jest możliwość aktualizacji i czy tak poprawia dynamikę auta :D
 
 
Pieta 




Pomógł: 72 razy
Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 1025
Skąd: Gdańsk

Rover 75

Wysłany: Wto Kwi 02, 2013 20:52   

MaReK napisał/a:
Pięta a masz wsady do tych kości? To jest gdzieś dostępne on-line?

nie mam ale myślę, że można by było bez problemu znaleźć.
Kiedyś się tym interesowałem bo napęd mi poszedł i chciałem do tzw. speca dać do naprawy i powiedział mi, że może przy okazji wgrać do kości firmware z BMW. Ale napęd naprawiłem sam za 4zł a 350zł, kóre wołał za tą operacją odstraszyło mnie, biorąc pod uwagę, że nie używam tej navi bo wolę odpalić nawigację na Androidzie w telefonie.
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Wto Kwi 02, 2013 21:05   

Cytat:
Bardziej ciekawi mnie nowy soft do sterownika silnika, ciekawe czy faktycznie jest możliwość aktualizacji i czy tak poprawia dynamikę auta :D

Najbliżej masz PHJOWI, a trochę dalej mariusz418.
Zmianę języka kilka osób zrobi Ci za dwa duże piwa za pomocą BMWScanner ;)

Pieta napisał/a:
że nie używam tej navi bo wolę odpalić nawigację na Androidzie w telefonie.

No tak mi się też wydaje, że to zbędny wydatek ;)

Krzysztof_89 napisał/a:
Tak na przyszły rok zamierzam wymienić radyjko na coś multimedialnego w 2-din,

Zainteresuj się tym ;) http://www.aliexpress.com.../490990537.html
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Krzysztof_89 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Mar 2013
Posty: 105
Skąd: Zielona Góra

MG ZT

Wysłany: Wto Kwi 02, 2013 21:18   

Tak właśnie już napisałem priv do PHJOWI, zobaczymy co z tego będzie :)
Ciekawa ta stacja multimedialna, aczkolwiek nie wiadomo jak z jakością tego sprzętu, firma krzak... Myślałem bardziej nad czymś z clariona/kenwood/alpine... z ładną dopasowana zaślepką :)
Ale na to jeszcze czas, póki co mechanika musi być na perfekt :)
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Wto Kwi 02, 2013 21:20   

A tam krzak. Chińczyk jak wielu na rynku tylko taki dedykowany dla MG6 ;) A ponieważ MG6 to prawie to samo co Rover 75/ZT dlatego wszystko pasuje i nic nie trzeba rzeźbić. Kilka osób z forum już ma to cacko i sprawdza się całkiem nieźle.
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
thorgalxxx 




Dołączył: 14 Mar 2011
Posty: 281
Skąd: Ziębice



Wysłany: Wto Kwi 02, 2013 22:06   

A tu nie ma tak jak w małej navi, że wkładam płytę,wybieram język i wszystkie komunikaty mam w wybranym języku? Ja tak mam :mrgreen:
 
 
xROnx 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 1614
Skąd: Grunberg

MG ZT

Wysłany: Wto Kwi 02, 2013 23:04   

Krzysztof_89 napisał/a:
Tak właśnie już napisałem priv do PHJOWI, zobaczymy co z tego będzie :)

Nic z tego nie będzie. Raczej Ci nie odpisze. Najlepiej zadzwoń do niego i pogadaj na temat wgrywania nowej mapy do kompa. Mi to zrobił. Mi spalanie przez to właściwie nie spadło. Dynamika? Hmmm no coż. w sumie różnicy większej nie odczuwam. Ale jak to gadałem z Jowim kiedyś to z tym spalaniem różnie bywa. jednego spalanie spadnie u innego nie...
Co do zmiany języka w navi...
A jaki masz czytnik? taki?
http://allegro.pl/rover-7...3139276962.html
czy taki?
http://allegro.pl/czytnik...3114270429.html
Jeśli ten drugi to raczej nie zmienisz języka... chyba że T4 może. Jeżeli spróbujesz tutaj coś zmienić może to spowodować zablokowanie się navi.
Jeśli masz ten drugi czytnik to jest opcja zmiany języka. W ZG jest pewna firma która się tym zajmuje. Na Jędrzychowie o ile dobrze pamiętam.
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Wto Kwi 02, 2013 23:17   

xROnx a tobie te mapy wgrywał jak już miałes kolektor naprawiony czy przed naprawą?
Mi wgrał mapy i różnica w dynamice auta kolosalna a zużycie paliwa spadło o litr, u Zukowatego podobnie było ale spalanie u niego to trochę inna bajka :twisted: bo on nosi buty na grubej ciężkiej zelówce hehe
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
xROnx 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 1614
Skąd: Grunberg

MG ZT

Wysłany: Wto Kwi 02, 2013 23:22   

sknerko napisał/a:
xROnx a tobie te mapy wgrywał jak już miałes kolektor naprawiony czy przed naprawą?

Tzn wgrywał je przed naprawą i kolektora i VISów. Ale potem jak oddałem mu R drugi raz to już miałem i kolektor naprawiony i silniczki VIS. Mariusz mówił że sprawdzał czy mapy(jak to on określił) "siedzą" i siedziały....
Krzysztof_89, a przykład sknerka, jest dowodem na to że zmiana map robi różnice :D
 
 
yoonior 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 125
Skąd: Krak-uff



Wysłany: Wto Kwi 02, 2013 23:26   Re: [MG ZT 190] Nowe mapy silnika i soft na język polski

Krzysztof_89 napisał/a:

Chciałbym też wgrać do kompa i systemu navi język polski, czy jest taka możliwość?


Mam podobne auto (import z Niemiec), u mnie menu z nawigacji fabrycznej (BMW)/komputera pokładowego daje możliwość przełączania pomiędzy np. językiem polskim czy angielskim - UWAGA, ciekawostka - przełączanie języka interfejsu navi niestety wpływa na język komunikatów na wyświetlaczu w zegarach. Tzn. wybranie w navi języka GB = angielski na kompie pokładowym, wybranie w navi PL = niemiecki na kompie w zegarach + polski w nawigacji :)
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Wto Kwi 02, 2013 23:31   

xROnx dlatego nie czułeś różnicy bo po naprawie VIS miałeś już kopa zmap i VIS razem u mnie na nowych mapach jak VIS umarł to auto zamuliło konkretnie jak naprawiłem VIS odzyskał parametry choć reset kompa zrobić musiałem.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Wto Kwi 02, 2013 23:32   

xROnx napisał/a:
A jaki masz czytnik? taki?

http://allegro.pl/rover-7...3139276962.html


jesteś pewny, że przy tym czytniku mogę bez obaw blokady czytnika zmienić język nawigacji ??
 
 
xROnx 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 1614
Skąd: Grunberg

MG ZT

Wysłany: Sro Kwi 03, 2013 00:26   

rafalmis1 napisał/a:
esteś pewny, że przy tym czytniku mogę bez obaw blokady czytnika zmienić język nawigacji

mniej więcej :D
wątek o zmianie języka w navi -> http://forum.roverki.eu/v...p=590892#590892
 
 
Krzysztof_89 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Mar 2013
Posty: 105
Skąd: Zielona Góra

MG ZT

Wysłany: Sro Kwi 03, 2013 08:27   

Witam. Z tych co są podane z allegro czytników, mam ten pierwszy = droższy..., czyli mogę sobie zaktualizować oprogramowanie :)
Zobaczymy, pogrzebie jeszcze w menu navi, może mam fabrycznie wgrany Polski :)
A powiedzcie Panowie, bo będę niedługo rozbierał kolektor i wyciągał VIS'y i odsyłał na diagnoze do kolegi z forum Dzieju, przy zdjętym kolektorze prócz czyszczenia na co jeszcze zwrócić uwagę?
Dostałem odpowiedź od Phjowi i myślę, że jak tylko wszystko z mechaniką już porobię, to udam się do niego na nowe mapy i zobaczymy co to będzie :)

Dodam jeszcze, że razem z autem od niemca dostałem całe pudełko "oryginalnych";) płyt z navi, wiec może mam już odblokowaną?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] - nowe mapy 2.0 V6 - Wasze opinie
R75 Rover serii 75, MG ZT 16 Czw Mar 06, 2014 18:15
HarryVip
Brak nowych postów [R75]Mapy silnika do 2.0 v6
domas Rover serii 75, MG ZT 4 Pon Lut 06, 2017 11:48
domas
Brak nowych postów [R75] Zmiana mapy silnika na CDT+
maras62 Rover serii 75, MG ZT 4 Czw Cze 18, 2020 00:34
maras62
Brak nowych postów [R75] Jak zmienić język komputera pokładowego?
bobster Rover serii 75, MG ZT 5 Pon Sty 12, 2009 19:47
PHJOWI
Brak nowych postów [R75] Soft po Tuningu
szpynior Rover serii 75, MG ZT 37 Pon Gru 10, 2012 22:12
sknerko



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink