Forum Klubu ROVERki.pl :: pomysł na kalendarz 2015
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kasjopea
Sob Sty 04, 2014 17:36
pomysł na kalendarz 2015
Autor Wiadomość
seba1x 



Dołączył: 01 Lip 2012
Posty: 80
Skąd: Zgierz



Wysłany: Nie Sty 05, 2014 18:27   

MARGOS napisał/a:
Widzieliście jakie są konkurencyjne kalendarze ścienne na aukcjach WOŚP?

Jest tam kalendarz zakładu drzewnego, produkującego niezbyt miło kojarzący się wyrób, ale modelki dość intensywnie prezentują ów wyrób. Takie połączenie może budzić skrajne opinie. Chociaż pomysł kolejnych edycji i scenerie, mogą nas lekko inspirować.

Mnie zaciekawił zwłaszcza 2012 rok.

poniżej link do konkurencji i inspiracji...

http://www.kalendarzlindner.pl/edycje/

wszystko można w dobry sposób zaprezentować
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Sty 05, 2014 18:27   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Wto Sty 07, 2014 13:08   

Właśnie przyszedł mi pomysł, a raczej przy okazji tej dyskusji przypomniało mi się coś co kiedyś miałem na laptopie. :)

Jako, że nie używam kalendarzy ściennych, a głównie komputera/telefonu, to może fajnie byłoby zrobić coś takiego - wersję elektroniczną na każdy miesiąc (te same zdjęcia co w kalendarzu papierowym):
http://media.smashingmaga...all-preview.jpg

Kiedyś nawet miałem taki programik, który zmieniał mi tapety w tle i dodawał do nich właśnie taki miesięczny kalendarz - trzebaby poszukać, czy ktoś zrobił coś takiego dla nowych systemów (bo tamto działało najdalej na XP).

No i możnaby go też udostępniać po opłaceniu składki albo dotacji na Klub - do ustalenia przez Zarząd. :)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Pawkaz 




Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 1664
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Wto Sty 07, 2014 13:31   

maciej strona nie działa, ale pomysł Twój wydaje się bardzo ciekawy :tak:
_________________
Był R 216 Gti, później R 600 SDI, a teraz Opel Vectra C :D
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Wto Sty 07, 2014 14:46   

Odpowiem jak rasowy admin: "dziwne... u mnie działa". ;)

Generalnie coś takiego:
https://www.google.co.uk/...lpaper+calendar
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Pingiel 




Dołączył: 06 Wrz 2012
Posty: 144
Skąd: Rogowo /k.Żnina

Rover 75

Wysłany: Pon Sty 13, 2014 11:27   

maciej napisał/a:
Kiedyś nawet miałem taki programik, który zmieniał mi tapety w tle i dodawał do nich właśnie taki miesięczny kalendarz - trzebaby poszukać, czy ktoś zrobił coś takiego dla nowych systemów (bo tamto działało najdalej na XP).


Więc tak Macieju znalazłem prosty programik z darmową licencją, który wyświetla obrazy jako tło pulpitu z wcześniej podanego katalogu i działa na win 7 (czy na win 8 to nie wiem bo nie mam jak sprawdzić).
Do zarządu pozostaje tylko rozesłać zdjęcia kalendarza do osób wg ich upodobań
i tym sposobem na pulpicie mamy zdjęcia kalendarza klubowego na pulpicie.

Nazwę programu podam jeśli dostanę na to zgodę od moderatorów forum bo nie chce dostać WARNA przez przypadek.

Co wy na to?
_________________
"... a ty lowelku jedź"
 
 
seba1x 



Dołączył: 01 Lip 2012
Posty: 80
Skąd: Zgierz



Wysłany: Wto Sty 14, 2014 11:56   

Ja chetnie bym skorzystał z takiego programu i jestem za tym by fotki z kalendarza zostały udostępnione.
 
 
longer86 
Moderator




Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Czw Sty 16, 2014 14:08   

co do kalendarza.... pomysł fajny, aczkolwiek nie zamykał bym drogi tym osobom które nie są na zlocie... najistotniejsza sprawa... wydrukować kalendarz jakoś do końca listopada. Grudzień to już wiadomo każdy ma swoje sprawy więc można by zostawić to juz tylko na rozsyłanie zakupionych kalendarzy, ja kupiłem 2 z poprzednich lat i niestety musiałbym przeprosić zwycięzców ze stycznia że powisieli tylko kilka dni. Reszta ok.... fakt że już połowa stycznia ale zaraz zakupie kalendarz ad 2014... i oby w tym roku dotarł z dobra sprężynka u góry bo przekładanie kart 2013 było męczące i nadszarpneło estetykę kalendarza który trafia do kolekcji :P
_________________
75 Red Edition
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Czw Sty 16, 2014 23:41   

Longer86 - ale nikt tej drogi nei zamyka :D Ze zlotu wybierane bylo jedno foto z 12 ;)

Wydrukowac do konca listopada, czyli w pazdzierniku musielibysmy miec material na kalendarz, to jest do zrobienia, ale zalezy od nadeslanych zdjec... Ale co to zmieni skoro go nie kupiles go do 16 stycznia>? To nie jest to wina klubu, ani osob zwiazanych z kalendarzem, ze powisi u ciebie krotko. Sam sobie jestes sterem i zeglarzem ;) Nie widze tu logicznego zwiazku miedzy tym, ze TY nie kupiles, a dostepnoscia, bo w tym roku dosc sprawnie poszlo z drukiem, wysylka itp itd. Szybciej klikniesz, dluzej powis, a jest w styczniu fajne zimowe foto :D

Sprezynka - nie wiem jakie miales problemy z nia, ale ja z kazdym kalendarzem dawalem sobie rade i nic nie rwalem przy okazji przewracania kart.

Czy ktos jeszcze mial podobny problem? Moze to ja bylem szczesliwcem, ze bylo ok >?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
longer86 
Moderator




Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Pią Sty 17, 2014 00:28   

nie narzekam sprężynka była źle wpleciona w karty kalendarza, ale zdarza się, przewisiał cały rok i git... tym razem kupuje późno bo nie brałem udziału w konkursie, zaniedbałem trochę zaglądanie na forum, ale dziś widziałem zdjęcie roverka na stadionie i mnie skusiło. będzie to 3 roverkowy kalendarz z rzędu.

nie wiem kiedy dokładnie można było zamówić, wspomniałem o terminach bo poprzednie 2 kupowałem w grudniu a dotarły jakoś w styczniu... wiadomo przełom roku, do nikogo nie mam pretensji... ale wydając kalendarz wcześniej można go dołączyć komuś na prezent gwiazdkowy a to już rozpowszechnianie forum, klubu i tego ze takie coś istnieje a ludzie tworzący społeczność potrafią się spiąć i zrobić coś swojego indywidualnego.

kalendarza na ten rok nie planowałem kupić w odwecie za awaryjność roverka. ale po podsumowaniu kosztów igodzin które przy nim spędziłem to zostanie na dłużej w moich rękach stąd też zakup dzisiejszy i pierwszy pomysł na zdjęcie do kalendarza 2015 :D postaram się uczestniczyć w tworzeniu kalendarza 2015.
_________________
75 Red Edition
 
 
emes 


Członek Zarządu
skarbnik


Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 2349
Skąd: Wrocław



Wysłany: Pią Sty 17, 2014 00:56   

longer86 napisał/a:
postaram się uczestniczyć w tworzeniu kalendarza 2015


A jako klubowicz czy sympatyk?

A niezależnie od tego - więcej z takim zamiarem trzeba! :D
 
 
 
longer86 
Moderator




Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Pią Sty 17, 2014 10:07   

jako sympatyk jak na razie do tej pory... niezależnie co widnieje pod loginem pomóc można bo fajne sprawy wychodzą. Swoim własnym kalendarzem mało kto sie może pochwalić :D
_________________
75 Red Edition
 
 
maryba 




Dołączył: 14 Lip 2007
Posty: 621
Skąd: Warszawa

Rover 75

Wysłany: Wto Sty 21, 2014 14:42   

a ja tam bym dodał imieniny :D do kalendarza :) - tylko tego mi brakuje.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
pulinek 




Dołączyła: 01 Lis 2012
Posty: 45



Wysłany: Sro Sty 22, 2014 09:25   

Dokładnie!! Imieniny to jest to co decyduje u mnie o kupnie kalendarza :)

Ja jestem przyzwyczajona do kalendarzy tzw. trójdzielnych. Gdzie są duże i wyraźne daty, przeważnie czarne na białym tle i zawsze są imieniny. Wiadomo, przy takiej formie kalendarza jaki proponują Roverki nie da się zrobić trójdzielnego (chociaż wszystko jest możliwe:)). Ale 3 podstawowe czynniki powodujące, że kupiłabym kalendarz w większej ilości na prezenty dla bliskich i do biur to:
1. Dostępny przed świętami Bożego Narodzenia
2. Imieniny
3. Wyraźne duże daty (nawet kosztem zmniejszenia zdjęcia). Najlepiej czarne cyfry białe tło.
 
 
emes 


Członek Zarządu
skarbnik


Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 2349
Skąd: Wrocław



Wysłany: Sro Sty 22, 2014 09:27   

pulinek, Ty lepiej weź i kup kalendarz, w którym jest zdjęcie Twojego MG! Imieniny nie imieniny, ale Twój samochód w kalendarzu a ja do tej pory nie widzę wpłaty od Ciebie :D
 
 
 
pulinek 




Dołączyła: 01 Lis 2012
Posty: 45



Wysłany: Sro Sty 22, 2014 09:35   

O kochany emesie, ja mam kalendarz zakupiony na WOŚP i to z autografem Jurka Owsiaka mój drogi :]
 
 
emes 


Członek Zarządu
skarbnik


Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 2349
Skąd: Wrocław



Wysłany: Sro Sty 22, 2014 10:05   

pulinek, ale nie masz takiego bez autografu! :D
 
 
 
pulinek 




Dołączyła: 01 Lis 2012
Posty: 45



Wysłany: Sro Sty 22, 2014 10:17   

Ja chcę imieniny i to bez pomyłek, żeby moje były 26 maja :) wtedy kupię :P
 
 
longer86 
Moderator




Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Sro Sty 22, 2014 11:19   

mój dziś dotarł, już nie mogę się 17 doczekać, żeby zawisł na ścianie i cieszył oko
_________________
75 Red Edition
 
 
Vigoslaw 




Dołączył: 15 Cze 2011
Posty: 805
Skąd: Pruszcz Gdański

Rover Coupe

Wysłany: Sro Sty 22, 2014 11:47   

Co do propozycji zmian:

1) Czy jest możliwość zrobienia większych kółek mocowania kartek?
Te które występują przeszkadzają trochę w zmianie kartek (kartka się zacina i blokuje) jednak jest to czynność raz na miesiąc ;)

2) Zawsze mam dylemat w takich kalendarzach, co jest ważniejsze zdjęcie czy dni.
Jak się go powiesi, to z daleszej odległości słabo widać cyferki, przez co traktuję go bardziej jako ozdobę, a nie jako coś praktycznego.

3) istnieje możliwość dodania pola np. do notatek?

Pozdrawiam,

V.
_________________
Samochód wybiera się sercem, a nie rozumem :)
 
 
Brt 
mgz insz.




Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Sro Sty 22, 2014 13:45   

ja go zawsze traktowałem jako ozdobę :) ... praktycznośc schodzi na dalszy plan :)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink