Forum Klubu ROVERki.pl :: pomysł na kalendarz 2015
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kasjopea
Sob Sty 04, 2014 17:36
pomysł na kalendarz 2015
Autor Wiadomość
pulinek 




Dołączyła: 01 Lis 2012
Posty: 45



Wysłany: Sro Sty 22, 2014 14:52   

A ja nie lubię rzeczy niepraktycznych czyli tzw. szeroko pojętych ozdób, łapaczy kurzu, zbędnych elementów wystroju e.t.c. Kalendarz ma być kalendarzem, ma być rzeczą przede wszystkim praktyczną i przydatną, a fakt że jest dodatkowo ładny ma być jego dopełnieniem, a nie podstawowym atutem. Ja chcę z kalendarza korzystać.

Ale oczywiście szukamy tu czynników pozarynkowych (bo cena jest ok) kształtujących wielkość popytu. A że ja zawsze byłam indywidualistką to być może nie należy brać moich uwag pod uwagę :wink: .

Zrobiłam natomiast malutki rekonesans i kilku moich znajomych jest podobnego zdania. Priorytet to funkcja użytkowa.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Sty 22, 2014 14:52   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Sro Sty 22, 2014 15:45   

Kalendarze z 3 miesiacami zazwyczaj maja jedno male zdjecie. Mozna zrobic i tak, ale ... chyba ciekawiej jak sie auta i klimat zdjec zmienia z pora roku :) Wiecej osob moze nacieszyc sie innymi , swoimi autkami :)

Ktoras osoba narzeka na przeiwjanie kartek, mi to nie zajmuje wiecej niz 3 sekundy, jakby sie cos nie ukladalo, to dodatkowe 10 i na pewno sobie poradze :D wiec JA tutaj nie widze wiekszych problemow, to nie jest cos co sie przewraca kilka razy dziennie i nawet jak nie jest plynne to nie mozna z tym zyc, ja tak to odbieram. jakbym musial robic to codziennie kilka razy, mogloby mnie uwierac - fakt.

Imieniny mysle , ze jest szansa dodac, troche to forme kalendarza zakluci, ale to jest jeszcze do przedyskutowania.

Czy uwazacie ze daty sa za malo czytelne w obecnej formie ?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Sro Sty 22, 2014 16:02   

pulinek ... bo Ty po polibudzie jesteś :P ;) ... dla mnie akurat w kalendarzu roverkowym priorytetem jest zdjęcie :) ... a inne kalendarze mają pełnić funkcję użytkową ;) imieniny są zbędne w moim przypadku ... te co trzeba mam w głowie a resztę na onecie :P ;)

PS. Ja też jestem inny i po poli :D ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
walkie 




Dołączyła: 14 Sie 2006
Posty: 2981
Skąd: Lubnów/Wroc/Krk

Rover 45

Wysłany: Sro Sty 22, 2014 18:44   

Ja z kolei zdecydowanie chciałabym kalendarz biurkowy. Praktyczny, przy nosie, pod ręką, z imieninami, z 12 kartkami i 12 zdjęciami :)

[ Dodano: Sro Sty 22, 2014 18:44 ]
Ja z kolei zdecydowanie chciałabym kalendarz biurkowy. Praktyczny, przy nosie, pod ręką, z imieninami, z 12 kartkami i 12 zdjęciami :)
i z okładką ;)
_________________
Nic nie trwa wiecznie...
 
 
 
longer86 
Moderator




Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Sro Sty 22, 2014 19:07   

jest dotarł, powiedzieć że jeszcze cieplutki to przesada ale odpakowałem z zaciekawieniem... :)

wyciągnąłem do tego 2012 i 2013 dla porównania... co pierwsze rzuciło się w oczy a oczywiście wadą nie jest.... 3 rok z rzędu styczęń zdobi 75/ZT w kolorze szarym :D

ot chyba zimowy kolorek hehe :mrgreen:

kalendarz jest ładny, już wisi i zdobi ścianę, zerknę na daty kilka razy w roku, ale bardziej zaglądam na zdjęcia ;) co do sprężynki i przekładania stron jak ktoś wcześniej zauważył faktycznie czasem gdzieś ciężkawo idzie, ale to raz na miesiąc więc mi nie przeszkadza absolutnie, uwierało trochę przy szybkim przeglądaniu zdjęć zaraz po wypakowaniu ;)

co do samej formy kalendarza:
fajny pomysł z nickiem fotografa

Na przyszłość gdzieś w rogu można by zamieścic małą metrykę danego modelu, nazwa moc silnik rocznik... ot tak dla zainteresowanych nie związanych jeszcze z marką

idąc dalej generalnie jest ok, choć jeśli idzie o moje osobiste odczucia bardziej odpowiadał mi format kalendarza z 2012 roku... z taką białą ramką dookoła zdjęcia.
dni miesiąca były na dole strony i zaznaczone były święta z podpisem co to za dzień. małe a cieszy, przecież każdy lubi widzieć kiedy jest wolne ;)

przedostatnia sprawa może praktyczna może nie, mnie rzuciło się to przy przeglądaniu. w kalendarzu 2013 wystarczyło przerzucić kartę i mieliśmy następny miesiąc i tak do czerwca potem odwracaliśmy kalendarz i wracaliśmy kartami do grudnia, tu co miesiąc przekładamy kartę i odwracamy kalendarz tyłem do przodu... może nie istotne.

i chyba ostatnia sprawa wszystkim którzy przyłożyli rękę do powstania kalendarza trzeba pogratulować dobrej roboty, kalendarz jest indywidualny i można być dumnym, że użytkownicy potrafią się spiąć i stworzyć coś swojego.

no i jeszcze jedno mnie natchnęło na samiutki koniec i pewnie powinno się znaleźć w temacie pomysł na kalendarz 2015 ale tu też zostanie to zauważone, jeśli zdjęć któregoś z aut jest więcej, a powstały przykładowo w jednym miejscu

Można by pomyśleć o karcie kalendarza z jednym dużym zdjęciem i obok np 3 mniejsze zdjęcia, mogło by to ciekawie wyglądać w połączeniu z tabelką o roczniku i informacji o danym samochodzie... Pozdrawiam i cieszę oczka :-)

i teraz zauważyłem, że nie tu napisałem gdzie miałem... po rządowemu sorry ;) nie widzę jak usunąć moje wypociny
_________________
75 Red Edition
 
 
andrew0503 




Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 501
Skąd: epaepa

Rover 45

Wysłany: Sro Sty 22, 2014 20:19   

Ile osób, tyle wizji na kalendarz, nikt chyba do końca nie będzie zadowolony, nawet żaden "Pan kompromis" nie pomoże. Obecny mi się podoba, chociaż w mojej ocenie to bardziej foto-album z opcją kalendarza, pomysł fajny. Jak dla mnie, kalendarz to kalendarz a zdjęcia są miłym dodatkiem. W ubiegłym roku korzystałem z kalendarza JCP i taki układ mi bardzo odpowiadał, zaczynał się nietypowo, bo od Marca a kończy na Lutym(były opóźnienia w nadsyłaniu fotek).
_________________
Andrzej
 
 
 
osarro 




Dołączył: 01 Sie 2010
Posty: 496
Skąd: Łódź

Rover 75

Wysłany: Sro Sty 22, 2014 20:42   

Jeżeli chodzi o mnie to Jaguarowa wersja też jest całkiem niezła mimo iż fotka nieco mniejsza to rónież jest ok :)

-Co do pomysłu modelek, to raczej koszty więc odpada.
-Żony lub kochanki jak ktoś wspomniał może być jeżeli nie będzie takiego przesytu jak z tym BMW i nie widzę wtedy powodu aby takie zdjęcie dyskwalifikować.
-Tak samo nie widzę powodu do dyskwalifikacji zdjęć czarno białych lub czarno białych z wyciągnięciem jakiś odcieni które potrafią dać jeszcze lepszy klimat.
-Pomysł aby na kalendarzu w obecnej formie z dużymi zdjęciami umieścić 2-3 mniejsze zdjęcia jak najbardziej trafiony lub ewentualny collage (coś w stylu rozsypanych kartek zdjęć i przodujące frontowe jako główne)

Co do samej formy kalendarza i jego konstrukcji można by kombinować ale w końcu to kalendarz więc nikt z niego golarki nie zrobi :P
Jedyne co bym dodał to jakąś tekturkę usztywniającą aby móc go postawić a nie tylko powiesić....może tylko moje odczucie ale akurat nie dziurawię ścian ;)
_________________
R200 turn into R75....
 
 
 
Pawkaz 




Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 1664
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Sro Sty 22, 2014 22:53   

maniaq napisał/a:
Czy uwazacie ze daty sa za malo czytelne w obecnej formie ?

Dla mnie nie.
_________________
Był R 216 Gti, później R 600 SDI, a teraz Opel Vectra C :D
 
 
 
longer86 
Moderator




Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Sro Sty 22, 2014 23:13   

czcionka jest czytelna... jedynie przykładowo styczeń ma zdjęcie, które jako tło ma zbliżoną kolorystykę. ale taki urok zimowej aury



tak przy okazji bawiłem się dzis trochę i wpadł mi taki pomysł... sorki za zdjęcia laguny :P znalazło się jakieś minimalne miejsce na notatki, można dowolnie poddawać modyfikacjom, krytykować lub cokolwiek innego :)
_________________
75 Red Edition
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Czw Sty 23, 2014 19:00   

longer86 napisał/a:
znalazło się jakieś minimalne miejsce na notatki,

Na notatki? Chyba dla więźniów do stawiania krzyżyków przy odliczaniu pozostałych dni odsiadki ;)
osarro napisał/a:
może tylko moje odczucie ale akurat nie dziurawię ścian ;)

Przybij do drzwi ;)

longer86 napisał/a:
3 rok z rzędu styczęń zdobi 75/ZT w kolorze szarym :D

Po raz wtóry na styczniu jest mój paździerz ;)

Brt napisał/a:
imieniny są zbędne w moim przypadku ... te co trzeba mam w głowie a resztę na onecie

Dokładnie, a o reszcie dat przypomina facebook ;P

maniaq napisał/a:
Czy uwazacie ze daty sa za malo czytelne w obecnej formie ?

A tam są jakieś daty ;D ?

Vigoslaw napisał/a:
Te które występują przeszkadzają trochę w zmianie kartek (kartka się zacina i blokuje)

Bo to jest przewidziane dla delikatnych, subtelnych dłoni, a nie dla.... ;)

pulinek napisał/a:
Ja chcę imieniny i to bez pomyłek, żeby moje były 26 maja :) wtedy kupię :P

Niestety... ale to data zarezerwowana na dzień matki. Zostań matką, będziesz miała święto ;)
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
longer86 
Moderator




Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Czw Sty 23, 2014 19:37   

MaReK napisał/a:
longer86 napisał/a:
znalazło się jakieś minimalne miejsce na notatki,

Na notatki? Chyba dla więźniów do stawiania krzyżyków przy odliczaniu pozostałych dni odsiadki ;)


a to nie malują x'ów na ścianach? cywilizowani ;)

MaReK napisał/a:
osarro napisał/a:
może tylko moje odczucie ale akurat nie dziurawię ścian ;)

Przybij do drzwi ;)

powieś na szafie
_________________
75 Red Edition
 
 
seba1x 



Dołączył: 01 Lip 2012
Posty: 80
Skąd: Zgierz



Wysłany: Pią Sty 24, 2014 21:35   

a czy tak w ogóle wiadomo coś o kalendarzu na przyszły rok? bo jak na razie każdy by coś chciał ale wszystkiego sie nie da wkleić w niego.jestem ciekawy co z tego wyjdzie. :)
 
 
osarro 




Dołączył: 01 Sie 2010
Posty: 496
Skąd: Łódź

Rover 75

Wysłany: Sob Sty 25, 2014 00:31   

longer86 napisał/a:
MaReK napisał/a:
osarro napisał/a:
może tylko moje odczucie ale akurat nie dziurawię ścian ;)

Przybij do drzwi ;)

powieś na szafie


Niestety w szafy ani w drzwi gwoździ też nie wbijam ani innych haczyków...a w komórce to raczej bez sensu wieszać :P
_________________
R200 turn into R75....
 
 
 
seba1x 



Dołączył: 01 Lip 2012
Posty: 80
Skąd: Zgierz



Wysłany: Czw Lut 06, 2014 13:21   

czy nie fanie było by spojrzeć na kalendarz z takim foto oczywiście w tle z rover

[ Dodano: Czw Lut 06, 2014 13:18 ]
lub takie

[ Dodano: Czw Lut 06, 2014 13:21 ]
kolejne
 
 
cinnamongirl 




Dołączyła: 24 Paź 2013
Posty: 28
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 400

Wysłany: Czw Lut 06, 2014 16:09   

Nie.
 
 
seba1x 



Dołączył: 01 Lip 2012
Posty: 80
Skąd: Zgierz



Wysłany: Czw Lut 06, 2014 20:41   

ola_pelsona napisał/a:
Nie.
dla kobiet by musiał być normalny tylko z autami a dla facetów taki.
 
 
cinnamongirl 




Dołączyła: 24 Paź 2013
Posty: 28
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 400

Wysłany: Czw Lut 06, 2014 21:59   

no to już zakrawa o seksizm i dyskryminację płciową!

ja w takim razie poproszę o kalendarz z Roverami i kotami ;]
 
 
Pawkaz 




Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 1664
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Pią Lut 07, 2014 09:16   

seba1x napisał/a:
czy nie fanie było by spojrzeć na kalendarz z takim foto

W tym wypadku kupił bym od razu z nagimi kobietami.
Wcześniejsze formy kalendarza jak i obecna jest najlepsza.
Na 2015 także taka forma będzie ;)
_________________
Był R 216 Gti, później R 600 SDI, a teraz Opel Vectra C :D
 
 
 
siemion_ 
Klubowicz



Członek Zarządu
prezes


Dołączył: 18 Maj 2009
Posty: 987
Skąd: Gliwice

MG ZT

Wysłany: Pią Lut 07, 2014 09:22   

Na razie nie zapowiada się, że powstanie jakakolwiek forma kalendarza. Przyczyna jest jak zwykle prozaiczna, dosłano tylko dwa zdjęcia. Mimo tego że mamy nagrody etapowe, jest szansa że zdjęcie znajdzie się w kalendarzu na 2015 rok, że cena dla klubowiczów będzie mniejsza niż kalendarz z koniami na poczcie to ruch w temacie jest znikomy. Skrzynka foto(at)roverki.pl świeci pustkami, choć komisja rwie się do pracy.
 
 
 
longer86 
Moderator




Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Pią Lut 07, 2014 09:28   

z chęcią bym coś podesłał, ale nie uśmiecha mi sie fotografowanie podwórka ze strażą miejską w tle, jak tylko uruchomię auto to mam kilka pomysłów, między innymi rover i golf :P heh ale to nie wiem czy sie uda :P
_________________
75 Red Edition
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink