Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Hałasujące rygielki od drzwi
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Hałasujące rygielki od drzwi
Autor Wiadomość
MiReK 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 15 Paź 2007
Posty: 981
Skąd: Bytom

Rover 75

Wysłany: Pon Sty 28, 2008 20:07   [R75] Hałasujące rygielki od drzwi
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: wszystkie

Macie może jakiś pomysł jak zlikwidować stukanie rygielków od drzwi? W czasie jazdy ta wystająca górna ich część drga,stukając lekko o tą chromowaną część,co na dłuższą mete staje się lekko uciążliwe.Mieliście też coś takiego?
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Wto Lis 30, 2010 00:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Sty 28, 2008 20:07   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Dam-Kam 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1182
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Pon Sty 28, 2008 20:16   

mielismy - raz z łokcia i przestaje :wink: a tak powaznie to naprawde podczas jazdy zaczął sie lekko tłuc (tylko od kierowcy mnie denerwował) , wiec ze najwygodniej bylo łokciem to szturchnąłem go i przestało po dziś dzień :lol:
 
 
 
ernesto 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 110
Skąd: Krakow



Wysłany: Pon Sty 28, 2008 23:11   

Cholera mi tez cos brzeczy - ale przy drzwiach pasazera :evil:
Wydaje mi sie, ze to szyba - gdzies uszczelka nie dociska. Jak dopchne lokciem lub dociagne lekko do siebie drzwi - przestaje na chwile.. Generalnie najbardziej brzęczy jak klekot stoi na wolnych obrotach :/
Na razie jezdze... Ale denerwuje mnie to coraz bardziej. Taka uszczelke mozna jakos "odgiac" albo co? czy trzeba wymieniac?

pzdr
E
 
 
 
przemo285 




Pomógł: 81 razy
Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 901
Skąd: Poznań



Wysłany: Wto Sty 29, 2008 18:34   

Wyreguluj zaczep na słupku (wciągnij o milimetr do środka ) i po sprawie :wink:
_________________
Sprzedaż części, diagnostyka komputerowa Rover MG Land Rover oryginalnym komputerem T4- POZNAŃ . RÓWNIEŻ NAJNOWSZE MODELE LAND I RANGE ROVERA ,z firmą Rover MG Land Rover jesteśmy związani od 1995 roku TEL. 0698363760, parts2@wp.pl / britcars@wp.pl
 
 
 
MiReK 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 15 Paź 2007
Posty: 981
Skąd: Bytom

Rover 75

Wysłany: Sro Sty 30, 2008 15:16   

przemo285 napisał/a:
Wyreguluj zaczep na słupku (wciągnij o milimetr do środka ) i po sprawie :wink:


Czy to rada dla mnie,czy dla "ernesto"?
 
 
ernesto 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 110
Skąd: Krakow



Wysłany: Sro Sty 30, 2008 15:28   

jedyna napisał/a:
przemo285 napisał/a:
Wyreguluj zaczep na słupku (wciągnij o milimetr do środka ) i po sprawie :wink:


Czy to rada dla mnie,czy dla "ernesto"?


dokladnie :mrgreen:
bo ja tez szukalem zaczepu na slupku - ale jakos nic takiego nie widze... :shock:

pzdr
E
 
 
 
przemo285 




Pomógł: 81 razy
Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 901
Skąd: Poznań



Wysłany: Sro Sty 30, 2008 17:44   

Rada była ogólnie dla wszystkich ale szczególnie dla ernesto bo to w R75 częsty przypadek a co do zaczepu to chodzi o / rygiel zamka / czyli tą część na słupku przykręcaną na dwie śruby o którą ryglują/zamykają się drzwi (która wchodzi w zamek drzwi) pisząc o zaczepie na słupku myślałem że to będzie łatwiejsze do zrozumienia :lol:
_________________
Sprzedaż części, diagnostyka komputerowa Rover MG Land Rover oryginalnym komputerem T4- POZNAŃ . RÓWNIEŻ NAJNOWSZE MODELE LAND I RANGE ROVERA ,z firmą Rover MG Land Rover jesteśmy związani od 1995 roku TEL. 0698363760, parts2@wp.pl / britcars@wp.pl
 
 
 
ernesto 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 110
Skąd: Krakow



Wysłany: Sro Sty 30, 2008 18:15   

hehe.. ze tez na to nie wpadlem ..
no teraz to wszystko jasne :mrgreen:
senkju :wink:


pzdr
E
 
 
 
MiReK 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 15 Paź 2007
Posty: 981
Skąd: Bytom

Rover 75

Wysłany: Pon Lut 04, 2008 22:20   

No i jak,ma ktoś jakiś pomysł co zrobić z tym nieszczęsnym rygielkiem w drzwiach od strony kierowcy? Nikomu to nigdy nie brzęczało?
 
 
kwiatekt11 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 169
Skąd: Jarosław



Wysłany: Pon Lut 04, 2008 22:25   

jedyna napisał/a:
No i jak,ma ktoś jakiś pomysł co zrobić z tym nieszczęsnym rygielkiem w drzwiach od strony kierowcy? Nikomu to nigdy nie brzęczało?
ja mam rade podgłoś radio i nie przejmuj sie rygielkami, na naszych drogach zawsze bedzie wszystko brzęczało
 
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Pon Lut 04, 2008 22:59   

jedyna napisał/a:
No i jak,ma ktoś jakiś pomysł co zrobić z tym nieszczęsnym rygielkiem w drzwiach od strony kierowcy? Nikomu to nigdy nie brzęczało?
Przykleić drucik rygielka paskiem jakiejś taśmy materiałowej do blachy drzwi. Oczywiście miejsce styku taśmy z drucikiem musi być bez kleju (można coś nakleić, choćby i kawałek tej samej taśmy tylko stroną klejącą do klejącej). Cała idea polega na tym, żeby drucik nie latał luźno tylko był trochę napięty i powodował lekkie dociskanie rygielka do krawędzi otworu w boczku drzwi eliminując tym samym drgania.
 
 
MiReK 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 15 Paź 2007
Posty: 981
Skąd: Bytom

Rover 75

Wysłany: Wto Lut 05, 2008 08:06   

thef napisał/a:
jedyna napisał/a:
No i jak,ma ktoś jakiś pomysł co zrobić z tym nieszczęsnym rygielkiem w drzwiach od strony kierowcy? Nikomu to nigdy nie brzęczało?
Przykleić drucik rygielka paskiem jakiejś taśmy materiałowej do blachy drzwi. Oczywiście miejsce styku taśmy z drucikiem musi być bez kleju (można coś nakleić, choćby i kawałek tej samej taśmy tylko stroną klejącą do klejącej). Cała idea polega na tym, żeby drucik nie latał luźno tylko był trochę napięty i powodował lekkie dociskanie rygielka do krawędzi otworu w boczku drzwi eliminując tym samym drgania.


Rygielek nie drga w samym środku drzwi,tylko na samej końcówce,tej czarnej wystającej z drzwi
 
 
argail 




Pomógł: 34 razy
Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 445
Skąd: Radom

Rover 75

Wysłany: Wto Lut 05, 2008 08:12   

jedyna napisał/a:
Rygielek nie drga w samym środku drzwi,tylko na samej końcówce,tej czarnej wystającej z drzwi

Tak, ale stosując sposób opisany przez thef'a eliminujesz drgania niżej - napinając naciąg - przez co przestaje ci grzechotać na wyjściu z boczków (drzwi ;))
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Dam-Kam 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1182
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Wto Lut 05, 2008 08:17   

jedyna napisał/a:
Rygielek nie drga w samym środku drzwi,tylko na samej końcówce,tej czarnej wystającej z drzwi

ale jak go docisniesz w srodku drzwi to bedzie naciskal na tą koncówke czarna wystającą z drzwi i nie bedzie mial loozu zeby tam latać :wink:
 
 
 
Kris 




Pomógł: 32 razy
Dołączył: 25 Cze 2001
Posty: 526
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Wto Lut 05, 2008 08:28   

heheh to już wiem po co w R75 automatyczne zamykanie drzwi podczas jazdy :P
 
 
 
Marian_K 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 503
Skąd: Siedlce



Wysłany: Wto Lut 05, 2008 09:20   

argail napisał/a:
stosując sposób opisany przez thef'a eliminujesz drgania niżej - napinając naciąg - przez co przestaje ci grzechotać na wyjściu z boczków
Jestem dokładnie tego samego zdania :wink: . Metoda opisana przez thefa jest skuteczna i sprawdzona.

Pozdrawiam!
_________________
Znalazłeś rozwiązanie problemu - opisz w ostatnim poście.
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Wto Lut 05, 2008 10:31   

Ja tylko dodam, że w wielu markach samochodów stosuje się coś takiego już przy pierwszym montażu. Używa się do tego pasek gąbki samoprzylepnej ;) .

Dam-Kam napisał/a:
ale jak go docisniesz w srodku drzwi to bedzie naciskal na tą koncówke czarna wystającą z drzwi i nie bedzie mial loozu zeby tam latać :wink:

thef napisał/a:
Cała idea polega na tym, żeby drucik nie latał luźno tylko był trochę napięty i powodował lekkie dociskanie rygielka do krawędzi otworu w boczku drzwi eliminując tym samym drgania.
 
 
Dam-Kam 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1182
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Wto Lut 05, 2008 13:08   

thef napisał/a:

Dam-Kam napisał/a:
ale jak go docisniesz w srodku drzwi to bedzie naciskal na tą koncówke czarna wystającą z drzwi i nie bedzie mial loozu zeby tam latać :wink:

thef napisał/a:
Cała idea polega na tym, żeby drucik nie latał luźno tylko był trochę napięty i powodował lekkie dociskanie rygielka do krawędzi otworu w boczku drzwi eliminując tym samym drgania.

nie rozumiem o co Ci chodzi :shock:
 
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Wto Lut 05, 2008 16:00   

Dam-Kam napisał/a:
nie rozumiem o co Ci chodzi :shock:
Naprawdę? ;)
Chodzi o to, że ja nie każę dociskać tego drucika z siłą muła tylko lekko, tak by tylko zlikwidować niepotrzebne drgania.
 
 
Dam-Kam 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1182
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Wto Lut 05, 2008 17:36   

thef napisał/a:
Chodzi o to, że ja nie każę dociskać tego drucika z siłą muła tylko lekko

A czy ja cos pisze o dociskaniu z siłą muła? Czytaj kolego uwaznie, ja jedynie potwierdzam to co piszesz i tlumacze jedynej ze dociśnięcie drucika w drzwiach spowoduje ze nie bedą jej sie trzęsły rygielki... zauważ że jedyna myślała ze Twoj sposob dotyczy trzesących sie gygielków w drzwiach a nie na wyjsciu z boczkow :???:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R 75] Montaż oświetlenia drzwi i kontrolka drzwi
Maciej23 Rover serii 75, MG ZT 24 Czw Cze 02, 2016 23:03
christopher7
Brak nowych postów [R75] Drzwi
samuraj79 Rover serii 75, MG ZT 20 Pon Sty 28, 2013 22:23
Kamil79
Brak nowych postów [r75] Regulacja drzwi
Balas87 Rover serii 75, MG ZT 6 Sob Gru 28, 2013 12:47
rafalmis1
Brak nowych postów [R75] Zamek drzwi
cobee Rover serii 75, MG ZT 31 Wto Sie 19, 2014 18:20
Ewelina
Brak nowych postów [R75] Drzwi się nie otwierają
keda Rover serii 75, MG ZT 9 Wto Lis 19, 2013 17:37
sobierw



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink