Forum Klubu ROVERki.pl :: [r200] JAKI OLEJ NA DOLEWKE? jesli nie wie sie jaki jest..
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[r200] JAKI OLEJ NA DOLEWKE? jesli nie wie sie jaki jest..
Autor Wiadomość
marcin.gdansk 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Paź 2013
Posty: 115



Wysłany: Sro Lip 30, 2014 11:42   [r200] JAKI OLEJ NA DOLEWKE? jesli nie wie sie jaki jest..
Typ: i Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 8v Rok produkcji: 1998

JAKI OLEJ NA DOLEWKĘ? jeśli nie wie sie jaki jest zalany obecnie?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Lip 30, 2014 11:42   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Sro Lip 30, 2014 12:05   

JAK SIĘ NIE WIE JAKI JEST TO SIĘ NIE DOLEWA !! Nie krzycz tak !! !! !!
 
 
 
tronsek 




Pomógł: 289 razy
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 3381
Skąd: Lubań

Rover 400

Wysłany: Sro Lip 30, 2014 12:40   

Wymień olej na 10W40 i po sprawie.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
BlackD 



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 30 Kwi 2013
Posty: 311
Skąd: Kraków



Wysłany: Sro Lip 30, 2014 12:43   

Nasze auta fabrycznie wyjezdzaly na 10w40. Ja mam castrola gtx jakiegos ulepszanego czy cus. Cos kolo 28zl 1l 10w40 i jest git.
_________________
Z roverów się śmieją ale nie muszę przynajmniej pedałować.
 
 
robsson78 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 21 Lut 2010
Posty: 1498

Rover 200

Wysłany: Sro Lip 30, 2014 16:47   

Jak się nie wie jaki jest to pewnie się go nie wymieniało.
Jak się nie wymieniało to nie wiadomo w jakim jest stanie i czy to jeszcze jest olej więc najlepiej wymienić.
Jeśli koniecznie chcesz dolewać, dolej co chcesz, najlepiej 10w40 oleje wszystkich czołowych producentów są ze sobą mieszalne.
_________________
Niewiedza kosztuje.
Autor zastrzega sobie prawo do zmiany zdania bez podania przyczyny.
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Sro Lip 30, 2014 17:03   

robsson78 napisał/a:
najlepiej 10w40 oleje wszystkich czołowych producentów są ze sobą mieszalne.
ze sobą tak ale jak ktos inny olej lał :?:
 
 
 
marcin.gdansk 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Paź 2013
Posty: 115



Wysłany: Sro Lip 30, 2014 17:21   

Czasami mam wrażenie ze te wszyskie fora sa dla ludzi którzy nie maja komu dogadać.. Lub chcą pokazać jaka maja mega wiedzę motoryzacyjna.. Pytanie jest dość proste. ,,jaki olej na dolewke,, .. Fakt! Jestem kucharzem i moja wiedza dot. Mechaniki pojazdów jest znikoma! Ale!! Rade typu.. Zmienić olej, albo jak sie nie wie jaki byl to sie nie dolewa.. No cóż.. Jako kucharz i bez forum wiem ze najlepiej go wymienić. I tu kolejne .. Ale!!! Miałem pare aut.. Ale tak wadliwego, tak psujacego sie auta!!! Jak ten caly moj rover to jeszcze nie widzialem! Dlatego nie mam zamiaru inwestować w to auto ani złotówki wiecej! Nie bede zmienial oleju ani filtra i jeszcze płacił za wymianę. Bede jeździł puki nie stanie na środku drogi i nie padnie.. I wtedy.. Telefon na skup aut! I heja na zlom!!!!!!Mysle ze teraz sprawa jest jasna i oczywista! ;-) i teraz proszę o odp. Na pytanie ... Jak mniemam to 10w40 bedzie ok?! A jesli macie jakieś prywatne opinię... Polecam... PAMIĘTNIK!!!!!
 
 
BlackD 



Pomógł: 9 razy
Dołączył: 30 Kwi 2013
Posty: 311
Skąd: Kraków



Wysłany: Sro Lip 30, 2014 17:45   

To sie chyba z kotletem na mózg zamieniłeś. To forum jest dla sympatyków tej marki a gadanie w stylu zarznąć i na złom jest nie na miejscu i nie tym forum. Przynajmniej wg mnie. Tutaj każdy chce żeby jego auto wyglądało i jeździło jak należy więc sorry ale lepiej przestań się tu wypowiadać bo to nie ma sensu. I gratuluje podejścia do auta. Jak sie dba to sie tak ma. Jak nic nie robisz na czas tylko masz gdzieś to się odwdzięcza.
_________________
Z roverów się śmieją ale nie muszę przynajmniej pedałować.
 
 
marcin.gdansk 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Paź 2013
Posty: 115



Wysłany: Sro Lip 30, 2014 17:55   

No rozumiem ze dla sympatyków.. I sam nim jestem. Napisałem ze na złom bo skoro wartość inwestycji przekracza wartość auta i sa to tylko bieżące naprawy to smiem twierdzić ze te auta sa wadliwe dość ostro! Sam przykład ze 1/4 tematów to uszczelka głowicy, wiazka ..skoro twierdzisz ze to norma.. Ok wolny kraj! Ja twierdzę ze rovery bardzo fajne auta! Ale psuje sie w nich wszysko co możliwe jak i nie ;-) wiec nie cisnieniuj sie chlopie bo specjalnie napisalem ,,ten moj rover,, a nie wszyskie rovery!
 
 
BigBoyPL 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 20 Sty 2012
Posty: 754
Skąd: Śląsk



Wysłany: Sro Lip 30, 2014 17:56   

10W40 będzie ok.
 
 
marcin.gdansk 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Paź 2013
Posty: 115



Wysłany: Sro Lip 30, 2014 18:00   

Ok dziękuję za informację krótko i na temat ;-) temat do zamkniecia.
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Sro Lip 30, 2014 18:09   

marcin.gdansk, nie wyładowuje sie swojej frustracji na publicznym forum tylko dlatego ze szrota kupiłes, nie nasza wina, także sorry, a rada żeby wymienic olej albo nie dolewac jesli nie wiesz jaki byl jest jak najbardziej na miesjcu :ok: kup sobie audi a6 w 2,5 tdi to dopiero stwierdzisz ze szrot :ok:
 
 
 
marcin.gdansk 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Paź 2013
Posty: 115



Wysłany: Sro Lip 30, 2014 18:20   

A czy ja wyladowuje frustrację??? Nie!!! To byla bardziej frustracja co do odpowiedzi... Równie dobrze ja moge powiedziedziec ,,nie demonstruje sie prywatnych pogladow na forum dot. Innego tematu,, . ;-) nie takiego szrota kupiłem bo na stacji stwierdzono ze jest calkiem ok przed zakupem :-P . Neutralna stacja :-) . Ale jak bym wiedzial wcześniej ze silniki tych aut sa wadliwe ,,uszczelka,,.. I generalnie dolega im wiele.. To jednak bym poszedl w innym kierunku niz rover, nadal to autko uważam za extra no ale jednak co chwilę coś... I wystarczy poczytać to forum ,,sympatyku,, sami ludzie sie smieja ze co chwilę coś.. Jako pierwsze auto miałem golfa 2 katowalem go okropnieeeeeeeeeee! I nic, zero awarii! Roverem smigam jak emeryt, 3 tys.obr. Nie przekraczam ;-) glaskam tego roverka a co chwilę coś... Wiec pora powiedzieć Stop wydatka ;-) i wrócić do niemieckiej marki :-(.. Bo juz troszke za dużo ten rover kosztuje i tyle. A olej w skrzyni i silnikowy byl zmieniany w grudniu!!! A od tego czasu zrobilem raptem 1200km. Ale ze byl zmieniany przez ojca który w lutym zmarł to raczej srednio mam sie jak dowiedzieć... I teraz kolego drogi powiem ci tak.. Ze jeśli bym nie byl sympatykiem to bym nie pytal na forum jaki olej dolać! Tylko lał bym olej kujawski i heja! Ale ze wole nie zaszkodzić autu dlatego tez pytam! Bo ubywa troche oleju, pewno uszczelka miski .. Tak wyglada.. I tyle w temacie!!
 
 
robsson78 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 21 Lut 2010
Posty: 1498

Rover 200

Wysłany: Sro Lip 30, 2014 20:20   

marcin.gdansk napisał/a:
Jak mniemam to 10w40 bedzie ok?

Tak.
_________________
Niewiedza kosztuje.
Autor zastrzega sobie prawo do zmiany zdania bez podania przyczyny.
 
 
NoPE 




Pomógł: 51 razy
Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 1422

MG ZR

Wysłany: Sro Lip 30, 2014 21:48   

marcin.gdansk napisał/a:
Roverem smigam jak emeryt, 3 tys.obr. Nie przekraczam

Pokręć go do odcinki kilka razy. Pośmigaj trochę między 4 a 6 tyś to autko się obudzi.
Albo padnie :)
_________________
Jak Kolonko, mówię jak jest.
 
 
marcin.gdansk 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Paź 2013
Posty: 115



Wysłany: Sro Lip 30, 2014 21:53   

Hahahaha ;-) juz wolę nie ryzykować.. Jak na swoja masę i ilość koników to calkiem calkiem sie zbiera ;-) więc zamulone nie jest. Ma mnie wozić 5km do pracy i oto jego zadanie ;-) . Maja te rovery to ,,cos,,.. Sie psują, wpieniaja.. Ale jakis taki specyficzny styl maja ;-) wiec teraz choruje na 620 ;-) większy ;-)
 
 
NoPE 




Pomógł: 51 razy
Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 1422

MG ZR

Wysłany: Sro Lip 30, 2014 23:46   

Auto ma 16 lat. Może trafiłeś na niezadbaną sztukę albo poprzedni właściciel oszczędzał na naprawach i teraz odbija się to na Tobie.
marcin.gdansk napisał/a:
Ma mnie wozić 5km do pracy

Lato jest - wsiadaj na rower. Ten z dwoma kółkami ;)
_________________
Jak Kolonko, mówię jak jest.
 
 
krakers2207 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Lut 2014
Posty: 64



Wysłany: Czw Lip 31, 2014 02:02   

Ja swojego R kupiłem pod koniec marca po pół roku poszukiwań i pomimo iż zbliżam się w kosztach napraw do ceny jakiej za niego dałem to i tak jestem zadowolony. Przynajmniej po wszystkim wiem na czym jeżdżę. Części nowe mam 20 km od domu z firmy polecanej na forum. W tej kasie, z takim wyposażeniem nic innego bym nie kupił. Wszyscy mi go odradzali nawet mechanik stwierdził że nie mam kupować tej zbieraniny części, a ja zrobiłem jak chciałem i nie żałuję.

Co do forum działa bardzo dobrze dzięki pomocnym użytkownikom, na odpowiedź nie trzeba długo czekać, a i większość problemów była kiedyś poruszana oraz rozwiązana.

Żeby nie było offtopu wlej to co masz pod ręką byle zachować parametry.
 
 
robsson78 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 21 Lut 2010
Posty: 1498

Rover 200

Wysłany: Pią Sie 01, 2014 17:58   

krakers2207 napisał/a:
i pomimo iż zbliżam się w kosztach napraw do ceny jakiej za niego dałem to i tak jestem zadowolony

I to jest modelowy przykład prawdziwego entuzjasty tej marki :brawa:
Jak dla mnie, cytat roku :grin:
_________________
Niewiedza kosztuje.
Autor zastrzega sobie prawo do zmiany zdania bez podania przyczyny.
 
 
Ukor 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 16 Kwi 2012
Posty: 231
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 200

Wysłany: Pią Sie 01, 2014 22:34   

krakers2207, Ja przekroczyłem tę kwotę dwukrotnie... I nie mówię o naprawach, tylko o wymianie normalnych części eksploatacyjnych i masie innych pierdół :D
Ale gdybym miał go jeszcze raz kupić... Zrobił bym to bez wahania :) A kupiłem w ciemno, nie znałem tej marki w ogóle. Ale tak to jest jak się człowiek zakocha :D
_________________
Sprzedam dużo gratów do R200 SDi
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [25 iDT] jaki olej jest najlepszy dla diesla?
koleszko1988 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 34 Pią Maj 31, 2019 04:01
filo
Brak nowych postów [R200 BRM] Jaki olej do skrzyni?
Lysack Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Pią Cze 12, 2015 14:46
zacekpl
Brak nowych postów [r200 1.4 8v '98] jaki olej zalac ??
domel101 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Pon Lut 08, 2010 11:15
oprawca_1978
Brak nowych postów [R200 1,4 z 99] Jaki olej wspomagania ???
Pluum Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Czw Sie 07, 2008 14:28
thef



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink