Forum Klubu ROVERki.pl :: [R25] Falowanie, gaśnięcie po rozgrzaniu
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R25] Falowanie, gaśnięcie po rozgrzaniu
Autor Wiadomość
Patryk25 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Cze 2013
Posty: 10

Rover 25

  Wysłany: Sro Lut 26, 2014 21:31   [R25] Falowanie, gaśnięcie po rozgrzaniu
Typ: i Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.6 Rok produkcji: 2003

Witam, prosze o pomoc a może raczej porade od czego zacząć lub gdzie szukać danych do mojego modelu. Silnik pali i chodzi równo dopóki jest na ssaniu (1100-1200obr/min) po podniesieniu sie wskazówki temeratury zaczyna się falowanie i gaśnięcie na wolnych obrotach. Silniczek krokowy pracuje gdy włączam zapłon oraz odłączam czujnik temperatury. (Swoją drogą wrzuciłem go po kilku próbach czyszczenia do myjki ultradźwiekowej z benzyną ekstrakcyjną wcześniej nasączając środkiem do czyszczenia przepustnic itp...) Po odłączeniu wtyczki TPS silnik chodzi równo ale to nie jest zapewne żadna wskazówka (może oszukiwać jeżeli nie ma wskazania). Po dwóch dniach zabawy z krokowcem odwiedziłem komputer (brainbee), oczywiście błędów była masa bo odłączałem wtyczki żeby przejrzeć styki... Ciągle wyskakuje błąd prędkościomierza a licznik chodzi jak zawsze. Przed chwilą złożyłem wszystko do kupy bo porozbierałem i przejżałem wtyczki również tą od czujnika prędkościomierza, wszystkie wężyki, przemyłem przepustnice (bez nieszczelności), złożyłem i to samo... Jeżeli jeszcze ktoś dotrwał do tego momentu:) to moje pytanie dotyczy tego gdzie znajde dane jakie powinny być na tps, krokówce, czujniku temp, oraz prędkościomierza (chyba że czujnik daje bezpośrednio na licznik a do ECU bierze z ABS- ale z ABS problemów żadnych nie miałem). Na kompie wychodziło wskazanie z tps 0.57v i zmieniało się po dodaniu gazu. Nie wiem, czy po moim czyszczemiu i odłaczaniu wtyczek bład prędkościomierza znikł (dowiem się jutro jak wjade na komp)
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Lut 26, 2014 21:31   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
MD 




Pomógł: 30 razy
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 946
Skąd: Krzepice

Rover 75

Wysłany: Sro Lut 26, 2014 21:40   

Patryk25, to zabrzmi bardzo nieprofesjonalnie w obliczu tych wszystkich Twoich pojęć... Ale tak mi wpadło do głowy: co z czujką położenia przepustnicy?
_________________
Jam jest MD, władca Dinożaurów
 
 
Patryk25 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Cze 2013
Posty: 10

Rover 25

Wysłany: Sro Lut 26, 2014 21:50   

A czy tps to nie jest czujnik położenia przepustnicy?? Może jestem w błędzie ale myślałem że to to samo?? Czujnik na ośce przepustnicy na trzy piny??
 
 
Adrian 
Moderator



Pomógł: 227 razy
Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 2726
Skąd: Ząbki

Rover 400

Wysłany: Czw Lut 27, 2014 06:37   

Patryk25 napisał/a:
gdzie znajde dane jakie powinny być na tps, krokówce, czujniku temp
http://mgfcar.de/sensor
 
 
 
Patryk25 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Cze 2013
Posty: 10

Rover 25

Wysłany: Czw Lut 27, 2014 07:40   

Dzięki za link Adrian ale czy to nie jest przypadkiem dla 1.8i?? Niemniej jednak sprawdzę i porównam te parametry... Wczoraj przejrzałem całą wiązke i przedmuchałem przepustnice i takie tam i o dziwo dzisiaj faluje wciąż ale w mniejszym zakresie (nie spadają tak nisko i przez to nie gaśnie) ale po chwili dochodzi do siebie i się stabilizują obroty (ok 900obr/min). Ale to może być przypadek...
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Czw Lut 27, 2014 18:48   

Czujnik położenia walu lub sonda lambda lub czujnik położenia walka rozrządu.
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
Patryk25 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Cze 2013
Posty: 10

Rover 25

Wysłany: Nie Mar 02, 2014 19:24   

Otóż to auto pali i jeździ. Umówiłem się na jutro na testbook'a bo z przyjemnością coś wymienie ale na ślepo to troche żal kasy... Przypomniało mi się że na starym kompie ma ad 2007, wrzucam tps gdyby ktoś był ciekaw.

[ Dodano: Nie Mar 02, 2014 19:24 ]
Po wizycie na t4 wgrane nowe sterowniki, aktualne mapy silnika (2012r) problem znikł w 90%. Delikatnie za niskie podciśnienie w dolocie- uszczelniona rurka od serwa, bo była lużna co poprawiłem i jest wszycho ok. Dowiedziałem sie przy okazji o wolno podającej parametry sondzie, lekko oszukującym czujniku temp. Polecam wszystkim serwis w Nowym Mieście- gość rzeczowy, wie o co kaman (wd-kiem nie psika:))
Temat do zamknięcia. Dziękuje wszystkim za zainteresowanie i wskazówki:)[/scroll]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R 214] Szarpie po rozgrzaniu
rovek Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Wto Lut 15, 2011 14:46
rovek
Brak nowych postów [R200SDi 99r.] po rozgrzaniu traci moc
niedziu Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 7 Sro Wrz 05, 2012 21:27
niedziu
Brak nowych postów [R200] Skrzynia chodzi ciężko po rozgrzaniu się
RaidenMax Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Wto Sie 03, 2010 00:32
thef
Brak nowych postów [R220SDI] Szarpanie / dlawienie / gasniecie
nicco_nuwai Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 26 Czw Lip 05, 2012 11:11
wroblikns
Brak nowych postów [MG] VVC 1.8. Ubytki płynu, gaśnięcie po odpaleniu z rana
Tomaszabc Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Sob Lip 06, 2019 10:41
Tomaszabc



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink