Forum Klubu ROVERki.pl :: R75 by Komarek
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
R75 by Komarek
Autor Wiadomość
komarek 




Pomógł: 32 razy
Dołączył: 03 Sty 2008
Posty: 785
Skąd: Koszalin

Rover 75

  Wysłany: Sob Lut 28, 2015 11:58   R75 by Komarek

W związku z tym, że sporo oceniam innych samochodów postanowiłem pochwalić się także swoim Roverkiem. Niestety ze względu na chorobę niewiele jestem w stanie przy nim zrobić, ale myślę że powoli co celu.

Do rzeczy:
Rover 75 2.0 CDT 16V 116 KM (85 kW) 2000r. Zircon Silver

Zakupiony 30.03.2014 od forumowicza Sash997. Przed zakupem wymieniliśmy w sumie jakieś 200-300 maili :mrgreen: . Auta nawet nie sprawdzałem w warsztacie, a Piotrek nie chciał mnie po zakupie wypuścić z posesji... :D

Zrezygnowałem z klasycznego planu zmian, na rzecz wpisów dotyczących tego co zostało zrobione przy aucie.

Obecnie w aucie zamontowane są już:
- chromowane podkładki pod klamki,
- chromowane lusterka,
- chromowane ramki na tablice z klubowymi naklejkami,
- fotochromatyczne lusterko wsteczne - pozdrowienia dla Rafała :) ,
- nowe dywaniki welurowe szyte na miarę.

Mechanicznie oczywiście zrobiony komplet pompka sprzęgła + wysprzęglik + sprzęgło, a także przednie amortyzatory.

W przyszłym tygodniu wymiana hamulców przód (komplet), a także wymiana oleju wraz z filtrami.

Zdjęcia średnio aktualne - będą nowe :)
_________________
R400 -> R75
Ostatnio zmieniony przez komarek Czw Mar 12, 2015 19:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Lut 28, 2015 11:58   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sash997 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1654
Skąd: wieluń



Wysłany: Pon Mar 09, 2015 19:49   

aż sie łezka w oku kręci :)dobrze że znalazł dobrego właściciela
_________________
-DIAGNOSTYKA I NAPRAWA PIECY I STEROWNIKÓW WEBASTO !
-NAPRAWA SILNIKÓW WENTYLATORA CHŁODNICY W ROVER 75
 
 
 
pazdzi0h 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 226
Skąd: Bełchatów



Wysłany: Pon Mar 09, 2015 22:11   

sash997 nawet nie wiedziałem,że sprzedałeś! czym śmigasz teraz? Mazda?
_________________
"bo gdybym zginął to opiekuj się moją rodziną..."
 
 
komarek 




Pomógł: 32 razy
Dołączył: 03 Sty 2008
Posty: 785
Skąd: Koszalin

Rover 75

Wysłany: Czw Kwi 02, 2015 20:54   

pazdzi0h, to już rok :D

Serwis 5 marca:

- wymiana tarcz i klocków przednich na ATE
- wymiana płynu hamulcowego
- wymiana oleju wraz z filtrem oraz filtra powietrza
- wymiana pasków klinowych
- malowanie zacisków przednich na srebrne

13 marca zakup małego zestawu kosmetyków, na razie w zasadzie zajmę się głównie wnętrzem:


Dzisiaj przegląd - bez najmniejszych problemów, auto w stanie idealnym :)

[ Dodano: Czw Kwi 02, 2015 20:54 ]
2 kwietnia (lub w okolicy tej daty):

- komplet mieszków czarna skóra perforowana,
- wideorejestrator G1WH,
- CB: Lafayette Atena TUNING V2 WHITE KONEKTOR & Omega 27 MAG 125,
- komplet żarówek Philips i Osram (wszystkie oprócz H1, H7).

Niestety wszystko leży i czeka na montaż - pogoda nie rozpieszcza :-|
_________________
R400 -> R75
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Czw Kwi 02, 2015 21:38   

widzę gąbczka tri color ;) fajnie sie sprawdza na autku, podoba mi sie że co raz wiecej osób działa w kierunku dopieszczenia wyglądu
_________________
75 Red Edition
 
 
maxwell96 




Dołączył: 28 Sie 2014
Posty: 81

Rover 25

Wysłany: Czw Kwi 02, 2015 23:18   

Co to za środki? Jakaś recenzja może mała?
Ja głównie bazuje na środkach plaka, i zmieniłbym na coś innego bardzo chętnie. Nie żebym był niezadowolony, ale chce spróbować czegoś nowego
 
 
komarek 




Pomógł: 32 razy
Dołączył: 03 Sty 2008
Posty: 785
Skąd: Koszalin

Rover 75

Wysłany: Pią Kwi 03, 2015 22:49   

longer86, ja się skłaniam ku teorii "jak dbasz, tak masz" i widać po nas wszystkich, że nie tylko ja :mrgreen:

maxwell96, będzie recenzja jak tylko pogoda się poprawi, niestety nie mam garażu i przy takim wietrze i temperaturze nie da się nic zrobić.
Tak jak pisałem skupiam się na początku praktycznie tylko na wnętrzu i felgach - względy zdrowotne. Mam w planie zrobić zdjęcia: przed/po.
Generalnie poza gruntownym sprzątaniem i czyszczeniem trochę się zmieni we wnętrzu mojego Rka (wspominane zakupy) i na pewno pochwalę się wszystkim :mrgreen:

[ Dodano: Pią Kwi 03, 2015 22:49 ]
Pogoda jest jaka jest, ale po prostu nie mogłem wytrzymać już tego skrzypienia podłokietnika. Przy okazji dowiedziałem się też, dlaczego jego tył wyginał się pod naciskiem - winne były poluzowane śruby. Wziąłem skórzane wieko do domu i przetestowałem jeden z kupionych produktów detailingowych.

Generalnie jestem zadowolony i nie mogę się doczekać jak zacznę się tym produktem bawić z całym wnętrzem przy ładnej pogodzie :mrgreen:
_________________
R400 -> R75
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Pią Kwi 03, 2015 23:09   

no no odżyło trochę tej skórki
_________________
75 Red Edition
 
 
komarek 




Pomógł: 32 razy
Dołączył: 03 Sty 2008
Posty: 785
Skąd: Koszalin

Rover 75

Wysłany: Pią Kwi 10, 2015 16:53   

Dzisiaj porządne mycie wiosenne - bez polerowania. Do tego sprzątanie wnętrza. Został bagażnik - tam schowałem cały syf z wnętrza, ale to jutro :)

Jutro także montaż CB (na razie nie na stałe), wideorejestratora, nowej chromowanej gałki, mieszków wraz ze stelażami i emblematu Union Jack.

Także jutro opiszę każdy z kosmetyków detailingowych z osobna - niektóre na prawdę powalają na kolana efektami i łatwością pracy z nimi.
_________________
R400 -> R75
 
 
szpynior 



Pomógł: 24 razy
Dołączył: 14 Mar 2011
Posty: 891
Skąd: Grudziądz



Wysłany: Pią Kwi 10, 2015 17:47   

komarek, no ładnie ładnie. 18" jeszcze by się przydało :)
 
 
pelson91 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 2236
Skąd: Sochaczew

Rover 75

Wysłany: Pią Kwi 10, 2015 18:01   

Jak na srebrny to bardzo ladnie wyglada. :) tylko felgi brak
_________________
Pozdrawiam,
pelson91
 
 
komarek 




Pomógł: 32 razy
Dołączył: 03 Sty 2008
Posty: 785
Skąd: Koszalin

Rover 75

Wysłany: Pią Kwi 10, 2015 22:33   

szpynior napisał/a:
no ładnie ładnie
dziękuję :)

pelson91 napisał/a:
Jak na srebrny to bardzo ladnie wyglada.
dziękuję :)
BTW to już jest dyskryminacja srebrnych :D ja tam lubię srebrne - nic na nich nie widać i ma to swoje plusy

szpynior napisał/a:
18" jeszcze by się przydało

pelson91 napisał/a:
tylko felgi brak

nakręcę wideorejestratorem dojazd do mnie do osiedla to zobaczycie dlaczego mam 15 na grubym kapciu :-|
_________________
R400 -> R75
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Pią Kwi 10, 2015 23:33   

autko ładne... na miniaturce wygląda jak szampan :D

wymuskane, czekam na opis chemii której użyłeś, a na dojazd do chałupy sie nie licytuj :D
_________________
75 Red Edition
 
 
komarek 




Pomógł: 32 razy
Dołączył: 03 Sty 2008
Posty: 785
Skąd: Koszalin

Rover 75

Wysłany: Sob Kwi 11, 2015 17:33   

Obiecane zdjęcia mieszków. Niestety nie zrobiłem przed wymianą na aucie. Widać kolosalną różnicę. Szczególnie przy wymienionej gałce zmiany biegów. Warto było zainwestować te parę złotych i trochę czasu w klejenie.

Do tego CB - na razie zamontowane między fotelami, ze względu na brak czasu.

Wideorejestrator - zdjęcie z zewnątrz samochodu - nie jest źle, jak ktoś się przyjrzy to zobaczy.

Wpadły nowe żarówki do kierunkowskazów i na tył. Nie ruszałem jedynie H1 i H7 - nie czuję takiej potrzeby.

Jeśli chodzi o kosmetyki to:

1. Poorboy's World Natural Look - krótko: zajebisty - to jest niewiarygodny produkt. Bardzo łatwy do aplikacji - zarówno zwykła ścierka, jak i ręczny aplikator. Ładnie pachnie. Bardzo wydajny. Efekt jest wręcz niewiarygodny - czyści, odświeża, pielęgnuje, nie klei się, nie zostawia śladów. Co ważne nadaje się na zarówno na elementy kokpitu, jak i na skóry co sprawia, że ich czyszczenie i pielęgnacja są wyjątkowo łatwe. POLECAM :mrgreen:

2. Meguiars Scratch X 2.0 - polerowałem w zasadzie tylko lekko reflektory i lampy przy pomocy gąbki tri color. Bardzo fajny produkt - efekt widoczny już po chwili polerowania. Jest wydajny. Nie bawiłem się jeszcze w polerowanie lakieru - może kiedyś - na razie nie mam na to zdrowia.

3. Shiny Garage Lime APC - jak to APC - spełnia swoją rolę. Nie za mocny - taki chciałem. Nadaje się zarówno do zewnątrz, jak i wnętrza. Dla niektórych wadą może być właśnie to, że ze względu na siłę czyszczenia nie nadaje się do trudnych zabrudzeń.

4. Shiny Garage Perfect Glass Cleaner - króko: WOW. Tak łatwo nie myło mi się szyb chyba nigdy. Bardzo szybko się myje, piękny połysk, szybko odparowuje. Mycie szyb od dzisiaj to sama przyjemność! :mrgreen:

5. Shiny Garage Back2Black Tire Dressing - fajny efekt - zdjęcie, nie wiem jak długo się utrzyma (napisze później). Generalnie trochę trzeba się z nim babrać - wcześniej używałem produktów w sprayu i były zdecydowanie wygodniejsze w użyciu, ale z kolei ich trwałość trwa tylko do pierwszego deszczu.

Podsumowując: była to moja pierwsza styczność z tego typu produktami i na prawdę różnica między produktami marketowymi, a stricte detailingowymi jest duża. Zarówno jeśli chodzi o efekt, jak i łatwość nakładania/użycia/siły wymaganej do zastosowania. Z tego co widzę to ich wydajność jest dużo większa i dzięki niej wcale nie są takie drogie, jak się wydają na pierwszy rzut oka.
_________________
R400 -> R75
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink