Forum Klubu ROVERki.pl :: [R416] Nie odpalił. Pompa paliwa. Wymiana. Kilka pytań
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R416] Nie odpalił. Pompa paliwa. Wymiana. Kilka pytań
Autor Wiadomość
fredii 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 30 Gru 2011
Posty: 363

Rover 400

Wysłany: Sob Lis 22, 2014 17:51   [R416] Nie odpalił. Pompa paliwa. Wymiana. Kilka pytań
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.6 Rok produkcji: 1998

Witam :)

Mam taki problemik. W czwartek po przekręceniu kluczyka nie było słychać pompy i silnik nie odpalił. Zadzwoniłem po znajomego mechanika. Stwierdził, że pompa powiedziała … papa.. . Zabrali samochód do warsztatu. Po godzinie dzwoni, że postukali w bak i samochód odpala a wiec pompa się „odwiesiła”, ale nie ma gwarancji, że jutro bądź za 5-10 minut odpali. Pomyślałem sobie… - niech wymieniają na nową. Dzisiaj wymienili pompę, ale mieli trudności ze znalezieniem tej od Roverka, więc zamówili podobną, która parametrami się zgadza. Pompa bodajże od jakiegoś Fiata. Koszt samej pompy to 200 zł. Gdy samochód był gotowy kazali się zgłosić po odbiór. Dobra pojechaliśmy. Na placu odpalił od strzała. Po przejechaniu podajże 500 m na zakręcie zgasł i jak to się mówi „po ptokach”. Nie odpalił. Pompę było słychać, ale tak jakby silnik nie dostawał paliwa. Rozrusznik kręcił, i standardowo podświetlały się kontrolki. Telefon do mechaników i znowu do warsztatu. Po przyjeździe do warsztatu samochód odpalił. Jeden z mechaników zauważył, że wskaźnik stanu paliwa wskazuje, 0 ale kontrolka się nie zapala. Dolali paliwa za 100 zł. Samochód odpala od strzała, nie gaśnie podczas jazdy.

Teraz moje pytanko.


Dlaczego jak wskazówka podaje stan 0 to się nie świeci kontrolka? Przed wymianą pompy kontrolka pokazywała. Mogła się przepalić od tak z niczego w jednej chwili? Przez lata była aż tu nagle po wymianie pompy „kaplica”.

Czy mogło się coś stać podczas montażu nowej pompy, że wskaźnik na desce i dioda będzie wskazywała większy poziom paliwa niż jest w rzeczywistości? Dla przykładu. W baku 0 litrów a na wskaźniku nawet się rezerwa nie zapala? Coś napomknął mechanik, że nowa pompa może nie zasysać paliwa z tak niskiego poziomu, co stara. Pływak i reszta tego ustrojstwa jest stara a wymieniona pompa to jakiś wkład z silniczkiem. Co o tym myśleć?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Lis 22, 2014 17:51   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
kezmanq 




Pomógł: 29 razy
Dołączył: 12 Sie 2012
Posty: 459
Skąd: Wrocław/Wieluń



Wysłany: Sob Lis 22, 2014 18:19   

pompa jest albo źle założona i nie jest w stanie zaciągnać paliwa z dna baku albo co bardziej pewne pompa nie pasuje po prostu do R
 
 
 
fredii 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 30 Gru 2011
Posty: 363

Rover 400

Wysłany: Nie Lis 23, 2014 12:40   

Powiedział ze pompa pasuje do Rovera tylko nie dostali identycznej, jaka była zamontowana. Parametry ma identyczne z tym, że może nie zaciągać paliwa z samego dna wiec coś pewnie jest na rzeczy ze po dolaniu samochód odpala. Przed dolaniem wskaźnik pokazywał 0 kontrolka się nie świeciła a teraz pokazuje pół zbiornika. Czyli może być tak, że jak znowu wskaźnik pokaże 0 a lampka sygnalizacyjna się nie zapali to pompa nie będzie w stanie zasysać paliwa z samego dna i samochód stanie? A powiedz mi jedno. Skoro pompa mieści się w starych bebechach to znaczy ze pasuje czy nie koniecznie?

[ Dodano: Nie Lis 23, 2014 12:40 ]
Po nocy samochód odpala za pierwszym razem, nie krztusi się ani nic. Dolałem paliwa wczoraj do pełna aż z po sam otwór wlewu paliwa. Zobaczymy dalej. Jeśli wskazówka zejdzie do prawie 0 a kontrolka się nie zaświeci to pojadę, aby wymienili pompę od Roverka, ale wcześniej sam zamówię.
 
 
AndrewS 
Klubowicz





Pomógł: 159 razy
Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3633
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Nie Lis 23, 2014 22:58   

fredii napisał/a:
0 a kontrolka się nie zaświeci to pojadę, aby wymienili pompę od Roverka,


Dlaczego za złe wskazania obwiniasz pompe ??
Może poprostu nie podpieli przewodu od czujnika ??
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10894
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Pon Lis 24, 2014 01:42   

po pierwsze trafiłeś na jakichś d... nie mechaników. Jak dobrze pamiętam to pompa walbro dedykowana do rków kosztowała coś koło 120pln.
cena mogła się nieco zmienić, bo ja swoją szukałem z rok temu.
co do czujnika, to po ruszeniu baku (a musieli ruszać, żeby wymienić pompę) pokazuje zupełnie inaczej niż fabrycznie - trzeba się na prawdę postarać ustawić zbiornik, żeby się wskaźnik nie mylił, a do rezerwy jest ten sam czujnik co od wskazówki, więc jeśli Twojemu mechanikowi udało się założyć zbiornik tak, że pompa nie wyssie do zapalenia żarówki to masz dwusetke ;)
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
fredii 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 30 Gru 2011
Posty: 363

Rover 400

Wysłany: Pon Lis 24, 2014 11:38   

No bak był zdejmowany cały, więc nie ma innej możliwości, aby nie ruszyli. Do tego od zakupu miałem jedną taką małą wadę. Otóż wskaźnik paliwa pokazywał zawsze pełny zbiornik, ale gdy dochodziło do rezerwy zapalała się kontrolka. Po zdjęciu baku okazało się, że pływak leżał na dnie. Jakimś cudem wypadł. Przy wymianie pompy założyli go na swoje miejsce i teraz coś tam wskazuje. No to teraz powiedz mi jak mam dojść do tego czy bak jest założony prawidłowo i czujnik się nie myli? Odkręcili zbiornik, założyli pompę i założyli na swoje miejsce. Jest inne położenie pompy i samego baku?
Po odebraniu samochodu wskaźnik paliwa pokazywał prawie 0 i kontrolka się nie zapaliła. Na zakręcie zgasł. Zakręt dość ostry, więc pewnie paliwo poszło na jedną stronę, pompa nie dostała paliwa i koniec.

Co to znaczy?
sTERYD napisał/a:
pompa nie wyssie do zapalenia żarówki to masz dwusetke;)


To znaczy, że jak znowu gdzieś mi zgaśnie a wskaźniki nie będą pokazywały rezerwy, że mam zła pompę bądź jest coś źle zamontowane?


Teraz tak szukałem tej pompy, co mi podałeś. Pompa Walbro pasuje zarówno do Fiata jak i Rovera.
Przykładowy link ; http://allegro.pl/walbro-...4831413519.html
Innej za podobną cenę, jaką ja zapłaciłem nie znalazłem.


Swojego Roverka serwisuję w ASO Fiata i Renaulta, więc może i ceny części są wyższe, ale pewnie i do roboty podchodzą lepiej. U mnie w mieści to nikomu innemu nie ma co dawać Rovera do naprawy gdyż naprawią jedno, zepsują drugie bądź doprowadzą do tego, że przyjedziesz sprawnym a wyjedziesz wrakiem. To są matoły i imbecyle z dwiema lewymi rękami. Przykład mam taki, że pojechałem do mechaników polecanych w mieście, aby zrobić test, na CO2 w układzie chłodzenia. Tak robili ten test, że zagotowali płyn, który wystrzelił. Nie wiedzieli jak uzupełnić płyn i jak odpowietrzyć. Przyjechałem sprawnym a wyjechałem na lawecie właśnie do ASO Fiata gdzie przywrócili sprawność układu chłodzenia. Także ja musze jeździć tylko do ASO Fiata. Od zawsze tam jeżdżę i nie zdarzyło się, aby coś źle zrobili. Ale z tą pompą wprowadziłeś mnie w WIELKI ZNAK ZAPYTANIA.
 
 
dudek2006 



Dołączył: 20 Sie 2013
Posty: 15



Wysłany: Pon Gru 01, 2014 13:11   

Witaj ja w swojej 45 miąłem taki sam problem. Po zakupie tak samo samochód gasł i na zakrętach i czasem przy staniu w korku dolewanie paliwa nic nie pomagało auto musiało postać czasem godzinę dwie i potem bylo ok. Przyczyna była pompa zatarta była. ja kupielm pompę za 50 zl
http://allegro.pl/pompa-p...4796194849.html

i jedynie co jest krótsza niż pi przednia bo jak paliwa jest mniej jak 1/4 to auta nie zapale stad trzymam stan polowy baku ;)
w 45 jest mankament ze trzeba wyciagac bak by się do pompy dostać stad nie ruszam tego ponownie :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R45IDT] EGR, pompa paliwa - pytań kilka.
Immq Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Sob Lip 31, 2010 09:20
Immq
Brak nowych postów [R416 si 97r] kilka pytan
sagum Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 6 Pon Cze 20, 2011 10:24
kamilos2521
Brak nowych postów [R416] Kupiłem !!! Mam kilka pytań ?!?
luqar Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 34 Czw Mar 20, 2008 12:07
luqar
Brak nowych postów [R416 1,6Si] hamulce - kilka pytan
dawidd Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 20 Nie Cze 13, 2010 09:38
dawidd
Brak nowych postów [R416] Kilka pytań dotyczących środkowego tłumika
mastersik Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 10 Sob Lut 18, 2012 17:41
tronsek



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink