Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] FALOWANIE OBROTÓW
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] FALOWANIE OBROTÓW
Autor Wiadomość
stanley89__ 



Dołączył: 31 Maj 2013
Posty: 9

Rover 75

Wysłany: Sob Paź 25, 2014 19:22   [R75] FALOWANIE OBROTÓW
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1999

Witam ma problem z falującymi obrotami, wymieniłem zawór na pompie bo auto nie chciało odpalać, zawór różnił sie od starego dwiem ostatanimi cyframi i jest od alfy romeo 145, wizualnie wyglada identycznie, czyściłem juz odmę, zatykałem egr, odpinałem przepływomierz,ale to nic nie daje , czasem jak go sie przegazuje to zacznie normalnie pracować, ale po ponownym dodaniu gazu wraca to samo;/
jak odepnie mu się czujnik na listwie CR to pracuje równo, zmieniałem też ten czujnik ale to też nie to;/ eh

podpowie ktoś??
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Paź 25, 2014 19:22   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
keda 



Dołączył: 15 Kwi 2012
Posty: 208



Wysłany: Sob Paź 25, 2014 20:25   

jedź na komputer, koledze szatkował silnik ja biegu jałowym i była to wina czujnika na listwie CR, wymieniałeś czujnik przed usterką czy po usterce?

Przychodzi mi na myśl to że może być również wina silniczka krokowego i przepustnicy.

Było już na forum, zerknij (chociaż usterka usterce nierówna)

https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=35493
 
 
mironh 




Dołączył: 28 Gru 2012
Posty: 126

Rover 75

Wysłany: Sob Paź 25, 2014 20:43   

kolego zacznij przed podpięciem na kompa wymienić czujnik położenia walka rozrządu bo miałem to samo i poprawiłem taki mały plastikowy czujniczek nad pedałem sprzęgła tak by dobrze dolegał do blachy.
powiem ci ze wydałem kupę kasy na szukanie usterki i wymianę po kolei czujników i dopiero po tych dwóch czujnikach tzn wymianie tego od walka i poprawie tamtego problem znikł
oto czujnik położenia wałka rozrządu który jest zaraz pod wlewem oleju zaznaczony na czerwono
oraz ten nad sprzęgłem na 2 zdjeciu

napisz czy ci to pomogło
 
 
keda 



Dołączył: 15 Kwi 2012
Posty: 208



Wysłany: Nie Paź 26, 2014 20:57   

Mironh....chyba Ci sufit na głowę spadł,

Po co wymieniać coś kiedy nie masz pewności że ta część jest wadliwa?
większość przypadków np przy awarii czujnika położenia wałka rozrządu to że samochód nie odpala na ciepłym silniku (wątpię żeby on akurat miał wpływ na równowagę obrotów).

Programy diagnostyczne w przypadku wadliwej działalności czujnika wykażą jego błąd więc nie nakręcaj na wymianę skoro doradzasz tylko przez internet.

Najpierw komputer.
 
 
Dawidovs 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Wrz 2012
Posty: 362



Wysłany: Pon Paź 27, 2014 08:09   

CZujnik położenia pedału sprzęgła będzie miał wpływ na spadek obrotów przy hamowaniu, przynajmniej u mnie tak było. Obroty też mi falowały ale była to wina wtyczki przy listwie CR.stanley89__, jak ci obroty falują? Spadają że auto chce zgasnąć czy utrzymują się na wyższym niż normalnie poziomie?
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Pon Paź 27, 2014 11:34   

keda napisał/a:
(wątpię żeby on akurat miał wpływ na równowagę obrotów).
, czujnik CMP (położenia wałka rozrzadu )jest potrzebny tylko do uruchomienia silnika (do identyfikacji 1 wtrysku przez ECM ) , po uruchomieniu nie bierze udziału w pracy silnika , tak jak rozrusznik i można go odłączyć i nie ma wpływu na falowanie obrotów i pracę silnika.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez SeniorA Pon Paź 27, 2014 19:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mironh 




Dołączył: 28 Gru 2012
Posty: 126

Rover 75

Wysłany: Pon Paź 27, 2014 18:54   

keda napisał/a:
Mironh....chyba Ci sufit na głowę spadł,

Po co wymieniać coś kiedy nie masz pewności że ta część jest wadliwa?
większość przypadków np przy awarii czujnika położenia wałka rozrządu to że samochód nie odpala na ciepłym silniku (wątpię żeby on akurat miał wpływ na równowagę obrotów).

Programy diagnostyczne w przypadku wadliwej działalności czujnika wykażą jego błąd więc nie nakręcaj na wymianę skoro doradzasz tylko przez internet.

Najpierw komputer.


nie chce ci ublizyc ale nie robilem tego sam tylko z innym forumowiczem i juz rece rozkladalismy i po robocie z tymi 2 rzeczami problem znikl a na komputeze pokazalo ze na starym czujniku delikatnie cisnienie uciekalo i przez to silnik falowal a nie gasl.... wiec jak nie znasz zasady dzialania tego czujnika to sie ku*rwa nie udzielaj a jak masz watpliwosci to ci go wysle i go podepnij u siebie i zobaczysz ze obroty zaczna ci falowac od 800 do 600.
tyle w tej wypowiedzi do ciebie
 
 
keda 



Dołączył: 15 Kwi 2012
Posty: 208



Wysłany: Pon Paź 27, 2014 21:20   

Człowieku weź się ogarnij... Po co sugerujesz wymianę czujnika położenia wałka rozrządu który kosztuje 380 zł w górę i ma z obrotami mało wspólnego?

Powiedz mi czy Ty sprawdziłeś samochód komputerem diagnostycznym czy wymieniłeś pół samochodu i dopiero trafiłeś na odpowiednią część.
 
 
mironh 




Dołączył: 28 Gru 2012
Posty: 126

Rover 75

Wysłany: Sro Paź 29, 2014 19:36   

Był sprawdzany kilka razy bo za każdym razem coś innego pokazywał i wiec jak bym nie mial takiego problemu to bym sie nie udzielał.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Falowanie obrotów
raffi5000 Rover serii 75, MG ZT 7 Nie Wrz 13, 2009 22:40
Lechos
Brak nowych postów [R75] Falowanie obrotów
kRisj Rover serii 75, MG ZT 49 Pią Cze 14, 2013 18:17
Praetorian83
Brak nowych postów [R75] Falowanie obrotów
odczynnik Rover serii 75, MG ZT 7 Czw Gru 26, 2013 10:05
columbo
Brak nowych postów [R75] Dziwne falowanie obrotów
Brydzio7253 Rover serii 75, MG ZT 4 Sro Maj 07, 2014 16:03
Brydzio7253
Brak nowych postów [MG ZT] Falowanie obrotów przy wł. klimatyzacji
j0zek Rover serii 75, MG ZT 4 Sob Sie 08, 2015 12:07
j0zek



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink