Forum Klubu ROVERki.pl :: [MG ZR 160] oświetlenie wnętrza
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MG ZR 160] oświetlenie wnętrza
Autor Wiadomość
kitek88 




Dołączył: 05 Cze 2014
Posty: 22



Wysłany: Nie Lip 20, 2014 03:17   [MG ZR 160] oświetlenie wnętrza
Typ: VVC Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 2003

Dziś przyszedł czas na zabawę z oświetleniem w autku, ładnych pare h straciłem na dopieszczenie wszystkiego i do pełni szczęścia brakuje mi tylko dopracowania działania lampki oświetlenia wnętrza. Otóż mam nastepujący problem : Lampka jak jest wyłączona to nie świeci, jak ustawie na pozycje na środek to świecą mi sie non stop 2 diody, przy otwarciu drzwi wszystkie , przy zamknięciu z pilota drzwi gasną mi wszystkie oprócz 2, przy otwarciu z pilota świecą sie wszystkie a po parunastu sekundach znów tylko 2. Jak włączam lampkę na pozycje ON lampka nie świeci wogóle. Jak jest w waszych autkach bo doprowadza mnie to do szału. Nie wyobrażam sobie abym nie mógł wcale lampki włączyć bez otwierania drzwi , albo jak mam włączony" automat" to lampka mi wogóle nie gaśnie nawet po zamknięciu auta ( chyba że gaśnie po paru min ba tyle nie czekałem), po jakim czasie jak jest ustawiony automat po odpaleniu auta lampka całkowicie gaśnie?
Wydaje mi sie że brakuje mi jakiejś części w tej lampce . Po rozkręceniu na przełaczniku jest metalowa blaszka co dotyka w pozycji off tylko pierwszy obwód, w auto pierwszy i drugi, w pozycji on drugi i trzeci. Czy obwód 1 i trzeci powinien być na stałe połączony (bo szczerze nie widze innej mozliwości)?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Lip 20, 2014 03:17   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
j0zek 



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 14 Maj 2013
Posty: 1000
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Nie Lip 20, 2014 11:55   

Ja też tak mam, że przy zamkniętych drzwiach włączam ON i lampka się nie świeci.

CO do nie wygasania jakie masz diody . LED?
Jeśli masz ledowe to tak będzie, że lampka przygaśnie, ale cały czas się będzie tliła, bo dla ledów wystarcza mikro napięcie, aby dawały światło (bardzo słabe, ale zawsze).
Ja wymieniłem LEDy na zwykłe i teraz gasną całkowicie.
 
 
kitek88 




Dołączył: 05 Cze 2014
Posty: 22



Wysłany: Nie Lip 20, 2014 18:38   

Połowicznie naprawione, okazało się że 3 obwód jest połączony z karoserią samochodu przez śrubkę i w nocy jakoś mi to mi uciekło ( po wyczyszczeniu sprawdzałem przed dokręceniem). Więc lampka na On już działa, wiec radzę ci rozkręcić wszystko i przeczyścić styki ( musisz sie dokopać do blaszki i kuleczki i będzie ci działać przynajmniej u mnie to pomogło) . Pozostaje sprawa z tym że sie ta lampka cały czas tli tak jak pisałeś , jak na moje oko to mam żarówkę z 8 diodami led w środku ale pewności nie mam. Jeżeli nic z tym nie da sie zrobić to trudno przyzwyczaje sie :P
 
 
j0zek 



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 14 Maj 2013
Posty: 1000
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Pon Lip 21, 2014 00:35   

Jak się tlą i masz diody LED to na 100% będzie taki efekt niewygasania i tlenia się. Jak zamienisz na zwykłe żarówki to wygasną do zera :P

OK, zatem jutro idę przeczyścić styki.
 
 
NoPE 




Pomógł: 51 razy
Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 1422

MG ZR

Wysłany: Pon Lip 21, 2014 21:54   

U mnie LEDy jakoś wygasają poprawnie i wcale się nie tlą.
Ucieka wam gdzieś U do masy.
_________________
Jak Kolonko, mówię jak jest.
 
 
j0zek 



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 14 Maj 2013
Posty: 1000
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Wto Lip 22, 2014 13:56   

Ale fail, wykręcałem sobie dzisiaj to oświetlenie w suficie, odłączam wtyczkę, radyjko cały czas sobie gra:D i nagle cyknięcie, radio się wyłączyło i od tego czasu już się nie włącza. Padł bezpiecznik, czy coś gorszego?

PS. Tak wiem, powinienem wyjąć kluczyk ze stacyjki i się bawić przy wyłączonym akumulatorze.
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Wto Lip 22, 2014 14:43   

j0zek, pewnie bezpiecznik, ale rożnie być może :/
 
 
 
j0zek 



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 14 Maj 2013
Posty: 1000
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Wto Lip 22, 2014 21:02   

I do tego zauważyłem, że zegarek też się nie świeci. No i lampka którą rzekomo czyściłem już w ogóle się nie świeci:D Jest jakis główny bezpiecznik co odpowiada miedzy innymi za te 3 rzeczy? bo reszta raczej działa z tego co sprawdzałe.
 
 
xevantos 



Dołączył: 23 Cze 2013
Posty: 5



Wysłany: Wto Lip 22, 2014 21:53   

j0zek napisał/a:
I do tego zauważyłem, że zegarek też się nie świeci. No i lampka którą rzekomo czyściłem już w ogóle się nie świeci:D Jest jakis główny bezpiecznik co odpowiada miedzy innymi za te 3 rzeczy? bo reszta raczej działa z tego co sprawdzałe.


Za te 3 rzeczy odpowiada jeden bezpiecznik z tych pod kierownicą. Miałem to samo. Podmień go i powinno być ok.
 
 
j0zek 



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 14 Maj 2013
Posty: 1000
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Sro Lip 23, 2014 17:30   

Ok, bezpiecznik wymieniony, radio działa, zegarek działa, lampka w suficie też, ale nadal jak mam zamknięte drzwi i włączę światło na ON to nie zapala się:/ TYlko jak otwieram drzwi.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R200 '99] Oświetlenie wnętrza
slaszysz Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Wto Cze 26, 2007 22:40
Gość
Brak nowych postów [rover 200 2,0TD 98'] oświetlenie wnętrza i bagażnika.
Nowal Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 11 Czw Maj 13, 2010 11:02
chudson
Brak nowych postów [R200 1.6 96]Światełko wnętrza
TheArt Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Nie Maj 23, 2010 16:27
Markzo
Brak nowych postów [R200] Wyciszenie wnętrza
dominikgr Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Pią Mar 14, 2008 22:18
roverfun
Brak nowych postów [Rover 214 Si 97r] Parowanie wnętrza
RadekAniol Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 11 Wto Gru 04, 2007 08:53
Dzenson



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink