Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Wariujące zamki drzwi
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Wariujące zamki drzwi
Autor Wiadomość
Krzysiek15255 



Dołączył: 31 Sty 2011
Posty: 12
Skąd: Krzyżówki



Wysłany: Sob Kwi 19, 2014 19:18   [R75] Wariujące zamki drzwi
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2002

Witam. Użyłem opcji szukaj ale niestety nie znalazłem takiego samego przypadku jak mój. Jeśli jest już jakiś temat o moim problemie to z góry przepraszam i poproszę o przekierowanie :)

Posiadam Roverka około 3 lata i wszystko działało w porządku z zamykaniem/ otwieraniem drzwi. Pewnego razu będąc w mieście nieudolnie otworzyłem drzwi tj. podniosłem klamkę kierowcy i dopiero kliknąłem przycisk otwarcia na pilocie. Drzwi nie otworzyły się i od tamtej pory same problemy ;/ .

Pkt.1 Z pilota:
-zamykało wszystkie, otwierało wszystkie oprócz tych kierowcy.

Za pomocą klamek wewnętrznych mogłem otworzyć każde drzwi.

Przyciskiem koło ręcznego zamykałem wszystkie a otwierało wszystkie oprócz kierowcy.

Używając kluczyka zamykało wszystkie, na raz było słychać otwarcie drzwi kierowcy jednak rygiel się nie podnosił i nie mogłem otworzyć drzwi. Na dwa razy otwierało wszystkie drzwi.



Zakupiłem zamek od anglika lewy przód (chciałem się pogodzić z faktem że nie będę mógł otwierać z kluczyka). Jednak po zamontowaniu zadziałał tylko dwa razy pilotem i przestał działać poprawnie. Nie otwierał pilotem lewych drzwi od kierowcy więc założyłem poprzedni (z wersji Europejskiej).

Po powróceniu nie było żadnych zmian i działał jak opisałem w pkt. 1

Po około tygodniu skomplikowało się bardziej. Zamyka z pilota wszystkie, na raz z pilota słychać jak próbuje otworzyć drzwi kierowcy ale nie otwiera, na dwa otwiera tylko prawy przód i prawy tył.

Z kluczyka zamyka wszystkie, na raz słychać że próbuje otworzyć drzwi od kierowcy ale nie otwiera, na dwa otwiera tylko prawy przód, prawy tył i lewy przód.

Z klamek wewnętrznych otworzy wszystkie. Za pomocą przycisku przy ręcznym zamyka i otwiera tylko przednie prawe i tylne prawe

Kilka może przydatnych informacji:
- przy odpalonym aucie jest to samo :/ ,
- akumulator 2 letni Centra o parametrach takich jakie powinny być w R75,
- ładowanie około 13,8 przy włączonych światłach,
- żadne kontrolki otwarcia drzwi przy wszystkich domkniętych nie świecą,

Czy może mieć wpływ na zamki to że zaczęła mi szwankować pompa paliwa Pierburg w komorze silnika? Czasem się zatnie i trzeba ją puknąć kluczem żeby ruszyła i wtedy auto normalnie zapali. Już pompka zamówiona ale tak dla pewności opisałem ten fakt.

I pytanie takie jak mogę sprawdzić czy do drzwi które się nie otwierają dochodzi jakiś sygnał. Byłbym wdzięczny za jakąś rozpiskę pinów na których powinno być napięcie. Dysponuję miernikiem i znam ogólną zasadę jego użytkowania także myślę że dam sobie radę wiedząc po których kablach powinien iść sygnał.

Czy podłączając auto kablem pod komputer będę miał możliwość sprawdzenia jakichś ewentualnych błędów?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Kwi 19, 2014 19:18   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Sob Kwi 19, 2014 23:28   

Nie ma żadnego związku pompa z zamkami. Myślę, że po prostu padły Ci dwa zamki, bo jak zrozumiałem z powyższego nie działa poprawnie przód (lewy/prawy). Widocznie ten zamiennik z anglika też był wujowy. Polecam lekturę o naprawie zamków. Na pewno sobie poradzisz, Ty albo jakiś Twój manualnie uzdolniony znajomy.
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Nie Kwi 20, 2014 13:21   

Tak, przeczytaj mój(ze starego konta) art. na temat wymiany silniczków. Mam namiar jak by co kompletne zestawy silników do zamków jesli byś potrzebował
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Zamki tylnych drzwi nie otwierają się.
paolo82 Rover serii 75, MG ZT 11 Sro Lip 01, 2009 11:46
paolo82
Brak nowych postów [R75] Kupie zamki drzwi lub silniczki
trebuh75 Rover serii 75, MG ZT 0 Sro Sty 21, 2015 21:48
trebuh75
Brak nowych postów [R75] Wariujące webasto
kerbi Rover serii 75, MG ZT 10 Pon Gru 28, 2009 15:07
SeniorA
Brak nowych postów [R75] Wariujące obroty silnika
resort210 Rover serii 75, MG ZT 1 Sob Maj 21, 2011 07:46
Rowan
Brak nowych postów [R75] wariujące oświeltlenie rejestracji od upałów
markozalko Rover serii 75, MG ZT 4 Pią Cze 13, 2014 19:41
markozalko



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink