Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Problem ze sprzęgłem
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Problem ze sprzęgłem
Autor Wiadomość
Ravager 



Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6



Wysłany: Pon Lip 22, 2013 10:02   [R75] Problem ze sprzęgłem
Typ: CDTi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2003

Witam serdecznie,

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że nie jestem specem od motoryzacji wiec prosze wybaczyc, jesli gdzies bede nieprecyzyjny.

Mam problem ze sprzeglem - od jakiegos czasu zauwazylem, ze pedał sprzegla nie odbija tak jak powinien. Niestety, nie zdecydowalem sie odpowiednio wczesnie na wizyte w serwisie, a objawy nasilily sie do tego stopnia ze: sprzeglo praktycznie prawie w ogole nie odbija (podnosze je sam nogą ;) ) i bardzo slabo łapie, będąc już na biegu 3-4 mogę wciskać gaz do oporu, obroty się podnoszą, ale przyspieszenia brak (do 2000 obrotow lapie, dalej im bardziej wciskam tym gorzej), po otwarciu maski czuc delikatnie charakterystyczny zapach palonego sprzęgła.

Moje pytanie brzmi - czy cale sprzeglo bedzie do wymiany w tym wypadku czy moze byc tak ze jedynie pojedynczy element bedzie trzeba wymienic (typu pompka/odpowietrzenie), czy raczej cale sprzeglo (tarcza,docisk) bedzie sie nadawac do wymiany? (wczesniej robilem regulacje wtryskow, mechanik stwierdzil ze kolo dwumasowe jest ok, takze chociaz to wiem ze nie bedzie trzeba wymieniac).

Szukałem informacji na forum i orientuje się w kosztach, ale wycena jaka dostalem w serwisie (narazie tylko telefonicznie, bez rozpoznania) znacznie odbiega od tego co widze tutaj, stad wlasnie moje pytanie. Na zyczenie udostepnie na priv informacje o kwocie.

Z gory dziekuje za informacje,

Pozdrawiam.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Lip 22, 2013 10:02   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
thespecialone 



Dołączył: 02 Kwi 2013
Posty: 14



Wysłany: Pon Lip 22, 2013 10:37   

Wygląda na to ze na pewno pompka do wymiany i prawdopodobnie całe sprzęgło skoro nie chwyta. Możliwe że wysprzęglik też będzie już na wykończeniu.
 
 
Ravager 



Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6



Wysłany: Pon Lip 22, 2013 11:03   

Niestety tez tak przypuszczam. Wysprzeglik to koszt ok 800 PLN natomiast regeneracja calego sprzegla ok. 1600 + robocizna - razem jakies 3000 - niemalo :(
 
 
thespecialone 



Dołączył: 02 Kwi 2013
Posty: 14



Wysłany: Pon Lip 22, 2013 11:14   

Można zamontować wysprzęglik od land rovera freelandera. Jego cena to coś koło 250zł. Ja tak zrobiłem bo cena znacznie niższa, a pasuje i jeździ.
 
 
Vickers 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Kwi 2008
Posty: 113
Skąd: Kłodnica



Wysłany: Pon Lip 22, 2013 11:19   

Wygląda na to że komplet do wymiany, wstrzymaj się jedynie z dwumasa do czasu stwierdzenia. organoleptycznego w jakim ona jest stanie. A to dopiero po wyjęciu skrzyni da się dokladnie sprawdzić. Bo przy okazji regulacji wtrysków i bez wyciągania skrzyni to jedynie czarodziej mógł ocenić czy ta część jest sprawna. A tak swoją drogą to co on regulował przy tych wtryskach? Chyba że za pomocą komputera ustawiał czasy to wtedy ok.

[ Dodano: Pon Lip 22, 2013 11:19 ]
A oryginalny wysprzeglik AP 370zl z wysylka kosztuje a nie 800.
 
 
thespecialone 



Dołączył: 02 Kwi 2013
Posty: 14



Wysłany: Pon Lip 22, 2013 15:36   

Części to najlepiej sobie samemu załatwiać bo ceny jakie proponują mechanicy są najróżniejsze, dlatego pewnie w tym serwisie wysprzęglik ma cenę 800. Np. kiedy chciałem wymienić pompkę to mechanik poinformował mnie że może ją zamówić za 1600 i że tańszych nie ma. A bez problemu można zamówić pompkę prawie czterokrotnie taniej. Więc zostawiając zgromadzenie potrzebnych części w rękach warsztatu może potem wyjść kosztownie. Wtedy wymiana pompki, sprzęgła i wysprzęglika plus robocizna to może wyjść myślę ze nawet 4 tys. Ale spokojnie jak się poszuka samemu (albo ma mechanika który chce się przyłożyć, a nie bierze części z pierwszego lepszego sklepu) to naprawy są znacznie tańsze :)
 
 
Snookie 



Dołączył: 27 Lut 2013
Posty: 15
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pon Lip 22, 2013 17:16   

Ravager, Kup sam czesci, ja ostatnio wymienialem sprzeglo ( tarcza + docisk ) Nationala + wysprzeglik Luka, i za calosc zaplacilem ok 800 pln, wiec "mala" roznica w cenach jest ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MG ZT] Problem ze sprzęgłem
Sintraa Rover serii 75, MG ZT 0 Wto Sty 19, 2021 10:29
Sintraa
Brak nowych postów [R75] Problem ze sprzegłem
salo211 Rover serii 75, MG ZT 2 Pią Lut 04, 2011 19:01
thef
Brak nowych postów [R75] Problem ze sprzęgłem
adriansc1 Rover serii 75, MG ZT 2 Sro Mar 05, 2014 12:06
Strike
Brak nowych postów [MG ZT] Problem ze sprzęgłem
Sintraa Rover serii 75, MG ZT 7 Pon Kwi 19, 2021 09:42
Arczibald
Brak nowych postów [R75] Problem ze sprzęgłem
Eros Rover serii 75, MG ZT 9 Pią Kwi 17, 2015 23:16
thorgalxxx



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink