Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Odpala kiedy mu się podoba. Co się dzieje?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Odpala kiedy mu się podoba. Co się dzieje?
Autor Wiadomość
Viking6 




Dołączył: 14 Sie 2012
Posty: 50
Skąd: Bochnia

Rover 75

  Wysłany: Sro Cze 24, 2015 23:07   [R75] Odpala kiedy mu się podoba. Co się dzieje?
Typ: V6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

Witam.
Od jakiegoś czasu mój Rover odpala kiedy chce.
Nie ma wpływu na to temperatura silnika.
Akumulator też sprawdzałem... Na kluczyku w pierwszej pozycji komputer pokazywał 12.4V, przy zapalaniu spadło do 9.3V, a po odpaleniu skoczyło do 13,9/14V.
Obroty... Przy duszeniu się (jak nie chce odpalić) komputer pokazuje 200obr, natomiast jeżeli już cudem odpali to gaśnie. Czasami nie gaśnie tylko falują obroty około 1200-1100.
Dzisiaj wymieniłem wszystkie świece oraz kable - Problem nie ustał. :|
Dodam też że mój R75 zgasł nawet na autostradzie.... Przy 120 i wciśnięciu sprzęgła, po prostu zgasł (na klimie) co gorsze że nie zawsze chce odpalić.
Kiedyś, wcześniej jadąc zaświeciły mi się dwie kontrolki - ABS i Kontrola Trakcji.... Poczułem szarpanie jak przy hamowaniu (ABS), odpaliłem i śmigał dalej.
Podłączając Komputer wyszły mi błędy z Balance (VIS) natomiast testując je chodzą jak marzenie. Podczas jazdy też czuć że chodzą. Nic więcej na komputerze.
Czytałem coś na Forum o 'Czujniku Wałka Rozrządu' i 'Akumulatorze' że pada ale sprawdziłem go i jak pisałem wyżej wygląda nieźle.

Poniżej zamieszczam linki do Youtube.com z moimi filmikami dotyczącymi falujących obrotów, akumulator.

https://youtu.be/Vw8u8lRyk2g - falujące obroty

https://youtu.be/rcglpCVF4Qg - akumulator po odpaleniu

https://youtu.be/1TyRF80yko8 - obroty gdy nie odpala

Podczas wymiany kabli i świec spostrzegłem, że jest rozlany płyn chłodniczy w grodzi silnika. Ostatnio też dolewam dużo płynu do zbiornika wyrównawczego- łączyłem to z miniwyciekiem na chłodnicy ale to ustało . W zimie przypominam sobie, że na zimnym silniku kopcił na biało.
Tęgie głowy - co z tym i gdzie z tym?
Za miesiąc jadę na Chorwację i chciałbym żeby mój R75 był do tego czasu sprawny.
Ostatnio zmieniony przez Viking6 Czw Cze 25, 2015 08:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Cze 24, 2015 23:07   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
R75 



Pomógł: 15 razy
Dołączył: 18 Sty 2014
Posty: 561



Wysłany: Sro Cze 24, 2015 23:40   

z tym ze gaśnie po wciśnięciu sprzęgła, ja rozwiązałem przez maksymalne poluzowane linki + wd40 i naprawdę to pomogło, wcześniej była mocno podkręcona, nie wiem dlaczego takie zachowanie

wcześniej wciskając sprzęgło i auto gasło i koniec, strasznie denerwujące i niebezpieczne, kilka razy mając włączona właśnie klimę, tez nie chciał zapalić, tutaj nie wiem o co chodziło, teraz znowu jest ok, chociaż na klimę bardzo mało jeżdżę

tutaj kiedyś już o tym pisałem
 
 
zedziczek 



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 497



Wysłany: Sro Cze 24, 2015 23:47   

Sprawdziłeś czy filtr paliwa się nie poluzował w baku ? co skutkuje brakiem ciśnienia w układzie paliwowym.
 
 
Viking6 




Dołączył: 14 Sie 2012
Posty: 50
Skąd: Bochnia

Rover 75

Wysłany: Nie Lip 19, 2015 08:05   

Po problemie. Jak zwykle na problemy najlepszy jest .... PAN MIDOWICZ. Dziękuję raz jeszcze Panie Pawle.
 
 
slax 
Klubowicz





Pomógł: 85 razy
Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 2054
Skąd: Kamienica Szlachecka

Rover Coupe

Wysłany: Nie Lip 19, 2015 09:09   

A c się skichało, napisz dla potomych :D
_________________
R220 Coupe Turbo + MGF 1.8 + MG ZS180 + MG ZT190 :D
 
 
Viking6 




Dołączył: 14 Sie 2012
Posty: 50
Skąd: Bochnia

Rover 75

Wysłany: Nie Lip 19, 2015 13:32   

Wyciek płynu - termostat i jego rurki,
Obroty - czujnik położenia wałka rozrządu i krokowy. Czujnik nowy a krok używka.
Ten MISTRZ OD ROVERÓW wymienił przy okazji dwie rurki od układu chłodzenia bo spuchły, dwie poduszki silnika bo urwane, naprawił światło wstecznego, lampkę wewnątrz nad tylną kanapą, i tempomat bo nie działał dwa lata, sprawdził klimę, wyczyścił błędy i wszystko śmiga aż miło. Druga młodość wstąpiła w mojego 15-latka.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75 CDT] Auto wariuje - co sie dzieje w silniku?
Class Rover serii 75, MG ZT 8 Wto Cze 16, 2015 21:14
prebenny
Brak nowych postów [R75] Zapala za którymś razem, co się dzieje?
baca1924 Rover serii 75, MG ZT 16 Nie Sie 03, 2008 22:16
Konix
Brak nowych postów [R75] Kiedy mam wymienić rozrząd?
Rowan Rover serii 75, MG ZT 9 Sob Kwi 07, 2007 18:26
PD
Brak nowych postów [R75] Termostat - kiedy sie otwiera?
dawidd Rover serii 75, MG ZT 4 Pon Wrz 24, 2012 21:33
dawidd
Brak nowych postów [R75] Webasto - kiedy powinno odpalać ???
Mortal Rover serii 75, MG ZT 20 Sob Gru 19, 2009 14:04
saute



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink