Forum Klubu ROVERki.pl :: [MG ZR\ Rover 25] Opinia
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MG ZR\ Rover 25] Opinia
Autor Wiadomość
sorenek 



Dołączył: 25 Sie 2014
Posty: 10

Land Rover Freelander

Wysłany: Pon Sie 25, 2014 14:12   [MG ZR\ Rover 25] Opinia

Witam. Jestem zainteresowany tym egzemplarzem MG. Samochód dosyc długo już widnieje na allegro i OLX, oraz cena dosyc mocno spadała. Oglądał ktoś ten samochód, mógłby się wypowiedziec na jego temat, może byc na PW? Wiem, także iż właścicielka jest na forum i jeżeli to przeczyta, również może się do mnie zgłosic, ponieważ jestem bardzo zainteresowany kupnem tego samochodu.

http://otomoto.pl/mg-zr-C34219758.html
Ostatnio zmieniony przez sorenek Wto Sie 26, 2014 22:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Sie 25, 2014 14:12   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Pon Sie 25, 2014 14:30   

Ogladalem go ostatnio (na aukcji, nie na żywo), i ja Ci powiem szczerze że gdybym teraz szukał auta to bym go nie kupił, a mam aktualnie 2-gi i 3-ci iDT, wiec chyba moge się wypowiedziec.
 
 
 
NoPE 




Pomógł: 51 razy
Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 1422

MG ZR

Wysłany: Pon Sie 25, 2014 23:06   

Z pewnością w/w egzemplarz był w rękach kolegi Firq i na listopad 2012, kiedy to zdecydował się go sprzedać autko było w miarę zadbane, doinwestowane, miało turbinkę VNT, 174KM, 161tyś przebiegu i cenę 12900. Mam screeny z aukcji na dowód :P
Jak jest teraz nie wiem ale wydaje mi się, że zmienił właściciela w 2013, który go zaniedbał doszczętnie. Wnętrze poniszczone, felgami sprawdzał wysokość krawężników itp... Mam nadzieję, że nie jest w rękach kolegi Firq.
Jeśli dalej ma VNT to może warto sprawdzić stan auta, zbić cenę i ocenić ile by kosztował powrót do świetności
(170 w dizlu, ło matko! :-| :fura:

[ Dodano: Pon Sie 25, 2014 23:06 ]
Nie wiem kiedy fotka deski rozdzielczej zrobiona (tzn. jak szybko po przekręceniu kluczyka) ale kontrolka SRS powinna zgasnąć. AKU też.
 
 
sorenek 



Dołączył: 25 Sie 2014
Posty: 10

Land Rover Freelander

Wysłany: Pon Sie 25, 2014 23:10   

Dziękuję za informację ;-) może wygospodaruję w weekend jakiś wolny czas i pojadę go obejrzec, mam około 150km, więc jeszcze tragedii nie ma. Po zdjęciach już widac jakieś dziwne przełączniki w miejscu gdzie powinna byc regulacja lusterek, brak pokrętła od pompowania lędźwi w fotelu kierowcy. Opony mnie najmniej martwią, czy tam, że ściąga jak samochód nie miał poważnego dzwonu oczywiście, gorzej z check engine :neutral:
 
 
NoPE 




Pomógł: 51 razy
Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 1422

MG ZR

Wysłany: Pon Sie 25, 2014 23:21   

Właścicielka na forum? :/ Która to?

[ Dodano: Pon Sie 25, 2014 23:21 ]
Kontrolka to najmniejszy problem. Kwestia czujnika lub wymiany jakiegoś elementu niekoniecznie drogiego.
Gorzej z felgami bo do renowacji. Nie wiadomo czy proste. Pewnie konieczny zakup opon.
O tapicerkę foteli bardzo trudno do ZR'a. Nowa jeśli dostępna na rimmerbros to za droga.
Ja nie wiem na którym zdjęciu zauważyłeś pokrętło lędźwi. Ja tam nie widzę na żadnym. Plastik fotela pasażera wylataje :)

Poproś o więcej zdjęć w HQ/HD i dostrzeżesz niedoskonałości.
_________________
Jak Kolonko, mówię jak jest.
 
 
sorenek 



Dołączył: 25 Sie 2014
Posty: 10

Land Rover Freelander

Wysłany: Pon Sie 25, 2014 23:25   

na OLX gdzie jest za 5900 (bo i za 5950 też jest) podany jest link z większą ilością zdjęc

tutaj : http://mesure77.webd.pl/mg/
brak tylko zdjęcia, które pokazuję co się dzieje pod pokrywą silnika.
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Wto Sie 26, 2014 08:19   

NoPE napisał/a:
Z pewnością w/w egzemplarz był w rękach kolegi Firq

to nie jest egzemplarz kolegi firqa ani tez
NoPE napisał/a:
Kontrolka to najmniejszy problem. Kwestia czujnika lub wymiany jakiegoś elementu niekoniecznie drogiego.
absolutnie nie jest prawdą. NoPE, jak nie wiesz to nie pisz historii i nie wprowadzaj ludzi w błąd :ok: .
 
 
 
Raptile 




Pomógł: 73 razy
Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 2710
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Wto Sie 26, 2014 14:16   

Tak to było auto Firq-a ;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Wto Sie 26, 2014 14:21   

Raptile, jesli Ty powtierdzasz to tym bardziej dziwne ze w ogłoszeniu piszą iz z belgii, Friq podawal ze auto bylo z Francji i miał papiery na serwisowanie auta do konca w Renault, dlaczego chciałby ktoś to zataic ?
 
 
 
NoPE 




Pomógł: 51 razy
Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 1422

MG ZR

Wysłany: Wto Sie 26, 2014 21:19   

Było Firq i koniec :P
A co do kontrolki check to komp i wsio jasne. Wystarczy przejrzeć wątki na forum i okazuje się, że w przeważającej części to czujniki padają. Rzadko jakaś poważna awaria.
Może Firq kupił auto we Francji, a VIN podaje produkcję na Belgię i dlatego sprzedawca podaje Belgię?

Podobnie jest u mnie. Auto z Włoch sprowadzone, a wg VIN produkcja na Francję i o co kaman?
_________________
Jak Kolonko, mówię jak jest.
 
 
Julek 



Pomógł: 21 razy
Dołączył: 15 Wrz 2012
Posty: 520

Rover 25

Wysłany: Wto Sie 26, 2014 22:05   

Nope sory ale nie pisz glupot auta nie kupuje sie dla "felg" albo opon czy nawet tapicerki to najmniej wazne rzeczy przy zakupie auta... Felgi wyprostuje pomaluje za 600zl opony wiadomo to czesci eksplatacyjna.... Jezeli to auto firq i ma pod maska 170koni to OoO niezla cena;p

[ Dodano: Wto Sie 26, 2014 22:05 ]
hehe zadzwonilem do goscia auto firq turbina od renaulta 170 koni bylo a auto poszlo za 5600zl czyli niezla okazja przeszla kolo nosa :)
 
 
 
tuners 




Pomógł: 21 razy
Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 1277
Skąd: Kraków

MG ZR

Wysłany: Wto Sie 26, 2014 22:07   

Tak to Samochód były Firq zegar doładowania i parrot w nietypowym miejscu to potwierdzają + światła soczewki

Firq mówił po sprzedaniu że przyjechało małżeństwo dość dobrze znające markę aż sam był zaskoczony i miał to być samochód dla żony co by potwierdzało autentyczność ogłoszenia

Dziwi mnie trochę regeneracja turbiny bo tam zostało vnt Firq niewiele wcześniej wsadzone i to była jedyna z rzeczy podnoszących mocy sprzedany był na ori wtryskach i bez mapy
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
sorenek 



Dołączył: 25 Sie 2014
Posty: 10

Land Rover Freelander

Wysłany: Wto Sie 26, 2014 22:10   

czyli szukamy dalej :)

Panowie a ten egzemplarz, ktoś kojarzy i może się wypowiedziec na jego temat? ;)
Będę bardzo wdzięczny za wszelkie informację o R25/MG w podobnych pieniądzach (chce jeszcze sobie zostawic na rozrząd, oleje, filtry, itd.) Fajnie by było gdyby była klima i nie ukrywam skóra, bo zdążyłem się do niej przyzwyczaic :)

http://olx.pl/oferta/mg-z...html#0e443d6c83
 
 
NoPE 




Pomógł: 51 razy
Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 1422

MG ZR

Wysłany: Wto Sie 26, 2014 23:15   

Julek napisał/a:
Nope sory ale nie pisz glupot auta nie kupuje sie dla "felg" albo opon czy nawet tapicerki to najmniej wazne rzeczy przy zakupie auta.

Taa szczególnie, kiedy kupując auto jednym z argumentów jakie padają przeciw zakupowi to:
-ściorana, popękana tapicerka
-zdarte/krzywe felgi
-tu i ówdzie porysowany
-pęknięty zderzak itp.

Renowacja felg z malowaniem proszkowym 700zł (bez prostowania)
Nowy kpl letnich opon 17" - 1500zł (trzeba je też założyć i wentyli za darmo nie dają + 130zł)
Tapicerka - w PL powodzenia, zagranica->cenę pomnóż razy 4 przesyłka też w ojro (jakieś 800zł za kpl na jeden fotel).
Zderzaki w kolorze - już pół roku szukam w lepszym stanie od moich i nic. Za przedniego brzydala z halogenami minimum 300zł. Najczęściej z dokładką.

Nie, wcale nie jest to ważne (ironia). Tym bardziej, że chęć wymiany jest dwukrotnie droższa. Jedzie to niech jedzie, nie? Co z tego, że pęknięty zderzak wisi. Ale przecież "źle spasowany"
Jak dbasz, tak masz. Ulepów na drogach nie brakuje.

I teraz mechanika:
-kpl.rozrząd 350zł
-wymiana oleju na markowy 250zł
-regener pompy - nie wiem ale 1000zł raczej nie przekroczy

Ja widzę znaczną różnicę w kwotach...

W przypadku MG wygląd jest równie ważny co stan techniczny, bo jedno często świadczy o drugim. I zapamiętaj, że części mechaniczne i to nowe jest o wiele łatwiej i taniej dostać niż elementy wnętrza czy karoserii. Mówię o dobrym stanie.

Oczywistym jest, że nie zdyskwalifikujemy auta z powodu kilku rysek czy przytarcia jeśli reszta będzie w porządku. Zadbane, to zadbane i tyle z mojej strony.
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Sro Sie 27, 2014 09:48   

NoPE napisał/a:
I teraz mechanika:
-kpl.rozrząd 350zł

wcale tyle nie kosztuje,zeby zetsaw byl wart zakupu trzeba wydac okolo 500/600zł + wymiana
NoPE napisał/a:
-wymiana oleju na markowy 250zł

Kujawski z pierwszego tłoczenia aż tak drogi jest :?: ja za komplet olej + filtry daje ok 200zl, mowie o powietrza, paliwa + oleju, skad 250 za sam olej :?: moze nie skad a po co :?:
NoPE napisał/a:
-regener pompy - nie wiem ale 1000zł raczej nie przekroczy

jak znajdziesz taka firme co za 1000 niecalego zrobi i da gwarancje do daj namiary na forum :ok:
NoPE napisał/a:
Ulepów na drogach nie brakuje.

i co z tego, mój akurat jest w bdb stanie technicznym na codzien a jak cos sie popsuje to od razu szukam przyczyny i eliminuje gdy ją znajdę.
faktem jest ze to jak dbasz o auto moze swiadczyc o stanie technicznym ale nie zawsze, nie raz widzialem auto wychuchane ladne alu itp i wsiadales i auto jechalo krzywo a silnik wchodzil w tryb awaryjny ni z tego ni z owego...
 
 
 
sorenek 



Dołączył: 25 Sie 2014
Posty: 10

Land Rover Freelander

Wysłany: Sro Sie 27, 2014 17:10   

Mam małe pytanko odnośnie R25, dokładnie chodzi o logo Rovera na tylnej cwiartce obok szyby. Każdy samochód powinien je mieć? Bo przeglądając aukcje, czy nawet zdjęcia w Google, sporo aut ich nie ma.. może to świadczyć o wypadkowe przeszłości? W wątku o zakupie R200 nie piszą akurat o R25. A i czy 1.6 ma równie wielkie problemy z hgf? Przynajmniej raz w miesiącu jeżdżę pod Sieradz, czy nie męczy się ta jednostka? Raz wybrałem się corsa 1.0 w tą trasę, to niby tylko 150km, ale brak mocy dało się we znaki :/
 
 
NoPE 




Pomógł: 51 razy
Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 1422

MG ZR

Wysłany: Sro Sie 27, 2014 21:00   

Cała seria K niezależnie od pojemności ma problem z HGF.
Z 1.6 na trasie nie powinno być problemów aczkolwiek wiem, że 1.4 (110HP) potrzebuje ok 4000obr/m, żeby jechać 140km/h.
Z logo rożnie bywa.
_________________
Jak Kolonko, mówię jak jest.
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Sro Sie 27, 2014 21:25   

znaczek z tyłu był 2000 i czesc 2001 tylko, nie pamietam jak to bylo z poliftami

[ Dodano: Sro Sie 27, 2014 21:25 ]
sorenek napisał/a:
A i czy 1.6 ma równie wielkie problemy z hgf?
1.6 i 1.8 bo to ten sam silnik w gruncie rzeczy, tylko o różnej pojemnosci :wink:
 
 
 
Lysack 




Pomógł: 15 razy
Dołączył: 28 Sie 2013
Posty: 171
Skąd: Łódź

Rover 200

Wysłany: Sro Sie 27, 2014 21:30   

Nope -> dużo zależy od skrzyni biegów :)

W swoim R przy 120km/h mam... 3600 obr/min. W oplu astrze 1.4 16v przy 120km/h mam około 2500 obr/min.

W tym drugim aucie wymieniałem jakiś czas temu skrzynię. Teoretycznie z takiego samego auta i teoretycznie z tym samym oznaczeniem. W praktyce wydaje mi się, że wcześniej przy 120km/h już przekraczałem 3000 obr.

Znaczki z tyłu jak dotąd spotkałem w każdym ze znanych mi Roverków o sprawdzonej historii :) Jak coś to dwa mam do sprzedania :P hehe
Niestety to taka rzecz, którą niektórzy zdejmują na przykład do polerki ,a wtedy potrafi zaginąć. Niekoniecznie musi oznaczać, że auto było lakierowane, choć to najczęstsza przyczyna.
 
 
NoPE 




Pomógł: 51 razy
Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 1422

MG ZR

Wysłany: Sro Sie 27, 2014 21:43   

Lysack napisał/a:
Nope -> dużo zależy od skrzyni biegów

No racja. W każdym razie na trasie da radę (przepisowo oczywiście :P )
_________________
Jak Kolonko, mówię jak jest.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: ROVER - PORADY DOTYCZĄCE KUPNA
Zdjęcia nagich kobiet !!! + na co zwracać uwagę, kupując ROVERka ;-)
piter34 Chcę kupić ROVERka 6 Wto Maj 15, 2012 15:18
szoso
Brak nowych postów ( Rover 45 ) opinia
Dr.Stein Chcę kupić ROVERka 3 Sro Gru 17, 2014 09:14
maxplayer
Brak nowych postów [rover 25] opinia
wabik222 Chcę kupić ROVERka 8 Nie Maj 06, 2012 11:07
leszczu
Brak nowych postów Opinia rover 75
Bartisss Chcę kupić ROVERka 6 Czw Wrz 02, 2010 21:09
krzychu.b
Brak nowych postów Rover 25] opinia??
batix Chcę kupić ROVERka 1 Pon Sie 12, 2013 19:22
leszczu



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink