Forum Klubu ROVERki.pl :: Stłuczka-czyja wina?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Stłuczka-czyja wina?
Autor Wiadomość
szylozbi 




Pomógł: 11 razy
Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 308
Skąd: Katowice

MG ZS

  Wysłany: Pon Kwi 13, 2015 15:22   Stłuczka-czyja wina?

Teściu dziś miał stłuczkę skręcając w lewo z drogi podporządkowanej. Rano zawsze zawsze jest problem z wyjechaniem na główną drogę bo jest zakorkowana i bez uprzejmości któregoś z kierowców raczej nie ma szans. Dziś los trafił na kobietę, która w ramach uprzejmości najpierw pokazała, że przepuszcza umożliwiając wyjazd i skręt w lewo, a następnie się rozmyśliła i ruszyła razem z teściem w tym samym momencie. Rover ma lekkie uszkodzenie na zderzaku, ale pewnie będzie do wymiany i nie wiadomo co z reflektorem. Babka w Oplu ma wgniecenie na obu drzwiach. Teść wziął winę na siebie bo wyjeżdżał z podporządkowanej no i w kodeksie nie ma czegoś takiego jak 'grzecznościowe ustąpienie pierszeństwa'. Zastanawiam się czy ta babka nie zrobiła tego specjalnie na wymuszenie, wykorzystując to że teściu na moment jeszcze sprawdzał czy prawy pas jest wolny. Doradzi ktoś?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Kwi 13, 2015 15:22   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Pon Kwi 13, 2015 15:27   

chyba nie ma szans, to dość częsta praktyka tych wyłudzających odszkodowania.

Niestety obowiązuje zasada ograniczonego zaufania i nie wiem czy nawet świadek czy nagranie zdarzenia dało by jakieś szanse
_________________
75 Red Edition
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Pon Kwi 13, 2015 16:09   

szylozbi, i co jej zrobisz jak nic nie zrobisz :| , współczuje :|
 
 
 
RYCHO35 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Lis 2014
Posty: 85
Skąd: Tarnowskie Góry



Wysłany: Pon Kwi 13, 2015 18:00   

teoretycznie sprawa na bank przegrana. Gdybyś miał nagranie z kamerki i jakiegoś "chcącego" prawnika który pogmerałby w przeszłości tej pani bo być może to nie pierwszy jej wyskok to może by coś zwojował bo słyszałem już o takich sprawach.
Możesz teraz jedynie zmienić zdanie i niepodpisać oświadczenia o jakie wystąpi do Ciebie ubezpieczyciel albo zgłoś się sam do niego i opisz jak sytuacja wyglądała rzeczywiście i że nie poczuwasz się do winy, a to że wcześniej podpisałeś " bo byłeś zszokowany, zaskoczony tą całą sytuacją i takie tam dupiny". Ona zanim cokolwiek dostanie będzie się musiała trochę natrudzić a może nawet się zniechęci, może tesz coprawda wytoczyć sprawę z powództwa cywilnego no ale to trochę trwa więc może jej się odechce.
Pisze to bo kumpel miał bardzo podobną sytuacje tyle tylko że to on był poszkodowany i już dwa lata mineło od zdarzenia i jeszcze nie ma kasy i pewnie wkrótce się podda.
 
 
Pawkaz 




Pomógł: 29 razy
Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 1664
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Pon Kwi 13, 2015 20:59   

RYCHO35 napisał/a:
pani bo być może to nie pierwszy jej wyskok to może by coś zwojował bo słyszałem już o takich sprawach.

A ja wręcz przeciwnie.Mój znajomy ma kolegę, który regularnie-raz w tygodniu-bije samochody na rondzie i nic mu nie mogą zrobić.Taka oto Polska.
Zresztą w Polsce są wręcz mafie wyłudzaczy kasy z odszkodowań.
_________________
Był R 216 Gti, później R 600 SDI, a teraz Opel Vectra C :D
 
 
 
szylozbi 




Pomógł: 11 razy
Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 308
Skąd: Katowice

MG ZS

Wysłany: Czw Kwi 16, 2015 10:21   

Dziękuję wszystkim za udzielenie się w temacie :)
Teraz jak tak się przyjrzałem to tam nie ma żadnego znaku przy wyjeździe czyli teoretycznie powinna obowiązywać reguła prawej ręki. Jestem ciekawy jak zrobią wycenę bo AC jest bez amortyzacji z uwzględnieniem nowych części.
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Czw Kwi 16, 2015 10:54   

poszukałem sobie tego w mapach , fenomenalne znaki tam macie
odwracają się tyłem do fotografa, chodzi o znak przy reklamie ssangyoung obojetnie z której strony na niego spojrzysz stoi tyłem

Co do sytuacji znaku nie ma ale ewidentnie widać że to droga osiedlowa, choć powinno być oznaczone
_________________
75 Red Edition
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Czw Kwi 16, 2015 12:10   

A tam za drzewem nie ma znaku A-7 'Ustąp pierwszeństwa przejazdu'?

Bo jeśli nie ma, to pani albo zarząd dróg miejski (jeśli pani miała znak 'droga z pierwszeństwem przejazdu') jest Ci winien zderzak. ;)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Czw Kwi 16, 2015 12:23   

patrząc po street view nie ma znaków
_________________
75 Red Edition
 
 
szylozbi 




Pomógł: 11 razy
Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 308
Skąd: Katowice

MG ZS

Wysłany: Czw Kwi 16, 2015 12:55   

To nie jest droga osiedlowa, tylko normalna ulica. Szczerze mówiąc to jadąc ul. Brynowską, która jest dość istotną drogą prowadzącą na południe nie przyszłoby mi do głowy, że mam ustępować komuś wyjeżdżającemu z takiej małej uliczki. Kto tu ma pierwszeństwo? Tak to wyglądało z perspektywy tej kobiety:
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Czw Kwi 16, 2015 14:35   

Bo pewnie nie wymusiła.
Problem ze znakiem D-1 "Droga z Pierwszeństwem Przejazdu" jest taki, że nie musi stać przed każdym skrzyżowaniem.
Jeśli został postawiony raz to działa dopóki nie zostanie odwołany.

Jeśli jest gdzieś wcześniej, to ona miała pierwszeństwo, ale jeśli nie ma znaku A-7 na uliczce z której wyjechaliście, to wina leży po stronie zarządcy drogi.

Żeby to załatwić, to ja bym od razu pojechał obfotografować to skrzyżowanie, a potem zadzwonił jeszcze na Policję zgłaszając niebezpieczeństwo na drodze, i poczekał do przybycia patrolu, żeby na pewno spisali notatkę, odwołał oświadczenie z OC (poinformował swojego ubezpieczyciela), i poinformował panią, że Ty zgłaszasz sprawę do Zarządcy drogi i ona może zrobić to samo.

[ Dodano: Czw Kwi 16, 2015 14:35 ]
Tak z ciekawości obejrzałem całą ulicę Brynowską od Mikołowskiej i nie ma na niej żadnego znaku D-1 mimo, że na poprzedniej poprzecznej, przed tą z której wyjeżdżaliście są znaki podporządkowania i linia 'w trójkąty'...

Wygląda na dużą dziurę w oznakowaniu i na Twoim miejscu przejechałbym się tam i to obejrzał, bo wygląda, że teść ma do wygrania zniżki w OC i naprawę zderzaka - albo od pani, jeśli znaków D-1 tam nie ma, albo od miasta, jeśli są. :)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
szylozbi 




Pomógł: 11 razy
Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 308
Skąd: Katowice

MG ZS

Wysłany: Czw Kwi 16, 2015 14:38   

AC pewnie i tak ze strony TU nie będzie kontynuowane bo ponad 10 letnich aut nie chcą ubezpieczać w AC. Zobaczymy ile wycenią szkodę na oryginalnych zamiennikach i skąd wezmą ich cenę (Rimmerbros?) :)

ps. w Rozporządzeniu znalazłem:
Znak A-7 znajdujący się w obrębie skrzyżowania dotyczy tylko najbliższej jezdni, przed którą został umieszczony. (rozdział 2, § 5, pkt 5)
Zgadza się znaków D-1 nigdzie nie ma w okolicy
Ostatnio zmieniony przez szylozbi Czw Kwi 16, 2015 15:05, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Czw Kwi 16, 2015 14:41   

szylozbi napisał/a:
AC pewnie i tak ze strony TU nie będzie kontynuowane bo ponad 10 letnich aut nie chcą ubezpieczać w AC.
przy kontynuacji czesto mozna starsze auta dalej ubezpieczac na AC, w pzu nie mialem tez problemu z ubezpieczeniem 13 letniego auta, wystarczy z agentem zagadac

no i z tego co pamiętam wiekszosc ubezpieczalni jako granice traktuje 12 lat
 
 
 
Peterr 



Dołączył: 24 Wrz 2014
Posty: 10



Wysłany: Sro Kwi 29, 2015 14:07   

kierowcazlbn napisał/a:
Kurka, widze że w końcu trzeba będzie zainwestować w kamerkę.


Ja po stłuczce też kupiłem heh
 
 
aipate 



Dołączył: 16 Sty 2016
Posty: 11



Wysłany: Sob Sty 16, 2016 11:47   

niestety wina teścia
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Sytuacja na parkingu - czyja wina?
flow Prawo i ubezpieczenia 15 Sro Paź 28, 2015 22:46
sknerko
Brak nowych postów Urwane lusterko i obopólna wina z nieprzyjęciem mandatu...
dobryziom Prawo i ubezpieczenia 19 Czw Paź 19, 2017 09:57
maciej
Brak nowych postów [OC] stłuczka
spadek wartości pojazdu
Ciufa Prawo i ubezpieczenia 19 Sro Lis 05, 2008 21:01
Ciufa
Brak nowych postów [R75] Stłuczka
pineska Prawo i ubezpieczenia 3 Pon Lis 03, 2014 15:43
pineska
Brak nowych postów Stłuczka :(
t0mi Prawo i ubezpieczenia 18 Nie Paź 26, 2014 08:29
tuners



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink