Forum Klubu ROVERki.pl :: [R45] Stukające sprzęgło?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R45] Stukające sprzęgło?
Autor Wiadomość
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Pon Sie 05, 2013 16:10   [R45] Stukające sprzęgło?
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 2005

Witam,

Ostatnio byłem na wyjeździe po Polsce i w tydzień zrobiłem 1500km.
Autko sprawowało się super, żadnych problemów, ale jak wróciłem to zauważyłem że na jałowych obrotach potrafi dziwnie stukać.

Pomyślałem że coś chyba z popychaczami się dzieje, ale dźwięk dochodzi tak jak by bardziej ze skrzyni biegów.

Dla testu wcisnąłem sprzęgło i stukot ucichł. Czy na biegach stuka to nie wiem, bo dźwięk turlania się samochodu jest głośniejszy od niego.

Orientuje się ktoś co to może być? Sprzęgło łapie super, nie ślizga się, niema żadnych negatywnych objawów oprócz tego stukotu, który też nie zawsze występuje.
Ostatnio zmieniony przez Adrian Wto Sie 06, 2013 20:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Sie 05, 2013 16:10   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
demerzel 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Cze 2010
Posty: 101
Skąd: Łódź

Rover 45

Wysłany: Pon Sie 05, 2013 16:32   

Mam podobne objawy w swoim aucie i z tego co zdążyłem wywnioskować z opisów na forum to wskazują one na wyrobione łożysko(a) w skrzyni biegów. Dodatkowo zauważyłem, że to klekotanie wzmaga się wyraźnie po włączeniu klimatyzacji i zastanawia mnie na czym polega ta zależność? Włączona klimatyzacja obciąża dodatkowo (nawet na luzie) skrzynię biegów (stąd głośniejsza praca?) czy to sama sprężarka generuje dodatkowy hałas (ale wciśnięcie sprzęgła nie wyłącza chyba klimatyzacji więc to chyba nie ten trop)?
_________________
GRY DO KONSOL - ZAPRASZAM :)
www.phurand.pl
 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Pon Sie 05, 2013 18:30   

A własnie, zapomniałem napisać ze występuje to u mnie tylko z włączonym kompresorem, bez niego jest cisza z tym że to nie kompresor (nowy, sprawdzony itd.)

[ Dodano: Pon Sie 05, 2013 18:30 ]
demerzel, jaką skrzynię masz? Ja mam IB5 od forda.
 
 
 
demerzel 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Cze 2010
Posty: 101
Skąd: Łódź

Rover 45

Wysłany: Pon Sie 05, 2013 19:22   

ADI-mistrzu napisał/a:
demerzel, jaką skrzynię masz? Ja mam IB5 od forda.

O ile dobrze się orientuję to w roczniku, z którego mam auto była montowana PG1 i w takim żyje przekonaniu... Ostatnio kupowałem mocowanie wysprzęglika do PG1 - pasowało, więc pewnie faktycznie tak jest :smile:
_________________
GRY DO KONSOL - ZAPRASZAM :)
www.phurand.pl
 
 
andrew0503 




Pomógł: 25 razy
Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 501
Skąd: epaepa

Rover 45

Wysłany: Wto Sie 06, 2013 19:43   

A tak się wtrącę, sprawdzaliście czy to grzechotanie ustaje przy trzymaniu dłonią lewarka zmiany biegów. W ubiegłym roku miałem podobną sytuację, dzwoniło w zakresie od 2tys. do 3tys. obrotów, na 1, 3, 5 biegu, czasem na luzie, czasem przy ostrzejszym skręcie na 2 biegu. Hałas nasilał się po włączeniu klimy. Powodem były nadmierne luzy na tulejce w wybieraku pod drążkiem, dodatkowo wymieniłem też tulejki na krzyżaku, drążek nie lata na boki. Na początku tez obwiniałem sprzęgło, chociaż oprócz grzechotania żadnych niepokojących objawów nie było. A skrzynia u mnie to PG1.
Pozdrawiam
_________________
Andrzej
 
 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Wto Sie 06, 2013 21:30   

U mnie grzechota gdy silnik się nagrzeje, ale lewarka nie sprawdzałem (chodź dość sztywno i precyzyjnie pracuje).

Jutro albo pojutrze pewnie sprawdzę.

Jak to nie to to spróbuję wymienić olej w skrzyni biegów.
 
 
 
demerzel 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Cze 2010
Posty: 101
Skąd: Łódź

Rover 45

Wysłany: Nie Sie 11, 2013 14:22   

andrew0503 napisał/a:
A tak się wtrącę, sprawdzaliście czy to grzechotanie ustaje przy trzymaniu dłonią lewarka zmiany biegów.

Dzięki za sugestię ale u mnie chociaż jest pewien luz na lewarku to (jak dotąd) zauważam tylko związane z nim brzęczenie podczas jazdy w pewnym zakresie obrotów i to też nie zawsze. Natomiast klekotanie na luzie, o którym wcześniej pisałem jest wyraźnie powiązane z okolicą silnika (manewrowanie dźwignią biegów nie wpływa w żaden sposób na ten dźwięk). Pozostaje kwestia otwarta czy klimatyzacja sama w sobie jakoś się rozklekotała (dodając porcję hałasu) czy też wpływa w bezpośredni sposób na pracę skrzyni biegów (również na luzie) przez co skrzynia pracuje głośniej?
_________________
GRY DO KONSOL - ZAPRASZAM :)
www.phurand.pl
 
 
andrew0503 




Pomógł: 25 razy
Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 501
Skąd: epaepa

Rover 45

Wysłany: Nie Sie 11, 2013 21:51   

demerzel napisał/a:
Pozostaje kwestia otwarta czy klimatyzacja sama w sobie jakoś się rozklekotała (dodając porcję hałasu) czy też wpływa w bezpośredni sposób na pracę skrzyni biegów (również na luzie) przez co skrzynia pracuje głośniej?

A jak dawno nabijałeś klimę? Mi po dwu latach bez przeglądu, też klima potrafiła brzęczeć, po nabiciu spokój, nieszczelności nie mam. Klimatyzacja obciąża silnik, ale nie wydaje mi się, aby sprawna powodowała dodatkowy hałas :|
_________________
Andrzej
 
 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Nie Sie 11, 2013 22:12   

Sama klima obciąża nieco silnik, przez co on generuje więcej energii przy tych samych obrotach.

Efektem tego jest powstanie drgań o większej amplitudzie co może powodować że jakiś element wpada w wibracje i wydaje dźwięk.

Najlepiej by było w trakcie tego dźwięku spróbować złapać drążek który idzie od lewarka zmiany biegów do skrzyni, może on gdzieś drga.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R416] Stukające zaciski układu hamulcowego...
fabryk Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Czw Cze 07, 2007 23:53
Gość
Brak nowych postów [MG ZS 180] sprzęgło
Leopard Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 11 Nie Paź 04, 2020 18:47
Jacek176
Brak nowych postów [R45 2.0 idt] Sprzęgło?
redcloud Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 41 Czw Kwi 04, 2013 13:23
lukasz17
Brak nowych postów [MG ZS] Sprzęgło
bad_gs Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 16 Pon Cze 27, 2016 13:01
bad_gs
Brak nowych postów [R45] SPRZĘGŁO
Wysoko stojący pedał sprzęgła
vanmarsel Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Wto Lip 03, 2007 15:42
Cherman



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink