Forum Klubu ROVERki.pl :: [R400] Kompatybilność części hatchback-sedan, lakier
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R400] Kompatybilność części hatchback-sedan, lakier
Autor Wiadomość
bounty8 




Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 9

Rover 400

  Wysłany: Pon Cze 01, 2015 15:51   [R400] Kompatybilność części hatchback-sedan, lakier
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.6 Rok produkcji: 1999

Witam, po długiej nieobecności na tym forum, muszę się zwrócić do Was, drodzy forumowicze, o pomoc w kilku kwestiach.

Otóż, w zeszły wtorek miałem małą stłuczkę na parkingu marketu, w skrócie babka nie ustąpiła mi pierwszeństwa, a miała mnie z prawej.
Obrażenia: połamany zderzak przedni, lewy błotnik wgięty, nadkole zerwane, pas przedni wgięty pod lampą (mam nadzieję że się uda go odgiąć), zaczepy lampy urwane.. Nie wiem jak z zawieszeniem i układem kierowniczym, ale auto jeździ, tylko czuć trochę większy luz na kierownicy niż był... Prosiłbym jakiegoś eksperta mechanika w zakresie roverków o opinie co może być jeszcze uszkodzone i co może wyjść po czasie :)

Mam kilka pytań też odnośnie części z sedana do hatchbacka.
To że zderzak jest inny to wiem (posiada plastikowe listwy w sedanie, mój takich nie ma), ale czy błotnik i nadkole też będzie inne w sedanie? Chodzi mi o to czy błotnik podejdzie z sedana do mojego hatchbacka. Na pierwszy rzut oka są takie same, ale chce opinii ludzi którzy wymieniali takie części :)

Druga sprawa to kolor lakieru... Tu mam spory problem, bo nigdzie nie mogę znaleźć części w tym kodzie... Kod mojego to: HFF. Wiem też że jest HYF, ale nie wiem czy to jest ten sam tylko na inny rynek robiony... Dlatego chciałem spytać czy może być ten sam kolor ale inne oznaczenie na tabliczce, zależnie od rynku na które auto było robione? I czy jest spora różnica między tymi kolorami, bo przez zdjęcia na aukcji ze zderzakiem nie mogę tego wywnioskować...

Trzecia sprawa, to czy ktoś może posiada części do Rovera 400 RT 1999 rok HB w kolorze HFF? :D Chętnie przygarnę :) Prosiłbym o info na PW!

Poniżej kilka zdjęć jak wygląda auto teraz, zdjęcie tabliczki znamionowej i zdjęcie ze stłuczki :) Nie wiem czy Matiz to przeżył :D

Pozdrawiam i oczekuję na konkretne odpowiedzi!
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Cze 01, 2015 15:51   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10894
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Pon Cze 01, 2015 17:21   

Blachy wszystkie pasują. Lakier i tak lepiej dobrać, bo po x latach na pewno ma inny odcień niż z fabryki.

[ Dodano: Pon Cze 01, 2015 17:21 ]
A no i prewencyjnie wymieniłbym sworznie wahaczy. Grosze, a koło Cię nie wyprzedzi ;)
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
bounty8 




Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 9

Rover 400

Wysłany: Wto Cze 02, 2015 12:21   

Właśnie o to chodzi że nie mam jak zobaczyć go na żywo i ocenić czy pasuje ten HYF do mojego... A sprzedawca pewnie się nie zgodzi żeby jak coś to odesłać :-|

[ Dodano: Wto Cze 02, 2015 12:21 ]
Zamówiłem zderzak na tzw YOLO, bo sprzedawca nie zna kodu lakieru, ale na oko pasuje do mojego, obdrapany, ale i tak w bdb stanie w porównaniu do innych szrotów za większe pieniądze co ludzie sprzedają...

Teraz pozostaje błotnik i lampa ^^

A naszła mnie taka myśl, bo po wpisaniu 'ROVER HFF' w alledrogo wychodzą tylko clachy do 45ki, więc może ten kod lakieru jest już na nową generację? I może ma kolor odpowiadający jemu w starszej, tyle że ten kolor ma inny kod? :idea:

Może HYF / HAM z 98roku to HFF z końca 99roku ? :D Ale pewnie się mylę... ;< Wszystkie na oko takie same ale jednak co innego ^^ Nie myślałem że będzie aż taki problem ze znalezieniem części do roverka ;/
 
 
norman44 



Dołączył: 03 Lis 2012
Posty: 23

Rover 400

Wysłany: Wto Cze 02, 2015 23:28   

HYF to jest zielona butelka bez metalika. A HFF to zielony butelkowy metalik. Po umyciu widac duza roznice ale jak jest troche zakurzony to nie rzuca sie w oczy.
sam mam HFF i przedni zderzak HYF. Miałem malowac ale jakos nie moge sie do tego zabrać.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R400 Sedan] Otworzyła się maska jakich części szukać, koszt
yogibear Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 17 Pią Maj 27, 2011 07:11
SyntaX
Brak nowych postów [R45] wymiana dachu.. hatchback=sedan?
luk474 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 6 Nie Lut 12, 2012 09:41
magneto
Brak nowych postów [R416] hatchback i sedan - zderzak przedni
LU Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 6 Pon Lip 27, 2009 21:17
rybakowy
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R400] Kompatybilność dwururki
kezmanq Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Wto Gru 09, 2014 11:32
Adrian
Brak nowych postów [R400 '96] Pytanie o lakier
szoso Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 8 Sro Mar 24, 2010 11:37
slax



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink