Forum Klubu ROVERki.pl :: [ Rover 75 ] problem z odpaleniem ROZRUSZNIK?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[ Rover 75 ] problem z odpaleniem ROZRUSZNIK?
Autor Wiadomość
Kasa313 




Dołączył: 27 Lip 2009
Posty: 140
Skąd: Mielec

Rover 75

  Wysłany: Sob Cze 20, 2015 16:41   [ Rover 75 ] problem z odpaleniem ROZRUSZNIK?
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2003

Witam. Mam problem z moim ROVERKIEM 75 rok 2003, 2.0 CDT
Problem polega na odpaleniu.
Rano pojechałem do pracy i bez żadnego problemu odpalił, zaś po pracy nie odpalił , w ogóle się nie "KRĘCIŁ".
Przekręcając kluczyk w stacyjce było słychać takie jednorazowe "cyknięcie" w okolicach rozrusznika?
Spróbowałem na kable ,ale to było niepotrzebne bo efekt taki sam poza tym mój akumulator ma 3 lata i jest w dobrym stanie ( jeżdżę na dziennych bardzo często, używam jedynie CB i radia)
Po kilku próbach , otworzyłem maskę i pogrzebałem coś w okolicach chyba pompy paliwa ( tam co wystają takie 3-4 kable . Nagle przy ostatniej próbie odpalił. Wróciłem do domu i dzisiaj mam ten sam problem. Pomożecie Panowie?
Przepraszam,że tak amatorsko do tego podchodzę,ale co do rozrusznika i tym podobnym , nie orientuję się za dobrze.
Ostatnio zmieniony przez Kasa313 Sob Cze 20, 2015 17:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Cze 20, 2015 16:41   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Sob Cze 20, 2015 16:54   

Na początek:

1. Słaby akumulator (przy rozładowanym aku jest właśnie cyknięcie i mrugnięcie światłami).

2. Ile masz paliwa w zbiorniku? Jak poniżej 1/4 i nie chce odpalić to weź kanister i dolej żeby było ponad 1/4. Jak odpali to do wymiany pompa paliwa w zbiorniku.
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
Kasa313 




Dołączył: 27 Lip 2009
Posty: 140
Skąd: Mielec

Rover 75

Wysłany: Sob Cze 20, 2015 17:49   

prebenny

W baku mam 1/2 paliwa
Raczej nie akumulator bo świeci na zielono i przy próbie na kablach też było to cyknięcie ... A nie szczotki w rozruszniku ?
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Sob Cze 20, 2015 18:16   

Akumulatora bym tak łatwo nie wykluczał.

Kolejna z opcji na liście to czujnik położenia wału (ale to raczej na ciepłym silniku jest problem).

Jak następnym razem nie będzie chciał odpalić sprawdź czy pompy chodzą (w zbiorniku jak otworzysz wlew powinno być słychać, ew jak podniesiesz kanapę, druga jest przy akumulatorze). U Sandmana był problem z akumulatorem (mimo, że był ładowany napięcie miał OK, ale pewnie już cela była padnięta) i też nie chciał odpalić - pompy w ogóle nie działały.

Najlepiej jak masz w okolicy forumowicza z Inpą/BMW Scannerem to wtedy można kompa podpiąć (ew. kabel Inpy na allegro ok. 50 zł).
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
Kasa313 




Dołączył: 27 Lip 2009
Posty: 140
Skąd: Mielec

Rover 75

Wysłany: Sob Cze 20, 2015 19:51   

Okej, dzięki. Będę próbował,ale zauważyłem dzisiaj,że jak nie chciał odpalić i cyknął , za którymś razem odpala.
Przypomniałem sobie,że już od pewnego miałem problem podobnego typu,ale o stopniu łagodniejszym czyli wkładałem kluczyk do stacyjki, nie odpalał, "cyknęło", wyciągnąłem i włożyłem ponownie i wtedy odpalał...
 
 
Koenig 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Cze 2015
Posty: 157



Wysłany: Sob Cze 20, 2015 19:58   

Kontrolki nie gasną? Wiem, że to się wydaje trywialne, ale sprawdź klemy. Nic nie kosztuje.
 
 
R75 



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 18 Sty 2014
Posty: 561



Wysłany: Sob Cze 20, 2015 22:42   

ja mialem kiedys zwarcie w aku, objawy identyczne, proponuje podlaczyc inny aku i sprawdzic
 
 
sash997 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1654
Skąd: wieluń



Wysłany: Sob Cze 20, 2015 22:54   

Przy czujniku wału/wałka normalnie będzie kręcił,podobnie sprawa sie ma do padniętych pomp,kable jeśli są marketowe to nic dziwnego,że na nich nie odpalił. Obstawiałbym aku lub rozrusznik,ja bym podłączył miernik do aku i przekręcił kluczyk na rozruch,jak spadnie do ok 10v to raczej wymiana aku,choć też nie na pewno bo rozleciany rozrusznik też czasem bierze prądu za 2 sprawne...najlepiej jak byś miał sprawny aku na podmiane
_________________
-DIAGNOSTYKA I NAPRAWA PIECY I STEROWNIKÓW WEBASTO !
-NAPRAWA SILNIKÓW WENTYLATORA CHŁODNICY W ROVER 75
 
 
 
prebenny 




Pomógł: 46 razy
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 2319
Skąd: Poznań

Rover 75

Wysłany: Sob Cze 20, 2015 22:58   

sash997 napięcie na AKU można w IPK pozycja 9 sprawdzić nawet przy rozruchu.
_________________
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=874423
 
 
stas 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Gru 2014
Posty: 15



Wysłany: Nie Cze 21, 2015 02:40   

Witam.U mnie zdarzyło się,że roverek nie odpalił za pierwszym razem.Zaczęło się to zdarzać częściej i trzeba było coraz więcej prób odpalenia,żeby uruchomić silnik.Słychać było uderzenia bendiksa,lecz rozrusznik uruchamiał się dopiero po którymś załączeniu.Zdemontowałem rozrusznik i stwierdziłem,ze wypalone są styki prądowe.Jest tam ruchomy łącznik w w kształcie koła,który za każdym uruchomieniem obraca się trochę i dwa styki wyprowadzone na zewnątrz.Nalutowałem na te dwa styki elementy pozyskane ze starego stycznika(mosiądzem), i działa bez zarzutu ze trzy lata.Innych zużyć nie stwierdziłem.W tym tygodniu będę wymieniał skrzynię to zrobię też przegląd rozrusznika i zobaczę w jakim stanie są moje styki.
 
 
Kasa313 




Dołączył: 27 Lip 2009
Posty: 140
Skąd: Mielec

Rover 75

Wysłany: Pon Cze 22, 2015 22:21   

Stas
Dzięki. Myślę,że to na pewno coś w rozruszniku bo cyka bendiks i za którymś razem odpala.. zazwyczaj drugi-trzeci. Z tym,że muszę wyciągnąć kluczyk ze stacyjki i chwilę odczekać.. włożyć ponownie i zapala bez zarzutu ..
 
 
cin1391 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 19 Lut 2015
Posty: 446
Skąd: Wyszków

Rover 75

Wysłany: Wto Cze 23, 2015 07:28   

Kasa313 napisał/a:
Stas
Dzięki. Myślę,że to na pewno coś w rozruszniku bo cyka bendiks i za którymś razem odpala.. zazwyczaj drugi-trzeci. Z tym,że muszę wyciągnąć kluczyk ze stacyjki i chwilę odczekać.. włożyć ponownie i zapala bez zarzutu ..


Na 100% rozrusznik. Miałem identyczne objawy w R416Si. Jak wyjęliśmy rozrusznik i podawaliśmy mu napięcie na krótko, to okazało się, że nie za każdym razem wysuwała się zębatka. Ostukaliśmy rozrusznik młoteczkiem delikatnie, oczyściliśmy z widocznych zabrudzeń i zaczął działać. Z tym, że wytrzymał 4 miesiące, po czym całkiem padł :)
_________________
Wolę pchać Rovera niż jeździć Golfem
 
 
stas 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Gru 2014
Posty: 15



Wysłany: Wto Cze 23, 2015 08:37   

U mnie zębatka wysuwała się,ale nie obracała(wypalony styk prądowy)Niestety rozbierałem bendiks.Zanim zabrałem się do naprawy to z wykonywałem z pięć prób.Myślę,że kluczyk wystarczy cofnąć ale nie wyjmować.
 
 
Kasa313 




Dołączył: 27 Lip 2009
Posty: 140
Skąd: Mielec

Rover 75

Wysłany: Pon Paź 26, 2015 20:04   

cin1391 stat
dzięki. Będę działał na dniach co do rozrusznika bo jestem teraz pewien,że to jest to. W razie czego będę pytał.

[ Dodano: Pon Paź 26, 2015 20:04 ]
Witam ponownie
Trochę za późno,ale chciałbym zakończyć temat
Powodem był rozrusznik. Po regeneracji roverek pali na "cyk" .
Dziękuję
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [Rover 75/MG ZT] Artykuły z którymi warto się zapoznać
kasjopea Rover serii 75, MG ZT 0 Pon Sty 24, 2011 19:44
kasjopea
Brak nowych postów [Rover 75] Problem z odpaleniem! Czy to rozrusznik?
martus-w Rover serii 75, MG ZT 22 Sro Sie 17, 2016 20:22
martus-w
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [Rover 75 1.8 16] Problem z odpaleniem,tylko gdy zimny
Emil.P Rover serii 75, MG ZT 1 Sro Lut 20, 2013 11:29
apples
Brak nowych postów [R75]Problem z odpaleniem
krasin Rover serii 75, MG ZT 0 Nie Lut 04, 2018 11:04
krasin
Brak nowych postów [R75] Problem z odpaleniem
trebuh75 Rover serii 75, MG ZT 21 Pon Lut 02, 2015 21:33
SeniorA



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink