Forum Klubu ROVERki.pl :: [R214Si 97r] Głośniki wysokotonowe - montaż?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R214Si 97r] Głośniki wysokotonowe - montaż?
Autor Wiadomość
Artus2000 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Kwi 2007
Posty: 74
Skąd: W-wa



Wysłany: Sro Lip 04, 2007 10:04   [R214Si 97r] Głośniki wysokotonowe - montaż?

Witam,

Z przyczyn finansowych sam chcę zainstalować sobie głośniki wysokotonowe w miejscu do tego przeznaczonym czyli na plastiku od klamki. Pytanie, jakie głośniki tam włożyć żeby pasowały i jak je zamontować? Na Allegro patrzyłem na głośniczki i wszystkie mają takie jakieś obudowy ozdobne, to się jakoś demontuje czy z taką siatką się je wkłada? W miejscach głośniczków są takie okrągłe zaślepki - czy je się wykorzystuje do tego celu? Gdzieś na forum czytałem o takim sposobie.

Druga sprawa, chciałbym odseparować je zwrotnicami tylko nie za bardzo wiem w jakim miejscu te zwrotnice umieścić? Szukałem w internecie informacji na ten temat i jedyne co znalazłem to, to że powinny być one zainstalowane złączami do dołu. Ale pytanie czy jest jakieś przewidziane przez producenta miejsce w Roveru na ich instalację?

Trzecia sprawa, czy jest konieczność wykładania drzwi matami bitumicznymi w środku, bo jest tam strasznie mało miejsca na włożenie ręki więc może być z tym problem. Oczywiście pod boczkiem zamiast folii mata będzie.
_________________
Rover 200Si 1,4 kat 16V 97' - Nightfire
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Lip 04, 2007 10:04   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Tomaszi 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 08 Lut 2007
Posty: 552
Skąd: Kędzierzyn-Koźle

Rover 400

Wysłany: Sro Lip 04, 2007 10:52   

Witaj Artus2000. Z tego co wiem to właśnie takie obudowy -jak to nazwałeś ozdobne- w większości są nie rozbieralne (klejone). Nie posiadam 200 i nie bardzo kojarzę jaki jest montaż w plastikach klamek.
Wątpię by było miejsce dedykowane dla zwrotnic w jakim kolwiek aucie. Jak zwrotnica nie posiada regulacji wystarczy schować ja w drzi np. przykrecając do boczku, zwrnice z regulacją montować trzeba tak by mieć dostep do tej regulacji (moze to byc podobny montaz w boczku ale z ekspozycją na zewnątrz regulacji).
Mat wygłuszających bitumicznych lub polimerowych nie trzeba montować na całej powierzchni w drzwiach, wystarczy miejse gdzie znajduje sie głośnik.
_________________
NIE POTRAFISZ PRZECZYTAĆ TEGO TEKSTU, WCIŚNIJ Ctrl +
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Sro Lip 04, 2007 11:09   

Tomaszi napisał/a:
Mat wygłuszających bitumicznych lub polimerowych nie trzeba montować na całej powierzchni w drzwiach, wystarczy miejse gdzie znajduje sie głośnik.

Trzeba okleić wewnętrzna blache drzwi i zakryć te dziury, bo dzięki temu otrzymujemy obudowę quasizamkniętą co w znaczny sposób poprawia brzmienie głosnika w zakresie niskich tonów ;) Ponadto warto przykleić maty na zewnętrzne poszycie (od środka oczywiscie) bo dzięki temu usztywniamy blachę i zmniejszamy rezonanse no i wyciszamy przy okazji hałasy z zewnątrz.

[ Dodano: Sro Lip 04, 2007 11:10 am ]
Co do samyego zestawu to był polecany jakiś zestaw Hertz'a którego głosniki wysokotonowe idealnie wpasuwują się w miejsca przy klamce. Poszukaj w archiwum.
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Artus2000 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Kwi 2007
Posty: 74
Skąd: W-wa



Wysłany: Sro Lip 04, 2007 11:22   

Brt napisał/a:
Ponadto warto przykleić maty na zewnętrzne poszycie (od środka oczywiscie) bo dzięki temu usztywniamy blachę i zmniejszamy rezonanse no i wyciszamy przy okazji hałasy z zewnątrz.
No właśnie z tym może być problem. Z tego co pamiętam drzwi są strasznie mocno zabudowane! Praktycznie nie ma gdzie ręki wcisnąć! Jak tam w środku wyłożyć matę? Są jeszcze jakieś takie pianki w sprayu, ale nie wiem czy to jest dobre rozwiązanie?
Brt napisał/a:
Co do samyego zestawu to był polecany jakiś zestaw Hertz'a którego głosniki wysokotonowe idealnie wpasuwują się w miejsca przy klamce. Poszukaj w archiwum.

Faktycznie czytałem wczoraj jakiś post na ten temat, tylko z tego co pamiętam to nie był podany numer zestawu, a takowych jest troszeczkę. Ale jeszcze zerknę dla pewności.
_________________
Rover 200Si 1,4 kat 16V 97' - Nightfire
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Sro Lip 04, 2007 11:32   

Z tą zabudową nie jest tak źle :) Trochę kombinacji i da radę poprzyklejać maty. trzeba tylko pamietac o oczyszczeniu i odtłuszczeniu powierzchni przed klejeniem.
Zestaw był konkretnie podany.

[ Dodano: Sro Lip 04, 2007 11:36 am ]
Wpisz w szukajkę "Hertz 165" i kilka tematów znajdziesz ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Revolt 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 01 Sty 2002
Posty: 306
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Sro Lip 04, 2007 11:49   

Artus2000 napisał/a:
chcę zainstalować sobie głośniki wysokotonowe w miejscu do tego przeznaczonym czyli na plastiku od klamki


Rover wymyslił sobie umiejscowienie takowych głośników przy klamce ostatnio w Skodzie Superb widziałem kontynuacje takiego rozwiazania jednak poprawnym miejscem rozmieszczenia tzw. gwizdków są przednie słupki badz w gorszym wypadku deska rozdzielcza. Osobiscie w r800 takze miałem tweetery w drzwiach lecz było tam tak mało miejsca ze została sama atrapa bo zadne głośniki wysokotonowe by sie tam nie zmiesciły

Zwrotnice tak jak koledzy pisali mozesz umiescic pod boczkiem drzwi

Hertz to dobra propozycja

Pozdrawiam
Revolt
_________________
http://images84.fotosik.p...0586bcc2med.jpg
 
 
Artus2000 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Kwi 2007
Posty: 74
Skąd: W-wa



Wysłany: Sro Lip 04, 2007 11:54   

Brt napisał/a:
Wpisz w szukajkę "Hertz 165" i kilka tematów znajdziesz ;)

Spoko, ale to jest zestaw razem z Wooferami, a mi one są kompletnie niepotrzebne bo te co mam, w zupełności mi wystarczą. Same wysokotonowe nawet dobrej firmy są stosunkowo tanie, w zestawie z zwrotnicami około 100 zł powinno wystarczyć. A tu musiałbym około 300 zł "wyrzygać" na cały zestaw!

Chyba znalazłem na Allegro same gwizdki z zwrotnicami. Czy ktoś może mi potwierdzić czy to jest to samo co w zestawie? Wglądają identycznie.
http://www.allegro.pl/ite...nowe_hertz.html
_________________
Rover 200Si 1,4 kat 16V 97' - Nightfire
Ostatnio zmieniony przez Artus2000 Sro Lip 04, 2007 12:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Sro Lip 04, 2007 11:56   

Aaaaa :) Załozyłem, że chcesz wymienić też doły :D i stąd propozycja wymiany całego zestawu ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Tomaszi 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 08 Lut 2007
Posty: 552
Skąd: Kędzierzyn-Koźle

Rover 400

Wysłany: Sro Lip 04, 2007 14:09   

Cytat:
Tomaszi napisał/a:
Mat wygłuszających bitumicznych lub polimerowych nie trzeba montować na całej powierzchni w drzwiach, wystarczy miejse gdzie znajduje sie głośnik.

Brt napisał/a:
Trzeba okleić wewnętrzna blache drzwi i zakryć te dziury, bo dzięki temu otrzymujemy obudowę quasizamkniętą co w znaczny sposób poprawia brzmienie głosnika w zakresie niskich tonów ;) Ponadto warto przykleić maty na zewnętrzne poszycie (od środka oczywiscie) bo dzięki temu usztywniamy blachę i zmniejszamy rezonanse no i wyciszamy przy okazji hałasy z zewnątrz.

Dziękuję Brt :wink: za właściwe podejście do odpowiedzi, ja się nie przyłożyłem :neutral: , ale o to samo mi chodziło zgadzam się w zupełności z tym co napisałeś.

Cytat:
Brt napisał/a:
Ponadto warto przykleić maty na zewnętrzne poszycie (od środka oczywiscie) bo dzięki temu usztywniamy blachę i zmniejszamy rezonanse no i wyciszamy przy okazji hałasy z zewnątrz.

Artus2000 napisał/a:
No właśnie z tym może być problem. Z tego co pamiętam drzwi są strasznie mocno zabudowane! Praktycznie nie ma gdzie ręki wcisnąć! Jak tam w środku wyłożyć matę? Są jeszcze jakieś takie pianki w sprayu, ale nie wiem czy to jest dobre rozwiązanie?

No dobrze by było wykleić całość, ale jak kiepskie dojście do zewnętrznej blachy drzwi to musi styknąć tylko wyklejenie maty za głośnikiem.
Artus2000 napisał/a:
Chyba znalazłem na Allegro same gwizdki z zwrotnicami. Czy ktoś może mi potwierdzić czy to jest to samo co w zestawie? Wglądają identycznie.
http://www.allegro.pl/ite...nowe_hertz.html

Nie wiem o jaki zestaw chodzi, a kolo nie podaje modelu tweeterów, TU możesz zobaczyć ofertę hertz'a, a patrząc na cenę może być, że te tweeterki to takie jak w tańszych zestawach. Jeszcze co do montażu wysoko tonowców proponuję słupki
_________________
NIE POTRAFISZ PRZECZYTAĆ TEGO TEKSTU, WCIŚNIJ Ctrl +
 
 
 
Artus2000 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Kwi 2007
Posty: 74
Skąd: W-wa



Wysłany: Czw Lip 26, 2007 09:03   

Brt napisał/a:
Z tą zabudową nie jest tak źle :) Trochę kombinacji i da radę poprzyklejać maty. trzeba tylko pamietac o oczyszczeniu i odtłuszczeniu powierzchni przed klejeniem.
Zestaw był konkretnie podany.

Mam jeszcze kilka pytań :) Ile tej maty będę potrzebował na oklejenie przednich drzwi? Mój rowerek to 200Si 3D. Jaki jest najlepszy sposób na oczyszczenie i odtłuszczenie blachy (jakim specyfikiem)? Oraz jak to się klei? Na klej? Na ciepło? Nigdy jeszcze tego nie robiłem :oops: Czy są jakieś maty które szczególnie polecacie?
_________________
Rover 200Si 1,4 kat 16V 97' - Nightfire
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Czw Lip 26, 2007 09:16   

2 maty 0,5 x 0,5 metra owinny wystarczyć na jedne drzwi na zakrycie dziur w blachach. Warto jeszcze przykleić matę na blachę zewnetrzną tyle, ze od wewnatrz :P więc jeszcze jedna mata do tych dwóch by doszła, czyli wtedy wynik to 3 maty na jedne drzwi. Ja tych na poszycie nie zakładałem i w sumie tez jest OK. wiec decyza nalezy do ciebie. Samo klejenie jest proste Potrzebny jest ostry nóż i jakieś źródlo ciepła (slońce, suszarka do wlosów, opalarka) najpierw przymierzasz i wycinasz pasujacy kawalek, nastepnie ogrzewasz, odrywasz papier zabezpieczajacy, przyklejasz i przechodzisz do nastepnego kawałka. Sprawdx przed klejeniem zy nic CI w drzwiach nie brzęczy i nie stuka, bo po klejeniu bedzie trudniej ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Artus2000 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Kwi 2007
Posty: 74
Skąd: W-wa



Wysłany: Czw Lip 26, 2007 09:35   

Takie maty będą dobre?
_________________
Rover 200Si 1,4 kat 16V 97' - Nightfire
 
 
Tomaszi 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 08 Lut 2007
Posty: 552
Skąd: Kędzierzyn-Koźle

Rover 400

Wysłany: Czw Lip 26, 2007 11:48   

te maty bitumiczne to najtańsza alternatywa, no ale bez wariacji nie szykujesz się chyba do zawodów CA ;) są lepsze i ceny też wówczas rosną tak od 90 do 150 złotych [widziałem maty nawet i za ponad 1000pln], możesz jesze zerknąć na m.polimerowe z tej firmy APP -mają podobno lepsze właściwości plastyczne w niskich temp. Klejąc mate na zewnetrzne poszycie drzwi przy okazji wytłumienia, usztywnisz i blachę.
Zaznaczę jeszcze, że maty trochę ważą (nie pamietam ile na m2) sprawdź i policz o ile obciążysz drzwi, byle nie za dużo ;) Przy klejeniu trzeba pamietać, żeby nie pozatykać odpływów wody dołem, otworów na kołeczki oraz by wodziki, ciegna słupka i klamki chodziły luźno (można wpuścić je w jakieś pancerze). Co do czyszczenia to chyba najlepsza jest benzyna ekstrakcyjna -dobrze czyści, szybko odparowuje i tania, tyle że śmierdzi.
Przyjemnej pracy i zadowolenia z efektów.
_________________
NIE POTRAFISZ PRZECZYTAĆ TEGO TEKSTU, WCIŚNIJ Ctrl +
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Czw Lip 26, 2007 11:52   

Ja wykleilem boczki w drzwiach mata dekarska. Taka z OBI za 35 zl za 10m.
Tez dalo to pozadany efekt.

Pozdrawiam,
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Artus2000 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Kwi 2007
Posty: 74
Skąd: W-wa



Wysłany: Czw Lip 26, 2007 12:26   

Dzięki wszystkim za podpowiedzi, instrukcje itp. Postaram się podczas montażu wykonać dokładną dokumentację foto i może nawet jakiś artykuł sklecę :)

Jeszcze jedna rzecz mi przyszła do głowy, mianowicie chodzi o spinki. Podczas demontażu boczków często lubią się one urywać! Wie ktoś może, gdzie je w Warszawie kupić i ile kosztują?
_________________
Rover 200Si 1,4 kat 16V 97' - Nightfire
 
 
Tomaszi 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 08 Lut 2007
Posty: 552
Skąd: Kędzierzyn-Koźle

Rover 400

Wysłany: Czw Lip 26, 2007 12:38   

może w TomaTeam u Tomi'ego, (będzie trzeba się zapytać), też bym potrzebował bo swoje już pourywałem a pozostała reszta nie trzyma.
_________________
NIE POTRAFISZ PRZECZYTAĆ TEGO TEKSTU, WCIŚNIJ Ctrl +
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Pią Lip 27, 2007 00:55   

Ja kupilem w sklepie moto... na sobieskiego. Koszt 0,20 zl :)
Mysle, ze kazdy prywatny rzemieslinczy sklep moto bedzie cos takiego mial.

Nie musisz miec identycznych jak oryginalne.

Pozdrawiam,
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pią Lip 27, 2007 01:03   

Nie urwą Ci się ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R25] głośniki wysokotonowe
niuton Car-audio, nawigacje, radia CB 4 Czw Lut 12, 2009 10:04
niuton
Brak nowych postów [R 600] Jakie głośniki wysokotonowe ?
jtt Car-audio, nawigacje, radia CB 2 Pią Sty 20, 2012 00:34
frydrys
Brak nowych postów [618i] Gośniki wysokotonowe montaż
Mariusz27 Car-audio, nawigacje, radia CB 7 Czw Kwi 25, 2013 14:24
Mariusz27
Brak nowych postów jakie glosniki wysokotonowe (r200)
rafalbalec Car-audio, nawigacje, radia CB 5 Sro Lip 14, 2010 10:21
Brt
Brak nowych postów [R400] Głosniki - jakie głośniki i jaki rozmiar
natenczas Car-audio, nawigacje, radia CB 10 Sob Sie 21, 2010 22:36
borek88



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink