Forum Klubu ROVERki.pl :: MG ZT 2.5 V6 PROSZĘ O JAK NAJSZYBSZĄ PORADĘ (KUPNO) WARTO?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: szoso
Nie Sie 24, 2014 20:57
MG ZT 2.5 V6 PROSZĘ O JAK NAJSZYBSZĄ PORADĘ (KUPNO) WARTO?
Autor Wiadomość
Mormon 



Dołączył: 24 Sie 2014
Posty: 4



  Wysłany: Nie Sie 24, 2014 05:30   MG ZT 2.5 V6 PROSZĘ O JAK NAJSZYBSZĄ PORADĘ (KUPNO) WARTO?

CZYTAŁEM DUŻO NA TEMAT TEGO AUTA TRAFIAJĄC NA LINK :

AUTO PREZENTUJE SIĘ ZNAKOMICIE CENA TEŻ MNIE NIE ODSTRASZA LECZ CZY WARTO?
PO KUPNIE CHCĘ ZAŁOŻYĆ INSTALACJĘ LPG LECZ NIE WIEM ILE ONA MNIE WYNIESIE.FAKT FAKTEM MAM KOLEGĘ CO ZAKŁADA LPG TYLKO CZYTAJĄC PARĘ TEMATÓW O TYM TO MUSI BYĆ TO PONOĆ BARDZIEJ ,,OGARNIĘTY" MECHANIK I NIE WIEM CZY MUSZĄ TO BYĆ JAKIEŚ SPECJALNEJ FIRMY RODZAJE BUTLI CZĘŚCI ITP.? JEŻELI TAK TO JAKIE POLECACIE I ILE ONE KOSZTUJĄ?MIESZKAM W ZIELONEJ GÓRZĘ WIĘC BĘDĘ MUSIAŁ JESZCZE NIM JESZCZE DOJECHAĆ. NASTĘPNIE FAJNIE ŻE JEST Z GWARANCJĄ LECZ NIE WIEM CO PÓŹNIEJ JEŚLI CHODZI O WYMIANĘ OLEJU ITP. BO ZAKŁADAJĄC ŻE JEST NA GWARANCJI NIE BĘDĘ MÓGŁ NIC ZROBIĆ SAM LECZ PEWNIE JECHAĆ PRAWIE POD WARSZAWĘ ŻEBY MI ZROBILI. CHYBA ŻE JEST JAKAŚ MOŻLIWOŚĆ ZAŁATWIENIA TEGO W BLIŻSZYCH INNYCH SALONACH W MIEŚCIE TO BY BYŁA NAJLEPSZA OPCJA. TROCHĘ PRZERAŻA MNIE SPALANIE ALE WIADOMO SILNIK I WSZYSTKO MÓWI SAMO ZA SIEBIE ALE JESTEM CIEKAW CZY JEŻDŻĄC NA GAZIE BĘDZIE PALIŁ PRZYNAJMNIEJ Z TROSZECZKĘ MNIEJSZYM SPALANIEM (OCZYWIŚCIE WIEM ŻE TAK LECZ NIE WIEM JAKA TO BĘDZIE RÓŻNICA).
PRZERAŻA MNIE TAKŻE CZĘSTA AWARIA CZĘŚCI SPRZĘGŁOWYCH.FAKT FAKTEM JEST NA GWARANCJI ALE CO BĘDZIE ZA 2 LATA? :p


CZEKAM NA JAK NAJSZYBSZE ODPOWIEDZI POZDRAWIAM :) http://otomoto.pl/mg-zt-2...-C33699018.html
Ostatnio zmieniony przez Mormon Nie Sie 24, 2014 16:46, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Sie 24, 2014 05:30   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
adam_26 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 16 Cze 2014
Posty: 1001
Skąd: Rzeszów

Rover 75

Wysłany: Nie Sie 24, 2014 09:10   

Według mnie to :cool: :
-Maska nie zgrywa się z błotnikami i chyba ma inny kolor. Pewnie było coś tutaj robione
-Nie ma tempomatu
-Nie ma ESP ani ASR
-Tłumik jest chyba pordzewiały
-Środek jest zadbany włącznie z fotelami
-Pasowało by posprawdzać w jakim stanie są progi

Silniki V6 świetnie się nadają go LPG, ja nie czuję różnicy B/LPG wiele osób na forum jeździ na instalacjach STAG, BRC i innych konkretnie to najlepiej ci dobierze gazownik. Koszt instalacji to ok 3tys PLN. Oglądać auto pojechał bym z interfejsem i posprawdzał błędy, trzeba sprawdzić silniczki VIS od klapek w kolektorze dolotowym znalezienie czegoś zawsze będzie dawało pretekst do zjechania z ceny. Tylko że tu masz w sumie gwarancje to im więcej znajdziesz to ci więcej naprawią , dlatego ja bym się wybrał do nich z kim kto ma takiego R75. Sprzędło + dwumas to trochę kosztowna sprawa, ale manual ma swoje zalety i ma leprze osiągi niż automat.
 
 
Mormon 



Dołączył: 24 Sie 2014
Posty: 4



Wysłany: Nie Sie 24, 2014 12:38   

Nie stety nie posiadam takich sprzętów jak interfejs ani kogoś kto ma R75 więc boje się troszeczkę że mogę po prostu wtopić w auto pieniądze i być zawiedzionym. Oczywiście pojadę na stację diagnostyczną i zrobię dokładne badania auta i zobaczymy co z tego wyjdzie.Bardzo spodobało mi się te autko i coś mnie po prostu do niego ciągnie hehe :) Znalazłem dużo innych ofert aut na które zaraz po nim zwróciłem uwagę i nie wiem czy inwestować w MG ZT czy któreś z tych:


http://otomoto.pl/alfa-ro...-C34239385.html
http://otomoto.pl/ford-mo...-C34232654.html
http://allegro.pl/show_item.php?item=4534309925
http://otomoto.pl/ford-mo...-C34237680.html
http://otomoto.pl/ford-mo...-C34253890.html
http://otomoto.pl/renault...-C34262166.html
http://otomoto.pl/renault...-C33825812.html
http://otomoto.pl/renault...-C34076196.html
http://otomoto.pl/mazda-6...-C34263793.html
http://otomoto.pl/alfa-ro...-C34211663.html
http://otomoto.pl/alfa-ro...-C34230171.html


Więc co zrobić? :)
Ostatnio zmieniony przez Mormon Pon Sie 25, 2014 01:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Nie Sie 24, 2014 15:26   


Administracja forum ROVERki.pl informuje:

Niniejszy post został ukryty z powodu niezgodnśoci z regulaminem.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Nie Sie 24, 2014 15:48   


Moderator szoso informuje

Mormon ! Dodaj proszę zrzut ekranowy ogłoszenia zgodnie z zasadami kącika.
Brak zrzutu ekranowego kwalifikuje temat do usunięcia.
Jeśli nie wiesz, jak wykonać zrzut ekranowy, zapoznaj się z tym tematem


 
 
Mormon 



Dołączył: 24 Sie 2014
Posty: 4



Wysłany: Wto Sie 26, 2014 18:34   

Czy ktoś jeszcze ma jakąś dobrą radę?
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Wto Sie 26, 2014 19:43   

ogólnie piszą na forum, ze na Kutno trzeba uważać
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
komarek 




Pomógł: 32 razy
Dołączył: 03 Sty 2008
Posty: 785
Skąd: Koszalin

Rover 75

Wysłany: Wto Sie 26, 2014 19:58   

rafalmis1 napisał/a:
ogólnie piszą na forum, ze na Kutno trzeba uważać
święte słowa, uważać bo można trafić na 100% trupa - sprawdzać, sprawdzać i sprawdzać, i w nic nie wierzyć na słowo
_________________
R400 -> R75
 
 
NoPE 




Pomógł: 51 razy
Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 1422

MG ZR

Wysłany: Wto Sie 26, 2014 20:57   

Mormon napisał/a:
Bardzo spodobało mi się te autko i coś mnie po prostu do niego ciągnie hehe

Czyżby nowy klubowicz? No ba! :P
_________________
Jak Kolonko, mówię jak jest.
 
 
Ricardus 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 09 Paź 2013
Posty: 211
Skąd: Grotniki

MG ZT-T

Wysłany: Wto Sie 26, 2014 23:14   

Cena za niebieskie ZT-t wcale nie jest straszna, jeśli oczywiście stan jest adekwatny do opisu. Ja za swojego zapłaciłem sporo więcej, ale tylko, dlatego, że był w nowym gazie BRC. Mam go już prawie rok i gaz sprawuje się rewelacyjnie. Sprawdź czy auto nagrzewa się prawidłowo, bo wymiana termostatu jest trudna. Sprzęgło i dwumasa w PB nie padają tak często jak w ON. Większy problem to wysprzęglik i pompa. Ale jeśli ktoś przygotował auto przed sprzedażą, to trudno to zdiagnozować (chyba, że są wycieki pod akumulatorem lub skrzynią). Tak jak już pisali koledzy wcześniej VISy. Wycieki ze skrzyni i silnika. Sprawdź czy działa NAVi i nie daj sobie wciskać kitu, że to tylko brak płyty. Sprawdź czy czytnik jest podpięty, jeśli nie to go podepnij i obserwuj, co się dzieje z ekranem. Warto sprawdzić czy są kurtyny (wystarczy delikatnie odchylić maskownice na słupkach). To, że maska i zderzak trochę źle spasowana, to nie jest tragedia, jeśli oczywiście nie było dzwona z lokomotywą. Obecnie trudno znaleźć ten model bezwypadkowy. Dodatkowo częste zdejmowanie zderzaka też ma wpływ na spasowanie elementów. Ja miałem jeszcze przed zakupem przerysowany lewy przód i wymienione części blacharskie na używane w kolorze i niestety spasowanie nie jest już takie jak w fabryce, ale poza tym nic nie było ruszone. Posprawdzaj czy centralny zamek zamyka i otwiera wszystkie drzwi. Mocowania reflektorów przednich i tylnych. Stan wydechu. Czy podczas hamowania nie ma bicia na kierownicy, co może świadczyć o krzywych felgach lub tarczach. Ogólnie sprawdzaj wszystko to, co się sprawdza w używanym samochodzie przed zakupem.

[ Dodano: Wto Sie 26, 2014 23:14 ]
Jeszcze mi się przypomniało co warto sprawdzić. Jedź na myjnie i posprawdzaj czy nie cieknie klapa bagażnika wraz z tylną szybą,czy nie przecieka szyber dach, czy woda nie pojawia się w kabinie i w okolicach wzmacniacz/nawigacji.
 
 
Mormon 



Dołączył: 24 Sie 2014
Posty: 4



Wysłany: Sro Sie 27, 2014 14:38   

komarek napisał/a:
rafalmis1 napisał/a:
ogólnie piszą na forum, ze na Kutno trzeba uważać
święte słowa, uważać bo można trafić na 100% trupa - sprawdzać, sprawdzać i sprawdzać, i w nic nie wierzyć na słowo


Trochę mnie zaniepokoiliście tym postem ale skoro trzeba to trzeba :)

[ Dodano: Sro Sie 27, 2014 14:38 ]
Ricardus napisał/a:
Cena za niebieskie ZT-t wcale nie jest straszna, jeśli oczywiście stan jest adekwatny do opisu. Ja za swojego zapłaciłem sporo więcej, ale tylko, dlatego, że był w nowym gazie BRC. Mam go już prawie rok i gaz sprawuje się rewelacyjnie. Sprawdź czy auto nagrzewa się prawidłowo, bo wymiana termostatu jest trudna. Sprzęgło i dwumasa w PB nie padają tak często jak w ON. Większy problem to wysprzęglik i pompa. Ale jeśli ktoś przygotował auto przed sprzedażą, to trudno to zdiagnozować (chyba, że są wycieki pod akumulatorem lub skrzynią). Tak jak już pisali koledzy wcześniej VISy. Wycieki ze skrzyni i silnika. Sprawdź czy działa NAVi i nie daj sobie wciskać kitu, że to tylko brak płyty. Sprawdź czy czytnik jest podpięty, jeśli nie to go podepnij i obserwuj, co się dzieje z ekranem. Warto sprawdzić czy są kurtyny (wystarczy delikatnie odchylić maskownice na słupkach). To, że maska i zderzak trochę źle spasowana, to nie jest tragedia, jeśli oczywiście nie było dzwona z lokomotywą. Obecnie trudno znaleźć ten model bezwypadkowy. Dodatkowo częste zdejmowanie zderzaka też ma wpływ na spasowanie elementów. Ja miałem jeszcze przed zakupem przerysowany lewy przód i wymienione części blacharskie na używane w kolorze i niestety spasowanie nie jest już takie jak w fabryce, ale poza tym nic nie było ruszone. Posprawdzaj czy centralny zamek zamyka i otwiera wszystkie drzwi. Mocowania reflektorów przednich i tylnych. Stan wydechu. Czy podczas hamowania nie ma bicia na kierownicy, co może świadczyć o krzywych felgach lub tarczach. Ogólnie sprawdzaj wszystko to, co się sprawdza w używanym samochodzie przed zakupem.

[ Dodano: Wto Sie 26, 2014 23:14 ]
Jeszcze mi się przypomniało co warto sprawdzić. Jedź na myjnie i posprawdzaj czy nie cieknie klapa bagażnika wraz z tylną szybą,czy nie przecieka szyber dach, czy woda nie pojawia się w kabinie i w okolicach wzmacniacz/nawigacji.



Dzięki za info na pewno się przyda :) Osobiście wolałbym pojechać z takim kimś jak Ty który jest ogarnięty bardziej w tym aucie i wie co i jak ale myślę że sobie poradzę i wszystko będzie dobrze :) JESZCZE RAZ DZIĘKI
 
 
Ricardus 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 09 Paź 2013
Posty: 211
Skąd: Grotniki

MG ZT-T

Wysłany: Nie Sie 31, 2014 18:08   

No i oglądałeś już ?? ? Pewnie sporo osób ciekawych na forum :)
 
 
osarro 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Sie 2010
Posty: 496
Skąd: Łódź

Rover 75

Wysłany: Pon Wrz 01, 2014 16:10   

Jeszcze taki mały detal który widzę że nikt nie zauważył ;)
Wskazówka od temperatury jest wychylona ponad połowę a to nie jest normalne w R75 tym bardziej V6 a może być przyczyną sporych wydatków ;)
_________________
R200 turn into R75....
 
 
 
Ricardus 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 09 Paź 2013
Posty: 211
Skąd: Grotniki

MG ZT-T

Wysłany: Pon Wrz 01, 2014 17:16   

osarro napisał/a:
Jeszcze taki mały detal który widzę że nikt nie zauważył ;)
Wskazówka od temperatury jest wychylona ponad połowę a to nie jest normalne w R75 tym bardziej V6 a może być przyczyną sporych wydatków ;)


Dlatego napisałem, żeby sprawdził czy się prawidłowo nagrzewa :D
 
 
osarro 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 01 Sie 2010
Posty: 496
Skąd: Łódź

Rover 75

Wysłany: Pon Wrz 01, 2014 17:35   

hehe...widzę że też wprawne oko dostrzegło ;)
_________________
R200 turn into R75....
 
 
 
Ricardus 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 09 Paź 2013
Posty: 211
Skąd: Grotniki

MG ZT-T

Wysłany: Nie Wrz 14, 2014 08:01   

No dobra przyznam się, nie dostrzegłem, tylko wykazałem się ostrożnością. Byłeś lepszy :)

[ Dodano: Nie Wrz 14, 2014 08:01 ]
Chyba jednak nie jest w takim cudownym stanie bo ogłoszenie nadal aktualne :|
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Rover200] Kupno, warto czy nie warto?
daggi Chcę kupić ROVERka 10 Sro Paź 23, 2013 14:08
bociannielot
Brak nowych postów kupno rovera 75 prosba o poradę
iv Chcę kupić ROVERka 3 Wto Gru 20, 2011 06:08
iv
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [kupno]- rover75 czy warto???
dzienix21 Chcę kupić ROVERka 1 Pon Lip 12, 2010 18:49
kasjopea
Brak nowych postów Kupno Rover 25 czy warto?
lilijka Chcę kupić ROVERka 16 Czw Cze 24, 2010 09:25
PTE
Brak nowych postów [MG F] proszę o poradę.
eXePL Chcę kupić ROVERka 0 Pon Kwi 21, 2014 18:15
eXePL



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink