Forum Klubu ROVERki.pl :: Oszustwo !
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Oszustwo !
Autor Wiadomość
duszan57 



Dołączył: 11 Sty 2014
Posty: 27



Wysłany: Nie Gru 14, 2014 01:23   

Prosiłem o pomoc a nie o uwagi - pozdrawiam
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Gru 14, 2014 01:23   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45


Wysłany: Nie Gru 14, 2014 01:30   

Szukasz ludzi żeby zrobić jedna wielka skargę na ten komis bo próbował lub nabrał tez inny ludzi ze sprzedają nie czyjeż auto :?:
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
duszan57 



Dołączył: 11 Sty 2014
Posty: 27



Wysłany: Nie Gru 14, 2014 02:38   

Jeżeli to to samo miejsce i będą chcieli to tak .

[ Dodano: Nie Gru 14, 2014 02:38 ]
Muszę płynąć - jestem w pracy . Proszę nie zadawać pytań wprost na ogólnym bo nie odpowiem - firma jest duża i jeszcze ja dostanę pieczątkę , jak mój Roverek . Dzięki wszystkim którym nie podziękowałem , bo nie umiałem - za porady na forum , często korzystałem i moje Roverki chodziły bez pomocy mechanika . Myślę ,że sprawa jasna .
Ostatnio zmieniony przez duszan57 Czw Gru 18, 2014 18:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
pelson91 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 2236
Skąd: Sochaczew

Rover 75

Wysłany: Nie Gru 14, 2014 11:15   

duszan57 napisał/a:
pelson91, wysłałem na priva - czy doszło

nie nie doszło.

A co do ogólnego poziomu wypowiedzi to muszę przyznać że drażni mnie takie pitolenie bez konkretów. Pojękujesz jak byś coś chciał a powiedzieć nie chcesz. Jak nie chcesz to nikt Ci nie pomoże, bo tu nie ma wróżek i wróżbitów żeby się mieli domyślać o co szanownemu tajemniczemu panu chodzi.
_________________
Pozdrawiam,
pelson91
 
 
duszan57 



Dołączył: 11 Sty 2014
Posty: 27



Wysłany: Nie Gru 14, 2014 13:06   

Poliftingowy sedan z opisu - brakowało tylko dekielka , zalewany - tu mnie nabrał ,że wylała się woda z butli którą miał w bagażniku , nagłośnienie z subwoferem(własnoręcznie zrobiony głośnik) . Sprzedający - wyrośnięty młodziak , przytłustawy - bardzo ciekawy typ . W moim przypadku miejsce to ...o.... Fort coś tam .
 
 
pelson91 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 2236
Skąd: Sochaczew

Rover 75

Wysłany: Nie Gru 14, 2014 14:20   

duszan57, czyli tak jak myślałem ;) fort Okęcie ;]
_________________
Pozdrawiam,
pelson91
 
 
duszan57 



Dołączył: 11 Sty 2014
Posty: 27



Wysłany: Nie Gru 14, 2014 14:44   

Być może to samo auto -Wola
 
 
pelson91 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 2236
Skąd: Sochaczew

Rover 75

Wysłany: Nie Gru 14, 2014 15:11   

duszan57, a, to jednak raczej nie o tym samym myślimy.
_________________
Pozdrawiam,
pelson91
 
 
duszan57 



Dołączył: 11 Sty 2014
Posty: 27



Wysłany: Nie Gru 14, 2014 15:23   

ale coś się zgadza
 
 
scareface 




Dołączył: 07 Sie 2013
Posty: 404
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Nie Gru 14, 2014 15:30   

Remigiusz napisał/a:
Jak ktoś jest naiwny bo przyjechał tyle trasy i musi kupić zloma to sam sobie winny

to samo chciałem napisać :)
Ja pojechałem po Roverka z ogłoszenia 750 km w jedną stronę ( w sumie 23h ciąłej jazdy), uwierzyłem facetowi na słowo bo zdjęcia były marnej jakości, wiedziałem, że albo go kupie jak będzie ok albo wrócę bez samochodu co postawiło by mnie w złej sytuacji bo swój sprzedałem dzień wcześniej, żeby mieć pieniądze na tego.

Parę dni przed tym wyjazdem pojechałem 200 km też w jedną strone oglądać innego i jak go zobaczyłem z bliska to ogarnęła mnie jedna wielka rozpacz (Rover zrobiony na szybko pod sprzedaż). Wróciłem zadowolony do domu, że tylko sie przejechałem a nie kupiłem tego złoma.

Rozumiem również, że są takie przypadki, że dopiero po jakimś czasie sie okazuje jaka prawda, dlatego wolę oglądać samochód dłużej, dokładniej, płacąc za przegląd samochodu na stacji diagnostycznej niż potem się nie miło zdziwić.

Myślę, że w Twojej sytuacji pomoże Ci tylko policja i sąd, chociaż będzie to przestroga dla każdego, żeby nie kupować pochopnie albo z przymusu.

Pozdrawiam Ciebie i oby wszystko wyszło po Twojej myśli.
 
 
duszan57 



Dołączył: 11 Sty 2014
Posty: 27



Wysłany: Nie Gru 14, 2014 15:46   

Opisz coś , może to to samo miejsce . Pozdrawiam !
Ostatnio zmieniony przez duszan57 Czw Gru 18, 2014 18:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
scareface 




Dołączył: 07 Sie 2013
Posty: 404
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Nie Gru 14, 2014 17:21   

Myślę, że opis zbędny bo to było rok temu i w okolicach Kielc.
 
 
duszan57 



Dołączył: 11 Sty 2014
Posty: 27



Wysłany: Nie Gru 14, 2014 18:53   

Sprawa mojego Roverka dotyczy okresu od 07.09 .2013 do 09.01.2014 . Warszawa . W świetle posiadanych dokumentów komis ....... . Widzę żę są więksi fani niż ja tylko 550 km . Dzięki i pozdrawiam !
Ostatnio zmieniony przez duszan57 Pią Gru 19, 2014 21:13, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
arturro1966 



Dołączył: 12 Sty 2014
Posty: 1



Wysłany: Sro Gru 17, 2014 13:06   

Witam ---słyszałem o takiej sprawie.... poszperam i dam znać
 
 
duszan57 



Dołączył: 11 Sty 2014
Posty: 27



Wysłany: Pią Gru 19, 2014 16:08   

Proszę moderatora o usunięcie wszystkich zaznaczonych odpowiedzi do postu początkowego , który edytuję na nowo . Dziękuję wszystkim którzy odpowiedzieli w temacie . Może rozpoczęcie tematu od początku pozwoli nam uniknąć nieporozumień co do tematu a być może inni użytkownicy forum unikną tego - co spotkało mnie . Dziękuję naszemu moderatorowi za zrozumienie sprawy . Pozdrawiam Andrzej .
Ostatnio zmieniony przez duszan57 Sob Gru 20, 2014 22:21, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pią Gru 19, 2014 16:54   

duszan57 napisał/a:
Mam wszystkie dokumenty auta włączenie z fakturą zakupu przez komis auta od pierwszego właściciela .

Nie rozumiem jednej rzeczy.
Czy kupiłeś to auto od osoby prywatnej, czy od komisu?

Bo jeśli od komisu, to dochodzenie kasy od komisu powinno być dość łatwe - sądy w Polsce uznają, że komis to "działalność profesjonalna" i odpowiada za pochodzenie przedmiotu oraz wady zarówno ukryte, jak i prawne, bo jako "profesjonalista" właściciel lub pracownik komisu musi dołożyć wszelkich starań i ma ku temu możliwości, żeby przedmioty sprzedawane były zgodne z umową i legalne.

Jest to wyrażone w orzecznictwie polskich sądów, choćby tu:
http://prawo.rp.pl/artykul/1107774.html

Ty jednak piszesz, że kupiłeś od osoby prywatnej i nie możesz odzyskać pieniędzy od sprzedawcy, bo sprzedał Ci nieswoją własność.
Brakuje mi jakiegoś elementu tej układanki.

Czy sprzedający Ci auto "wyprowadził" je z komisu i podpisał z Tobą umowę jako osoba prywatna (kiedyś kupiłem tak auto, które znalazłem w bezpośrednim ogłoszeniu, ale było też wystawiane w komisie)?
Wtedy musiałby również podrobić umowę, w której odkupił auto od komisu skoro Ty masz fakturę, na mocy której komis odkupił auto od pierwszego właściciela.

Czy może masz fakturę z komisu, a teraz komis twierdzi, że sprzedający nie był pracownikiem komisu, a fakturę sfałszował?
Tu też ciężko byłoby komisowi obronić taką linię, jeśli dostałeś dokumenty, kluczyki itp, a auto, jak sam napisałeś było w komisie, kiedy przyszedłeś je oglądać, to osoba wydająca Ci auto musiała być przez Ciebie uznana za pracownika komisu, a że oszukała komis nie oddając im kasy przyjętej za auto to nie Twoja sprawa.

Więcej scenariuszy nie potrafię sobie wyobrazić...
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
slax 
Klubowicz





Pomógł: 85 razy
Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 2054
Skąd: Kamienica Szlachecka

Rover Coupe

Wysłany: Pią Gru 19, 2014 17:10   

Najprościej to by było, gdyby zainteresowany przedstawił jasno sytuacje, jeśli boi się ewentualnych konsekwencji to nie musi przecież wytykać z imienia i nazwiska/nazwy komisu, tylko czysto teoretyczne przedstawić sytuacje, ciężko jakkolwiek pomóc nie wiedząc do końca o co biega tak naprawdę
_________________
R220 Coupe Turbo + MGF 1.8 + MG ZS180 + MG ZT190 :D
 
 
duszan57 



Dołączył: 11 Sty 2014
Posty: 27



Wysłany: Pią Gru 19, 2014 18:52   

Chciałem zacząć od początku , żeby wszystko było jasne i zrozumiałe , ale ja już podałem dużo faktów na priv i ludzie odpowiedzieli - dzięki wszystkim . Ja naprawdę jestem taki cienki na komputerze . Sprawa się rozkręca .

[ Dodano: Pią Gru 19, 2014 18:52 ]
maciej, Ponieważ napisałem odpowiedź , na priv , jeśli uważasz że ciekawe - rzuć na ogólny lub daj opinie - Andrzej .
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Nie Gru 21, 2014 09:03   

duszan57 napisał/a:
Proszę moderatora o usunięcie wszystkich zaznaczonych odpowiedzi do postu początkowego , który edytuję na nowo .

I dlatego szturmujesz przycisk "zgłoś post", przy prawie każdym poście w tym wątku :) ?
Dlaczego moderatorzy mieliby cokolwiek usuwać z wątku? Sam zacząłeś temat pisząc enigmatycznie o jakimś oszustwie. W trakcie trwania dyskusji przy zadawanych pytaniach o co chodzi, zmieniałeś go kilka razy. Co chcesz zakładać od nowa i co chcesz tam napisać?

Rozumiem, że szukasz ludzi, którzy są w podobnej sytuacji do Twojej?
Myślisz, że tylko ludzie z Roverki.pl interesują się samochodami marki Rover?

Jak wydedukowałem z Twoich zaszyfrowanych postów:

- Udałeś się na przejażdżkę z dalekiego końca Polski, do jej prawie środka, po to aby kupić wymarzonego Rovera 75 o atrakcyjnych parametrach i cenie
- Zaparkowałeś w okolicach komisu AutoAuto - Fort Wola (ul. Połczyńska)
- Wszedłeś na teren tegoż komisu, wypatrzyłeś swój kąsek
- Dokonałeś wszelkich formalności z pracownikiem komisu, dostałeś wszystkie dokumenty, zapłaciłeś i odjechałeś w kierunku domu.
- Otrzymałeś dowód zakupu w postaci faktury
- Odjechałeś

Parę dni później odebrano Ci auto, bo rzekomo sprzedał Ci je pracownik komisu, (jako osoba prywatna?) a auto było użyczone komisowi co stanowi jakaś tam umowa użyczenia?

Teraz jesteś w czarnej dziurze, bo nie masz ani auta ani pieniędzy.
Komis twierdzi, że kupiłeś od pracownika prywatnie? Bez zgody komisu?
Stąd masz się z nim sądzić na drodze cywilnej?

I to są te wielkie tajemnice?
Dobrze zrozumiałem tę zawiłą historyjkę?
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
scareface 




Dołączył: 07 Sie 2013
Posty: 404
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 75

Wysłany: Nie Gru 21, 2014 16:11   

duszan57, Proszę Cię, odpisz na wyżej zadane pytania i wprost opowiedz jak było bo tak samo możesz opisać tą sytuację tutaj jak i w nowym temacie. Wszyscy tutaj co piszą chcą Ci pomóc więc nie rób scen z tajemnicami bo zaczyna to każdego denerwować. Napisz jak to wyglądało i tyle!!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Oszustwo
Lisus Prawo i ubezpieczenia 3 Pon Cze 07, 2010 21:23
maciej
Brak nowych postów [Prawo] Oszustwo!!!! Problem!!!
Sephiroth Prawo i ubezpieczenia 41 Pon Lis 30, 2009 21:00
Gość



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink