Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Wentylator chłodnicy raz jeszcze
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Wentylator chłodnicy raz jeszcze
Autor Wiadomość
Koenig 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Cze 2015
Posty: 157



Wysłany: Pią Cze 26, 2015 20:51   

Pogodziłem się już w zasadzie z tym, że trzeba będzie ściągać przód i dobrać się do szczotek. Korzystając jednak z chwili wolnego czasu postanowiłem jeszcze raz zaglądnąć do rezystora. Wszystko wydawało się ok, ale odłączyłem go, obrobiłem przewody jeszcze raz i połączyłem na nowo. Ku mojemu zaskoczeniu pierwszy bieg ruszył :!: Następnie wykonałem test na wyłączonej klimie i wentylator uruchomił się przy 100 stopniach i pracował do 95. Odetchnąłem z ulgą, wygląda na to że problem się rozwiązał :mrgreen: Ciekawe tylko, ile razy poprzedni właściciel go zagotował...
Bardzo dziękuję za pomoc. W zasadzie w ciągu tych dwóch tygodni od momentu zakupu auta udało mi się go doprowadzić do porządku, co bardzo mnie cieszy. Jeszcze tylko czekam na moduły VIS od kolegi dzieju, potem może wymienię świece i przewody i mam nadzieję że pozostanie mi już tylko bezproblemowa eksploatacja :mrgreen:
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Cze 26, 2015 20:51   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
adam_26 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 16 Cze 2014
Posty: 1001
Skąd: Rzeszów

Rover 75

Wysłany: Nie Cze 28, 2015 12:57   

No i dobrze że ci się udało przywrócić 1 bieg :mrgreen: jak u siebie robiłem to myślałem właśnie że da się to odkręcić beż zdejmowania zderzaka, ale zobaczyłem że mam syf na skraplaczu klimy i stwierdziłem że i tak będę musiał zdjąć zderzak do mycia skraplacza. Jak robiłem to zalutowałem rezystor, i nałożyłem terokurcz tylko trzeba lutować lutownicą przynajmniej 100W bo ta linka 2,5mm2 która tam jest zabiera ciepło przy lutowaniu i ciężko jest są rozgrzać.

Koenig napisał/a:
Podłączyłem auto do komputera pokazuje błąd P0481 - przekaźnik wysokiej prędkości wentylatora chłodnicy. Co to oznacza i czy może mieć coś wspólnego z obecnym zachowaniem wentylatora? Drugi bieg działa przecież.

Odnośnie tego błędu nie jesteś sam, ja mam tak samo, identyczny błąd ma kolega karol77787 który też ma wentylator 2 biegowy z rezystorem. Wszystkim nam działają pierwszy i drugi bieg wentylatora, bo też nasze wentylatory z rezystorem mają te dwa a nie posiadają 3 bo są 2 biegowe. Z drugiej strony mimo że wentylatory są 2 biegowe załączają się ze schematu 3 biegowego:
KV6
If the ECT sensor registers engine coolant temperatures of:
Between 96°C and 100°C, = Low fan speed
Between 102°C and 106°C, = Medium fan speed
Between 108°C and 112°C, = High fan speed

Oczytałem się i oszukałem na ten temat w sieci i mam swoją teorię na ten temat. Podejrzewam że ECM myśli że nasz wentylator ma mieć 3 biegi i myśli że jest uszkodzony, tymczasem od kostki wentylatora ta co jest za nadkolem może iść okablowanie sterowania tylko do 2 biegów. Winą tego może być niedopracowanie tej sprawy przez Rovera po wprowadzeniu wentylatorów z rezystorem. Drugą możliwością jest to że w naszych autach mogły być kiedyś wentylatory 3 biegowe a ktoś je kiedyś zamienił na wentylatory z rezystorem. Kiedyś nawet próbowałem się doszukiwać 3 biegu w wentylatorze ale teraz jestem przekonany że to fikcyjny błąd :grin: Znalazłem na angielskim forum gdzie też tak podejrzewają i nazywa to phantom error http://www.the75andztclub...ead.php?t=18930
Kiedyś jak będę coś tam grzebał to sprawdzę ile u mnie przychodzi przewodów sterujących na kostkę wentylatora bo odchodzi na pewno 2 sygnały do biegów i 3 wspólne zasilanie na cewki przekaźników.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Wentylator chłodnicy załącza sie na zimnej chłodnicy?
Rover_75_1_8_t Rover serii 75, MG ZT 11 Sob Lis 09, 2013 19:02
domel101
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R75] Wentylator chłodnicy
Krasnal2478 Rover serii 75, MG ZT 1 Sob Cze 21, 2014 22:15
sTERYD
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [r75] wentylator chłodnicy
KoKenn Rover serii 75, MG ZT 0 Pią Lip 06, 2012 21:44
KoKenn
Brak nowych postów [R75] wentylator chłodnicy
kmisiowy Rover serii 75, MG ZT 0 Pią Maj 04, 2012 08:30
kmisiowy
Brak nowych postów [R75] wentylator chłodnicy
MARINERO79 Rover serii 75, MG ZT 2 Nie Paź 12, 2014 21:41
damiwr



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink