Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] ukręcona szpilka w kole - jak bardzo źle?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] ukręcona szpilka w kole - jak bardzo źle?
Autor Wiadomość
cin1391 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 19 Lut 2015
Posty: 446
Skąd: Wyszków

Rover 75

  Wysłany: Pon Mar 09, 2015 08:10   [R75] ukręcona szpilka w kole - jak bardzo źle?
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

Witam.
Odkąd jestem posiadaczem swojej zielonogranatowej bestii to leżę pod nią więcej niż pod kobietą. Ale zawsze tak jest tuż po zakupie.

Zauważyłem wczoraj, że jedna szpilka jest ukręcona i problem w tym, że nie wystaje jej ani milimetr. Zastanawiam się, jak to diabelstwo wykręcić. Próbowałem nawiercić otwór pod wykrętak, ale cholernie twarde są te szpilki. Znacie jakiś sprawdzony sposób?

Ponadto próbowałem wykręcić pozostałe szpilki. Na 20 szt udało mi się odkręcić 6, a finał jest taki - wygięte 2 klucze do kół, rozkalibrowane 4 nasadki nr 17.

Jakiś sprawdzony sposób na wykręcanie zapieczonych szpilek?
Klucz uderzeniowy u wulkanizatora?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Mar 09, 2015 08:10   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Pon Mar 09, 2015 08:52   

Żeby odkręcić zapieczoną śrubę musisz ją pogrzać lub odbić.

Ze względu że jest to śruba od koła to nie bardzo można ją grzać.

Przechodziłem przez ten problem nie jeden raz, co prawda ani jednego klucza nie zniszczyłem, bo gdy śruba nie idzie to nie siłuję się z nią kluczem. Jak mawiał mój dziadek "Bez młota, chu* nie robota" :)
Ja używam pręta Fi 18 i 4KG młotka. Bok na końcu pręta mam owinięty grubo instalacją żeby felgi nie porysować. Przykładasz pręt do śruby i uderzasz młotem, kilkanaście dobrych uderzeń załatwi sprawę.

Tą urwaną też wypadało by młotem potraktować, a później dospawać kawałek metalu i pójdzie. Tylko uderzaj w nią jak koło będzie jeszcze innymi śrubami przykręcone, to nie uszkodzisz łożyska, bo przy zdjętym kole nie wypada tak walić w dobrą piastę. A jak zdejmiesz już koło i będziesz miał wcześniej odbitą tą śrubę, to wtedy dospawać do niej coś i odkręcać.
 
 
cin1391 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 19 Lut 2015
Posty: 446
Skąd: Wyszków

Rover 75

Wysłany: Pon Mar 09, 2015 10:05   

AdaskoC napisał/a:
Przechodziłem przez ten problem nie jeden raz, co prawda ani jednego klucza nie zniszczyłem, bo gdy śruba nie idzie to nie siłuję się z nią kluczem. Jak mawiał mój dziadek "Bez młota, chu* nie robota"
Ja używam pręta Fi 18 i 4KG młotka. Bok na końcu pręta mam owinięty grubo instalacją żeby felgi nie porysować. Przykładasz pręt do śruby i uderzasz młotem, kilkanaście dobrych uderzeń załatwi sprawę.


No ja właśnie bałem się naparzania w koło, bo miałem przykre doświadczenia z Matizem - rozsypało się łożysko w kole :oops:

W sumie odstawiam graciora do mechaniora, który ma wymienić amortyzatory, drążki kierownicze, drążki stabilizatora, gumy, a przy okazji klocki hamulcowe, więc to zapewne będzie jego problem :D

Ma bardzo dobrze wyposażony warsztat - profesjonalnie. Wulkanizacja, która zajmuje się również mechaniką. Nigdy jeszcze nie zawiedli i robotę robią dobrze. Mają tam jakieś klucze uderzeniowe, wykrętaki i inne takie. Ale gdyby nie pykło, to wolę przygotować się na wspólne kombinacje alpejskie :mrgreen:
_________________
Wolę pchać Rovera niż jeździć Golfem
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Urwana szpilka koła - Jak wykręcić ?
Eros Rover serii 75, MG ZT 14 Nie Paź 18, 2015 01:45
sash997
Brak nowych postów [R75] Tarcie w kole
markozalko Rover serii 75, MG ZT 3 Sro Gru 29, 2010 18:52
markozalko
Brak nowych postów [R75] Stuki na kole
dzidek76 Rover serii 75, MG ZT 4 Nie Gru 22, 2013 16:27
dzidek76
Brak nowych postów [R75] Piski w tylnym kole
Domino88 Rover serii 75, MG ZT 1 Sro Wrz 29, 2010 18:29
apples
Brak nowych postów [R75] Luz w prawym kole co to może być
tupack997 Rover serii 75, MG ZT 6 Pon Gru 22, 2008 10:40
RobiRob



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink