Forum Klubu ROVERki.pl :: Rover 75 prosze o opinie
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Rover 75 prosze o opinie
Autor Wiadomość
komoss 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Lis 2012
Posty: 227
Skąd: Żory

Rover 25

Wysłany: Sro Mar 11, 2015 18:39   Rover 75 prosze o opinie

Witam wszystkich.Otóż że rodzinka powiekszy mi się o kolejnego "lokatorka lub lokatorke" mały roverek 25 będzie po prostu za mały...(spoko nie sprzedam żal by mi go bylo oddawac komuś).Z związku z tym chce kupic wieksze auto pojemniejsze.Miałem na myśli różne auta typu Honda,audice i takie tam pierdy ale zdecydowaliśmy się że zostaniemy przy Roverze i padł 75.I oto moje kilka pytań:

-Wiem że rover 75 jest trochę tańszy w utrzymaniu od 25-piątki ale jak z cżeściami czy są dostępne?
-Co sie najcześciej psuje w tym aucie?
-Jaki silnik będzie najlepszy w tym aucie


Linka na razie nie podaje bo niemam jeszcze wybranego rovera lub wybranych roverów do wybrania więc nie zamieszczam.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Mar 11, 2015 18:39   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
MD 




Pomógł: 30 razy
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 946
Skąd: Krzepice

Rover 75

Wysłany: Sro Mar 11, 2015 19:12   

Komoss, 75 tańszy w utrzymaniu? No nie wiem...

Przede wszystkim: wysprzęglik, pompka wysprzęglika. Ogólnie układ sprzęgła w tym aucie jest drogi w serwisowaniu i potrafi wchłonąć kupę kasy. Tego problemu nie ma natomiast w automacie, który - jeżeli tylko był dobrze traktowany - raczej nie sprawia problemów.

Sam jeżdżę 75 2.0 V6 i jestem z tego silnika bardzo zadowolony. Nie żołopie jak smok, wręcz pali rozsądnie jak na V6, w gazie wychodzi to tanio (obecnie 1,71zł/litr LPG), a jednostka pięknie brzmi i zapewnia aksamitną pracę. Bardziej rozsądnym wyjściem będzie chyba 1.8T - najlepszy stosunek kosztów do mocy, ale tu lubi się wysypać uszczelka pod głowicą, co jest wadą K-Serii, także tej, którą masz pod machą 25.
Jeżeli nie przeraża Cię diesel to chyba nie będzie zły, ale niech się wypowie ktoś, kto już nim jeździ. ;)

Jeżeli szukasz sedana, to nie wiem czy nie rozsądniej będzie zdecydować się na 45/ZS. Jeżeli kombi - 75 tourer to raczej dobry wybór, a do tego jaki stylowy! :D

Na pewno mogę rzec, że komfort w 75 jest świetny, w standardzie masz też dziecioodcinajkę od szyb, czyli jednym przyciskiem blokujesz szkrabom możliwość otworzenia okien z tyłu. Dodatkowo kołeczki w drzwiach chowają się pod boczek po zamknięciu samochodu (dzieje się to automatycznie po ruszeniu), więc pociechy nie będą kuszone jego zabawą.

Części do 75/ZT ma bardzo wiele AdaskoC, te eksploatacyjne (które winny być nowe) są zwykle dostępne w sklepach.
 
 
komoss 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Lis 2012
Posty: 227
Skąd: Żory

Rover 25

Wysłany: Sro Mar 11, 2015 19:59   

Diesla raczej nie nie robie jakiś wielkich przebiegów żeby w diesla inwestować lepiej już z LPG.Mam dwa typy jeden kombi drugi sedan oba auta silnik 1,8 120 konny

http://olx.pl/oferta/rove...html#025a083c9e

http://olx.pl/oferta/rove...html#025a083c9e
 
 
 
sash997 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1654
Skąd: wieluń



Wysłany: Sro Mar 11, 2015 20:49   

wyposażeniowo to:
1.
z wyposażenia które opisał gość tylko komputer pokładowy to wyposażenie dodatkowe,
reszta to albo standard albo zwykłe kłamstwa typu ESP i 8 poduszek
ogólnie bieda i do tego kombi fuj mi sie to auto w kombi wogóle nie podoba
2.
tu jeszcze gorzej,bieda z nędzą do tego gość wymyśla jakieś pakiety chromowe i drewniane,panoramiczne szyby :D mógł dopisać korbotronik z tyłu bo to rzadkość w tym aucie
kierownica wymieniona na pewno i podejrzewam że fotele i kanapa też bo są z polifta
Ogólnie z tym silnikiem chyba niema sie co spodziewać full wypasu
Blacharsko sie nie wypowiem bo nie widze na zdjęciach jakichś szczególnych defektów
_________________
-DIAGNOSTYKA I NAPRAWA PIECY I STEROWNIKÓW WEBASTO !
-NAPRAWA SILNIKÓW WENTYLATORA CHŁODNICY W ROVER 75
 
 
 
komarek 




Pomógł: 32 razy
Dołączył: 03 Sty 2008
Posty: 785
Skąd: Koszalin

Rover 75

Wysłany: Sro Mar 11, 2015 21:13   

Pierwsza rzecz - wrzuć zrzuty ogłoszeń - inaczej nasze posty będą usunięte.

Auta:
1.
- " Rover 75 z idealnym silnikiem 1,8 benzyna + sekwencyjna instalacja gazowa ważna jeszcze 7 lal." - najgorzej oceniany przez użytkowników motor do tego zagazowany, więc raczej nie nazywał bym go idealnym
- wyposażenie opisał Piotrek - Sash997
- "elegancka" nakładka na kierownicę
- "fabryczne radio z 8 głośnikami" - podstawowe radio w 75 plus 8 głośników to chyba jak sobie 2 wstawisz bo fabrycznie ma 6
- delikatnie mówiąc sprzedający nie potrafi zrobić zdjęć samochodu - brak przodu, brak tyłu, tylko jeden bok - ciężko napisać cokolwiek więcej o aucie

2.
- następny 1.8, pomyśl nad 1.8T lub 2.0 jeśli to musi być benzyna
- najbrzydsze alufelgi montowane w 75
- klapa tył na moje oko źle spasowana
- może to jakość zdjęć, a może drzwi kierowcy źle spasowane
- wyjątkowo kiepska wersja wyposażenia - nie ma nawet automatycznej klimatyzacji, no i ten brak nawiewów z tyłu...
- ruda na tyle fotela kierowcy :-|

w sumie: szukaj dalej bo silnik 1.8 w tym aucie i to zagazowany to IMO kiepski pomysł, do tego jak kupisz taką wersję wyposażenia jak np. ten drugi to będziesz cały czas narzekał i "pluł sobie w brodę", że nie kupiłeś czegoś lepiej wyposażonego ;)
_________________
R400 -> R75
 
 
MD 




Pomógł: 30 razy
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 946
Skąd: Krzepice

Rover 75

Wysłany: Sro Mar 11, 2015 21:20   

Komoss, koledzy wyżej mają rację. 1.8T albo 2.0 V6 jak sam napisałem.

Co do wyposażenia: nie czytaj nawet o "pakietach", to tanie chwyty.

Musi być klimatornik (zawsze jest dwustrefowy). Pod nim znajduje się listewka - jeżeli jest pusta, idź do kolejnego ogłoszenia. Jeżeli są przyciski dwa po bokach z ikonkami foteli - ma grzane dupska. Jeżeli jest coś pośrodku - ma tam wyłącznik trakcji, roletę lub tempomat. Maksymalnie może być tam 5 przycisków i zawsze są ustawione symetrycznie. Jeżeli patrzysz za kombi - będą max 4 przyciski, bo w kombi nie można mieć automatycznej tylnej rolety szyby.

Tempomat poznasz po przyciskach z prawej strony kierownicy. Z lewej są zawsze i jest to standardowe sterowanie radiem.
 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Sro Mar 11, 2015 21:28   

komarek napisał/a:
- "fabryczne radio z 8 głośnikami" - podstawowe radio w 75 plus 8 głośników to chyba jak sobie 2 wstawisz bo fabrycznie ma 6


Często jest 8, biedniejsze wersje mają po 6 ;) A jak by się uparł to Jeszcze tuba w bagażniku dodatkowo :)
 
 
j0zek 



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 14 Maj 2013
Posty: 1000
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Sro Mar 11, 2015 21:34   

MD napisał/a:
Komoss, koledzy wyżej mają rację. 1.8T albo 2.0 V6 jak sam napisałem.

Co do wyposażenia: nie czytaj nawet o "pakietach", to tanie chwyty.

Musi być klimatornik (zawsze jest dwustrefowy). Pod nim znajduje się listewka - jeżeli jest pusta, idź do kolejnego ogłoszenia. Jeżeli są przyciski dwa po bokach z ikonkami foteli - ma grzane dupska. Jeżeli jest coś pośrodku - ma tam wyłącznik trakcji, roletę lub tempomat. Maksymalnie może być tam 5 przycisków i zawsze są ustawione symetrycznie. Jeżeli patrzysz za kombi - będą max 4 przyciski, bo w kombi nie można mieć automatycznej tylnej rolety szyby.

Tempomat poznasz po przyciskach z prawej strony kierownicy. Z lewej są zawsze i jest to standardowe sterowanie radiem.


Ale dlaczego ma iść do innego ogłoszenia jeśli na listwie nie ma żadnego przycisku?
Czy podgrzewanie foteli jest aż tak istotne? Kontrola trakcji, roleta i tempomat ?
Ja osobiście nie mam tych rzeczy i nawet nie czuje potrzeby ich doposażania, może z wyjątkiem tempomatu bo mam takie widzi mi się :P Wsiadam do auta i po chwili fotel jest ciepły i nie widzę potrzeby dogrzewania go, a tym bardziej po kilku minutach gdy w środku jest już ciepło.
Nie wiem też czy kontrola trakcji to taka super jest, gdzieś piasek leży, jedno koło najedzie, drugie nie i potem cuda się dzieją.
I roleta też takie nijakie, jak w karawanie trochę.

Ważne aby miał 2 strefową klimę, 4 elektryczne lusterka, a reszta w standardzie zupełnie wystarcza.
 
 
komarek 




Pomógł: 32 razy
Dołączył: 03 Sty 2008
Posty: 785
Skąd: Koszalin

Rover 75

Wysłany: Sro Mar 11, 2015 23:59   

AdaskoC, masz racje, zapomniałem o tych małych wysokotonowcach z tyłu ;)

[ Dodano: Sro Mar 11, 2015 21:43 ]
j0zek, wszystko zależy od tego czego oczekujemy od samochodu

ja osobiście zgadzam się z MD, auto tej klasy powinno mieć przynajmniej tempomat, z tym że u mnie było to wyjątkowo ważne z innych względów

odnoście rolety - bardzo, ale to bardzo się przydaje latem - IMO nie zgadzam się również, że auto wygląda jak karawan - każdy używa jak ma potrzebę - w sumie warto mieć

co do innego wyposażenia kwestia gustu, ale uważam, że poza trakcją im więcej tym lepiej - nie musimy używać, ale warto mieć gdybyśmy jednak chcieli użyć, no i jest nieco łatwiej przy ewentualnej sprzedaży auta

co do wyposażenia zewnętrznego uważam, że przeciwmgielne są również niezbędne - ktoś inny może powiedzieć, że jemu nie potrzebne wcale

[ Dodano: Sro Mar 11, 2015 23:59 ]
BTW zapomniałem dodać słowo o wynalazku takim jak lusterko fotochromatyczne - od kiedy założyłem nie wyobrażam sobie jazdy bez, a przecież tyle lat jeździłem bez i żyłem... ;)
_________________
R400 -> R75
 
 
komoss 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Lis 2012
Posty: 227
Skąd: Żory

Rover 25

Wysłany: Czw Mar 12, 2015 09:45   

Koledzy ale ja niemusze mieć auta komputera ktore myśli za mnie.Ważne żeby auto miało klime elektryczne szyby,lusterka i co ważne dla mnie światla przeciwmgłowe z przodu reszta to mniej istotne ten raz na rok co jade na wakacje to przeżyje.W obecnym roverze tez tego niemam nawet klimy niema i jakoś żyje ja nie jestem wybredny.A moja żona to dopiero ona by chciała najlepiej szyby na korbe lusterka manualne i proste radio z sklepu bo jak widzi auto naszpikowane elektroniką to wogóle je omija niewiem czemu
 
 
 
MD 




Pomógł: 30 razy
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 946
Skąd: Krzepice

Rover 75

Wysłany: Czw Mar 12, 2015 10:19   

komoss, 75 to komputery z doczepionymi kółkami i kierownicą. Nawet światła mają osobny moduł, który np. w momencie spalenia się tylnej pozycji zaświeci stop na 50% mocy, aby wyglądał jak pozycja. Do tego pokaże Ci na komputerze/ikonką, że masz spaloną żarówkę. :D

Podgrzewane fotele to jest wygoda, gdy rozglądasz się za skórą, na zimę to przyjemny bajer.
 
 
komarek 




Pomógł: 32 razy
Dołączył: 03 Sty 2008
Posty: 785
Skąd: Koszalin

Rover 75

Wysłany: Czw Mar 12, 2015 10:30   

komoss, auto tej klasy z tego rocznika to już auto komputer, nowsze auta to jeszcze większe komputery i tego nie zmienisz

IMO jak pisałem apetyt rośnie w miarę jedzenia, nawet nie wiesz jak niektóre funkcje (przykładem niech będzie to lusterko fotochromatyczne) są przydatne bo ich po prostu nie znasz, a to, że one są na wyposażeniu to nie zwiększa jakoś dramatycznie ilości elektroniki w samochodzie
_________________
R400 -> R75
 
 
komoss 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Lis 2012
Posty: 227
Skąd: Żory

Rover 25

Wysłany: Czw Mar 12, 2015 12:14   

CO prawda niektóre funkcje są fajne w aucie i pomagaja na 100%.Mam tez na oku rovera 45 ale łudzaco przypomina mi to Honde Civic.troche ma tył taki smutny
 
 
 
MD 




Pomógł: 30 razy
Dołączył: 22 Lut 2013
Posty: 946
Skąd: Krzepice

Rover 75

Wysłany: Czw Mar 12, 2015 13:37   

Komoss, bo 45 to jest Honda Civic, nawet przody da się przełożyć. :D A smutny tył ma wersja hatchback, sedan jest pod tym kątem o niebo lepszy.
 
 
komoss 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Lis 2012
Posty: 227
Skąd: Żory

Rover 25

Wysłany: Czw Mar 12, 2015 13:41   

Ale jednak 75 ma to coś ten wygląd limuzyny z pierwszego zdarzenia i ta linia...Tak samo jak daewoo wszystkie auta robiło na jedne kopyto tylko Nexie w sedanie zrobili tak że tyłem łudzącą przypomina subaru immpreze tylko logo przełożyć
 
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Czw Mar 12, 2015 13:55   

komoss napisał/a:
Nexie w sedanie
toż to była licencja opla i nexia była kopia kadetta. czyżby subaru aż tak sie posunęło ?? :D a 75 jest wyjątkowy ;)
_________________
75 Red Edition
 
 
komoss 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Lis 2012
Posty: 227
Skąd: Żory

Rover 25

Wysłany: Czw Mar 12, 2015 14:01   

Z tą nexia to takie porównanie tylko :D a co do 75 dzisiaj jade do komisu stoi tam jeden 75 niby bezwypadkowy ale sprawdze go wszystkim czym mam w domu
 
 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Czw Mar 12, 2015 21:13   

I co kupiłeś?
 
 
komoss 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 10 Lis 2012
Posty: 227
Skąd: Żory

Rover 25

Wysłany: Pią Mar 13, 2015 06:42   

Byłem sprawdzałe i nie kupiłem.Karteczka na aucie bezwypadkowy,licznik nie cofany blablabla i takie tam pierdy.Wziołem te auto jechalo sie bardzo bardzo konfortowo.Podjechałem na moją stacje diagnostyczną oczywiście ręka w góre i wszystkim cześć.Wjechałem na stanowisko diagnoście dałem (co łaska 100zł).Przetrzepał auto lepiej niz na przeglądzie i co się okazało.Do wyiany przednie amortyzatory,chłodnica lekko cieknie i poduszka na silniku ale to pierdy.Potem sprawdzał auto wszystkim czym ma na stanie i okazało się że prawy przedni bok bity,na dachu podwójna powłoka lakiernicza lewy bok kitowany na wysokości błotnika.Po sprawdzeniu powiedzial mi prosto w twarz "za 10 tyś to poszukaj cos lepszego chyba że chcesz jeździć aute które w każdej chwili poże sie rozpaść"Przyjechałem na komis postawiłem auto dałem mu kartke od diagnosty z uszkodzeniami i powiedziałem prosto z mostu a ja jestem szczery do bulu "za 5 tyś moge go wziąść" oczywiście nie zgodził się.No i trzeba szukac dalej
 
 
 
komarek 




Pomógł: 32 razy
Dołączył: 03 Sty 2008
Posty: 785
Skąd: Koszalin

Rover 75

Wysłany: Pią Mar 13, 2015 09:57   

komoss, niestety auta w tym wieku mają to do siebie, że większość z nich jest w takim stanie jak opisywany z komisu :-|

ja skupiłem się na szukaniu wśród forumowiczów i mi się udało, ale też były różne historie na forum
_________________
R400 -> R75
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: ROVER - PORADY DOTYCZĄCE KUPNA
Zdjęcia nagich kobiet !!! + na co zwracać uwagę, kupując ROVERka ;-)
piter34 Chcę kupić ROVERka 6 Wto Maj 15, 2012 15:18
szoso
Brak nowych postów [Rover 200] proszę o opinie
gochucha Chcę kupić ROVERka 4 Sro Maj 09, 2012 00:07
tomura83
Brak nowych postów Rover 75 Proszę o opinię
skoomi Chcę kupić ROVERka 15 Wto Lip 23, 2019 18:23
Malignus
Brak nowych postów [Rover 620] Proszę o opinie
Urinka Chcę kupić ROVERka 8 Sro Paź 09, 2013 20:45
KRYS
Brak nowych postów [Rover 75] Proszę o opinie
Leoon Chcę kupić ROVERka 11 Nie Mar 25, 2012 11:55
Leoon



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink