Forum Klubu ROVERki.pl :: [R416] Usunięcie - alarm/immobilizer
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R416] Usunięcie - alarm/immobilizer
Autor Wiadomość
lukasz22i 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Sie 2013
Posty: 12



  Wysłany: Pon Sie 26, 2013 00:14   [R416] Usunięcie - alarm/immobilizer
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.6 Rok produkcji: 1996

Witajcie

Czy jest możliwość wywalenia/odłączenia fabrycznego alarmu z immo? Od wczoraj jestem w posiadaniu R416, można powiedzieć dostałem w spadku i chcę by służył jako drugie auto w domu.
Największy problem z jakim do tej pory borykała się poprzednia właścicielka (ciocia) to wariujący alarm oraz problemy z odpaleniem auta/działaniem pilota. Do tego ponoć sam pilot jest w stanie rozładować nową baterię w 10h...samo odpalenie wyglądało mniej więcej tak. Otwarcie auta, kluczyk w stacyjkę, zapłon i pika więc trzeba nacisnąć, wkłada baterię do pilota i naciska kilka razy, czasem mniej, czasem więcej aż przestanie pikać, potem odpala, wyciąga baterię z pilota. Z tego co mówiła to jeśli nie wyciągnie baterii to szybko padnie. Bywało że szła do pracy i po 10h pilot nie reagował, wymieniała baterię i działał, nawet teraz mam dwie zapasowe w schowku. Kiedyś auto jej zgasło na skrzyżowaniu, co się nastresowała żeby odpalić to jej...

Czy jest możliwość całkowitego wyłączenia alarmu/immo? Najlepiej żeby było tak, naciska na pilota - otwierają się drzwi (jak w typowym centralnym zamku sterowanym pilotem), wkładam kluczyk, przekręcam, odpalam i odjazd, ew. otwieranie kluczykiem i reszta j.w.?!
Autem będzie jeździła też żona, nie chcę by miała problemy z odpaleniem czy wyjącym alarmem.
Dzisiaj np. zamknąłem auto kluczykiem (pilot z wyciągnięta baterią) i po paru sekundach włączyła się syrena :| wziąłem na szybko otworzyłem kluczem i zamknąłem jeszcze raz i było ok, nie wiem o co chodzi.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Sie 26, 2013 00:14   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Adrian 
Moderator



Pomógł: 227 razy
Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 2726
Skąd: Ząbki

Rover 400

Wysłany: Pon Sie 26, 2013 07:50   

Jeśli nie masz drugiego pilota, to kup używany i zaprogramuj go póki samochód jeszcze odpala. ;) A co do sensacji z alarmem, to poczytaj na początek na forum o krańcówkach.
 
 
 
lukasz22i 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Sie 2013
Posty: 12



Wysłany: Pon Sie 26, 2013 11:23   

Adrian napisał/a:
Jeśli nie masz drugiego pilota, to kup używany i zaprogramuj go póki samochód jeszcze odpala. ;) A co do sensacji z alarmem, to poczytaj na początek na forum o krańcówkach.


Mam drugiego ale nie działa, ponoć byli z nim w serwisie i nic nie poradzili.

Dalej szukam info na temat odłączenia/wyłączenia alarmu/immo, może nawet nie być pilota, byle można było otworzyć drzwi kluczykiem i odpalić auto bez żadnego naciskania, dźwięków itp.
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10894
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Pon Sie 26, 2013 11:43   

Możesz wobec powyższego odłączyć immo kodem i do padnięcia / odłączenia akumulatora będziesz miał spokój.
Innej pewnej metody na usuniecie immo nie ma. Są alarmiarze, którzy to usuwają za niemałe pieniądze, ale najczęściej właśnie ludzie, z w ten sposób usuniętym immo narzekają na alarmy w Roverach.
Ja mam normalnie działający fabryczny układ i nie narzekam. I moja zona też jeździ i jakoś nie ma problemu.
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
lukasz22i 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Sie 2013
Posty: 12



Wysłany: Pon Sie 26, 2013 14:20   

Dzięki. Mam 4-cyfrowy kod, rozumiem że tym kodem mogę wyłączyć immo i będzie wyłączony do czasu padnięcia/odłączenia akumulatora?
Rozumiem że auto otwieram pilotem lub kluczykiem i odpalam bez problemu?

Jak wtedy wygląda sytuacja z alarmem? Też jest wyłączony?
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10894
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Pon Sie 26, 2013 15:44   

Alarm nie jest wyłączony, tylko bez dozoru wnętrza, ale zamyka się i otwiera tylko kluczykiem. Jak zamkniesz auto pilotem, to immo się znów uaktywni.
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Pon Sie 26, 2013 16:53   

Otwórz pilot i zrób dobre zdjęcia płytki pilota z obydwu stron i podeślij do mnie:
adi-mistrzu@o2.pl
 
 
 
lukasz22i 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Sie 2013
Posty: 12



Wysłany: Pon Sie 26, 2013 20:40   

sTERYD napisał/a:
Alarm nie jest wyłączony, tylko bez dozoru wnętrza, ale zamyka się i otwiera tylko kluczykiem. Jak zamkniesz auto pilotem, to immo się znów uaktywni.


Ok, czyli otwierania i zamykanie tylko z kluczyka. Wczoraj mnie zaskoczyła syrena która zawyła jak zamykałem auto kluczykiem, musiałem auto otworzyć auto kluczem i przestało wyć, jak zamknąłem znowu to już nie wyło, nie wiem dlaczego syrena zawyła.

Adi, jutro podeślę jakieś dobre i wysokiej rozdzielczości i podeślę, ew. drugiego który ponoć nie działa również.
 
 
msf 




Dołączył: 03 Kwi 2010
Posty: 22
Skąd: Podbeskidzie

MG ZS

Wysłany: Wto Sie 27, 2013 18:03   

Zamiast usuwać lepiej naprawić :) Moim MG przez 2 lata od zakupu jeździłem bez alarmu i immo, po czym rok temu zrobiłem dokładnie odwrotnie niż Ty planujesz i doprowadziłem do ich uruchomienia- od tego czasu wszystko działa bez zarzutu. Najlepiej odwiedzić któryś ze znanych w kręgach forumowiczów warsztatów, jeśli ktoś faktycznie zna się na roverkach to bez problemu to ogarnie, a jak ma testbooka to już w ogóle super.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R420] Jak ominąć Alarm i immobilizer
kacper___ Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 10 Nie Lis 02, 2008 13:30
rover220
Brak nowych postów [R416] Usunięcie drobnych rysek
radifumi1 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Pon Sie 18, 2008 20:01
Zukowaty
Brak nowych postów [R416] Zepsuty alarm
stryku Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 13 Sro Lip 18, 2007 10:57
piter34
Brak nowych postów [R416] Alarm - czujniki
Gość Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 9 Sro Sie 06, 2008 11:42
MSaigon
Brak nowych postów [R416] Alarm wariuje
Robertt Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 26 Pią Gru 23, 2011 12:15
Robertt



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink