Forum Klubu ROVERki.pl :: Który R75 będzie lepszy do moich potrzeb?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Który R75 będzie lepszy do moich potrzeb?
Autor Wiadomość
slaaneesh 



Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 6



Wysłany: Sob Maj 10, 2014 01:25   Który R75 będzie lepszy do moich potrzeb?

Witam kolegów :)
Obecnie jeżdżę R45 2.0 diesel z 2001 r., ale od kiedy go posiadam (6 lat) marzy mi się Rover 75, bo jest przepiękny!

Ostatnio ktoś lekko skasował tył mojej 45 i uznałem to za znak, że może czas na zmianę :)
Na zakup będę dysponował kwotą ok 10-15 tys., jednak podstawową niewiadomą jest dla mnie to, jaki rodzaj silnika wybrać.

Chciałbym aby R75 był możliwie ekonomiczny - nie wiem czy lepiej postawić na Diesla czy Benzynę 2.0 z gazem? Jeśli dobrze liczę, to koszty paliwa wyjdą podobnie :/
Jeśli tak, to może jednak Diesel jest konstrukcją trwalszą?

Jeżdżę głównie krótkie dystanse po mieście, czasem jakaś dłuższa trasa. Cenię sobie w miarę spokojną jazdę, nie mam ciężkiej nogi, choć zapas mocy zawsze się przydaje ;)

W zimie w moim R45 na krótkich dystansach silnik nie zdąży się nawet zagrzać, więc ja czuję się całą drogę jak w lodówce, a silnik też za tym nie przepada (choć jestem dla niego możliwie delikatny). Benzyna ponoć grzeje się znacznie szybciej?

Jeśli ma to jakieś znaczenie, to mam chętkę na skrzynię automatyczną - choć nie jest to warunkiem koniecznym.

Z góry dziękuję za podpowiedzi.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Maj 10, 2014 01:25   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Sob Maj 10, 2014 08:48   

Nie bierz automatu na krótkie dystanse. Diesel spali nawet 10l ropy a benzyna gazu, nawet 18 l. W R75 W niektórych modelach jest webasto wiec na sprawnym temperatura urośnie podobnie jak w benzynie. Ja mam benzynę i teraz chyba wolał bym diesla ale w manualu.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
komarek 




Pomógł: 32 razy
Dołączył: 03 Sty 2008
Posty: 785
Skąd: Koszalin

Rover 75

Wysłany: Sob Maj 10, 2014 10:29   

slaaneesh, ja zdecydowałem się na diesel w manualu 116 KM, i nigdy nie zrozumiem komentarzy w stylu "muł", "wolno się grzeje" itp. a dlaczego? dlatego, że kupiłem z forum i mam auto sprawne, zadbane i w dobrym stanie technicznym

też jeżdżę w miarę spokojnie i zarówno w trasie, jak i w mieście mocy wystarcza, a spalanie jest na przyzwoitym poziomie

jak byś stwierdził jednak, że mocy mało to zawsze możesz wykręcić z niego trochę więcej koni

zimą nie latałem - kupiłem 30 marca - ale webasto mam sprawne także zima niestraszna :)

a jeśli chodzi o trwałość to teoretycznie łańcuch jest wieczny
_________________
R400 -> R75
 
 
slaaneesh 



Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 6



Wysłany: Sob Maj 10, 2014 10:49   

komarek: a jakie wychodzi Ci średnie spalanie?
 
 
komarek 




Pomógł: 32 razy
Dołączył: 03 Sty 2008
Posty: 785
Skąd: Koszalin

Rover 75

Wysłany: Sob Maj 10, 2014 11:03   

slaaneesh, http://www.motostat.pl/vehicle-stats/66728 :)

dla mnie do przyjęcia, w trasie bardzo spada, w mieście latam krótkie odcinki - czasem b. krótkie

ciekawostką jest fakt, że już kilkoma dieslami latałem i ten CDT b. wolno schodzi z temperatury, np. wsiadam po 1,5 h i nie jest zimny, w corolli to od razu zimny był jak benzyna a tu ilość płynu może robi różnicę? - nie wiem nie znam się na mechanice pojazdów :D
_________________
R400 -> R75
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Sob Maj 10, 2014 11:11   

komarek, co z tego że masz z forum. Znam przypadki z forum które wcale nie były super. Nie mam nic też do poprzedniego właściciela, nawet go pozdrawiam bo wiem od kogo masz samochód. Nie ma znaczenia czy od handlarza, prywatnej osoby czy z forum. Do wszystkich trzeba podejść z głową i rozsądkiem
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
komarek 




Pomógł: 32 razy
Dołączył: 03 Sty 2008
Posty: 785
Skąd: Koszalin

Rover 75

Wysłany: Sob Maj 10, 2014 11:22   

rafalmis1, ja mówię, że w dobrym stanie kupiłem bo tak mi powiedział mój mechanik i tyle ja wiem o mechanice pojazdów :D

co do trupów z forum - na pewno też są takowe

rafalmis1 napisał/a:
Do wszystkich trzeba podejść z głową i rozsądkiem
święte słowa
_________________
R400 -> R75
 
 
slaaneesh 



Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 6



Wysłany: Nie Maj 11, 2014 12:19   

Dzięki Panowie za podpowiedzi :)

Czy jeszcze ktoś może podzielić się swoim zdaniem, bo na razie wychodzi na to, że nie ma tu zwolenników benzyny z LPG?

Dodatkowo zastanawiam się nad tym czy rzeczywiście wytrzymałość silników z gazem jest znacznie niższa niż Diesla?
 
 
baczek 



Dołączył: 18 Cze 2013
Posty: 35



Wysłany: Pon Maj 12, 2014 08:20   

Ja mogę się podzielić doświadczeniami R75 2.0 z gazem. O ile o wytrzymałości "zagazowanego" silnika nic Ci nie powiem, to mogę o spalaniu. Pali średnio 12 litrów gazu(przynajmniej w moim przypadku). Przy obecnych cenach (u mnie 2,30 zł) leję za 110 zł i przejeżdżam na tym około 400 km. :smile: Do tego co trzy miesiące benzynki za 30 zł. Widać, że na gazie jest trochę bardziej "mułowaty", ale jakichś kolosalnych różnic nie widzę. ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [rover 75] dwa, ktory lepszy?
bajon11 Chcę kupić ROVERka 3 Czw Cze 21, 2012 22:25
sash997
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi potrzebuję porady który roverek jest lepszy!
borsuk88 Chcę kupić ROVERka 49 Sob Mar 30, 2013 13:25
szoso
Brak nowych postów [rover 75]czy to lepszy wybór
fabianopulos Chcę kupić ROVERka 6 Pon Cze 07, 2010 22:08
krzychu.b
Brak nowych postów [MG ZR] Który?!
Inttruz Chcę kupić ROVERka 20 Czw Lip 10, 2014 01:38
Inttruz
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Prośba o opinie MG ZR który wybrać
maniek101 Chcę kupić ROVERka 7 Pon Lip 23, 2012 17:00
maniek101



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink