Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] DPF- Filtr cząstek stałych do rover 75
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Adrian
Wto Kwi 01, 2014 14:41
[R75] DPF- Filtr cząstek stałych do rover 75
Autor Wiadomość
ynst 



Dołączył: 08 Lis 2012
Posty: 4



  Wysłany: Sob Mar 29, 2014 12:23   [R75] DPF- Filtr cząstek stałych do rover 75
Typ: CDTi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2003

Witam sznownych Użytkowników

Mam pytanie odnośnie filtra cząstek stałych. Jeżdżę dużo po Niemczech i pech chce, że od 1 lipca 2014 nie wjade w strefy ekologiczne bez zielonej naklejki na szybie. Będe musiał założyć DPF, aby uzyskać normę EURO 4. W Niemczech cos tu mogą założyc, ale wiadomo- bardzo duży koszt. Czy ktoś z Użytkowników ma podobny problem i sobie jakos z nim poradził? Gdzie i jaki filtr założyć w Polsce? Ma ktoś jakies dane filtra? (producent, numer katalogowy).. Czy pasuje DPF od BMW E46? Czy jest jakiś filtr uniwersalny, który podpasuje do rovera? Wiem, że w Polsce każdy się pozbywa tych filtrów, no ale ja niestety muszę go założyć. Ma ktoś jakieś porady? Może ktoś chce odsprzedać taki filtr?

Dane mojego auta:
Rover 75 2.0 cdti, 2003 rok- granatowy- jakby kogoś interesowało, hehe

--------------------------
Temat poprawiony na żądanie admina- mam nadziję, że teraz już jest wszystko w porządku z moim zapytaniem..
Ostatnio zmieniony przez ynst Nie Mar 30, 2014 01:20, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Mar 29, 2014 12:23   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Pingiel 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 06 Wrz 2012
Posty: 144
Skąd: Rogowo /k.Żnina

Rover 75

Wysłany: Wto Kwi 01, 2014 21:14   

ynst napisał/a:
Będe musiał założyć DPF, aby uzyskać normę EURO 4.


Skąd takie cudne wieści masz??
Mój ojciec ma ową zieloną naklejkę z czwórką na Audi B4 a tam DPF nigdy nie było i nadal nie ma. A do centrum większych miast od kilku lat nie można wjechać bez tej naklejki.
_________________
"... a ty lowelku jedź"
 
 
ynst 



Dołączył: 08 Lis 2012
Posty: 4



Wysłany: Sro Kwi 02, 2014 09:43   

A tak jakoś mi się napisało o tym Euro 4.. Tu chodzi o czystość tych spalin. Rover 75 cdti bez dpf'a ma żółtą naklejkę. W Nordrhein Westfalen można do 1 lipa 2014 wjeżdżać z żółta naklejka- później niestety już nie. Zielonych naklejek nikt nie daje za ładne oczy- Twój ojciec albo ma benzyniaka, albo emisja spalin ów audi jest na takim poziomie, że może spokojnie dostać zielona umweltplakette.
------
Czy ktoś ma jakieś informacje o dpf'ach do Rover 75? Może Użytkownicy, którzy sprowadzili sobie to auto z Niemiec mogą pomóc?

Pozdrawiam.
 
 
HarryVip 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 04 Sty 2010
Posty: 632
Skąd: Zakopane

MG ZT-T

Wysłany: Sro Kwi 02, 2014 18:13   

Pingiel napisał/a:
A do centrum większych miast od kilku lat nie można wjechać bez tej naklejki.

Szkoda, że w naszym kraju to nie obowiązuje... Czasami jak się jedzie za jakimś 15-letnim TDI, to faktycznie Tylko Dym Idzie.
ynst, obawiam się, że będzie poważny kłopot z DPF do R75. Spróbuj skierować poszukiwania w stronę BMW, to w sumie ich silnik.
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Sro Kwi 02, 2014 19:55   

Czemu na allegro nie kupisz zielonej. Te plakietki to jeden pic na wodę za kilka lat znów zniknie.

Co do diesla lepiej żeby kopcilo w widocznym spektrum i było możliwe filtrowanie przez nos niż miało jak z CR osadzić się w płucach bo spektrum jest takie małe ze nie potrafi nasz organizm wy filtrować.
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
Pingiel 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 06 Wrz 2012
Posty: 144
Skąd: Rogowo /k.Żnina

Rover 75

Wysłany: Sro Kwi 02, 2014 22:03   

Fakt ojciec ma benzyniaka i to w gazie, może dlatego właśnie dostał zieloną plakette. ale że r75 dostał żółtą to szczerze mówiąc dziwne mi się wydaje. Jak następnym razem pojadę do rajchu to z ciekawości pojadę po tą plakette.
_________________
"... a ty lowelku jedź"
 
 
ynst 



Dołączył: 08 Lis 2012
Posty: 4



Wysłany: Czw Kwi 03, 2014 08:42   

Myślałem już, jak szwaba wykiwać, ale nie wiem czy się da. Przy zakupie naklejki są spisywane dane z dowodu rejestracyjnego do jakiegos tam systemu, a tu policja ma dostęp do wszystkiego. Tu tez ostrzegam wybierających się do niemca- poczytajcie na temat "umweltplakette"- nie jestem pewny, czy to tez nie obowiązuje wszystkich wjeżdżających na teren niemiec.. Brak naklejki 40 Euro (ja dodatkowo dostalem 1 punkt karny i ~25 euro dodatkowych kosztów związanych z całą procedura). Koszt naklejki to jakies 7-15 Euro (zalezy gdzie się kupuje).
Można uzyskać wyjątkowe zwolnienia i na czerwonej/ żółtej wjechać w strefe, pod warunkiem, że auto to zabytek lub do danego auta nie da się założyć DPF (tak podobno maja Mercedesy E-klasse)

Nie chce robić żadnej reklamy nikomu:
TUTAJ jest jakis filtr DPF- myślicie, że to będzie dobre?

Filtr BMW

U szwaba

Remigiusz- myślisz, że da się takiego wała zrobić z tą naklejką z allegro? :/ Pytam, bo może jednak policja nie ma dostępu do pewnych informacji.. Głupie plakietki...
 
 
zedziczek 



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 497



Wysłany: Czw Kwi 03, 2014 09:41   

nie orientuje się w temacie naklejek :p ale przelatuję czasami przez Niemcy dlatego wrzuciłem hasło na google, bo mnie nastraszyliście :) i znalazłem taki artykuł, jeśli to prawda to nie wiem czy dpf pomoże :) jeśli naklejka ma być dawana ze względu na wiek :)

http://www.pracaizycie.pl...lejki-ani-rusz/

jak mówiłem nic nie wiem na ten temat :)
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Pią Kwi 04, 2014 14:58   

Pytalem sie ludzi to kazdy mi tylko mowil ze normlanie szedl do Zulassungsstelle w Austrii dal im dowod auta i dostal plakietke. Napisal swoje Nr rejestracji na tym koniec :) Mi mowili ze kazdy tylko patrzy czy masz to na szybie wiec jak sobie gdziesz kupisz to malo prawdopodobne jest ze cos tam kontroluja :)
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
Pingiel 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 06 Wrz 2012
Posty: 144
Skąd: Rogowo /k.Żnina

Rover 75

Wysłany: Pon Cze 09, 2014 22:42   

http://www.eurovat.info.p...6&category_id=4

a może da rade dołożyć? tylko poszukać trzeba więcej. w linku tylko przykład.
_________________
"... a ty lowelku jedź"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [Rover 75/MG ZT] Artykuły z którymi warto się zapoznać
kasjopea Rover serii 75, MG ZT 0 Pon Sty 24, 2011 19:44
kasjopea
Brak nowych postów [R75] Filtr cząstek stałych (parttikelfilter)
du_dzik Rover serii 75, MG ZT 11 Czw Lis 06, 2008 20:55
Rowan
Brak nowych postów [R75] Filtr cząsteczek stałych
Librus Rover serii 75, MG ZT 16 Pon Sie 05, 2013 17:33
Librus
Brak nowych postów [R75] Usuwanie stałych błędów?
patrysgn Rover serii 75, MG ZT 4 Pią Cze 13, 2008 15:33
patrysgn
Brak nowych postów [R75] Filtr odpowietrzenia korbowodu (filtr odmy)
Orint Rover serii 75, MG ZT 2 Sob Maj 19, 2012 09:43
Orint



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink