Forum Klubu ROVERki.pl :: Mandat za przejazd na czerwonym
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Mandat za przejazd na czerwonym
Autor Wiadomość
Rom 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Gru 2011
Posty: 40
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sro Lip 03, 2013 12:39   

Jak wystawią już mandat z kwotą to po ptakach, kwoty nie obniżą, możesz ewentualnie pisać o jakimś zdarzeniu losowym i o anulację.
_________________
nie wierzę w rdzę
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Lip 03, 2013 12:39   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
violinerpl 



Dołączył: 02 Sty 2013
Posty: 140



Wysłany: Sro Lip 03, 2013 13:03   

Na moje pismo z 500 zł obniżyli do 300. Dałem tam parę argumentów przeciwko tak wysokiej stawce
 
 
Rom 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Gru 2011
Posty: 40
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sro Lip 03, 2013 13:52   

To gratulacje, dobre i 2 stówki. Ja kiedyś miałem taka sytuacje na fotoradarze to kazali mi pisać nie o zmniejszenie tylko anulowanie, że jechałem po dziecko do żłobka, albo do chorej matki, że nie było zagrożenia i takie sytuacje losowe.
_________________
nie wierzę w rdzę
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Sro Lip 03, 2013 15:11   

Najpierw przysyłają pismo do wypełnienia i dopiero jak się zgodzisz, to drugim listem mandat, wiec jak odeslesz razem z pismem wyjaśnienie/prośbę to mogą spokojnie conieco obniżyć :) :ok:
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Rom 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Gru 2011
Posty: 40
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sro Lip 03, 2013 15:56   

Żródło regiomoto.pl


O wyjaśnienie sprawy poprosiliśmy Aleksandrę Domarecką, pełniącą obowiązki komendanta.

– Jeżeli sprawca wykroczenia zwróci się z prośbą lub wnioskiem o obniżenie zaproponowanej grzywny w oświadczeniu, to decyzję o jej wysokości podejmuje funkcjonariusz prowadzący sprawę – informuje na piśmie Aleksandra Domarecka. – Wówczas odpowiedzią na prośbę sprawcy wykroczenia jest mandat karny z określoną karą grzywny.

Mówiąc prościej, strażnik gminy mógł, ale nie musiał obniżyć mandatu do 50 złotych.

– Są sytuacje, kiedy mandat jest obniżany bądź w ogóle odstępujemy od jego wypisania na rzecz pouczenia – dodaje Domarecka. – To dotyczy wyjątkowych czy bardzo trudnych sytuacji życiowych, na przykład kiedy okazuje się, że kierowca jechał na izbę przyjęć z chorą osobą i potrafi to udowodnić. To bardzo indywidualne sprawy, ale wszyscy jesteśmy ludźmi i wiele możemy zrozumieć.
_________________
nie wierzę w rdzę
 
 
soviet100 




Pomógł: 14 razy
Dołączył: 08 Mar 2012
Posty: 499
Skąd: Czechowice-Dziedzice

Rover 800

Wysłany: Sro Lip 03, 2013 19:32   

Rom napisał/a:
Żródło regiomoto.pl


O wyjaśnienie sprawy poprosiliśmy Aleksandrę Domarecką, pełniącą obowiązki komendanta.

– Jeżeli sprawca wykroczenia zwróci się z prośbą lub wnioskiem o obniżenie zaproponowanej grzywny w oświadczeniu, to decyzję o jej wysokości podejmuje funkcjonariusz prowadzący sprawę – informuje na piśmie Aleksandra Domarecka. – Wówczas odpowiedzią na prośbę sprawcy wykroczenia jest mandat karny z określoną karą grzywny.

Mówiąc prościej, strażnik gminy mógł, ale nie musiał obniżyć mandatu do 50 złotych.

– Są sytuacje, kiedy mandat jest obniżany bądź w ogóle odstępujemy od jego wypisania na rzecz pouczenia – dodaje Domarecka. – To dotyczy wyjątkowych czy bardzo trudnych sytuacji życiowych, na przykład kiedy okazuje się, że kierowca jechał na izbę przyjęć z chorą osobą i potrafi to udowodnić. To bardzo indywidualne sprawy, ale wszyscy jesteśmy ludźmi i wiele możemy zrozumieć.


Już to widzę banda biurokratów i nierobów .
 
 
 
Rom 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Gru 2011
Posty: 40
Skąd: Warszawa



Wysłany: Czw Lip 04, 2013 09:42   

Taaaa, ja też się wzruszyłem czytając pierwszy raz, jak Janowicz po meczu z Kubotem ;-)
_________________
nie wierzę w rdzę
 
 
j0zek 



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 14 Maj 2013
Posty: 1000
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Pią Lip 19, 2013 23:16   

monia napisał/a:
Ostatnio pisałam do SM - brat dostał widokówke za prędkość. Pismo i tak trzeba było wysłać żeby wskazać kierowcę bo jechał autem mamy. No ale za poradą Forumowiczów zamieściłam w piśmie prośbę o zmniejszenie kary. Naskrobałam parę zdań że jak przekroczył prędkość to mandat oczywiście się należy, no ale czy by nie mogli chociaż zmniejszyć karę. Napisałam o nieznajomości trasy, że pierwszy raz tam jechał, że trasą zmęczony, rozkojarzony i pewnie dlatego nie zauważył ograniczenia prędkości i dalej w ten desen. W tygodniu przyszedł mandat - kwotę zmniejszyli.

W przypadku przejazdu na czerwonym - nieznajomością trasy już się wykręcać nie możesz, ale zawsze możesz napisać że się zagapiłeś, byłeś rozkojarzony, zestresowany, bla bla bla. Cokolwiek.

Mam wrażenie, że w uzasadnieniu napisać można wszystko. Ważne tylko żeby wysłać w terminie.


Takie tłumaczenie jest bez sensu, jakby każdy się zagapiał, był zmęczony trasą albo rozkojarzony to co to by było na drogach? -.-
 
 
monia 




Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 01 Mar 2012
Posty: 114
Skąd: Ząbki



Wysłany: Sob Lip 20, 2013 00:14   

j0zek, faktycznie, nie piszmy odwołań. Płaćmy mandaty 500 zł, mimo że można za to samo zabulić 300. Parę stów w jedną czy w drugą....

Nikt tu nie usprawiedliwia przejeżdżania na czerwonym. Ale dlaczego zaraz najwyższa możliwa kara?

Zaproponuj sensowne wytłumaczenie. Takiego gotowca. Będzie dla potomnych. ;]

A co do sytuacji opisanej przeze mnie - zapraszam na droge Szczecinek-Słupsk. I pewnie wiele innych dochodowych tras, gdzie co kawałek wiocha. A na początku i na końcu każdej wiochy fotopstryczek. Ciekawa jestem, czy byś się nie wkurzył dostając mandat za predkość 53km/h (!) w obszarze zabudowanym.
 
 
j0zek 



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 14 Maj 2013
Posty: 1000
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Nie Lip 21, 2013 22:55   

To jakies hiper super te fotoradary, skoro normalne robia fotke jak przekroczu sie o 10+..
Mnie rowniez denerwuja te ograniczenia i glupoe wysepki, gdzie leci sie w miare sympatycznie a zaraz co chwile wysepka i 60-70, albo droga swietna ale dla zasady trzeba sie wlec 50 bo znak terenu zabudowanego..
Poki co tam gdzie trzeba to zwalniam wiec nie mam problemow.

[ Dodano: Nie Lip 21, 2013 22:55 ]
A w ogole jakim cudem dostalas mandat za przekroczenie o 3kmh skoro taryfikator zaczyna sie od przekroczenia od 6-10kmh i daje za to 1pkt karny. Wiec Ty ile dostalas ? Pol punkta?
 
 
monia 




Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 01 Mar 2012
Posty: 114
Skąd: Ząbki



Wysłany: Nie Lip 21, 2013 23:07   

1. Noo, te fotoradary są widocznie takie super-hiper. ;]
2. Nie ja, tylko brat.
3. Zarejestrowana prędkość - 53km/h. Przekroczenie było większe niż 3km/h - na tym odcinku obowiązywało inne ograniczenie. ;]
 
 
j0zek 



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 14 Maj 2013
Posty: 1000
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Pon Lip 22, 2013 11:11   

A to zmienia postac rzeczy hehe, w kazdym razie mikro mandat:P
 
 
monia 




Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 01 Mar 2012
Posty: 114
Skąd: Ząbki



Wysłany: Pon Lip 22, 2013 22:09   

mandat mały, ale jak potrafi wkurzyć!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów MANDAT ZNAK B-36
rdgz Prawo i ubezpieczenia 9 Pon Maj 27, 2013 23:00
rdgz
Brak nowych postów Mandat 800zl
Remigiusz Prawo i ubezpieczenia 35 Sob Wrz 29, 2012 00:18
Remigiusz
Brak nowych postów Niezapłacony mandat
VanOrtega Prawo i ubezpieczenia 9 Sob Wrz 18, 2010 16:10
blejz
Brak nowych postów Mandat u Madziarów
bo wierzyłem władzy...
Marrkus Prawo i ubezpieczenia 13 Pią Lip 17, 2009 10:28
zetes
Brak nowych postów mandat jako widzimisie
TipToe Prawo i ubezpieczenia 10 Pon Sie 06, 2012 16:29
TipToe



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink