Forum Klubu ROVERki.pl :: [R45] Stukająca szyba
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R45] Stukająca szyba
Autor Wiadomość
michalzytnia 



Dołączył: 20 Maj 2014
Posty: 34
Skąd: Polska



Wysłany: Wto Maj 20, 2014 20:37   [R45] Stukająca szyba
Typ: TDi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

Witam, wczoraj zauważyłem pewien problem w moim aucie, mianowicie gdy przytrzymuje przycisk do zamknięcia szyby w drzwiach od strony kierowcy, szyba będąc już na końcu dziwnie skacze przy tym stukając, oczywiście cały czas będąc dosunięta do końca (jakby próbowała jeszcze się wsunąć i coś ją odbijało). Inne szyby zachowują się normalnie - dosuwa się do końca i po prostu staje, nawet gdy cały czas trzymam przycisk.

Ostatnio też nie zawsze mogę zamknąć samochód na pilot - tzn nie udaje się za pierwszym razem, czasem nawet za drugim czy trzecim :P Przekręcając dziś kluczyk stacyjka wydała też taki swój charakterystyczny krótki dźwięk.

Czy to jakieś początki problemów z elektryką? Dużo już nieszczęść dostarczył mi mój Rover.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Maj 20, 2014 20:37   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10902
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Wto Maj 20, 2014 21:46   

co do drugiego problemu, to całkiem możliwe, że masz słabą baterię w pilocie.
BTW:
Cytat:
Przekręcając dziś kluczyk stacyjka wydała też taki swój charakterystyczny krótki dźwięk.
stacyjka Ci przekręcała kluczyk?

co do szyby, to najlepiej zajrzeć do drzwi, być może po prostu coś się obluzowało po prostu.
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
michalzytnia 



Dołączył: 20 Maj 2014
Posty: 34
Skąd: Polska



Wysłany: Wto Maj 20, 2014 22:06   

sTERYD napisał/a:
co do drugiego problemu, to całkiem możliwe, że masz słabą baterię w pilocie.
BTW:
Cytat:
Przekręcając dziś kluczyk stacyjka wydała też taki swój charakterystyczny krótki dźwięk.
stacyjka Ci przekręcała kluczyk?

co do szyby, to najlepiej zajrzeć do drzwi, być może po prostu coś się obluzowało po prostu.


Oj nie wiem czy coś obluzowało, szyba siedzi ciasno, po prostu przytrzymując jeszcze przycisk szyba stuka, próbując tak jakby jeszcze pójść do góry, odgina się też trochę na bok, inne szyby po prostu się zatrzymują.
 
 
pawel_cz 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Cze 2011
Posty: 46
Skąd: lubelskie



Wysłany: Sro Maj 21, 2014 09:34   

Zapewne wyrobiony nit spinający nożycowy mechanizm ponoszenia szyby. Silniczek napina mechanizm, po czym następuje głośne stukniecie na zębatce. Przerabiałem to u siebie. Metoda kombinowaną wymieniłem łączenie. Jest trochę udziwnione niestety.

Zdejmij boczek, rozkręć mechanizm i go wyjmij, będzie wszystko widać jak na dłoni.
 
 
michalzytnia 



Dołączył: 20 Maj 2014
Posty: 34
Skąd: Polska



Wysłany: Sro Maj 21, 2014 16:11   

To chyba nie na moje siły, ciekawe ile zapłaciłbym u specjalisty za taki "zabieg"

[ Dodano: Sro Maj 21, 2014 16:11 ]
pawel_cz napisał/a:
Zapewne wyrobiony nit spinający nożycowy mechanizm ponoszenia szyby. Silniczek napina mechanizm, po czym następuje głośne stukniecie na zębatce. Przerabiałem to u siebie. Metoda kombinowaną wymieniłem łączenie. Jest trochę udziwnione niestety.

Zdejmij boczek, rozkręć mechanizm i go wyjmij, będzie wszystko widać jak na dłoni.


Ale szyba Ci się dosunęła do końca ? I dopiero potem stukała ?
 
 
pawel_cz 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Cze 2011
Posty: 46
Skąd: lubelskie



Wysłany: Sro Maj 21, 2014 17:09   

Tak, dokładnie. Wchodziła w uszczelkę, ale nie dosuwała się na tyle żeby odłączyć zasilanie mechanizmu i terkotało przy trzymaniu przełącznika w górę. Po naprawie, zamyka się do końca po czym odcina zasilanie.
 
 
michalzytnia 



Dołączył: 20 Maj 2014
Posty: 34
Skąd: Polska



Wysłany: Nie Maj 25, 2014 20:32   

Wielkie dzięki, nie orientujesz się ile musiałbym zapłacić za naprawę takiej usterki ? ;) Bo sam mam za małą wiedzę żeby to ruszyć.

[ Dodano: Nie Maj 25, 2014 20:32 ]
O i dzień przed odprowadzeniem samochodu do mechanika, podczas odsuwania szyba opadła do drzwi ;)
 
 
frydrys 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 22 Lip 2011
Posty: 316
Skąd: Włocławek



Wysłany: Sro Maj 28, 2014 21:28   Re: [R45] Stukająca szyba

[quote="michalzytnia"]Witam, wczoraj zauważyłem pewien problem w moim aucie, mianowicie gdy przytrzymuje przycisk do zamknięcia szyby w drzwiach od strony kierowcy, szyba będąc już na końcu dziwnie skacze przy tym stukając, oczywiście cały czas będąc dosunięta do końca (jakby próbowała jeszcze się wsunąć i coś ją odbijało). Inne szyby zachowują się normalnie - dosuwa się do końca i po prostu staje, nawet gdy cały czas trzymam przycisk.

na 100% wyrobiły sie ząbki w mechanizmie podnoszenia szyby przerabiałem to, jesli masz spawarke to zrobisz to sam, mianowicie na starte ząbki (w położeniu górnym) trzeba na spawać a następnie wypiłować nowe ząbki mi to zajeło małą godzinke :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R45] Szyba przednia
Lukasik Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 13 Czw Paź 06, 2011 15:26
Lukasik
Brak nowych postów [R 416] 00r Nie opuszcza się szyba
elrafal Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Czw Lut 25, 2010 10:40
faecd
Brak nowych postów [R45 20 idt]-szyba kierowcy
szyba kierowcy
hrv Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Sob Cze 06, 2009 00:39
arturky
Brak nowych postów [R45] Szyba elektryczna
kosman Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Pon Mar 10, 2008 12:49
sTERYD
Brak nowych postów [R400] tylnia szyba
madex19 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Nie Lut 26, 2012 19:56
madex19



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink