Forum Klubu ROVERki.pl :: CB Radio zakłócane przez pompę paliwa.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
CB Radio zakłócane przez pompę paliwa.
Autor Wiadomość
fredii 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 30 Gru 2011
Posty: 363

Rover 400

Wysłany: Czw Cze 25, 2015 23:25   CB Radio zakłócane przez pompę paliwa.

Cześć :)

Chciałem się Was poradzić w pewnej kwestii. Otóż postanowiłem w Roverku 416 zamontować CB Radio. Niestety, ale mam problem. Wszystkie odbiorniki jak i anteny, które testowaliśmy ze sprzedawcą zbierają zakłócenia z pompy paliwowej. Już po przekręceniu stacyjki w pozycję II gdzie pompka dopompowuje paliwo słychać zakłócenia. Gdy pompka dopompuje jest cichutko aż do uruchomienia silnika. Mechanik powiedział abym pociągnął sobie zasilanie prosto od akumulatora montując filtr. Od razu zastrzegł, że filtr działa w jakimś tam procencie i za dużo nie da albo w ogóle nie pomoże. Zaryzykowałem i kupiłem filtr, zapalniczkę, którą zamontuje w schowku pasażera. Teraz pytanko do Was. Czy ciągnąć zasilanie prosto z akumulatora czy może od jakiegoś bezpiecznika? Czy na przewodzie pomiędzy zapalniczką a zasilaniem trzeba dać jakiś bezpiecznik? Jeśli tak to, jaki? Jeśli pociągnę zasilanie z akumulatora to, jaką droga to znaczy jest gdzieś miejsce czy dziurka, którą pociągnę kabel?

Dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Cze 25, 2015 23:25   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pią Cze 26, 2015 08:38   

Filtr załóż najbliżej jak się da radia. U mnie jest jakieś 20cm od radia. I następnie trzeba by w wtyczkę pompy paliwa założyć kondensator między przewodami zasilającymi ok 1uF. u kumpla w nisanie nastała cisza u mnie w freelu wystarczył filtr na zasilaniu radia
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
fredii 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 30 Gru 2011
Posty: 363

Rover 400

Wysłany: Pią Cze 26, 2015 09:14   

Dzięki za podpowiedź z tym kondensatorem. Filterek zamontuje najbliżej radia. A można wiedzieć, jaki filtr używasz?
Jeszcze jedna niewiadoma. Jakby co to lepiej ciągnąć zasilanie prosto od akumulatora czy z bezpieczników i czy pomiędzy nową zapalniczką a zasilaniem trzeba dać bezpiecznik i o jakim nominale.


A i jeszcze jedno. Ten kondensator to ma być, jaki? Jak dzwoniłem do hurtowni to mi wymienił z 10 różnych. Czy możesz wrzucić jakieś zdjęcie podglądowe?
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pią Cze 26, 2015 09:29   

ja mam z gniazda zapalniczki wtyk z bezpiecznikiem w środku. Można sobie pod jakiś bezpiecznik podłączyć, nie trzeba z aku ciągnąć bo to i tak nie wiele zbiera zakłóceń przez zasilanie tylko głównie antena zbiera. Bezpiecznik koniecznie i zawsze powinien być. Ja mam dokładnie ten filtr http://allegro.pl/filtr-p...5481998592.html i mój ma wbudowany bezpiecznik a i tak mam drugi we wtyczce

[ Dodano: Pią Cze 26, 2015 09:29 ]
Kondensator styrofleksowy idź gdzieś gdzie radia czy TV naprawiają i za 1pln powinni ci odpalić. NP taki http://allegro.pl/kondens...5108633040.html
lub taki http://allegro.pl/kondens...5334599885.html

ta pojemność 1uf to też nie jest krytyczna może być mniejszy 800nF albo 1,5uF najlepiej dobrać eksperymentalnie
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
fredii 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 30 Gru 2011
Posty: 363

Rover 400

Wysłany: Pią Cze 26, 2015 09:55   

Dziękuję Ci bardzo za wyczerpującą odpowiedź :)

Wybieram się do sklepu raz jeszcze gdyż nowa zapalniczka nie ma bezpiecznika, więc albo kupię z bezpiecznikiem albo taką obudowę z bezpiecznikiem i założę ją na przewód plusowy. Kondensator jest na hurtowni także jest dobrze. Filtr mam identyczny także mi się udało :) Dodatkowo jeszcze nawinę na przewód antenowy pierścień ferrytowy. Podobno też coś pomaga

Jeszcze raz dziękuję za pomoc :)
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pią Cze 26, 2015 10:05   

Zaopatrz się na wszelki wypadek w kilka takich kondensatorów bo najczęściej trzeba oprócz pompy paliwa wyciszyć wentylatory nawiewu i chłodnicy i czasem jeszcze inne silniki jak są w aucie
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
fredii 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 30 Gru 2011
Posty: 363

Rover 400

Wysłany: Pią Cze 26, 2015 13:04   

Kupiłem kilka rezystorów :) Nasunęło mi się jeszcze jedno pytanie. Pod który bezpiecznik najlepiej podpiąć zapalniczkę?
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pią Cze 26, 2015 13:57   

tak pod zapalniczkę będzie dobrze
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
fredii 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 30 Gru 2011
Posty: 363

Rover 400

Wysłany: Pią Cze 26, 2015 18:37   

Czyli nową zapalniczkę podpiąć pod bezpiecznik, który odpowiada za; zegar, radio i zapalniczkę?

Z tego, co znalazłem to jest to bezpiecznik numer 23 wartości 15 amper. Może być? A możesz mi napisać, jaki bezpiecznik wsadzić w kabel, który będzie pomiędzy zasilaniem a nową zapalniczką?
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pią Cze 26, 2015 20:48   

Nie znam dokładnie elektryki w 416 więc nie wiem który bezpiecznik. na kabel daj 10 amperowy
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
fredii 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 30 Gru 2011
Posty: 363

Rover 400

Wysłany: Pią Cze 26, 2015 20:59   

Nie chodzi abyś mi powiedział, który to bezpiecznik tylko czy można podłączyć pod bezpiecznik, który odpowiada za; zegar, radio i zapalniczkę :)

Rozumiem, że tak więc jutro do dzieła.
Dziękuję za pomoc i jakby, co to będę się pytał dalej :)
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pią Cze 26, 2015 21:01   

Ok tak jak piszesz :)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
fredii 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 30 Gru 2011
Posty: 363

Rover 400

Wysłany: Pon Cze 29, 2015 21:28   

Jednak pociągnąłem zasilanie prosto z akumulatora i niestety sam sobie z tym nie poradziłem gdyż trzeba było dać jakiś przekaźnik, który odcina prąd od zapalniczki po wyjęciu kluczyka ze stacyjki. Po podłączeniu do bezpieczników szmery troszkę się zmniejszyły, ale jednak były nadal. Teraz jest lepiej, ale chciałem jeszcze coś pokombinować a mianowicie jutro spróbuje z tym filtrem i w związku z tym mam pytanie. Żeby go zamontować trzeba przeciąć kabel zasilający CB radio i pomiędzy kable wmontować filtr. Teraz pytanie gdyż nie rozumiem jednego. Jest kabel czerwony z wejściem i wyjściem na filtrze . Wejście ma być skierowane do zapalniczki czy do radia?
Gdy filtr mnie nie zadowoli zamontuję kondensator na wtyczce do pompy
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pon Cze 29, 2015 23:10   

wejście jest w stronę do zapalniczki. Trzeba było podłączyć sie pod coś co jest po stacyjce. Ale w 416 zapalniczkę masz cały czas zasilaną? fabrycznie jest odcinana na bank więc coś masz nie halo z prądami
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
fredii 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 30 Gru 2011
Posty: 363

Rover 400

Wysłany: Wto Cze 30, 2015 11:10   

Może źle mnie zrozumiałeś. Oryginalna zapalniczka jest zasilana tylko wtedy, kiedy przekręcę kluczyk w pozycje II bądź rzecz jasna, kiedy pracuje silnik. Po wyjęciu kluczyka zapalniczka nie jest zasilana. Gdy pociągnąłem nową zapalniczkę wprost od akumulatora zasilana była cały czas a ja tak nie chciałem, więc elektromechanik wsadził mi jakiś przekaźnik, który odcina prąd po wyjęciu kluczyka ze stacyjki, jednym słowem zachowuje się tak jak oryginalna. Próbowałem zasilać ze stacyjki i bezpieczników, ale szumy były ogromne. Teraz jest dużo lepiej, ale nadal coś mi nie gra, więc trzeba zamontować filtr. Jeśli nadal nie będę zadowolony wsadzę kondensator wszędzie tam gdzie się da najpierw jednak zacznę od pompy paliwa, bo to ona najbardziej wpływa, na jakość odbioru. Myślę, że antena cos zbiera zakłócenia właśnie od pompy. Jutro ma mi przyjść pierścień ferrytowy, więc zanim dam kondensator spróbuję nawinąć pierścień na przewód antenowy. Podobno pomaga w niektórych przypadkach.

Dziękuję za pomoc :)
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Wto Cze 30, 2015 11:24   

fredii napisał/a:
Oryginalna zapalniczka jest zasilana tylko wtedy, kiedy przekręcę kluczyk w pozycje II bądź rzecz jasna, kiedy pracuje silnik.
Nie prawda w pozycji pierwszej jak jeszcze kontrolek nie zapalisz też masz prąd w zapalniczce nie ma dopiero jak jest w pozycji 0 lub jak wyjmiesz kluczyk
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
fredii 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 30 Gru 2011
Posty: 363

Rover 400

Wysłany: Wto Cze 30, 2015 14:48   

Być może, nie zauważyłem :D

[ Dodano: Wto Cze 30, 2015 14:48 ]
Faktycznie jest w pozycji I prąd w zapalniczce. W tej pociągniętej również. Widać nie zauważyłem :mrgreen:
Punkt dla Ciebie bo dalej tkwiłbym w tym ,że można użyć zapalniczki tylko w pozycji II :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: Radio FABRYCZNE/ORYGINALNE w Roverze
cey code radia - link
Tomaszi Car-audio, nawigacje, radia CB 1 Sro Paź 27, 2010 17:04
Tomaszi
Brak nowych postów [rover 75] Radio Harmony - jakie głośniki pod radio?
umiem dłubać w samochodach, na audio sie nie znam nic.
hvil Car-audio, nawigacje, radia CB 0 Pon Lut 15, 2010 17:22
Gość
Brak nowych postów [R25] Radio - jakie polecacie radio oprócz orginalnego
bacha401 Car-audio, nawigacje, radia CB 5 Nie Sie 22, 2010 10:27
bacha401
Brak nowych postów [R75] Radio - nowe radio, a sterowanie w kierownicy
Kris Car-audio, nawigacje, radia CB 138 Nie Maj 12, 2013 16:54
MatiNitro
Brak nowych postów [R45] Radio - jakie radio do 300 pln?
adamsky Car-audio, nawigacje, radia CB 15 Sro Sty 12, 2011 17:59
Alexi



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink