Forum Klubu ROVERki.pl :: [620] jakie tarcze
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[620] jakie tarcze
Autor Wiadomość
mateooo25 



Dołączył: 19 Sty 2012
Posty: 115
Skąd: Krasnystaw



Wysłany: Sro Kwi 18, 2012 20:15   [620] jakie tarcze
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1995

witam moje tarcze strasznie bija, poprzedni wlasciciel zalozyl nowe tarcze ale jakiejs lipnej firmy chyba , widac ze sa nowe ale mam bicie 3 komplety oponek sprawdzalem i na kazdej bicie bylo zaleznie mocno od tego ile cisnienia w oponce jest. Chce kupic jakies tarcze nie dysponuje duza iloscia pieniedzy ale badziewia tez nie chce cos co sie nie powykrzywia i nic sie nie bedzie z nimi dziac.Podobno brembo to straszna tandeta a jak mikoda? ma cene atrakcyjna? TRW tez ok cena.Jakie wasze opinie. Czy bicie moze byc tez wywolane samymi klockami? strasznie piszcza gdy sie rozgrzeja pewnie tez slabej jakosci
_________________
mathew
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Kwi 18, 2012 20:15   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
liberoy 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Lip 2009
Posty: 57
Skąd: Kalisz



Wysłany: Sro Kwi 18, 2012 20:44   

Hej

Słuchaj, TRW to jest dawny Lucas. A lucasa części były oryginalnie montowane w 600, np ha mam zaciski lucasa z tyłu ;)
Poza tym TRW jest dobrą firmą za rozsądne pieniądze.
Natomiast, mam nadzieję, że nie masz tego samego problemu co ja, mianowicie przy jeździe powyżej 80 km/h i przy hamowaniu, mam wyraźne bicie na kierownicy (czasami to aż wyrywa mi ją z rąk). Najgorsze jest to, że wymieniałem tarcze, opony, felgi, sprawdzałem zawieszenie itp i nic nie znalazłem...

W każdym razie tarcze TRW polecam z pełnym zaufaniem :)
 
 
zuber84cool 




Pomógł: 64 razy
Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 899
Skąd: Zewsząd

Rover 600

Wysłany: Sro Kwi 18, 2012 22:21   

TRW to dobry producent, ATE również, chociaż nieco droższe, TEXTAR itp. można polecić, co do bicia przy hamowaniu to polecam ostatnio był taki temat http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=77501 , niekoniecznie musi być coś z hamulcami, tarczami itp.
_________________
JDM OPTION | Cultstyle.pl
 
 
 
Balas87 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 565
Skąd: rze



Wysłany: Sro Kwi 18, 2012 22:21   

potwierdzam lipną jakość brembo ja już tego nigdy nie kupię bierz mikoda albo TRW.
 
 
zuber84cool 




Pomógł: 64 razy
Dołączył: 09 Cze 2009
Posty: 899
Skąd: Zewsząd

Rover 600

Wysłany: Sro Kwi 18, 2012 22:24   

Mam Mikody i są OK, biorąc pod uwagę cenę i jakość itp., "podobno" Mikoda odlewa tarcze dla brembo...
_________________
JDM OPTION | Cultstyle.pl
 
 
 
mateooo25 



Dołączył: 19 Sty 2012
Posty: 115
Skąd: Krasnystaw



Wysłany: Sro Kwi 18, 2012 22:51   

liberoy napisał/a:
Hej

Słuchaj, TRW to jest dawny Lucas. A lucasa części były oryginalnie montowane w 600, np ha mam zaciski lucasa z tyłu ;)
Poza tym TRW jest dobrą firmą za rozsądne pieniądze.
Natomiast, mam nadzieję, że nie masz tego samego problemu co ja, mianowicie przy jeździe powyżej 80 km/h i przy hamowaniu, mam wyraźne bicie na kierownicy (czasami to aż wyrywa mi ją z rąk). Najgorsze jest to, że wymieniałem tarcze, opony, felgi, sprawdzałem zawieszenie itp i nic nie znalazłem...

W każdym razie tarcze TRW polecam z pełnym zaufaniem :)


no wlasnie tak mam , sluchajcie jak mialem jeszcze zimowki to bicie bylo nawet i przy malych predkosciach odczuwalne.Mam nowe tulejki,drazki kier.,koncowki dobre,sworznie oprocz wahaczy gornych ale zmienie na dniach i teraz jak zmienilem na oponki letnie Pirelli to bicie jest mniejsze, gdy mam predkos 60 i w dol to bicie jest nieodczuwalne ale jak powyzej to juz telepie, najgorzej jest w przedziale 60-80 i jak hamuje z tej predkosci to telepie mocno,hmmmmm jesli to nie tarcze to co tam moze tak napierdzielac? takie spierdzielone przez fabryke zawieszenie czy co

[ Dodano: Sro Kwi 18, 2012 22:51 ]
te gumy w drazku reakcyjnym tez mam nowe
_________________
mathew
 
 
Balas87 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 565
Skąd: rze



Wysłany: Sro Kwi 18, 2012 23:12   

ty zwróć uwagę na przegub wewnętrzny
 
 
kruszan 




Pomógł: 47 razy
Dołączył: 06 Lis 2010
Posty: 1292
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 600

Wysłany: Sro Kwi 18, 2012 23:37   

zwróćcie uwagę na gumy na drążku redukcyjnym idącym od wahacza do przedniej belki, po ich wymianie bicie ustaje, jeśli są wybite lub stare, będą wywoływały ruch przód/tył przy hamowaniu, i nawet nowe tarcze doprowadzą do tego stanu... więc krzywe tarcze niszczą te gumy, a zniszczone gumy mogą szybko zniszczyć nowe tarcze, wymieniajcie bo koszt to 20zł.
_________________
Rover 600 2.0 SDi 99'
 
 
marthinez 



Pomógł: 84 razy
Dołączył: 02 Gru 2006
Posty: 932
Skąd: Szczecin



Wysłany: Czw Kwi 19, 2012 07:32   

kruszan napisał/a:
zwróćcie uwagę na gumy na drążku redukcyjnym idącym od wahacza do przedniej belki,
mateooo25 napisał/a:
gumy w drazku reakcyjnym tez mam nowe


Bicie przy hamowaniu to nie tylko przednie tarcze. Tył też daje podobne odczucia. Polecam się przyjrzeć.
A tarcze jeśli z przodu są nowe to przetoczyć. Tanim kosztem będzie wiadomo czy to one.
_________________
Pozdrawiam
Marcin
 
 
Balas87 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 565
Skąd: rze



Wysłany: Czw Kwi 19, 2012 08:00   

kruszan napisał/a:
zwróćcie uwagę na gumy na drążku redukcyjnym idącym od wahacza do przedniej belki, po ich wymianie bicie ustaje, jeśli są wybite lub stare, będą wywoływały ruch przód/tył przy hamowaniu, i nawet nowe tarcze doprowadzą do tego stanu... więc krzywe tarcze niszczą te gumy, a zniszczone gumy mogą szybko zniszczyć nowe tarcze, wymieniajcie bo koszt to 20zł.


chodzi ci o ten drążek co wchodzi w pas przedni ?? ja mam tam tak wszystko zardzewiałe że masakra nigdy tego nie wymieniałem.... widać że gumy które trzymają ten drążek w pasie przednim są nieruszane chyba od nowości. Dużo roboty przy wymianie jest ??
 
 
kruszan 




Pomógł: 47 razy
Dołączył: 06 Lis 2010
Posty: 1292
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 600

Wysłany: Czw Kwi 19, 2012 16:33   

2 śruby przy wahaczu i 1 z przodu belki, gumy nie muszą być spękane żeby było, ja wymieniałem tarcze na nowe latem 2011, koło stycznia zaczęły mi bić, mówie niemożliwe, ale się zmartwiłem, mam Mikoga GT Sport więc nie ze złota, ale nie najtańsze, szukałem przyczyny i podpowiedział mi ktos o tych gumach, moje były nie spękane ani nie uszkodzone, wymieniłem i problem zniknął, one odpowiadają za sztywność przód/tył

pewnie nowe tarcze stawiały duży opór i szybko wywaliły stare gumy
_________________
Rover 600 2.0 SDi 99'
 
 
zaq 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 182
Skąd: Łódź



Wysłany: Pią Kwi 20, 2012 16:34   

kruszan napisał/a:
2 śruby przy wahaczu i 1 z przodu belki, gumy nie muszą być spękane żeby było, ja wymieniałem tarcze na nowe latem 2011, koło stycznia zaczęły mi bić, mówie niemożliwe, ale się zmartwiłem, mam Mikoga GT Sport więc nie ze złota, ale nie najtańsze, szukałem przyczyny i podpowiedział mi ktos o tych gumach, moje były nie spękane ani nie uszkodzone, wymieniłem i problem zniknął, one odpowiadają za sztywność przód/tył

pewnie nowe tarcze stawiały duży opór i szybko wywaliły stare gumy

kruszan miałeś mi podać te numer tych tulej!!:p ty masz benzynę czy diesla?

[ Dodano: Pią Kwi 20, 2012 16:34 ]
Balas87 napisał/a:
kruszan napisał/a:
zwróćcie uwagę na gumy na drążku redukcyjnym idącym od wahacza do przedniej belki, po ich wymianie bicie ustaje, jeśli są wybite lub stare, będą wywoływały ruch przód/tył przy hamowaniu, i nawet nowe tarcze doprowadzą do tego stanu... więc krzywe tarcze niszczą te gumy, a zniszczone gumy mogą szybko zniszczyć nowe tarcze, wymieniajcie bo koszt to 20zł.


chodzi ci o ten drążek co wchodzi w pas przedni ?? ja mam tam tak wszystko zardzewiałe że masakra nigdy tego nie wymieniałem.... widać że gumy które trzymają ten drążek w pasie przednim są nieruszane chyba od nowości. Dużo roboty przy wymianie jest ??

Balas od razu Ci mówię że jest problem z tymi gumami do Diesla! Tylko oryginał u Toma!
Ja już się z tą wymianą bujam bardzo długo!
 
 
kruszan 




Pomógł: 47 razy
Dołączył: 06 Lis 2010
Posty: 1292
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 600

Wysłany: Pią Kwi 20, 2012 17:17   

Ja mam diesla, nie ma problemu, były tanie w przeciwieństwie do tego co pisali na forum, wymieniłem i działa, sry zaq, zapomniałem o tych numerach podam niebawem, napisałem sms do kolegi z motoryzacyjnego ma mi odesłać kod katalogowy czy co tam da żeby to odszukać! :)
_________________
Rover 600 2.0 SDi 99'
 
 
zaq 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 182
Skąd: Łódź



Wysłany: Pią Kwi 20, 2012 18:29   

kruszan napisał/a:
Ja mam diesla, nie ma problemu, były tanie w przeciwieństwie do tego co pisali na forum, wymieniłem i działa, sry zaq, zapomniałem o tych numerach podam niebawem, napisałem sms do kolegi z motoryzacyjnego ma mi odesłać kod katalogowy czy co tam da żeby to odszukać! :)

ok czekam z niecierpliwością bo już normalnie mnie to przytłacza:(
 
 
Balas87 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 565
Skąd: rze



Wysłany: Pią Kwi 20, 2012 20:01   

ale zaraz bo już nie wiem wam chodzi o te gumy/tuleje co siedzą w pasie przednim ?? ?
 
 
zaq 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 182
Skąd: Łódź



Wysłany: Pią Kwi 20, 2012 22:15   

Balas87 napisał/a:
ale zaraz bo już nie wiem wam chodzi o te gumy/tuleje co siedzą w pasie przednim ?? ?

Tak chodzi o te gumy w pasie przednim
 
 
93karol 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Gru 2011
Posty: 64
Skąd: Wrzawy



Wysłany: Pią Kwi 20, 2012 22:23   

mam to samo, i myślałem właśnie o toczeniu tarcz. teraz muszę do tych gum zajrzeć.
 
 
Balas87 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 565
Skąd: rze



Wysłany: Pią Kwi 20, 2012 22:37   

Kruszan, podobno je kupił bez problemu....
 
 
kruszan 




Pomógł: 47 razy
Dołączył: 06 Lis 2010
Posty: 1292
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 600

Wysłany: Pon Kwi 23, 2012 11:52   

Balas87, poniedziałek rano dam kod katalogowy do ich znalezienia w sklepie motoryzacyjnym, koszt w detalu około 8-10zł max za gumę, ja po znajomości miałem po 5-6zł już nie pamiętam, generalnie są do dostania bez problemu

[ Dodano: Pon Kwi 23, 2012 11:52 ]
sry za zamieszanie, ale już wiem dlaczego z tymi informacjami o gumach problem, znajomy niezbyt chętnie chce podać numery do zamówienia tych gum, nie wiem o co chodzi, ale mnie wkurzył...

generalnie powiedział mi że jak ktoś chce to może sprzedać 13zł sztuka, są 4. I żeby to wysłać. Czy drogo czy tanio nie komentuje, ogólnie całej sytuacji nie komentuje również... samego mnie zszokował...

pytajcie w sklepach motoryzacyjnych, ja dokupiłem to bez problemów, pasowały i działają (minimalnie różniły się od oryginalnych kształtem, ale minimalnie) nie są to jakieś cuda żeby tego nie było...

sry, za sytuacje...
_________________
Rover 600 2.0 SDi 99'
 
 
zaq 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 182
Skąd: Łódź



Wysłany: Pon Kwi 23, 2012 19:21   

[ Dodano: Pon Kwi 23, 2012 11:52 ]
Cytat:
sry za zamieszanie, ale już wiem dlaczego z tymi informacjami o gumach problem, znajomy niezbyt chętnie chce podać numery do zamówienia tych gum, nie wiem o co chodzi, ale mnie wkurzył...

generalnie powiedział mi że jak ktoś chce to może sprzedać 13zł sztuka, są 4. I żeby to wysłać. Czy drogo czy tanio nie komentuje, ogólnie całej sytuacji nie komentuje również... samego mnie zszokował...
no dobra ale on to na allegro sprzedaje czy jak? W jaki sposób mogę to kupić u niego?? W Bełchatowie na miejscu można to kupić bo może będę przejazdem?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R620] Jakie tarcze hamulcowe
BorysOpole Rover serii 600, Honda Accord 19 Wto Sie 25, 2009 12:41
paff
Brak nowych postów [Accord 2.0 TDI] Jakie tarcze i klocki na przod?
NocnyDrwal Rover serii 600, Honda Accord 3 Sob Wrz 03, 2011 12:55
Perez
Brak nowych postów [R600] Tarcze hamulcowe na przód, jakie wybrać?
Vader Rover serii 600, Honda Accord 17 Nie Maj 03, 2009 20:00
misiek_KR
Brak nowych postów [R620] Grzeją się tarcze.
R1-Collection Rover serii 600, Honda Accord 10 Pią Lip 02, 2010 12:54
R1-Collection
Brak nowych postów [R600] Tarcze hamulcowe
arrax Rover serii 600, Honda Accord 7 Sro Maj 02, 2007 01:49
Liso



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink