Forum Klubu ROVERki.pl :: [MG ZR] Nie zapala
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MG ZR] Nie zapala
Autor Wiadomość
lukasz99 



Dołączył: 09 Kwi 2014
Posty: 4



  Wysłany: Sro Kwi 09, 2014 19:40   [MG ZR] Nie zapala
Typ: IDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2006

Witam Wszystkich forumowiczów.

Dzisiaj opisze wam mój nie spotykany problem,
A wiec tak obecnie mieszkam w UK kopiłem MG ZR 1,5 roku temu w Polsce, to jest MG ZR z 2006 rocznika z silnikiem diesla 2.0 ten silnik był przerabiany przez wcześniejszego właściciela a mianowicie chip, ale nie w tym rzecz....

Rok temu wjechałem samochodem w wodę, namęczyłem się zęby wszystko ogarnoc,
przed wjechaniem do wody auto miało oko 150KM a jeśli odpinało się kabel od filtra powietrza ze 150 robiło się mniej więcej oryginalnie czyli ze 115 KM ale silnik chodzisz bez zarzutów, a po tym jak wjechałem w ta wodę przy zapiętym kablu auto ma jakby 60 KM a jeśli kabel jest odpięty auto nadal ma ok 150KM,

Pól roku temu wymieniłem Pompę Wody, akumulator, jakieś 2-3 miesiące temu okazało się ze mam sprzęgło do wymiany, a wiec zabrałem się za to jak najszybciej i wymieniem te sprzęgło.

Miesiąc później tu w UK mieliśmy straszne ulewy no i pech znowu mnie spotkał wjechałem w wodę ponownie tylko tym razem samochód nie zgasł zaczynem się min później na parkingu zęby sprawdzić czy wszystko jest ok okazało się ze tam a wiec kontynuowałem swoja podróż 5 min później samochód sam zgasł i niechciany już odpalić, wiec musiałem go przychodować 40min od domu, wszystko było sprawdzone no i nie było wody w silniku, bawiłem się około tygodnia i w końcu zapalił ale odcinało go po około 3 sekundach, ale udało się w końcu jakoś go uruchomić

Pojeździłem znowu 2-3 miesiące pewnego dnia jechałem na lotnisko i z powrotem jak dojechałem do domu nie mogłem wrzucić pierwszego biegu, i słyszałem jakieś dziwne dźwięki jak gdyby od sprzęgła, wiec znowu miałem mnóstwo roboty a wiec sciągłem skrzynie biegów ale sprzęgło i docisk wyglądało ok, a wiec zamówiłem skrzynie biegów ponieważ poszedł synchronizator no i po wymianie skrzyni wszystko złożyliśmy opuściliśmy samochód, podpięliśmy ECU i baterie, gdy podpięliśmy ECU 3 diody wyskoczyły 2 są od engine a jedna pali się od podgrzewania świec, i auto kreci a nie zapala.



Już próbowałem wszystkiego przez 4 tygodnie a samochód nadal nic,
Zabralem MG do mechanika bo chciałem zobaczyć jakie błędy pokarze ale mechanik siedział pól godziny w tym aucie i powiedziałem ze jego komputer się nie łączy...

A wiec proszę was o sugestie

Dziękuję

Łukasz Grzywna
Ostatnio zmieniony przez sTERYD Czw Kwi 10, 2014 07:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Kwi 09, 2014 19:40   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Julek 



Pomógł: 21 razy
Dołączył: 15 Wrz 2012
Posty: 520

Rover 25

Wysłany: Sro Kwi 09, 2014 21:16   

a probowales na plaka odpalic?
 
 
 
lukasz99 



Dołączył: 09 Kwi 2014
Posty: 4



Wysłany: Czw Kwi 10, 2014 02:42   

Tak... Próbowałem w drodze powtórnej od mechanika i nie zapala
Dzisiaj kupiłem ECU Z Rovera diesla, końcówką numeru była inna bo to starszy model plus rover, a wiec podpiąłem ten komputer i to samiudko po włożeniu ECU trzy kontrolki wyświetlają się, ale Ala ram nie działa jak 2 komputer jest włożony.

Przed podniesieniem samochodu zęby zmienić skrzynie wszystko chodziło cacy.

Edit-

Przed wymiana skrzyni kontrolka Check Engine się paliła za każdym razem ale ignorowałem to... W zimne dni miał problemy z odpalaniem a jak juz odpalil to troszke wiecej kopcil na siwo, swiece grzały mam nadzieje ze wszystkie
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R25] NIE ZAPALA
Arkadiusz1987 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Czw Wrz 03, 2015 21:35
Arkadiusz1987
Brak nowych postów [R214] Nie zapala
adziu200 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Nie Kwi 26, 2015 20:17
robsson78
Brak nowych postów [R25] Zgasł i nie zapala
Chesterr Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 9 Sob Lip 27, 2013 13:24
Chesterr
Brak nowych postów [Rover 220 SDi]nie zapala
kissinge Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 16 Pią Gru 27, 2013 21:19
Magdaa
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [r 25 ] Nie zapala się rezerwa!
MIKOLAJ100 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Wto Lip 05, 2011 12:18
szoso



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink