Forum Klubu ROVERki.pl :: [seria K] Podniesienie ciśnienia na listwie wtryskowej
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[seria K] Podniesienie ciśnienia na listwie wtryskowej
Autor Wiadomość
Magic79 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Mar 2010
Posty: 72
Skąd: Bydgoszcz



Wysłany: Nie Gru 08, 2013 09:48   Podniesienie cisnienia na listwie pomoże?

Witam,

jako, że mam na osprzęcie z 1.4 silnik 1.8 (po remoncie) i na wolnych obrotach telepie i trzęsie się - słychać pojedyncze jakby wypadanie zapłonów ( choć układ zapłonowy jest nowy) mam do was pytanie jak podnieść ciśnienie na listwie? Czy to może pomóc i jak mam to w domowym zaciszu zrobić? Dodam, że jestem początkujący w tych sprawach i nie ukrywam, że temat coraz bardziej mnie wciąga...

Dzięki za pomoc...
_________________
MagicRover
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Gru 08, 2013 09:48   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10891
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Nie Gru 08, 2013 11:40   

Następnym razem nie doklejaj się do losowo wybranego tematu.

Myślę, ze ciśnienie na listwie nic nie zmieni, bo przy 1,4 jest takie samo jak przy 1,8. Problemem mogą być wtryskiwacze i/lub sterownik.
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Nie Gru 08, 2013 14:52   

Listwę wtryskowa od czego masz założona.
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Nie Gru 08, 2013 17:00   

3bar jest klasycznie na listwie wtryskowej, masz inne wtryskiwacze i inne mapy dlatego Ci źle pracuje.
 
 
 
polofix 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 661
Skąd: TUREK/DOBRA

Rover 400

Wysłany: Nie Gru 08, 2013 19:11   Re: Podniesienie cisnienia na listwie pomoże?

Magic79 napisał/a:
Witam,

jako, że mam na osprzęcie z 1.4 silnik 1.8 (po remoncie) i na wolnych obrotach telepie i trzęsie się - słychać pojedyncze jakby wypadanie zapłonów ( choć układ zapłonowy jest nowy) mam do was pytanie jak podnieść ciśnienie na listwie? Czy to może pomóc i jak mam to w domowym zaciszu zrobić? Dodam, że jestem początkujący w tych sprawach i nie ukrywam, że temat coraz bardziej mnie wciąga...

Dzięki za pomoc...

Wtryski napewno są inne. Zmieniaj na większe i zobaczysz co będzie.
 
 
 
Stipe77 



Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 15
Skąd: Lublin



Wysłany: Pon Gru 16, 2013 12:57   

Ewidentnie silnik dostaje za mało paliwa-mieszanka jest za uboga.
Możesz zmienić ciśnienie na listwie kupując na aukcji regulator ciśnienia paliwa w którym można manualnie zmieniać ciśnienie.
Podniesienie ciśnienia albo zmiana wtryskiwaczy na wydajniejsze może pomóc ale nie musi. I tak wszystko będzie działało na oko bo elektronika silnika jest skalibrowana pod silnik 1.4
Gdyby to był układ z klasycznym klapkowym przepływomierzem (a nie jest) to komputer wykryłby, że zasysane jest więcej powietrza i jednocześnie wydłużyłby czasy otwarcia wtrysków.
Wygląda na to że 1.8 dla tej elektroniki to już za wiele bo podobno z 1.6 nawet daje sobie radę.
 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Pon Gru 16, 2013 13:12   

Dzięki bogu że niema przepływki...

Ilość powietrza jest określana przy pomocy MAP sensora oraz czujnika temperatury, ale widocznie już skończyły mu się mapy dla tak dużej różnicy.

Inżynier pisząc oprogramowanie nie przewiduje takich rzeczy jak to że ilość zasysanego powietrza może się podnieść o 23% :P
Dlatego nie było sensu projektować tak długich map i pisania algorytmu który by ewentualnie to obsłużył.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink