Forum Klubu ROVERki.pl :: Auto ma gaz ale nie jest wbity w dowód
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Auto ma gaz ale nie jest wbity w dowód
Autor Wiadomość
Damiano 




Dołączył: 18 Sty 2013
Posty: 70
Skąd: Stryków



Wysłany: Sob Maj 11, 2013 21:00   Auto ma gaz ale nie jest wbity w dowód

Witam:)

Planuję zakupić auto ale jest jeden problem który mnie niepokoi... mianowicie Auto ma gaz od 2 lat ale nie jest wbity w dowód, więc przegląd właściciel załatwiał "po znajmości" właścieciel mówi że wystarczy że pójdę do wydziału komunikacji przy rejestracji i oni mi ten gaz wbiją w dowód (bezpłatnie) ? Czy to prawda? Czy jest jakaś opcja żeby taki gaz zalegalizować?

Z góry dzięki:)
_________________
Najważniejsze wiedzieć na czym stoisz:)
Pozdrawiam, Damian :)
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Maj 11, 2013 21:00   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Sob Maj 11, 2013 21:24   

musisz od właściciela dostać papiery na legalizacje i z takim papierem idziesz do wydziału komunikacji więc może nawet nie posiada czegoś takiego, no i jeszcze taki długi termin, to raczej tez ma znaczenie
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Damiano 




Dołączył: 18 Sty 2013
Posty: 70
Skąd: Stryków



Wysłany: Sob Maj 11, 2013 21:42   

a jeśli bym dostał taki papier to bez problemu mam stępelek w dowodzie?
_________________
Najważniejsze wiedzieć na czym stoisz:)
Pozdrawiam, Damian :)
 
 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Sob Maj 11, 2013 23:27   

Damiano napisał/a:
a jeśli bym dostał taki papier to bez problemu mam stępelek w dowodzie?


Tak, jeśli instalacja jest legalna, to bez problemu zostanie to w dowodzie zamieszczone.
 
 
Damiano 




Dołączył: 18 Sty 2013
Posty: 70
Skąd: Stryków



Wysłany: Nie Maj 12, 2013 00:38   

właśnie zastanawia mnie to bo 2 lata nie było jej w dowodzie śmiem podejrzewać ze jest przełożona od rozbitka.. i chyba nie mam zamiaru się pakowac w jakieś problemy prawne. Tylko szkoda mi tego autka bo jest w naprawde bardzo dobrym stanie więc chciałem się dowiedzieć czy dałoby się jakoś zalegalizowac gdyż chcę mieć spokojną głowę:) Jeśli macie jakieś rady chętnie posłucham:) Dziękuję z góry:)
_________________
Najważniejsze wiedzieć na czym stoisz:)
Pozdrawiam, Damian :)
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Nie Maj 12, 2013 10:47   

Musisz poszukać LPG Forum co jest potrzebne (na pewno legalizacja butli, faktura za zakup części i wyciąg z homologacji instalacji, ale chyba coś jeszcze), wszystko musi być podpisane przez zakład mający uprawnienia do montażu instalacji LPG.
Jeśli to wszystko jest, to nie powinno być problemu - najlepiej poproś gościa o skany dokumentów, które ma i pójdź do swojego urzędu komunikacji - tam Ci powiedzą, czy to wszystko i czy wbiją Ci gaz do dowodu.
Nie wiem jak u Ciebie, ale w moim urzędzie urzędnicy są dość kompetentni i bez problemów udzielają takich informacji.
Oo... Właśnie wszedłem na stronę mojego urzędu i jest lista dokumentów:
http://www.um.warszawa.pl...du-do-zasilania
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Damiano 




Dołączył: 18 Sty 2013
Posty: 70
Skąd: Stryków



Wysłany: Nie Maj 12, 2013 11:05   

Dziękuję serdecznie:) bardzo mi to pomogło więc jeśli dobrze rozumiem to jeśli właściciel posiada te dokumenty to mogę bez problemu załatwić stempelek? Może poinformować go że auto zakupie dopiero kiedy ureguluje wszystkie kwestie prawne? Tylko z drugiej striny jak potrafił załatwić lewy pezegląd to czy nie załatwi na lewo tego wbićia w dowód? Loteria istna Loteria:/
_________________
Najważniejsze wiedzieć na czym stoisz:)
Pozdrawiam, Damian :)
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Nie Maj 12, 2013 18:04   

Pamiętaj jeszcze o jednym - on Ci musi przekazać dokument homologacji butli, bo zmieniły się przepisy i teraz trzeba jechać na przegląd z nim za każdym razem.
Jak nie przekaże, to diagnosta nie wbije Ci przeglądu.

No i po 10 latach taką homologację trzeba odnowić albo wymienić butlę.
Ojciec ostatnio wymieniał mojej ciotce, bo nie można było homologować, bo butla była przez producenta oficjalnie zrobiona na 10 lat i już. Przy lepszych butlach można po dodatkowym przeglądzie w upoważnionym warsztacie LPG przedłużyć na kolejne 5 lat.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Damiano 




Dołączył: 18 Sty 2013
Posty: 70
Skąd: Stryków



Wysłany: Pon Maj 13, 2013 13:15   

Dziękuje serdecznie:) Pozdrawiam
_________________
Najważniejsze wiedzieć na czym stoisz:)
Pozdrawiam, Damian :)
 
 
 
tomekk_nt 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Cze 2008
Posty: 77

Rover 45

Wysłany: Wto Maj 14, 2013 06:44   

Niedawno kończyła mi się legalizacja butli w poprzednim aucie, więc z tematem jestem na bieżąco. Ogólnie w mojej okolicy (Poznań) mało kto to robi, udało mi się znaleźć tylko jedną osobę. Sprawa wygląda tak, że butla może być ponownie zalegalizowana na rok, dwa, pięć lub w ogóle - w zależności od jej stanu. Także jest to kwestia dość ryzykowna i jeśli ktoś chce pojeździć autem, to rzeczywiście lepiej kupić nową. Do końca nie wiem jak wygląda sprawa pod względem prawnym z kupnem i montażem używki.
 
 
Legwan1989 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Sty 2012
Posty: 258
Skąd: Słupsk

Rover 75

Wysłany: Pią Maj 17, 2013 01:00   

A gdy u mnie zakładali instalacje Pan Gazownik przekazując dokumenty powiedział że mam 30 dni na wbicie tego w dowód, więc nie do końca bym był pewien co do tego czy wbili by na podstawie dwuletniego dokumentu. Choć z tego co widzę facet w ogolę nie ma papierów na to.

Swoją drogą - wbicie LPG w dowód jest bezpłatne i trwa to chwilę. Jedna pieczątka i parafka w dowodzie rejestracyjnym po okazaniu domumentów
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pią Maj 17, 2013 15:53   

Legwan1989 napisał/a:
Swoją drogą - wbicie LPG w dowód jest bezpłatne i trwa to chwilę. Jedna pieczątka i parafka w dowodzie rejestracyjnym po okazaniu domumentów

No nie bardzo, bo najpierw musisz przejść płatny przegląd na stacji diagnostycznej dopuszczający instalację do eksploatacji w aucie :arrow: wiem bo robiłem
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Legwan1989 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Sty 2012
Posty: 258
Skąd: Słupsk

Rover 75

Wysłany: Pią Maj 17, 2013 19:26   

Więc dlaczego ja nie miałem obowiązkowego dodatkowego przeglądu ? Ba, nawet w serwisie w którym zakładali mi gaz zapytali do kiedy mam ważny przegląd, bo jeśli na dniach się kończy to najlepiej bym zrobił jeszcze przed założeniem gazu - oszczędzę parę złotych.

A tak jak pisałem wcześniej, płaciłem tylko w serwisie w którym zakładali mi gaz. Później miałem 30 dni na wbicie LPG w dowód - bez opłat.
Przegląd robiłem jakoś pod koniec listopada czyli ponad pół roku po założeniu instalacji
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Sob Maj 18, 2013 08:49   

Legwan1989 napisał/a:
Więc dlaczego ja nie miałem obowiązkowego dodatkowego przeglądu

ja również nie musiałem robić przeglądu
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sob Maj 18, 2013 15:18   

sknerko napisał/a:
No nie bardzo, bo najpierw musisz przejść płatny przegląd na stacji diagnostycznej dopuszczający instalację do eksploatacji w aucie :arrow: wiem bo robiłem

Ten przepis ztcw zmienił się kilka lat temu - zakładając LPG do Dużego Fiata, 623 i 827 też robiłem ten przegląd, a do 416 i kilku innych aut w rodzinie już nie.

Teraz to warsztat instalujący LPG jest odpowiedzialny w całości za bezpieczeństwo instalacji i żeby ją wbić do dowodu wystarczy pojawić się w urzędzie ze wszystkimi wymaganymi papierami.

Te wymagane papiery utrudniają też (choć "Polak potrafi") przekładanie instalacji między autami lub wykorzystanie części z "rozbitka" i pewnie to jest przyczyna dla której sprzedający ich nie ma.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
soviet100 




Pomógł: 14 razy
Dołączył: 08 Mar 2012
Posty: 499
Skąd: Czechowice-Dziedzice

Rover 800

Wysłany: Nie Maj 19, 2013 19:13   

Tak czytam i czytam co to za problem załatwić fakturę na gaz zapłacić VAT właścicielowi i gotowe?

Następnym razem za taką pomoc i sugestie i to w dziale prawnym będzie ban
Ostatnio zmieniony przez darek_wp Pon Maj 20, 2013 23:23, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pon Maj 20, 2013 12:12   

soviet100 napisał/a:
Tak czytam i czytam co to za problem załatwić fakturę na gaz zapłacić VAT właścicielowi i gotowe?

Legalizacji zbiornika tak łatwo nie załatwisz.

A poza tym to co proponujesz jest nielegalne (i to co najmniej z dwóch kodeksów - karnego i karno-skarbowego) i nie każdy chce to tak załatwiać, a skoro kolega, który zaczął ten wątek chce kupić auto, a sprzedający chce sprzedać, to niech się sprzedający postara, a jak nie, to kolega Damiano zawsze może znaleźć inne auto z czystymi papierami, a nie kombinować i de facto popełniać przestępstwo, bo poprzedni właściciel zgubił papiery albo zrobił "lewiznę". ;)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pon Maj 20, 2013 15:52   

Zakładałem i wbijałem gaz w 2011r i kazali mi przyjść z przeglądem by wbić nowa instalacje w dowód. Jeździłem ponad pół roku bez wbitego w dowód i jak przyszedł termin na przegląd to pojechałem i wypisali że jest nowa instalacja i że przegląd przeszedł i z tym do urzędu i po temacie.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Wto Maj 21, 2013 10:32   

To wygląda jakby Twój Urząd po 4 latach się nie dowiedział o zmianach w prawie. ;)

Chyba, że miałeś przeterminowany przegląd i dlatego Ci odesłali, bo wg strony którą podałem podstawa prawna ostatnio zmieniła się w 2007 roku, a pozostałe jeszcze wcześniej (no oprócz opłat skarbowych):
Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 27 września 2003 r. w sprawie szczegółowych czynności organów związanych z dopuszczeniem pojazdu do ruchu oraz wzorów dokumentów w tych sprawach (tekst jednolity: Dz. U. z 2007 r. Nr 137, poz. 968 z późn. zm.).

A tak poważnie, to przychodzi mi jeszcze jedno do głowy - czy było to auto młodsze niż 5 lat?
Bo wtedy automatycznie zmieniają się terminy przeglądów obowiązkowych.

Tu jest artykuł z grudnia 2008 i nie ma już nic o przeglądach:
http://gazeo.pl/lpg/od-a-...tykul,5477.html

Wydaje mi się, że w 2006, jak robiłem gaz w 623, to już też nie musiałem robić przeglądu.

Może pan urzędnik w Twoim urzędzie zna się z diagnostą. ;)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Wto Maj 21, 2013 15:21   

maciej napisał/a:
Może pan urzędnik w Twoim urzędzie zna się z diagnostą.

Nie mam pojęcia, płaciłem za normalny przegląd bo do terminu przeczekałem dlatego ze kazali mi robić dodatkowy a i przy okazji wbiłem sobie 5 siedzenie w dowód (fabrycznie mam 5 miejsc a jakiś buc zarejestrował kiedyś 4)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Instalacja gazowa nie wbita w polski dowód. Auto z Niemiec.
Ronald Prawo i ubezpieczenia 2 Pią Lip 19, 2013 06:42
Ronald
Brak nowych postów dowód V5C
ARTUR1983 Prawo i ubezpieczenia 4 Sro Maj 23, 2012 21:57
ss-design
Brak nowych postów Dowod Rejestracyjny
kamil_luczak Prawo i ubezpieczenia 6 Sro Cze 04, 2008 17:47
kamil_luczak
Brak nowych postów Zaginiony dowód rejestracyjny
paff Prawo i ubezpieczenia 6 Sro Lut 03, 2010 12:23
paff
Brak nowych postów Zatrzymany dowód rejestracyjny
jrdarus1 Prawo i ubezpieczenia 17 Czw Sie 22, 2013 14:00
bociannielot



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink