Forum Klubu ROVERki.pl :: !markos - R45 -> MG ZS
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: maniu48
Nie Sty 10, 2016 21:00
!markos - R45 -> MG ZS
Autor Wiadomość
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Czw Gru 03, 2015 11:11   

widzisz marka już nie istnieje w pierwotnej formie, a okazuje się że już lata temu wyprzedzili konkurencje i zbudowali autonomiczne auto, które robi co chce i to nauczyło się samo po tylu latach, a Ty narzekasz :P
_________________
75 Red Edition
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Gru 03, 2015 11:11   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Pią Gru 04, 2015 05:55   

lubie tu zaglądać, byle pierdoła jest tu podnoszona do rangi końca świata + wesoły opis, a dalej nikt nawet nie próbuje poprawić bolączek tego auta - choć to na całość zajęło by max 2 dni xD
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
slax 
Klubowicz





Pomógł: 85 razy
Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 2054
Skąd: Kamienica Szlachecka

Rover Coupe

Wysłany: Pią Gru 04, 2015 08:07   

Markzo napisał/a:
ubie tu zaglądać,
X2 :D
_________________
R220 Coupe Turbo + MGF 1.8 + MG ZS180 + MG ZT190 :D
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Pią Gru 04, 2015 09:49   

slax napisał/a:
X2 :D

+1
_________________
75 Red Edition
 
 
Harry 


Członek Zarządu


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 2816
Skąd: Łódź

Rover 200

Wysłany: Pią Gru 04, 2015 17:37   

slax napisał/a:
Markzo napisał/a:
ubie tu zaglądać,
X2 :D


Cytat:
X2 :D

+1

+1
 
 
 
maniu48 
Moderator




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 05 Cze 2010
Posty: 815
Skąd: Staszów

MG ZS

Wysłany: Pią Gru 04, 2015 20:47   

Harry napisał/a:
slax napisał/a:
Markzo napisał/a:
ubie tu zaglądać,
X2 :D


Cytat:
X2 :D

+1

+1


+2-1
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Pią Gru 04, 2015 21:38   

Popcorn + duża cola 14.99 zbieram zamówienia :mrgreen:
_________________
75 Red Edition
 
 
_markos 




Dołączył: 07 Gru 2014
Posty: 112



Wysłany: Sob Gru 05, 2015 08:33   

Markzo napisał/a:
lubie tu zaglądać, byle pierdoła jest tu podnoszona do rangi końca świata + wesoły opis, a dalej nikt nawet nie próbuje poprawić bolączek tego auta - choć to na całość zajęło by max 2 dni xD
Dam Ci narzędzia i ciepłą, dużą halę, ale dopiero po godzinie 20, oraz hajsu na części nie dostaniesz. Jak masz tyle mocy przerobowych, to przyjedź i zrób te wszystkie pierdoły w 2 dni, zrobimy ten wątek jeszcze weselszym. Swoją drogą skoro to same drobiazgi, to może go ode mnie tanio kupisz, zrobisz w 2 dni i sprzedasz trójkę drożej? Tak, to chyba dobre rozwiązanie, pomyśl. Cieszy mnie również fakt, że masz do czynienia z samochodami utrzymanymi w znacznie gorszym stanie jeśli są to dla Ciebie pierdoły.

Dla mnie to jest paździerz, na którego szkoda mi czasu, bo mam go bardzo mało i na którego nie mam ochoty wydać ani złotówki (i chyba już kilka razy dość wyraźnie o tym napisałem), dla Ciebie super auto z paroma drobiazgami do poprawki w max 2 dni. Widocznie żyjemy w innym świecie.
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Sob Gru 05, 2015 09:18   

_markos napisał/a:
Dla mnie to jest paździerz, na którego szkoda mi czasu, bo mam go bardzo mało i na którego nie mam ochoty wydać ani złotówki (i chyba już kilka razy dość wyraźnie o tym napisałem), dla Ciebie super auto z paroma drobiazgami do poprawki w max 2 dni. Widocznie żyjemy w innym świecie.


Paździerz, jak go nazywasz którego sam kupiłeś, sam go oglądałeś, do kogo masz pretensje? Taki znawca jesteś aut w idealnym stanie, a tylu mankamentów nie zauważyłeś przy kupnie?

kupiłeś go zimą z pod chmury o godzinie 20 w ciemnych okularach?

Po nowe bez wad idzie się do salonu.
Wystarczyło wydać 100 przy zakupie, jechać na stację diagnostyczną, wjechać na podnośnik i obejrzeć, być może wtedy negocjował byś cenę i zaoszczędził te 3000 zł o których ciagle tu wspominasz.

Nie widziałem tego auta na oczy, nie znam poprzednich właścicieli, więc nikogo nie bronię, ale podpisałeś umowę, zgodziłeś się ze stanem faktycznym samochodu i przystałeś na taką a nie inną cenę. Nie wiem, może to auto faktycznie nie jest idealne, nikogo nie osądzam, ale jeśli spodziewałeś się pięknego auta jak z salonu to wystarczyło przyłożyć się do oględzin przed zakupem, a nie teraz nadąsany twierdzisz żę szrot kupiłeś
_________________
75 Red Edition
 
 
_markos 




Dołączył: 07 Gru 2014
Posty: 112



Wysłany: Sob Gru 05, 2015 11:30   

Ja rozumiem, że klubowych kolegów i koleżanki się broni, ale przestańcie już wszyscy pieprzyć o tych nowych z salonu i "widziały gały co brały". Nie chce mi się tego po raz setny wyjaśniać, a przy okazji zapewniam, że gdybym go jednak dużo dokładniej obejrzał, to bym go po prostu nie kupił i zmarnował hajs na wyjazd, bo właściciele byli przekonani o jego zajebistości i w ogóle nie było mowy o negocjacjach. Klubowy, fajny, kochsny, w zasadzie to w ogóle nie wiemy czy go sprzedawać, bo jest taki fajny i zadbany. Blablabla :lol:

PS.
Zapis o zapoznaniu się ze stanem samochodu i jego akceptacją nie jest w tym kraju zgodny z prawem i nie stanowi podstawy do odrzucenia roszczeń kupującego. To tak na marginesie, warto o tym wiedzieć.

To co, jak taki fajny i tani, to dlaczego nikt go nie chce? :cry:
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sob Gru 05, 2015 12:35   

_markos napisał/a:
Zapis o zapoznaniu się ze stanem samochodu i jego akceptacją nie jest w tym kraju zgodny z prawem i nie stanowi podstawy do odrzucenia roszczeń kupującego. To tak na marginesie, warto o tym wiedzieć.
Podaj podstawę prawną bo na razie to jest bla bla bla
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Sob Gru 05, 2015 12:46   

_markos napisał/a:
Ja rozumiem, że klubowych kolegów i koleżanki się broni, ale przestańcie już wszyscy pieprzyć o tych nowych z salonu i "widziały gały co brały".

A potrafisz czytać ze zrozumieniem? Ze ich nie znam i auta na oczy nie widziałem? Czy masz problemy z czytaniem tak jak z oględzinami auta. Sam przyznałeś:
_markos napisał/a:
przy okazji zapewniam, że gdybym go jednak dużo dokładniej obejrzał, to bym go po prostu nie kupił i zmarnował hajs na wyjazd,

Czyli tego nie zrobiłaś. Do kogo wiec masz pretensje, jeśli byleś napalony jak szczerbaty na sucharki i pobieżnie obejrzałeś auto to zaakceptowałeś jego stan jak widziałeś. Moim zdaniem to tyle w temacie...
_________________
75 Red Edition
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Sob Gru 05, 2015 13:39   

Za 9tys mg zs w dobrym stanie to już za drogo na dzisiejsze czasy.
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
Kozik 




Pomógł: 141 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Sob Gru 05, 2015 13:44   

_markos napisał/a:
To co, jak taki fajny i tani, to dlaczego nikt go nie chce? :cry:


1800zł daje
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
slax 
Klubowicz





Pomógł: 85 razy
Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 2054
Skąd: Kamienica Szlachecka

Rover Coupe

Wysłany: Sob Gru 05, 2015 14:12   

ja dam 1999zl + frytki do tego
_________________
R220 Coupe Turbo + MGF 1.8 + MG ZS180 + MG ZT190 :D
Ostatnio zmieniony przez slax Sob Gru 05, 2015 14:24, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
_markos 




Dołączył: 07 Gru 2014
Posty: 112



Wysłany: Sob Gru 05, 2015 14:19   

sknerko napisał/a:
_markos napisał/a:
Zapis o zapoznaniu się ze stanem samochodu i jego akceptacją nie jest w tym kraju zgodny z prawem i nie stanowi podstawy do odrzucenia roszczeń kupującego. To tak na marginesie, warto o tym wiedzieć.
Podaj podstawę prawną bo na razie to jest bla bla bla
Słowo klucz: rękojmia. Wcześniej "odpowiedzialność sprzedawcy". Żaden zapis, nawet tak popularne w ogłoszeniach i aukcjach "daję miesiąc gwarancji rozruchowej" tego nie uchyla.

Widywałem superstjunowane piękne MG za 12 od właścicieli pasjonatów, którym wydaje się, że za wszystkie serwisy i proste tuningi trzeba odzyskać kasę, to swojego kundla nie sprzedam za 6? Za 5500 oddam, no tylko brać, parę godzinek grzebania i będzie lalka!
Ostatnio zmieniony przez _markos Sob Gru 05, 2015 14:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Sob Gru 05, 2015 14:20   

slax napisał/a:
ja dam 1999zl + frytki do tego


Ja 1999 + frytki ale z ketchupem!
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
slax 
Klubowicz





Pomógł: 85 razy
Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 2054
Skąd: Kamienica Szlachecka

Rover Coupe

Wysłany: Sob Gru 05, 2015 14:25   

A na poważnie, to skończył byś pitolić już te smuty bo żalisz się i narzekasz gorzej niż moja teściowa :D przecież jak sprzedasz parcha za 6 koła to będziesz stratny w wuj, zaciśnij dupę i go zwyczajnie napraw. Ale nie lepiej zarzekań na wszystko dookoła, to takie polskie :D

Ja swojego 620 Ti rok doprowadzałem do normalnego stanu, ciągle wychodziły jakieś fakapy czy inne gówna po poprzednich właścicielach, wpakowałem w niego już ze 3x cenę zakupu i jeszcze nie jest idealnie. Ale jakoś nie wylewałem swoich smutków na forum tym czy innym, ze mi poprzednik nie powiedział tego czy owego i że jeszcze tamto zataił, nawqurewiałem się co nie miara, ale auto naprawiłem i teraz się cieszę, ze mam dosyć rzadki model w przyzwoitym stanie :D

powodzenia
_________________
R220 Coupe Turbo + MGF 1.8 + MG ZS180 + MG ZT190 :D
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Sob Gru 05, 2015 14:28   

sknerko co do zapoznania się ze stanem pojazdu to akurat _markos ma rację (kiedyś to sprawdzałem). Kwestia egzekucji tego jest raczej nierealna (chyba, że kupujesz od handlarza - osoba prywatna nie musi znać się na samochodach, z handlarzem jest łatwiej, że on MUSI znać stan techniczny pojazdu).

Co do samochodu zgadzam się ze slaxem. Spójrz w mój temat ile ja rzeczy zrobiłem przy mojej 75 i ile kasy w nią władowałem (a mam samochód jakiś rok i 2 miesiące). Takie życie - wdepnąłem na minę ale jakoś żyć trzeba. Ważne, że samochód jest w 1 kawałku nie spawany z 3, rdzy nie ma a reszta jest do ogarnięcia.
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sob Gru 05, 2015 14:30   

_markos napisał/a:
Słowo klucz: rękojmia. Wcześniej "odpowiedzialność sprzedawcy". Żaden zapis, nawet tak popularne w ogłoszeniach i aukcjach "daję miesiąc gwarancji rozruchowej" tego nie uchyla.
Widać marne masz pojęcie o prawie w Polsce, bo to co napisałeś dotyczy tylko i wyłącznie sprzedawcy-przedsiębiorcy jak kupujesz na umowę cywilno-prawną to ani sprzedający ani kupujący nie musi znać się na autach co powoduje że możesz zwrócić auto tylko jak udowodnisz przed sądem że ktoś celowo cię oszukał lub ukrył wadę. I nie mądruj się w tematach o których masz mgliste pojęcie.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink