Forum Klubu ROVERki.pl :: Rover 75 CDTi - klubowej przygody ciąg dalszy
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Rover 75 CDTi - klubowej przygody ciąg dalszy
Autor Wiadomość
imperialista 




Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 30

Rover 600

Wysłany: Wto Paź 11, 2016 18:43   Rover 75 CDTi - klubowej przygody ciąg dalszy

Witam serdecznie!

Pamiętacie jeszcze samochodowy projekt forumowicza MatiNitro o wdzięcznej nazwie RRRrrr ?

Dopieszczony niemal do granic możliwości (polecam zerknąć na auto w jego Garażu) trafił do użytkownika uroczya, który poprzeczkę starał się podnieść jeszcze wyżej. Auto dostało GMSa, wideorejestrator, nowe (grzane i elektryczne) skórzane fotele, drewnianą kierownicę, fotochromatyczne lusterko wsteczne z czujnikiem deszczu oraz roletę tylnej szyby. Silnik dostał również drugi oddech po wgraniu nowej mapy przez longera.

Od dzisiaj, 75 kontynuuje forumową przygodę w moich rękach. Poprzednim właścicielom mogę obiecać, że będę dbał jak tylko się da. Tendencji zniżkowej nie przewiduję. Chociaż przeskoczyć poprzedników będzie bardzo trudno, kilka pomysłów już urodziło się w mojej głowie. :)
Ostatnio zmieniony przez imperialista Wto Paź 11, 2016 22:49, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Paź 11, 2016 18:43   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Wto Paź 11, 2016 20:16   

Tam masz xenon czy żarówki? jak xenon to wypadało by spryski dołożyć
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Wto Paź 11, 2016 22:13   

Zdaje sie ze halogenowe żarówki... Halogeny działają? Tempomat działa?

Jak masz iść w tendencji zwyzkowej to pozbądź się śrubki trzymającej drewno prze lewym nawiewie od strony szyby, chyba ze jej juz tam nie ma?
_________________
75 Red Edition
 
 
imperialista 




Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 30

Rover 600

Wysłany: Sro Paź 12, 2016 08:49   

Z lampami - jest tak jak mówi longer. Halogeny działają, tempomat niestety nie. Nie udało się poradzić z tematem dotychczas.

Co ciekawe, GMS nie gada również z kierownicą, chociaż wszystko jest podłączone jak Bóg przykazał. Pogrzebię przy tym w weekend.

Śrubka jest, gratuluję pamięci :) Ty ją tam wrzuciłeś przy wymianie liczników, czy była wcześniej?

Nie przekonują mnie LEDy w oświetleniu wewnętrznym - trochę się kłócą z "duchem" tego auta w moim odczuciu, a dwa - dość często migają, więc proszą się o usunięcie.

Plastikowy panel SRS został zamieniony na drewniany z wcześniejszych roczników i kurczę, coś solidnie nie tak jest z jego spasowaniem. Mam jeszcze ten oryginalny - wydawało mi się, że te elementy są kształtem i długością identyczne, a nie mogę pozbyć się sporej szpary między sąsiadującymi panelami.
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sro Paź 12, 2016 09:01   

imperialista napisał/a:
Co ciekawe, GMS nie gada również z kierownicą, chociaż wszystko jest podłączone jak Bóg przykazał.
skąd wiesz? a może trzeba zaprogramować? podłączenie sprawdzisz programując przyciski jak nadusisz to powinno pokazywać jakieś napięcie w V, jak nie pokazuje nic to podłączenie do sprawdzenia.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Sro Paź 12, 2016 09:14   

imperialista napisał/a:
tempomat niestety nie.

imperialista napisał/a:
GMS nie gada również z kierownicą


Moze po raz kolejny tu należy szukac przyczyny.

imperialista napisał/a:
Plastikowy panel SRS został zamieniony na drewniany


Mogą sie nieznacznie różnić i dlatego lepiej było by dać kpl.

imperialista napisał/a:
Śrubka jest, gratuluję pamięci


Proszę Cie, w zyciu nie wsadziłbym śrubki w ten sposób, bo nie lubię widocznych śrub, tym bardziej złotych.
Pamiętam to no bo nie da sie tego nie zauważyć siedząc za kierownicą
_________________
75 Red Edition
 
 
MD 




Pomógł: 30 razy
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 946
Skąd: Krzepice

Rover 75

Wysłany: Pią Paź 14, 2016 21:21   

imperialista, ja mam ledy w środku wykonane samodzielnie. Diody 3V SMD, 3 chipowe, co oznacza tak jakby 3 diody w jednej diodzie (6 nóżek). Mam ich 30, co daje 90 punktów świetlnych. Oczywiście nie wyobrażam sobie tego samochodu w innym oświetleniu niż ciepłe, więc i takie zastosowałem.
Chociaż Sknerko powiedział, że to wciąż za zimne i mi smutno. :(

Zastanawiam się też nad ambient lightningiem. O ile klamki to prosta i szybka sprawa (z oświetlenia przycisków szyb), o tyle podsufitka to trudna rzecz. Trzeba to zmyślnie zamontować pod kloszem chyba. ;P
_________________
Jam jest MD, władca Dinożaurów
 
 
pietjak 



Dołączył: 14 Mar 2016
Posty: 71



Wysłany: Pią Paź 14, 2016 22:07   

Ten kolor i te felgi robią robotę.
 
 
MatiNitro 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 06 Sie 2011
Posty: 755
Skąd: Kielce

Rover 75

Wysłany: Sob Lis 05, 2016 20:15   

Jakbym wiedział że RRRrrr na sprzedaż to bym go wziął :p Łezka się non stop za nim kręci :D
_________________
BluebeRRRrrry 75 2.0 CDTi AUTOMAT
 
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Sob Lis 05, 2016 20:32   

Mati... On jeszcze wróci do Ciebie...
_________________
75 Red Edition
 
 
imperialista 




Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 30

Rover 600

Wysłany: Pią Lis 18, 2016 09:45   

Z częścią drobnych rzeczy już się uporałem. Niestety "rozmowa" kierownicy wciąż leży, ale być może zbyt mało czasu w to wpakowałem.

Niemniej jednak zająłem się wnętrzem, robiąc oczywiście "pod siebie". Jestem miłośnikiem drewnianych akcentów w R75, więc dorzuciłem mu parę upiększaczy fitujących do deski. Efekty poniżej. Parę elementów wymaga jeszcze dopieszczenia, ale efekt sumarycznie mnie satysfakcjonuje. Nie jestem jedynie przekonany do aluramek dookoła elementów drewnianych. Bez nich jest jakoś tak łysawo, zaś z nimi - za agresywnie daje po oczach...

[ Dodano: Pią Lis 18, 2016 09:45 ]
No i jeszcze tutaj.

Z przedniego panelu, pozostaje jedynie okleić ramkę do GMSa.

W przyszłości chciałbym wymienić cały przedni panel drewniany. Obecny jest już trochę zmęczony. Za jakiś czas zacznę się rozglądać za czymś w lepszym stanie :)
Ostatnio zmieniony przez imperialista Pią Lis 18, 2016 11:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Pią Lis 18, 2016 10:26   

Za duzo tegp drewna... chromy wygladaja odpustowo :/ ciezko poprswic wnetrze 75 bo jest ono "wywazone" - Ty poszedles wg mnie złą drogą...
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Pią Lis 18, 2016 10:29   

Niestety zgodzę się z Markzo. Pod względem wnętrza na prawdę ciężko cokolwiek zrobić. Wg mnie tu już jest za dużo plastikowego drewna i bardziej to to wygląda na stuningowanego lanosa niż limuzynę :/
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
imperialista 




Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 30

Rover 600

Wysłany: Pią Lis 18, 2016 11:02   

Dziękuję Panowie za opinie! Poniekąd się z nimi zgadzam - szczerze powiedziawszy, jedynie nakładki na panele na drzwiach przemawiają do mnie stuprocentowo. Bardzo mnie raziła surowość czarnego, matowego plastiku. Cała reszta poddana jest póki co próbie - bardzo łatwo całość się usuwa ;) Zupełnie nie planowałem montażu "upiększeń" na oświetlenia wnętrza - wrzuciłem eksperymentalnie. Efekt zaskoczył mnie pozytywnie, ale oczywiście krzyczy "JESTEM DREWNOPODOBNĄ ŻYWICZKĄ" ciut za głośno.

Prawda jest taka, że większość "bajerów" w całości zależy od gustu. Ja przykładowo nie montowałbym owiewek, nie przyciemniał szyb, zaś środek oświetlił - podobnie jak MD - w maksymalnie ciepłych kolorach.

I tak to już jest, że każdy właściciel zostawia na aucie ślady swoich upodobań. Takie są owoce miłości, cóż poradzić :D
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Pią Lis 18, 2016 11:27   

Mnie przejadło się już kredensowe drewno, dlatego poszedłem w stonowane czerwienie i czernie :p oświetlone zimnym białym światłem niczym u rzeźnika
_________________
75 Red Edition
 
 
imperialista 




Dołączył: 02 Lip 2012
Posty: 30

Rover 600

Wysłany: Pią Lis 18, 2016 11:34   

@longer86 Bardzo mi się podoba Twoja personalizacja wnętrza (zegary to mistrzostwo), ale wymaga potężnej ilości włożonej pracy! Ja tam lubię to "kredensiarstwo". Zresztą wallnut podoba mi się dużo bardziej niż poliftowy light oak.
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Pią Lis 18, 2016 13:56   

No mój klasykiem na oryginalnych częściach mię bedzie. 75 jest dziadkowozem:) i ciężko to zmienić...
Ale mozna dobrze czuć sie we wnętrzu,
_________________
75 Red Edition
 
 
j0zek 



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 14 Maj 2013
Posty: 1000
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Pią Lis 18, 2016 19:22   

Trochę kiepsko to wygląda, od razu widać, że naklejane, poza tym inny wzór tych naklejek niz fabryczne. O tych obramówkach nie wspomnę :P

Lepiej zamontuj porządnie boczki drzwi, aby nie odstawały :)
 
 
adam_26 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 16 Cze 2014
Posty: 1001
Skąd: Rzeszów

Rover 75

Wysłany: Pią Lis 18, 2016 20:49   

imperialista napisał/a:
Ja przykładowo nie montowałbym owiewek

Ja tego bym też nie montował i od razu bym to ściągą, to dopiero pachnie lanosem ;) Reszta myślę nawet spoko ;)
_________________
:pisze:
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Nie Lis 20, 2016 12:09   

Coś ty chłopie wykombinował z tym GMSem? Jak można tak spartolić montaż tego radia? Ktoś cie zmusił do założenia tej ramki GMSowej? To się montuje bez tej prostokątnej ramki, to radio tylko od tyłu wchodzi w tą ramkę konsoli i tyle konsolowa ramka ma je docisnąć do tyłu i koniec.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink