Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Problem z tylnymi drzwiami
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Problem z tylnymi drzwiami
Autor Wiadomość
kamilgce 



Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 2
Skąd: Gliwice



Wysłany: Nie Maj 08, 2011 16:04   [R75] Problem z tylnymi drzwiami
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2001

Witam. Mam problem z tylnymi drzwiami. Nie otwierały mi się od zewnątrz, a od wewnątrz klamką normalnie je otwierałem. Chciałem to sobie sam naprawić bo słyszałem że to tylko poluzowały się jakieś "cięgna", nie wiem czy dobrego słowa użyłem bo się na tym kompletnie nie znam. Ściągnąłem boczki, wykręciłem zamek. Wiem że nie potrzebnie wykręcałem zamek bo te cięgna można wyregulować bez tego. Wszystko niby poszło bez zarzutu. Poskręcałem wszystko tak jak było. Robiłem parę razy próbę i drzwi otwierały się od zewnątrz bez najmniejszego problemu. Postąpiłem tak z drugimi bo w drugich miałem ten sam problem. Też wszystko wydawało by się ze zrobiłem jak należy ale niestety. Przyjechałem pod zamknąłem auto z pilota i poszedłem na chwilkę do domu. Wracam, otwieram auto tylko jest jeden problem- ani lewe ani prawe drzwi tylne sie nie otwierają. Mało tego ani od środka ani od zewnątrz. Co mam robić? Czy to jest jakiś błąd elektroniczny? Udało mi się ściągnąć boczek przy zamkniętych drzwiach ale nic tam takiego nie widać. Widziałem tylko że mechanizm reaguje na pociągnięcie za klamkę. Nie mam pojęcia jak te drzwi otworzyć. Proszę pomóżcie mi
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Maj 08, 2011 16:04   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
grota10 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 01 Cze 2009
Posty: 878
Skąd: Police



Wysłany: Nie Maj 08, 2011 17:42   

kup WD w sprayu nawal ile wlezie powinno pomoc.Mialem to samo tyle ze grzebalem a od razu nasmarowalem.Juz dwa lata mam spokoj.Raz na pol roku napsikam troche i mam spokoj.Zacznij od tego jesli nie pomoze to nie wiem
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Nie Maj 08, 2011 17:57   

kamilgce, pewnie ten cypelek który wypycha w góre klamka zostaje w górnej pozycji pod otwarciu i wtedy klamka zachowuje się jakby były otwarte drzwi, chodzi luźno. Musisz tam zajrzeć, w mechanizm klamki zewnętrznej. Polać go olejem, lub coś na ten styl, nasmarować go jednym słowem. A co do wew klamki, to nie mam pojęcia.
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Nie Maj 08, 2011 22:08   

a jest też opcja, że brudne są silniczki od otwierania z pilota. zamknąć nie ma problemu, a otworzyć już nie da rady. wtedy klamka z zewnątrz nie działa, a wewnętrzna może hmm przy rozbieraniu/zakłądaniu przestawiła się blokada rodzicielska przy zamku
_________________
75 Red Edition
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Nie Maj 08, 2011 22:36   

longer86, nie ma osobno silniczków do otwierania .Jeden silniczek w zamku otwiera i zamyka , drugi jest do tzw. całkowitego zamykania.

[ Dodano: Nie Maj 08, 2011 22:36 ]
Rowan napisał/a:
A co do wew klamki, to nie mam pojęcia.
może włączył blokadę zamków przed otwarciem przez dzieci.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
thorgalxxx 




Dołączył: 14 Mar 2011
Posty: 281
Skąd: Ziębice



Wysłany: Nie Maj 08, 2011 22:49   

Może źle zapiąłeś cięgno i wyskoczyło z zapięcia? (plastikowe białe)

[ Dodano: Nie Maj 08, 2011 22:49 ]
A jeśli źle ustawisz to cięgno w zatrzasku to albo będzie się otwierać od zewnątrz, albo od wewnątrz, albo wcale.
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Nie Maj 08, 2011 23:19   

SeniorA napisał/a:
longer86, nie ma osobno silniczków do otwierania .Jeden silniczek w zamku otwiera i zamyka , drugi jest do tzw. całkowitego zamykania.


tak zgadza się. ale przerabiałem ostatnio zamek przedni nie wiem jak jest w tylnym, ale jeśli jeden z nich nie działa, nie pamiętam który to drzwi da się zamknąć z pilota, ale otworzyć już nie ma szans.
_________________
75 Red Edition
 
 
kamilgce 



Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 2
Skąd: Gliwice



Wysłany: Nie Maj 08, 2011 23:28   

Dziwne jest to ze mam ściągnięty boczek i ruszam tym cięgnem i nie otwierają się drzwi. To się stało po zamknięciu drzwi z pilota bo wcześniej po naprawie otwierałem te drzwi normalnie ale wtedy nie włączałem centralnego. Nie możliwe jest to że nagle po obu stronach jest ten sam problem. Nie daje sobie głowy uciąć że przez przypadek nie włączyłem blokady rodzicielskiej ale powiedzcie mi co ja mam teraz zrobić? Jak to odblokować. Jest na to jakiś sposób?
 
 
pineska 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 28 Kwi 2011
Posty: 299
Skąd: Łódź

Rover 75

Wysłany: Nie Lis 24, 2013 09:46   

Witam:-)
Podepnę się pod temat ;-)
Od jakiegoś czasu mam problem z drzwiami za kierowcą - a mianowicie ciężko (i jakby na raty) chodzi klamka zewnętrzna i nie za bardzo można otwierać drzwi.
Pomaga jak prawą ręką docisnę je do auta a lewą pociągnę za klamkę - wtedy otwierają się bez problemu. Czy to może być wina tego cięgna?
Zauważyłem też że działa jak bardzo szybko i mocno pociągnę za nią - wtedy nie muszę dociskać drzwi ale nie chcę tak robić aby nic nie pourywać...

P.S. klamka wewnętrzna jak i silniczki zamka działają bez zarzutu.
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Pon Lis 25, 2013 09:32   

pineska, Nasmaruj ją ;) Pamiętam, że u mnie pomagało psikanie smarem sylikonowym;)
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
pineska 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 28 Kwi 2011
Posty: 299
Skąd: Łódź

Rover 75

Wysłany: Pon Lis 25, 2013 10:53   

Dziś już nie dam rady Rowan , ale jutro spróbuję popsikać :-) - ale to bez rozbierania rozumiem?
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Pon Lis 25, 2013 11:06   

pineska, tak, otwierasz drzwi, pociągasz klamke tak jak do otwierania i tam w szczeline, we wszystkie strony psikasz ;)
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
Pingiel 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 06 Wrz 2012
Posty: 144
Skąd: Rogowo /k.Żnina

Rover 75

Wysłany: Pon Lis 25, 2013 16:10   

kamilgce napisał/a:
Dziwne jest to ze mam ściągnięty boczek i ruszam tym cięgnem i nie otwierają się drzwi. To się stało po zamknięciu drzwi z pilota bo wcześniej po naprawie otwierałem te drzwi normalnie ale wtedy nie włączałem centralnego. Nie możliwe jest to że nagle po obu stronach jest ten sam problem. Nie daje sobie głowy uciąć że przez przypadek nie włączyłem blokady rodzicielskiej ale powiedzcie mi co ja mam teraz zrobić? Jak to odblokować. Jest na to jakiś sposób?


Mam tak samo zablokowane. Niby drzwi pracowały normalnie po mojej naprawie, ale jak użyłem pilota to teraz ni od zewnątrz ni od wewnątrz.
_________________
"... a ty lowelku jedź"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Problem z tylnymi drzwiami.
MokraWoda Rover serii 75, MG ZT 8 Czw Lut 04, 2016 08:17
MokraWoda
Brak nowych postów [R75] Problem z tylnymi drzwiami
wojciechzwierki Rover serii 75, MG ZT 32 Czw Gru 12, 2013 08:28
Dawidovs
Brak nowych postów [R75] Problem z tylnymi światłami.
MokraWoda Rover serii 75, MG ZT 5 Nie Gru 18, 2016 11:36
longer86
Brak nowych postów [R75] Problem z drzwiami
peroomen Rover serii 75, MG ZT 9 Sro Kwi 21, 2010 16:20
peroomen
Brak nowych postów [R75] Problem z drzwiami
konkretny Rover serii 75, MG ZT 12 Nie Gru 30, 2012 10:58
SeniorA



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink