Forum Klubu ROVERki.pl :: CB radio w popielniczce w R600?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
CB radio w popielniczce w R600?
Autor Wiadomość
Andrz 



Dołączył: 08 Paź 2007
Posty: 37
Skąd: Piotrków Tryb/ Łódź



Wysłany: Nie Sty 20, 2008 12:26   CB radio w popielniczce w R600?

Próbował już ktoś? Pacjent to uniden 520. Tak sobie dzisiaj usiadłem w aucie i zacząłem szukać jakiegoś rozsądnego miejsca na CB (póki co siedzi między fotelem pasażera a tunelem, ale denerwuje mnie wyciąganie codziennie cb jak auto stoi w Łodzi). Wziąłem miarkę w dłoń, popatrzyłem, pomierzyłem no i niby na niby powinno się na szerokość i wysokość zmieścić (ze 2 cm trzeba będzie wyciąć obudowę gniazda zapalniczki). Pozostaje kwestia czy radyjko zmieści się na głębokość w tunel środkowy ale wydaje mi się, że nie powinno być z tym problemów. Może ktoś już próbował, to wtedy sytuacja była by jasna czy się da czy się nie da. Ewentualnie, gdybym miał być prekursorem, to chyba wolał bym najpierw kupić gdzieś całą popielniczkę (właśnie, ona jest z całym tunelem jakoś zespolona, czy można samą wyciągnąć wnękę i czy od anglika pasują?) i w garażu spróbować ją wmontować, a potem w auto wstawić.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Sty 20, 2008 12:26   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4533
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Nie Sty 20, 2008 12:40   

Ktoś już chyba kombinował, ale nie pamiętam efektów...
Pamiętaj, ze w takim układze będziesz miał zasłonięty głośnik. :(
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Andrz 



Dołączył: 08 Paź 2007
Posty: 37
Skąd: Piotrków Tryb/ Łódź



Wysłany: Nie Sty 20, 2008 12:49   

Montaż zewnętrznego głośnika to nie problem (poza tym teraz wkładając cb między fotel a tunel głośnik też w dużej mierze jest zasłonięty). Jak by się udało tam wetknąć cb, to było by to idealne dla mnie miejsce, bo odkręcam gruszke, zamykam klapkę i cb znika :wink:
 
 
 
AndrewS 
Klubowicz





Pomógł: 159 razy
Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3641
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Nie Sty 20, 2008 18:59   

byl juz temat o CB w roverkach, szkoda ze kolega nie poszukal i nie dopisal sie do istniejacego

uniden ma wyjscie na zewnetrzny glosnik
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
Andrz 



Dołączył: 08 Paź 2007
Posty: 37
Skąd: Piotrków Tryb/ Łódź



Wysłany: Nie Sty 20, 2008 19:29   

Ogólny temat był, ale tutaj chodzi o konkretny montaż w popielniczce. Wydaje mi się, że łatwiej będzie komuś kiedyś znaleźć konkretne info na temat cb w popielniczce w R600 w tym wątku niż w jakimś, który ma ileś tam stron i jest w nim o różnych innych rzeczach. Rozumiem że powtarzanie ciągle tych samych wątków jest denerwujące (na przykład choć by wieczne tematy na różnych forach dotyczące homologacji na U520) ale tutaj myśle że stworzenie nowego tematu ma jakiś sens. Jeżeli się mylę, to przepraszam.
Pozdro
 
 
 
AndrewS 
Klubowicz





Pomógł: 159 razy
Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3641
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Nie Sty 20, 2008 19:45   

Andrz napisał/a:
Wydaje mi się, że łatwiej będzie komuś kiedyś znaleźć konkretne info na temat cb w popielniczce w R600 w tym wątku niż w jakimś, który ma ileś tam stron i jest w nim o różnych innych rzeczach.


nie pozostaje mi nic innego jak przyznac racje :-)
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
browczyk
[Usunięty]






Wysłany: Sro Sty 30, 2008 01:02   Re: CB radio w popielniczce w R600?

Andrz napisał/a:
Próbował już ktoś? Pacjent to uniden 520. Tak sobie dzisiaj usiadłem w aucie i zacząłem szukać jakiegoś rozsądnego miejsca na CB (póki co siedzi między fotelem pasażera a tunelem, ale denerwuje mnie wyciąganie codziennie cb jak auto stoi w Łodzi). Wziąłem miarkę w dłoń, popatrzyłem, pomierzyłem no i niby na niby powinno się na szerokość i wysokość zmieścić (ze 2 cm trzeba będzie wyciąć obudowę gniazda zapalniczki). Pozostaje kwestia czy radyjko zmieści się na głębokość w tunel środkowy ale wydaje mi się, że nie powinno być z tym problemów. Może ktoś już próbował, to wtedy sytuacja była by jasna czy się da czy się nie da. Ewentualnie, gdybym miał być prekursorem, to chyba wolał bym najpierw kupić gdzieś całą popielniczkę (właśnie, ona jest z całym tunelem jakoś zespolona, czy można samą wyciągnąć wnękę i czy od anglika pasują?) i w garażu spróbować ją wmontować, a potem w auto wstawić.


może pomogę Ci pokazując mój montaż

http://www.cb-radio.pl/ga...bum=106&start=0

w popielniczce tez się da, bo sam o tym myślałem. Uważam jednak, że dostęp byłby gorszy (bardziej przeszkadzałby lewarek przy regulacji radia), no i pasowałoby jakoś zabudować popielniczkę...

w prawdzie to honda accord ale wszyscy wiemy jaka to różnica ;)
pozdrawiam wszystkich roverkowiczów
 
 
AndrewS 
Klubowicz





Pomógł: 159 razy
Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3641
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Sro Sty 30, 2008 01:25   

dziursko w dachu lemm + uniden normalnie calkiem jak u mnie
gratulacje :mrgreen:
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Sro Sty 30, 2008 02:09   

Moim zdaniem powinno w pasowac juz tez nad tym myslalem a ta "papuga" czyli dodatkowy glsonik do cb nie bedzie konieczny w sumie bo na dole jest kratka gdzie jest schowek na pierdoly wiec by glosnik w U520 jest na spodzie eic powinno byc calkiem ok slychac :ok:

Tutaj zdjecie jak to wyglada to czarne metalowe to ramka na popileniczke



 
 
 
Andrz 



Dołączył: 08 Paź 2007
Posty: 37
Skąd: Piotrków Tryb/ Łódź



Wysłany: Sro Sty 30, 2008 21:21   

browczyk,
hehe, na cb-radio.pl właśnie znalazłem fotki montażu cb w accordzie i miałem szukać Cie na cb-radio.pl ale nie miałem za bardzo kiedy a tutaj kolega wyskoczył sam :mrgreen:
Też myślałem o takim rozwiązaniu ale po pierwsze nie mam zamykanego schowka (już się orientowałem i kupić go to żaden problem...) i zastanawiam się jeszcze jak bardzo ta pokrywka zasłania radio (ile miejsca zostaje między powierzchnią panela a radiem) bo u mnie radio troszke wystaje i prawie pewnie jestem że by mi się to nie zmieściło :/
Zabrałem się za rzeźbienie popielniczki i są jakieś efekty. Na dniach zrobie zdjęcia i pokaże jak to dokładnie wygląda u mnie. Jeżeli chodzi o dostępność to jest nieźle, nic szczególnie nie przeszkadza. Gdybym miał zamykany schowek to pewnie bym coś tak nawymyślał z radiem że by się mieściło i cb by siedziało w tamtym schowku bo łatwiej ale raz że nie mam zamykanego a dwa że tego mojego często używam do chowania telefonów portfela pilota i już się z nim emocjonalnie związałem :lol: , a z popielniczki i tak nie korzystałem.

Remi55,
Tak przy okazji - papuga to jest megafonik taki który montujemy pod maską i nas słychać na zewnątrz gdy gadamy do gruszki, a tutaj chodziło chyba o zwykły głośnik zewnętrzny :wink:
Swoją drogą, papuga fajna sprawa, zawsze można pieszego na przejściu pogonić jak na czerwonym wlezie a jego mina jak słyszy głos z auta -> bezcenna :twisted:
 
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Sro Sty 30, 2008 21:56   

O kurcze myslame ze tym ludia co pisali o papudze chodzilo o ten glosnik dodatkowy co sie montuje w srdoku w kabinie :rotfl:

To ze jest takie cos ze mozna pod maska sobie zamontowac to dla mnie megafon :ok: No nie jestem tak oblatany w niektorych polskich slowach :bezradny:

Hmm.. a ta papuge mozna tez do tego wyjscia PA w unidenie podlaczyc? Bo ja myslame z stad wzieli ta nazwe ze to Papuga bo pisze w przy radiach stylu wyjscie PA :grin:
 
 
 
AndrewS 
Klubowicz





Pomógł: 159 razy
Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3641
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Sro Sty 30, 2008 22:12   

tak w U520 PA to wlasnie papuga
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Czw Sty 31, 2008 00:38   

AndrewS napisał/a:
tak w U520 PA to wlasnie papuga


No ale do tego wejscia PA mozna teraz albo ta "papuge" podlaczyc albo glosnik maly, tak :?: Czy tylko papuge :shock:
 
 
 
Andrz 



Dołączył: 08 Paź 2007
Posty: 37
Skąd: Piotrków Tryb/ Łódź



Wysłany: Czw Sty 31, 2008 08:08   

Do glosnika jest oddzielne gniazdo. Na gniezdzie papugi pojawia sie jakikolwiek sygnal jak przelącznik na radiu ustawisz na PA, i wtedy nie masz nadawania na kanale... (dobioru teoretycznie też nie, ale jak ktoś jest blisko i coś powie to wali na papauge jego głos czasami)
 
 
 
piotr8 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 23 Paź 2005
Posty: 212
Skąd: Kluczbork



Wysłany: Czw Sty 31, 2008 17:41   

Remi55, różnica polega na tym że w papudze PA słychać to co ty mówisz a w głośniku zewnętrznym to co inni mówią (to tak ogólnikowo)
 
 
 
andrzejziom 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Sie 2007
Posty: 191
Skąd: Zamość



Wysłany: Czw Sty 31, 2008 21:29   

tutaj jest pokazane że w popielniczce ładne wchodzi // niestety nie mam lepszych fotek :/
_________________
Był Rower Wigry III (Składak) ;) , teraz R620 SLI 2.0 , 16V ........
 
 
 
Senn 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 663
Skąd: Warszawa - Falenica

Rover 800

Wysłany: Wto Lut 12, 2008 23:28   

Papuga, przynajmniej w radiu Uniden 520 XL dziala w ten sposob, ze po przelaczeniu na PA slychac to co sie mowi do gruchy jak rowniez informacje z eteru.
_________________
Above all, it's a Rover
Rover 820Si 96' & FSO 1500C 83' & MG ZS180 05' & Renault Espace IV 09'
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Wto Lut 12, 2008 23:52   

hehe i kiera od R400 ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
_Mucha_ 




Dołączył: 09 Sie 2007
Posty: 31
Skąd: Wrocław



Wysłany: Sob Lut 16, 2008 10:53   

śledzę temat bo też mam podobny pomysł z tym CB co prawda mam Presidenta Johnny II ASC ale to to samo rozmiarowo. Czy kolega Andrz już zamontował jak tak to prosimy o fotki :mrgreen: Może jakieś sugestie bo będe sie zabierał do tego samego.

PS. rewelacyjna ta kierka na zdjęciu. czy można na taką sobie zamienić w R600? No i czy jest to standardowa kierka w R400 czy to jakaś limitowana wersja?

Pozdrawiam
_________________
Pozdrawiam
 
 
 
maG_xx 



Dołączył: 14 Lis 2007
Posty: 100
Skąd: janow



Wysłany: Sob Lut 16, 2008 16:49   

też własnie planowąłem coś pokombinowąc z tym CB w tym miejscu ...
_________________
16' ARTEC.MichelinEnergy205/60-PionnerDEH-P9800BT+400WVoiceKraft+Subbufer
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: Radio FABRYCZNE/ORYGINALNE w Roverze
cey code radia - link
Tomaszi Car-audio, nawigacje, radia CB 1 Sro Paź 27, 2010 17:04
Tomaszi
Brak nowych postów (R600)Cb radio z USA
CZARNY123 Car-audio, nawigacje, radia CB 1 Nie Lip 07, 2013 12:39
robo
Brak nowych postów [R600 20 SDI 98r] - Radio się grzeje i wyłącza
Vader Car-audio, nawigacje, radia CB 8 Pon Wrz 22, 2008 22:35
Vader
Brak nowych postów [R600]Jakie uzywane radio proponujecie?
Perez Car-audio, nawigacje, radia CB 3 Nie Sie 01, 2010 10:47
maciej
Brak nowych postów [ R600 ] Jak wyciągnąć radio PHILIPS kaseciak ?
szymix Car-audio, nawigacje, radia CB 5 Nie Cze 08, 2008 10:18
mattipoz



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink