Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Na biegu jałowym przegrzewa się
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Na biegu jałowym przegrzewa się
Autor Wiadomość
minos4u 



Dołączył: 21 Lis 2013
Posty: 3



Wysłany: Czw Lis 21, 2013 08:30   [R75] Na biegu jałowym przegrzewa się
Typ: V6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.5 Rok produkcji: 2002

witam

Mój pierwszy post na forum, przeczytałem kilka wątków na temat przegrzewania sie rovera V6 ale nie znalazłem nic co odpowiadałoby moim objawom.

Silnik w czasie jazdy pracuje poprawnie nie ma problemu z temperaturą. Dopiero po zatrzymaniu się zaczyna szwankować. Temperatura na wskażniku jest cały czas na godz 9-tej ale zaczyna pracować wentylator najpierw powoli ale pozniej przełącza się na najwyższy bieg po podłączeniu kompa temp na biegu jałowym 107 st kiedy delikatnie podniosę obroty temp spada do 94 st rosnie 99 włącza wentylator jeszcze chwile rosnie i spada.

Moje pytanie co może być przyczyną??

20 tys km temu wymieniałem rozrząd z pompą wody termostat rurki przy termostacie.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Lis 21, 2013 08:30   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
osarro 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Sie 2010
Posty: 496
Skąd: Łódź

Rover 75

Wysłany: Czw Lis 21, 2013 10:47   

tak domowym sposobem sprawdziłbym jak nagrzewają się wszystkie gumowe węże...być może termostat coś szwankuje mój był ciut uchylony co dawało efekt wychładzania silnika. Lub jak masz dojście to sprawdzić termometrem laserowym poszczególne elementy jak się nagrzewają, być może w ten sposób dojdziesz co jest nie tak.
_________________
R200 turn into R75....
 
 
 
fajansiarz 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Lis 2009
Posty: 75



Wysłany: Wto Lis 26, 2013 01:22   Re: [R75] Na biegu jałowym przegrzewa się

minos4u napisał/a:
witam

Mój pierwszy post na forum, przeczytałem kilka wątków na temat przegrzewania sie rovera V6 ale nie znalazłem nic co odpowiadałoby moim objawom.

Silnik w czasie jazdy pracuje poprawnie nie ma problemu z temperaturą. Dopiero po zatrzymaniu się zaczyna szwankować. Temperatura na wskażniku jest cały czas na godz 9-tej ale zaczyna pracować wentylator najpierw powoli ale pozniej przełącza się na najwyższy bieg po podłączeniu kompa temp na biegu jałowym 107 st kiedy delikatnie podniosę obroty temp spada do 94 st rosnie 99 włącza wentylator jeszcze chwile rosnie i spada.

Moje pytanie co może być przyczyną??

20 tys km temu wymieniałem rozrząd z pompą wody termostat rurki przy termostacie.


Benzynowce tak mają i lubia wyrzucic wode na postoju. Przerabiałem to w swoim i w zasadzie do dzisiaj nie wiem co to powoduje, po prostu unikam postojów np. w korkach ;-)
Żadne termostaty takich numerów nie zrobią, nawet jak termostat jest zamknięty na amen (odciety dolny obieg) to wentylator bez problemu jest w stanie wychłodzic silnik - pod warunkiem, ze osiąga własciwe obroty. Ja zmieniłem wentylator na lepszy, bo moj oryginalny krecil, ale jakos tak biednie. Jest lepiej, bo zaczyna krecic przy nizszych temperaturach niz oryginalny i to daje mi wiecej czasu w korkach ;-)

Na 100% nie jest tez przyczyną jakas uszczelka pod głowicami czy inne dramatyczne cuda, które zaraz zaczną tu głosic fanatycy od "a moze to ...głowica". Przejeżdziłem tak ze 30tysiecy kilometrów.

I to tyle mojej wiedzy, bede bacznie przyglądał się rozwojowi sytuacji :-)
 
 
automechanik 



Pomógł: 68 razy
Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 756
Skąd: Tychy



Wysłany: Wto Lis 26, 2013 06:36   

Przeczyścić układ chłodzenia, prawdopodobnie przytkana chłodnica.
Przy obrotach biegu jałowego słaby przepływ.
_________________
rom
 
 
minos4u 



Dołączył: 21 Lis 2013
Posty: 3



Wysłany: Sob Lis 30, 2013 12:29   

termostat zmieniony na drugi i wymieniony korek w zbiorniczku płynu chłodzenia ciśnienie na wężach zrobiło się mniejsze ale dalej nie potrafi schłodzić silnika.

Sprawdzę jeszcze chłodnice
 
 
dawidd 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 3427
Skąd: Czestochowa/Radomsko



Wysłany: Sob Lis 30, 2013 13:33   

fajansiarz napisał/a:
Benzynowce tak mają i lubia wyrzucic wode na postoju.
chyba tylko uszkodzone. Przy sprawnym układzie nie ma prawa wyrzucać płynu.
_________________
Ekspresy do kawy, serwis 504602363
mój MG ZR160: https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=108158
 
 
fajansiarz 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Lis 2009
Posty: 75



Wysłany: Nie Gru 01, 2013 15:38   

dawidd napisał/a:
fajansiarz napisał/a:
Benzynowce tak mają i lubia wyrzucic wode na postoju.
chyba tylko uszkodzone. Przy sprawnym układzie nie ma prawa wyrzucać płynu.


Hmmmm... powiedz to tym fajansiarskim mechanikom z duzych warsztatów samochodowych, którzy nie potrafią odkryc "tejze" przyczyny uszkodzenia, a samochod robi na takiej usterce tysiace kilometrów.

A tak na marginesie nie zauwazyliscie,ze w Polszy wyrosła kasta mechanikow, która jak nie ma instrukcji serwisowej do danego samochodu to nawet świeczek poprawnie nie potrafi zmienic ? Co się stało? W Polandii zostały same przygłupy, a reszta wyjechała do Londynu?
 
 
minos4u 



Dołączył: 21 Lis 2013
Posty: 3



Wysłany: Pon Gru 02, 2013 11:05   

usterka znaleziona

Przyczyną grzania na jałowym była przyblokowana chłodnica oleju. Zakłócała pracę małego obiegu układu chłodzenia.

A co do mechaników są w polsce dobrzy tylko trza im odpowiednio zapłacić za wiedzę skończyły się czasy tanio i dobrze.............

Zobaczcie sami warsztaty rosną jak grzybu po deszczu.....
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Wibrujący dźwięk na biegu jałowym
pineska Rover serii 75, MG ZT 6 Sro Maj 27, 2015 10:09
pineska
Brak nowych postów [R75] Falujące obroty na biegu jałowym
thespecialone Rover serii 75, MG ZT 2 Nie Wrz 29, 2013 14:46
thespecialone
Brak nowych postów [R75] Wahania obrotów na biegu jałowym
Trebor75 Rover serii 75, MG ZT 3 Pią Lis 13, 2009 16:40
krzych
Brak nowych postów [R75] Dziwne huczenie, nierówna praca na biegu jałowym.
keda Rover serii 75, MG ZT 2 Pią Wrz 20, 2013 20:26
dawidd
Brak nowych postów [Rover 75] Przegrzewa się
Timon93 Rover serii 75, MG ZT 22 Sro Lip 03, 2013 13:13
wschodni



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink