Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Kontrolka ABS i niedziałający prędkościomierz
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Kontrolka ABS i niedziałający prędkościomierz
Autor Wiadomość
cinek730 



Dołączył: 23 Lip 2007
Posty: 4
Skąd: Pyrzyce



Wysłany: Pon Lip 23, 2007 23:10   [R75] Kontrolka ABS i niedziałający prędkościomierz
Typ: wszystkie Rodzaj silnika: wszystkie Pojemnosc silnika: wszystkie Rok produkcji: wszystkie

Od kilku dni jestem szczęsliwym posiadaczem Rovera 75 z 2000 roku. Jego przebieg to 50 tys kilometrów udokumentowany . Jego jedyną bolączką jest palący się ABS oraz kontrolka od klocków hamulcowych oraz niedziałający prędkościomierz. Auto miało wymieniony kabel od czujnika ABS oraz zmieniane klocki. Czy jezeli te kable były odpinane to komputer mógł sobie to zapisac jako błąd? Zdziwiłem się że tam gdzie jest włożony czujnik ABS-u nie ma takiego ząbkowanego pierścienia jak np w Daewoo Leganzie. Co powinienem jeszcze zrobic oprócz wizyty na diagnostyce? Gdzie mogę znaleść kostkę od prędkościomierza podobno trzeba przeczyścić jej styki. Czy widac ją w komorze silnika czy tez trzeba demontowac plyte pod silnikiem . Czekam na wasze sugestie i zgóry dziękuję za pomoc .
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Nie Gru 05, 2010 19:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Lip 23, 2007 23:10   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Adrian355 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 306
Skąd: Radom



Wysłany: Pon Lip 23, 2007 23:16   

Ktoś mi mówił że prędkościomierz w samochodach z ABSem współpracuje z czujnikami ABS więc może dlatego szybkościomierz nie działa.

Ps. jeśli sie myle to Sorry

A jak dasz ostro po heblach to ABS działa???
_________________
był od 13 Kwietnia Rover 220SD ...
 
 
 
cinek730 



Dołączył: 23 Lip 2007
Posty: 4
Skąd: Pyrzyce



Wysłany: Pon Lip 23, 2007 23:19   

wydawało mi się ze działa ale nie jestem pewien
 
 
Adrian355 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 12 Kwi 2007
Posty: 306
Skąd: Radom



Wysłany: Pon Lip 23, 2007 23:21   

Jak działa to raczej błąd kompa :mrgreen:
_________________
był od 13 Kwietnia Rover 220SD ...
 
 
 
Paul 




Pomógł: 216 razy
Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Pon Lip 23, 2007 23:22   

Adrian355 napisał/a:
A jak dasz ostro po heblach to ABS działa???

Jak kontrolka świeci, to ABS nie zadziała, choćbyś płakał :(

Prawdopodobnie cały problem w tym, że brakuje tego "Zębatego" pierścienia - czujnikowi to nie pasuje i zgłasza błąd, zapala się kontrolka i po ptokach :(
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pon Lip 23, 2007 23:26   

R75 sygnał do prędkościomierza jest brany z czujnika ABSu (o ile pamiętam to z prawej strony). Jeśli świeci sie kontrolka to ABS na 100% nie działa.
Myślę, że skoro nie widzisz "ząbków" na przegubie to własnie tu jest przyczyna Twoich problemów z ABSem i prędkościomierzem. Albo pierścień "spadł" albo ktoś wymieniał przegub i załozył jakiś niewłaściwy.
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Marian_K 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 503
Skąd: Siedlce



Wysłany: Pon Lip 23, 2007 23:27   

Prędkościomierz w R75 dostaje informacje o prędkości z prawych czujników ABS (po stronie pasażera). Świecąca kontrolka ABS i brak prędkościomierza ewidentnie wskazuje na problem z tymi czujnikami. Piszesz o wymianie przewodu od czujnika ABS - zmieniałeś z prawej strony auta? Dokładnie obejrzyj przewody - jeśli OK to czujnik (lub oba) do wymiany.
Teoretycznie sprawa jasna, trochę mnie jednak dziwi brak tego "ząbkowanego pierścienia ABS-u". Nie zaglądałem u siebie, ale na chłopski rozum to taki pierścień powinien być...

A - jeszcze jedno: uzupełnij info w temacie [dodaj rocznik i typ silnika] :wink:

Pozdrawiam!
_________________
Znalazłeś rozwiązanie problemu - opisz w ostatnim poście.
 
 
PHJOWI 



Pomógł: 317 razy
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 2766
Skąd: NOWE MIASTO N/W wlkp



Wysłany: Wto Lip 24, 2007 13:53   

a najlepiej nie medytuj , tylko podjedz gdzieś na kompa i sprawdzą tobie który jest walnięty.
_________________
SERWIS ROVER MG TESTER MG ROVER T4 TEL:
0504045682 Z BRAKU CZASU RZADKO JESTEM NA FORUM , NAJLEPIEJ DZWONIĆ PO 18
 
 
Jolcia 



Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 20 Gru 2006
Posty: 61
Skąd: Słubice



Wysłany: Sro Lip 25, 2007 13:03   

tez mialam z tym problem. Rowniez nie bylo piescienia zebatego, i z tego co powiedzieli (gosc ktory na czesci rozbiera roverki 75) , te typy nie maja, nie ma tam zadnego pierscienia zebatego, dzialaja na zasadzie elektromagnesu (sorry jezeli sie myle, ale nie bardzo znam sie na tym i to nie moja opinia)..
Ten problem opisywalam juz wczesniej, zajrzyj tam... Dokladnie sprawdz czujnik, u mnie komputer wykazal dobry czujnik tylko uszkodzony pierscien zebaty. Wymienilam czujnik i dziala bez zastrzezen i niepotrzebny byl jakikolwiek pierscien zebaty. Czujnik moze miec gdzies przetarte kabelki i one czasem lacza a czasem nie..
powodzenia
Ps tylko nie daj sie mechanikom, moj powiedzial ze trzeba wymienic przedni kokpit... i chyba prawa przednia piaste .......ale numer... a to tylko czujnik, ktory notabene lezal w bagazniku, bo poprzedni wlasciciel chyba mial ten problem i juz kupil., ale nie zdazyl wymienic...
pozdrowka Jola
_________________
R75 2,0 CDT 2000
 
 
 
potrolu 




Dołączył: 09 Cze 2007
Posty: 56
Skąd: Międzyrzec Podlaski



Wysłany: Sro Lip 25, 2007 13:39   

witam też mam problem z ABS-em tylko ja chyba wiem który to czujnik lewy przedni może ktoś wie gdzie można takowy zakupić bo na allegro chcą 450 złociszy trochę sporo
pozdro
_________________
PoTrolu
 
 
 
cinek730 



Dołączył: 23 Lip 2007
Posty: 4
Skąd: Pyrzyce



Wysłany: Sro Lip 25, 2007 14:22   

mój abs juz dziala czujnik był dobry ele nie dochodził do niego prąd. Jka wczesniej sie pytałem w sklepie to powiedzieli mi ze taki czujnik helli mozna kupic za 90 zl tylko ze w hurtowniach bardzo szybko się rozchodzą .
 
 
Lurz 



Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 19
Skąd: Pomorze



Wysłany: Czw Lut 28, 2008 16:30   

Ja mam to samo ale jeszcze wariuje wskaźnik poziomu paliwa. Co ma wspólnegoten wskaźnik z ABS i prędkościomierzem?
 
 
Dam-Kam 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1182
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Czw Lut 28, 2008 21:05   Re: [R 75 ] kontrolka ABS i niedziałający prędkościomierz

cinek730 napisał/a:
Od kilku dni jestem szczęsliwym posiadaczem Rovera 75 z 2000 roku. Jego przebieg to 50 tys kilometrów udokumentowany .

powitać kolejnego szczęściarza :ok2: a będąc szczerym do bólu to nie wierze w ten przebieg. samochód 8 lub jak kto woli jeszcze 7 letni i przebieg 50tys. to podejrzana sprawa. Przebieg rzędu 6tys rocznie jest smieszny a poza tym te usterki z ABS... po 50 udokumentowanych tysiącach ?? no chyba ze z nieużywania :wink: ja mam 206000 juz - w tym ja zrobilem 37000 w przeciągu roku. I jakoś nie mam problemu z niczym oprócz sprzęgła :/ (odpukać)
 
 
 
argail 




Pomógł: 34 razy
Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 445
Skąd: Radom

Rover 75

Wysłany: Pią Lut 29, 2008 00:11   

Dam-Kam napisał/a:
Przebieg rzędu 6tys rocznie jest smieszny


Yyy .... Ja robię około 5~7 tyś rocznie - i miałem problemy ze sprzedażą dwóch poprzednich samochodów ;)))) Przez takie właśnie gadanie !! !! ;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Dam-Kam 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1182
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Pią Lut 29, 2008 07:57   

argail, no dobra zdarzają sie takie samochody których właściciele nie używali za często ale w tym przypadku to chyba jest podejrzane :wink: kto widział zeby po przebiegu 50tys padł ABS ?? A co do takich małych przebiegów to dla uwiarygodnienia ich oprócz kisązki serwisowej zbieraj faktury za naprawy/przegłady. Ja sie już naciąłem w te wakacje, kupiłem citroena berlingo na firme (w rzeszowie przy salonie hyundai'a) rocznik '97 przebieg 167tys. Mysle 16tys rocznie... SPOKO :mrgreen: po 3 dniach zajeżdżam do warsztatu bosch'a u mnie (55km od rzeszowa) na wymiane rozrządu a oni sie mnie pytaja czy to auto z ŻYWIEC TRADE ??
-Tak panowie a dlaczego ??
-A ile ma na liczniku ??
-Jedyne 167tys a dlaczego pytacie ?? - okazało sie ze żywiec serwisuje część samochodów u nich i sprawdzili mi w kompie przebieg napraw i przebieg km tego berlingo... ostatnia naprawa wyszła w kwietniu z przebiegiem 290000 !! !! !! samochód oddalem nastepnego dnia a w przebiegi poniżej 20tyś rocznie nie wierze, chyba ze są podparte fakturami.
 
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10894
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Pią Lut 29, 2008 08:03   

Lurz napisał/a:
Co ma wspólnegoten wskaźnik z ABS i prędkościomierzem?

w R75 sygnał prędkości jest pobireany z czujników ABS
zazwyczaj jeśli są problemy z czujnikami z prawej strony, to wariuje prędkościomierz, kontrola trakcji i tempomat :cool:
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
PHJOWI 



Pomógł: 317 razy
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 2766
Skąd: NOWE MIASTO N/W wlkp



Wysłany: Pią Lut 29, 2008 08:19   

w 75 można zwerfikować samemu przebieg podłączając go pod t4, a co do małych przebiegów są ludzie co mało robią autami km, ale nie firmy trzeba sprawdzić kto był właścicielem auta i będzie wiadomo, tym bardziej jak auto jest kupione w Polskim serwisie to mają całą historie,kumpel kupował sprintera zwiezionego z niemiec zadzwonił do salonu potwierdzili przebieg, i co było robione.
_________________
SERWIS ROVER MG TESTER MG ROVER T4 TEL:
0504045682 Z BRAKU CZASU RZADKO JESTEM NA FORUM , NAJLEPIEJ DZWONIĆ PO 18
 
 
Dam-Kam 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1182
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Pią Lut 29, 2008 08:25   

sTERYD, czytamy ze zrozumieniem, kolega Lurz chyba sie pyta o wskażnik paliwa :wink:
Lurz napisał/a:
Ja mam to samo ale jeszcze wariuje wskaźnik poziomu paliwa. Co ma wspólnegoten wskaźnik z ABS i prędkościomierzem?

co nie zmienia faktu ze nikt nie mówił ze wskażnik paliwa ma cokolwiek wspólnego z ABS i prędkościomierzem :wink:
Lurz, ja jestem uczeń w dziedzinie roverków jeszcze ale wg mnie wskażnik paliwa ma niewiele wspólnego z tym problemem. Może czujnik w baku albo jakieś zwarcie :bezradny:

[ Dodano: Pią Lut 29, 2008 08:28 ]
PHJOWI, zgadza sie ale ja mimo wszystko wole jak autko było uzywane i jeżdżone nawet mimo trochę wiekszego przebiegu :mrgreen: przynajmniej czyjnik ABS nie miał czasu zardzewieć :wink:
 
 
 
Lurz 



Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 19
Skąd: Pomorze



Wysłany: Pią Lut 29, 2008 08:40   

Co do przebiegu to nie ma bata żeby diesel miał mało najechane. Mój jest 2000 i ma na liczniku 130 tyś, ale już po zakupie poprosiłem żeby podali mi faktycznie jak jest, bo silnik chodził cacy, ale w cuda nie wierzę. No i pokazali kwit, że miał 207 tyś. Nikt na zachodzie nie kupuje diesla, żeby nim nie jeździć. Natomiast te silniki bmw są podobno (oby) prawie nie do zajechania więc co to jest 200 tyś? Kolega ma bmw z tym motorkiem i zrobił 500 tyś i słowa nie powie złego. Pozdrowienia
 
 
Dam-Kam 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1182
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Pią Lut 29, 2008 08:50   

Lurz, tutaj sie zgodze, diesel = konkretny przebieg ale cinek730 nigdzie nie podał rodzaju silnika jak ma :neutral: co nie zmienia faktu że ja nie wierze w jego przebieg i tego bede sie trzymał :terefere:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Kontrola trakcji niedziałający licznik i kontrolka abs
przemolka1 Rover serii 75, MG ZT 17 Nie Lis 09, 2014 07:07
AdaskoC
Brak nowych postów [R75] Prędkościomierz, kontrolka ABS
sidger Rover serii 75, MG ZT 5 Wto Lip 03, 2007 11:01
piter34
Brak nowych postów [R75] Kontrolka ABS i prędkościomierz
BEAR_75 Rover serii 75, MG ZT 3 Pią Lip 11, 2008 21:50
Zukowaty
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R75] 2.0 diesel kontrolka abs ,prędkościomierz
polferries75 Rover serii 75, MG ZT 2 Nie Kwi 14, 2013 14:48
apples
Brak nowych postów [R75] Niedziałający kierunkowskaz
occrew Rover serii 75, MG ZT 7 Sob Lip 31, 2010 21:43
apples



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink