Forum Klubu ROVERki.pl :: [R620] Układ hamulcowy. Nie można odpowietrzyć.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R620] Układ hamulcowy. Nie można odpowietrzyć.
Autor Wiadomość
maG_xx 



Dołączył: 14 Lis 2007
Posty: 100
Skąd: janow



Wysłany: Pon Lip 21, 2008 21:38   [R620] Układ hamulcowy. Nie można odpowietrzyć.
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1994

witam, ma problem z układem hamulcowym, prosze o wyrozumiałość od adminów, szukałem na forum ale takiego wątku nie znalazłem. W więc problem tkwi w hamulcah! spusciłem płyn z ukladu hamulcowego doszczętnie( to był mój wielki błąd jak sie okazało !! ) sciagałem zaciski i nie pomyślałem ze można zacisnąć jakims zaciskiem zeby nie zpłynoł doszczętnie, teraz nie mogę go odpowietrzyć, tz. nie ma juz powietrza w przewodach a mimo to pedał jest miękki po kilku krotnych naciśnięciach staje sie dopero twardy, odpowietrzeana była pompa zarówno jak i rozdzielacz który jest u dołu a poźniej kazde koło z osobna i dalej jest to samo ! mechanicy rozkładają ręce , jest przypuszczenie ze pompa jest do wymiany ? mechanik coś z niej coś wyciągnoł i powiedział ze wyglada jak nowa w srodku , no ale innej przyczyny nie widzi! co o tym sądzicie ??
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Pon Sty 24, 2011 23:31, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Lip 21, 2008 21:38   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Skiba 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 1457

Rover 600

Wysłany: Pon Lip 21, 2008 21:46   

Proszę podaj w temacie, czego dotyczy wątek (zgodnie z zasadami) ;) Spróbuj odpowietrzyć lewy tył z prawym przodem i prawy tył z lewym przodem.
_________________
pozdrawiam Skiba
 
 
maG_xx 



Dołączył: 14 Lis 2007
Posty: 100
Skąd: janow



Wysłany: Pon Lip 21, 2008 22:42   

dzięki juz jest pierwszy motyw jutro będziemy próbować :) czekam na inne sugestie i porady ?

[ Dodano: Wto Lip 22, 2008 10:32 ]
Orientuje sie może jeszcze ktoś gdzie możńa kupić tanio nowa pompe do tego modelu , jakies sklepy online ?

[ Dodano: Pią Lip 25, 2008 17:13 ]
nowa pompa , odpowietrzona przewody tez i dalej jest to samo co było !! !! miękki pedał hamowania ?!! Ktoś miał taki problem kiedyś ?
 
 
arczi83 




Pomógł: 43 razy
Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 310
Skąd: Kraków



Wysłany: Pią Lip 25, 2008 18:43   

Spróbuj odpowietrzyć układ przy zapalonym silniku, skoro spuściłeś cały płyn to może zapowietrzyłeś również pompę ABS
 
 
mcteusz 



Pomógł: 28 razy
Dołączył: 12 Lip 2007
Posty: 564
Skąd: Wysokie Mazowieckie



Wysłany: Pią Lip 25, 2008 21:39   

Powiem wam szczerze, że to samo jest u mojego brata w Accordzie. Tu po prostu chyba trzeba użyć jakiejś magii, którą nie każdy zna....
_________________
Hasła są jak majtki. Nie zostawiaj ich w miejscu, w którym inni mogą je zobaczyć, zmieniaj je regularnie ...i lepiej nikomu nie pożyczaj.
 
 
maG_xx 



Dołączył: 14 Lis 2007
Posty: 100
Skąd: janow



Wysłany: Sob Lip 26, 2008 16:05   

arczi83 napisał/a:
Spróbuj odpowietrzyć układ przy zapalonym silniku, skoro spuściłeś cały płyn to może zapowietrzyłeś również pompę ABS



Mój roverek nie ma ABS-u ! jedzie w poniedizałek do mechanika może cos poradzi. Widze że nie tylko ja mam ten proble, ;] jak sobie poradzicie z tym wcześniej, myśle że wkońcu da sie tak zrobić ! do dajciem info
 
 
muflon31 



Dołączył: 28 Cze 2007
Posty: 11
Skąd: Sobótka



Wysłany: Wto Wrz 16, 2008 13:22   

maG_xx, i co rozwiązał się problem miękkiego pedału? Mam to samo i mechanik od tygodnia z tym walczy.
 
 
oprawca_1978 




Pomógł: 143 razy
Dołączył: 09 Lip 2008
Posty: 1515
Skąd: Zegrze



Wysłany: Wto Wrz 16, 2008 17:12   Re: [R620Si 94r.] Układ hamulcowy. Nie można odpowietrzyć.

maG_xx napisał/a:
witam, ma problem z układem hamulcowym, prosze o wyrozumiałość od adminów, szukałem na forum ale takiego wątku nie znalazłem. W więc problem tkwi w hamulcah! spusciłem płyn z ukladu hamulcowego doszczętnie( to był mój wielki błąd jak sie okazało !! ) sciagałem zaciski i nie pomyślałem ze można zacisnąć jakims zaciskiem zeby nie zpłynoł doszczętnie, teraz nie mogę go odpowietrzyć, tz. nie ma juz powietrza w przewodach a mimo to pedał jest miękki po kilku krotnych naciśnięciach staje sie dopero twardy, odpowietrzeana była pompa zarówno jak i rozdzielacz który jest u dołu a poźniej kazde koło z osobna i dalej jest to samo ! mechanicy rozkładają ręce , jest przypuszczenie ze pompa jest do wymiany ? mechanik coś z niej coś wyciągnoł i powiedział ze wyglada jak nowa w srodku , no ale innej przyczyny nie widzi! co o tym sądzicie ??


To, że po paru naciśnięciach pedał hamulca "twardnieje" nie oznacza wcale, że w układzie jest powietrze.
U mnie tak jest (Polonez 1.4 MPI 1996) ale dla tego, że trzasnął mi ręczny hamulec i okładziny tylnych hebli zostały ściągnięte przez ich sprężyny, przez co podczas hamowania muszę wybrać nogą powstały luz.
Powietrza nie ma w nich zupełnie, odpowietrzałem je sam i wiem najlepiej, zresztą robiłem to tydzień temu, osobiście.
Samoregulatory tylnych hamulców oczywiście, nie działają i trzeba je co jakiś czas ręcznie podkręcać, zakładając i zdejmując co chwila bęben i sprawdzając, czy się jeszcze nie zakleszcza czy już zaczyna się blokować. Ale to prosta zabawa, tylko nieco upierdliwa.

Ja moje pierwsze kroki skierowałbym do tylnych hamulców i sprawdził luzy na szczękach, ich stan, stan bębnów i samoregulatorów, a dopiero potem brał się za pompę i resztę.

Układ hamulcowy można z powodzeniem (ja tak robię, nie ma mi kto pomagać, a kobita jest, co tu ukrywać, za głupia na to, choć to dobry człowiek) odpowietrzam sobie sam.
Wystarczy trzy metry wężyka igelitowego fi 5 (w środku), kluczyk (najlepiej oczkowy) nr 8, który zakładam na wężyk przed założeniem jego na odpowietrznik i otwarty wlew zbiorniczka układu hamulcowego, do którego kierujemy drugi koniec wężyka.
Odkręcamy nieco odpowietrznik (o ile się da, u mnie tylny prawy ukręciłem, potem wykrętak też urwałem i jeżdżę tak już z rok. Ale nie cieknie) włazimy do samochodu i pompujemy - szybkie naciśnięcie i wolne puszczanie. Można tak do usranej śmierci, bo drugi koniec wężyka idzie do zbiorniczka i układ się zamyka. Byle się tylko syf nie dostawał, bo zaraz zatrze się pompa, tłoczki, itd..
Jak już uznamy, że wystarczy, wyłazimy, odpowietrznik zakręcamy, na wężyk najlepiej zakładamy taki biurowy ściskacz, żeby płyn z wężyka nie uciekł na chodnik czy karoserię i tak dalej z każdym kołem.
Nie jest to żadną filozofią odpowietrzyć sobie układ hamulcowy. Byle wiedzieć jak i czym.

Proste jak budowa młotka.
_________________
Człowiek pochodzi od małpy. W czerwonym.
 
 
mimo66 




Pomógł: 26 razy
Dołączył: 11 Kwi 2008
Posty: 350
Skąd: Gorzów Wlkp



Wysłany: Wto Wrz 16, 2008 17:27   

Jeżeli zlałeś cały płyn to zapewne pompa sprzęgła i cały układ też masz zapowietrzony.
Chyba że masz osobny zbiorniczek na układ wysprzęglania.

Zasada jest taka, że pierwszy hamulec odpowietrza się ten który jest najdalej od zbiorniczka/pompy hamulcowego/wej.
Czyli jak masz zbiorniczek z przodu z prawej to odpowietrzasz tylny lewy, pózniej tylny prawy, potem przedni lewy i na koniec przedni prawy.
Potrzebne dwie osoby(można samemu), płyn hamulcowy, pojemnik na płyn/słoik, wężyk do odpowietrzania.
To chyba wszystko.
Na króciec do odpowietrzania zakładasz wężyk, wkładasz go do słoiczka napełnionego DOT-em tak żeby był zanurzony(nie bedzie łapał powietrza) i pompujesz jak jesteś z kimś.
Jeżeli jestes sam to pompujesz do twardego pedału póżniej popuszczasz króciec, obserwujesz czy lecą bąbelki powietrza, zakręcasz i tak każde koło aż do skutku.
Nie zapomnij o kontroli płynu w zbiorniczku.

:wink:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R620] Jak odpowietrzyć układ paliwowy
phoenix123 Rover serii 600, Honda Accord 1 Pon Wrz 01, 2008 14:50
thef
Brak nowych postów [R620] Dwa pytania, układ hamulcowy i przegub
kurtki Rover serii 600, Honda Accord 10 Nie Lut 08, 2009 16:07
maciej
Brak nowych postów [R620] Płyn hamulcowy
zimek-1985 Rover serii 600, Honda Accord 7 Sro Maj 05, 2010 23:38
bastek
Brak nowych postów [R620] Rozdzielacz hamulcowy
Mazak Rover serii 600, Honda Accord 2 Wto Paź 05, 2010 16:15
Mazak
Brak nowych postów [R620] Płyn hamulcowy
gucwiz Rover serii 600, Honda Accord 2 Nie Lut 08, 2009 12:08
KRYS



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink