Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75]Opony letnie, bieżnikowane, co wy na to?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75]Opony letnie, bieżnikowane, co wy na to?
Autor Wiadomość
mocu 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Kwi 2010
Posty: 208
Skąd: Jastrzębie Z



  Wysłany: Pią Sie 02, 2013 16:19   [R75]Opony letnie, bieżnikowane, co wy na to?
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2002

Na popularnym portalu aukcyjnym są opony 195/65R15 bieżnikowane. Na w/w oponki dają dożywotnią gwarancję na odklejenie bieżnika i 2 lata na inne wady. Cena 105zł. Co Wy na to? Połowa ceny oryginalnych i gwarancja zachęca. Obecnie technologia pozwala chyba bardziej ufać, że się nie rozpadną po kilku km. Bieżnik odkleja się najczęściej w ciężarówkach podczas upałów, osobówki rzadko to spotyka. Jeździł ktoś na regenerowanych?
_________________
teraz 75 cdt, wcześniej 216 SE i 214 Si może kiedyś jagular... :)
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Sie 02, 2013 16:19   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
szpynior 



Pomógł: 24 razy
Dołączył: 14 Mar 2011
Posty: 891
Skąd: Grudziądz



Wysłany: Pią Sie 02, 2013 17:13   

mocu, Bardzo dużo czytałem i na zimę kupiłem komplet Targuma z których jestem zadowolony. Na lato się nie zdecydowałem ze względu na to iż często szybko jeżdżę. Jak nie robisz długich tras i nie pokonujesz ich szybko możesz zakupić .
 
 
kalafior 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Lip 2011
Posty: 389
Skąd: lubelskie



Wysłany: Pią Sie 02, 2013 17:51   

mocu,rtrzeci rok jezdze na bieznikowanych letnich i nic sie nie dzieje poza tym ze sa glosne jak sie zedra to tez kupie bieznikowane jezeli nie jestes demonem predkosci to polecam
 
 
szpynior 



Pomógł: 24 razy
Dołączył: 14 Mar 2011
Posty: 891
Skąd: Grudziądz



Wysłany: Pią Sie 02, 2013 19:15   

kalafior napisał/a:
mocu,rtrzeci rok jezdze na bieznikowanych letnich i nic sie nie dzieje poza tym ze sa glosne jak sie zedra to tez kupie bieznikowane jezeli nie jestes demonem predkosci to polecam

No to jednak dobrze myślałem :)
 
 
piotrek1000 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Paź 2010
Posty: 253

Rover 75

Wysłany: Pią Sie 02, 2013 20:15   

Kupiłem nalewki do Pajero, i to z pewnością ostanie jakie kupiłem, są wiele cięższe co daje w d... łożyskom i zawieszeniu. A do tego są głośne. Pomimo tego że Pajero używam co najwyżej do jazdy na polowania, po drogach szutrowych, błocie i śniegu oraz na "trasy" do kilki kilometrów to więcej nie zdecyduje się na "oszczędność".
Tym bardziej że w tym rozmiarze kupisz markowe opony za 600-700 zł komplet.
_________________
Był: Mercedes W124 300CE, Rover 75, 45,Jest Lexus ES330, Mitsubishi Pajero Pinin, Volvo V
50 t5
 
 
mocu 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Kwi 2010
Posty: 208
Skąd: Jastrzębie Z



Wysłany: Sob Sie 03, 2013 00:23   

Demonem prędkości nie jestem. Wystarczy mi jazdy na co dzień ciężarówką. (miesięcznie ok 10-12 tyś km) więc siadając do roverka zadowalam się prędkością do 120 km/h (mam przesyt jazdy). A osobówka więcej stoi na parkingu niż jeździ (ok 6tyś km/rok :| ) więc czy jest sens inwestować w markowe gumy? kupię chyba 2 na próbę, jak będą OK dokupię kolejne, jeśli będą kiepskie, to dam je na tył... a do przodu nówki :wink:
_________________
teraz 75 cdt, wcześniej 216 SE i 214 Si może kiedyś jagular... :)
 
 
mcjg 




Pomógł: 17 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Posty: 292
Skąd: Kraków



Wysłany: Sob Sie 03, 2013 06:22   

Nigdy bieżnikowanych opon nie kupię. Nie wiadomo kto i jak robił. Co mi z gwarancji jak opona strzeli przy prędkości nawet 90 i zakończę jazdę na pierwszym drzewie. Materiał z którego zrobiony jest nowy bieżnik też nie jest pewnie odpowiedniej twardości i ścieralności. Kto każe kupować opony markowe. Kupić nowe z niższej półki, za komplet 600 zł, i nie jeździć z duszą na ramieniu. Jak chcesz oszczędzać to kup opony wielosezonowe. Dla kogoś kto mało jeździ to jest idealny wybór. Do tej pory jeździłem na takich i narzekać nie mogę.
 
 
mocu 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Kwi 2010
Posty: 208
Skąd: Jastrzębie Z



Wysłany: Sob Sie 03, 2013 08:33   

wielosezonowych nie ma sensu bo mam porządne zimówki Goodyeara. Letnie mi się kończą...
_________________
teraz 75 cdt, wcześniej 216 SE i 214 Si może kiedyś jagular... :)
 
 
Pawkaz 




Pomógł: 29 razy
Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 1664
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Sob Sie 03, 2013 08:41   

Sam się zastanawiałem nad takimi oponami do R.Przeczytałem dużo opinii na portalach z oponami.Jedni chwalą, drudzy mówią, ze to najgorszy wybór
Dla mnie odpadły ze względów bezpieczeństwa.
Warto poszukać, a może uda się kupić "normalne" z jakimś rabatem.
Kolega niedawno zakupił 4 w cenie 3
_________________
Był R 216 Gti, później R 600 SDI, a teraz Opel Vectra C :D
 
 
 
szpynior 



Pomógł: 24 razy
Dołączył: 14 Mar 2011
Posty: 891
Skąd: Grudziądz



Wysłany: Sob Sie 03, 2013 10:09   

mocu, jak coś bierz Targumy. Tak jak pisałem zimówki świetnie się sprawują .
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Nie Sie 04, 2013 07:44   

Na zime bieżnik jest ok, bo się szybko nie jeździ, są tanie i wytrzymują tyle sezonów co nowe normalne, ale na lato broń Boże nadlewek ;) Spotkałem się z przypadkiem, że znajomemu się nadlewki odkleiły w czasie jazdy... Na szczęście się w pore zorientował, że samochod nosi i coś jest nie tak, więc się zatrzymał, a nadlewka paskami już po prostu odchodziła... Jeśli chcesz tańsze opony, to kup markowe używane, na pewno lepiej na tym wyjdziesz i bezpieczniej ;-)
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
piotrek1000 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Paź 2010
Posty: 253

Rover 75

Wysłany: Nie Sie 04, 2013 11:40   

Należy też wziąć pod uwagę że opony to jedyna rzecz dzięki której auto ma kontakt z asfaltem, ja nie mógł bym żyć w świadomości że w każdej chwili z oponą coś się może stać. Nawet jeśli jeździsz niewiele to na nalewkach nie oszczędzisz za wiele bo po 2-3 sezonach będą tak popękane że strach będzie je założyć. Moje nalewki po 1 sezonie zimowym, zrobione możę z 5 tysięcy km w większości po białym i błocie, boki opon już zaczeły delikatnie pękać. A nalewki które kupiłem z pewnością nie należą do najgorszych, robione w Angli, sam wulkanizator ztwierdził że u nas takich nie są w stanie zrobić.
_________________
Był: Mercedes W124 300CE, Rover 75, 45,Jest Lexus ES330, Mitsubishi Pajero Pinin, Volvo V
50 t5
 
 
Kozik 




Pomógł: 141 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Pon Sie 05, 2013 10:18   

Rowan napisał/a:
Na zime bieżnik jest ok, bo się szybko nie jeździ, są tanie i wytrzymują tyle sezonów co nowe normalne, ale na lato broń Boże nadlewek ;) Spotkałem się z przypadkiem, że znajomemu się nadlewki odkleiły w czasie jazdy...


mi odkleił się bieżnik w zimówkach bieżnikowanych, letnich tym bardziej bym nie kupił nalewek. Jeśli jeździ się głównie po miejscu po wiosce albo po mieście i 0 tras to można nalewki kupić, przy trasach zdecydowanie nalewki nie dają rady i są niebezpieczne.
Reasumując czy zima czy lato nalewka do 100km/h max
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
RP 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 09 Wrz 2012
Posty: 48
Skąd: Katowice / Lesiopole

Rover 75

Wysłany: Pon Sie 05, 2013 17:33   

moim skromnym zdaniem, na lato tylko nie nadlewki:( miałem w poprzednim aucie. Guma miękka zachowywały się prawie jak zimówki.
nawet tanie dębice będą lepsze np.
http://tablica.pl/oferta/...html#51c63b0b3d
z twoich okolic.
 
 
Mstenia 



Dołączył: 12 Maj 2013
Posty: 7



Wysłany: Pon Sie 05, 2013 21:47   

Nie polecam nalewek na lato nikomu, opony piszcza, szybko sie zużywają, i strasznie miękie przez co auto staje się niepewne. Na zimę nalewki sa dobre. Kupilem raz nalewki i sprzedalem je po pierwszym sezonie i juz byly dosc mocno zuzyte.
 
 
turbina 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Paź 2012
Posty: 89
Skąd: Mircze



Wysłany: Pon Sie 05, 2013 22:49   

A ja mam w fokusie bieżnikowane i nie narzekam. to już drugi komplet ale poprzednie były gorsze na suchym asfalcie trzymały się jak przyklejone ale na mokrym nie dało się jechać. Te są w bardzo fajne. na spokojną jazdę wystarczą.
 
 
mocu 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Kwi 2010
Posty: 208
Skąd: Jastrzębie Z



Wysłany: Czw Sie 08, 2013 21:56   

RP, czy to przypadkiem nie od Ciebie kupiłem tapicerkę na przednie fotele? :) bo tak kojarzę num rejestracyjny... Kupię 2 opony na próbę. Dodam tylko, że sprzedawca daje dożywotnią gwarancję na odklejenie się bieżnika i 2 lata na resztę uszkodzeń.
Zerknąłem na podany link, jutro zadzwonię i się dowiem w jakim są stanie. Może faktycznie będzie to lepszy wybór. Pozdrawiam i dzięki za info.
_________________
teraz 75 cdt, wcześniej 216 SE i 214 Si może kiedyś jagular... :)
 
 
Kozik 




Pomógł: 141 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Czw Sie 08, 2013 22:11   

mocu napisał/a:
Dodam tylko, że sprzedawca daje dożywotnią gwarancję na odklejenie się bieżnika i 2 lata na resztę uszkodzeń.


jak Ci się coś stanie to odszkodowanie też zapłaci? w tym przypadku odklejenie bieżnika i zniszczona opona to pół biedy, ale jak się coś gorszego stanie np wypadek? mnie osobiście bardziej przekonuje jakaś tam pewność i ufność niż gwarancja, swoje nalewki też oddałem na gwarancję i bez problemu dali mi nową oponę ale to nie o to chodzi, chodzi o bezpieczeństwo a opona to podstawa bezpieczeństwa na drodze

najgorsze jest to że po odklejeniu bieżnika przy spokojnej jeździe nic nie wskazywało na uszkodzenie opony mimo że była to opona przednia, zwyczajnie mocniej zaczęły ciamkać i tyle nic niepokojącego
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
mocu 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Kwi 2010
Posty: 208
Skąd: Jastrzębie Z



Wysłany: Pon Sie 12, 2013 19:11   

Kupiłem używane Micheliny Energy saver. Nie ma co ryzykować jednak z regenerowanymi.
_________________
teraz 75 cdt, wcześniej 216 SE i 214 Si może kiedyś jagular... :)
 
 
Wizard_gp 




Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 425
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Sro Sie 14, 2013 00:23   

Każdy zrobi jak uważa, ale zwróćcie uwagę na to, że jedyny kontakt Waszego samochodu z drogą to są właśnie opony i na tym nie powinno sie oszczędzać, to nie samolot, że w momencie zagrożenia można poderwać dziób do góry. Możecie mieć nowe klocki i tarcze hamulcowe i idealne zawieszenie, ale jak opona straci przyczepność, jesteście w głebokiej d..pie i ani ABS ani nawet św. Krzysztof Wam w tym nie pomoże. Można oszczędzać na podzespołach do samochodu, ale jak to mawiają, tylko bogatych stać na oszczędzanie...
_________________
http://wizardonboard.pl/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Opony letnie
michas2509 Rover serii 75, MG ZT 17 Sob Lut 08, 2014 18:12
Stanislaw
Brak nowych postów [MG ZT] Opony - letnie
TIGER Rover serii 75, MG ZT 95 Czw Mar 16, 2017 16:02
sknerko
Brak nowych postów [R75] Opony - letnie
se7en86 Rover serii 75, MG ZT 27 Pią Kwi 10, 2009 23:01
mORGAN
Brak nowych postów [R75] Opony letnie
Cityman Rover serii 75, MG ZT 9 Wto Gru 11, 2007 15:33
piter34
Brak nowych postów [R75] nowe opony letnie, jakie?
czort Rover serii 75, MG ZT 126 Nie Sty 27, 2019 10:09
christopher7



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink