Forum Klubu ROVERki.pl :: [R 75] spadek mocy po wymianie oleju i filtrów
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R 75] spadek mocy po wymianie oleju i filtrów
Autor Wiadomość
pkawalko30 



Dołączył: 06 Kwi 2013
Posty: 7

Rover 75

  Wysłany: Sob Kwi 06, 2013 23:53   [R 75] spadek mocy po wymianie oleju i filtrów
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1999

witam serdecznie. Jestem świeżym szczęśliwym posiadaczem roverka 75. dziś odebrałem go z warsztatu ponieważ wymieniałem w nim wszystkie filtry oleje i naprawiane były w nim hamulce( skorodowane wężyki). jednak po odbiorze autka samochód jest mało dynamiczny o ile nie napisać kompletnie wooolny- bez mocy i przyśpieszenia.
Proszę koledzy pomóżcie dajcie jakieś rady niedługo czeka mnie długa trasa...
czekam na odpowiedzi i linki z poradami. Pozdrawiam
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Kwi 06, 2013 23:53   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
hs26 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Wrz 2011
Posty: 22
Skąd: Bytom/Wysoka



Wysłany: Nie Kwi 07, 2013 00:53   

Witaj, podałeś mało danych.
1. Czy silnik reaguje na gaz (pedał przyspieszenia) w całym zakresie, czy tylko na początku a dalej nie żadnej reakcji?. Ważna rzecz.
2. Jakie uzyskujesz obroty na biegu jałowym i podczas jazdy?.
Kilka dni temu to przerabiałem, brak mocy, problem z wyprzedzaniem, (samochód przeszedł w awaryjny tryb pracy). Wymiana pompy paliwowej w komorze silnika, (metalowa długa puszka z lewej strony akumulatora) po wymianie wszystko wróciło do normy. To tylko jedna z przyczyn, ich jest kilka.
Sprawdź przewody, wężyki, czy coś nie jest wyciągniete, urwane, przypuszczam, że pan mechanik przypadkiem coś wyszarpał, bo na żadną poważną awarie to nie wydląda.
 
 
 
pkawalko30 



Dołączył: 06 Kwi 2013
Posty: 7

Rover 75

Wysłany: Nie Kwi 07, 2013 09:43   

witam
samochod po wscisnieciu gazu strasznie wolno się zbiera nawet po wcisnięciu gazu w podłogę. pedał reaguje minimalnie lepiej przy ruszaniu pozniej nie ma znaczenia w jakiej pozycji sie znajdzie przyspieszenie jest takie samo.
w mieście nie próbowałem go rozbujac bo mnie ma gdzie... ale jak zauwazyłem na do 3 tys aut. natomiast na biegu jałowym autko ma okoł 800 900 obr/minute silnik chodzi normalnie nie skacze na obrotach. :|
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Nie Kwi 07, 2013 09:54   

pkawalko30, ale chodzi o to, do jakich obrotow dojdzie na luzie, jak wciśniesz gaz w podłogę. Generalnie wygląda na tryb awaryjny. Sprawdź, czy wtyczka na obudowie filtra paliwa jest wpięta dobrze i sprawdź wtyczkę od czujnika na szynie Common Rail.
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
pkawalko30 



Dołączył: 06 Kwi 2013
Posty: 7

Rover 75

Wysłany: Nie Kwi 07, 2013 11:00   

koledzy pomogło!!!
sprawdziłem te wtyczki i faktycznie 1 była źle zapięta a wężyki tez po dociskałem. teraz autko na biegu jałowym dochodzi do prawie 5500 tys obr/min.
Przejechałem się moim roverkiem i wszystko wróciło do normalności.
w niedalekiej przyszłości zamierzam wstawić mu bypass ERG i przeczyścić przepływke. Co na ten temat sadzicie?? Pozdrawiam
 
 
szpynior 



Pomógł: 24 razy
Dołączył: 14 Mar 2011
Posty: 891
Skąd: Grudziądz



Wysłany: Nie Kwi 07, 2013 11:08   

pkawalko30, EGR do wywalenia - bypass jest dobrym rozwiązaniem. Co do przepływki nie wiem czy czyszczenie coś da można próbować . Można też jeździć bez :) Ja osobiście niedawno zmodyfikowałem lekko padniętą przepływkę poprzez jej rozwiercenie w miejscu czujnika,lecz działanie muszę potwierdzić jeszcze na komputerze aby zobaczyć wyniki .
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Nie Kwi 07, 2013 14:31   

pkawalko30 napisał/a:
w niedalekiej przyszłości zamierzam wstawić mu bypass ERG i przeczyścić przepływke. Co na ten temat sadzicie??
Tu masz odpowiedzi http://forum.roverki.eu/v...p=494721#494721 lub użyj funkcji szukaj gdyż wszystko jest już opisane na forum :wink:
 
 
pkawalko30 



Dołączył: 06 Kwi 2013
Posty: 7

Rover 75

Wysłany: Pon Kwi 08, 2013 19:37   [R 75] spadek mocy po wymianie oleju i filtrów c.d.

witam wszystkich...
Dziś wyruszyłem w trasę no i ku mojemu rozczarowaniu autko nie ma siły podjechać ze stała prędkością po górki. zwalnia mi do 80 km/ h :| po prostu tragedia... nie wiem co się dzieje proszę o podpowiedzi i pomoc.
maksymalna prędkość jaką udało mi się rozwinąć to bagatela 130 km/h :-| a obroty sięgały do 3 tys max
 
 
Pingiel 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 06 Wrz 2012
Posty: 144
Skąd: Rogowo /k.Żnina

Rover 75

Wysłany: Pon Kwi 08, 2013 19:51   

Ja bym na twoim miejscu sprawdził kabelki dochodzące do wtyczek które ostatnio sprawdzałeś bo może być któryś naderwany, przycięty etc.
_________________
"... a ty lowelku jedź"
 
 
pkawalko30 



Dołączył: 06 Kwi 2013
Posty: 7

Rover 75

Wysłany: Sro Kwi 10, 2013 13:14   

wczoraj sprawdzałem dokładnie wszystkie kable i wtyczki nic nie zauwazyłem
:|

[ Dodano: Sro Kwi 10, 2013 13:14 ]
Koledzy pomóżcie. nie wie co mam zrobić z tym totalnym brakiem mocy. autko pod górkę ledwo wjeżdża z prędkością około 70 km/ h!!! z górki to już pójdzie 150 ale jest to dość frustrujące!!! :evil: Tym więcej, iż wcześniej potrafiłem go rozbujać do 180 km na godzinę.. teraz to ledwie 120 i więcej nie da rady chyba że z górki... sprawdzałem wtyczki kable i wszystko jest ok. wlałem mu dzis preparat do DIESLI nie pomogło nic. nie wiem juz za co się mam wziąć. :| :-|
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Sro Kwi 10, 2013 18:07   

Egr czyste? Pompa paliwa sprawdzona? Listwe Cr wyczysciles?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Spadek mocy
mignone Rover serii 75, MG ZT 7 Sob Lis 24, 2007 19:03
mignone
Brak nowych postów [R75] Spadek mocy
Przeplywka a moze cos innego?
plombos Rover serii 75, MG ZT 10 Wto Lis 11, 2008 21:22
Dam-Kam
Brak nowych postów [R75] Chwilowy spadek mocy
chrummen Rover serii 75, MG ZT 9 Sro Lip 22, 2009 16:27
Krawcu
Brak nowych postów [R75] Spadek mocy, czarny dym
PiotrasM Rover serii 75, MG ZT 4 Czw Gru 29, 2011 22:01
jesse
Brak nowych postów [R75] Spadek mocy, EGR, przepływomierz
nixon75 Rover serii 75, MG ZT 90 Pią Wrz 24, 2010 13:01
kacper



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink