Forum Klubu ROVERki.pl :: R400 CHROMY NA KLAMKACH teraz juz KOLOR
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
R400 CHROMY NA KLAMKACH teraz juz KOLOR

odnowienie koloru na ramionach wycieraczek przednej szyby
Autor Wiadomość
camaro17 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 1320
Skąd: Pęgów

MG ZR

  Wysłany: Czw Mar 12, 2009 16:58   R400 CHROMY NA KLAMKACH teraz juz KOLOR

Witam!!!
Z racji że pogoda nie nastraja na zabawy na świeżym powietrzu, postanowiłem pobawić się w malarza przy moim R400. Z racji że bardzo mi się podobają klameczki w R45 chciałem mieć takie same, więc zakupiłem specjalną farbę w spray nadającą powierzchni tzw. chrom. Jednak ostateczny efekt nie został osiągnięty, dlatego założony tema jest bardziej poglądowy, i mający na celu uzmysłowić innych w takich operacjach. Jednak należy pamiętać że w tej sprawie nie powiedziałem ostatecznego słowa i jak zrobi się cieplej tj. może za 1,5 mc klameczki zostaną z chromowane u lakiernika.

Stana prze operacją



Zabezpieczenie powierzchni



Po malowaniu







Tak to wygląda w dziennym świetle





Przy okazji zabrałem się do lusterek, które wyszły bardzo ładnie, malowanie lusterek na kolor nadwozia wyszło w praniu, po niezadowoleniu chromem







LAKIERY




Zachęcam do dyskusji na temat jak uratować te klamki domowym sposobem. Czy jedynym wyjściem jest ingerencja lakiernika. Proszę o pomoc w tym temacie.
Ostatnio zmieniony przez camaro17 Sro Kwi 01, 2009 19:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Mar 12, 2009 16:58   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Pon Mar 16, 2009 00:18   

Witaj camaro17,

Nie obraz sie ale...dobra cicho

1. Lepiej by Ci to wyszlo jakbys odkrecil klamki, i wtedy zaczal malowac
2. Lusterka zrypales maxymalnie, maja chropowata fakture, powinienes zdjąć je z auta, porzadnie przeszlifowac papierem sciernym tak by plastik byl gladziutki jak pupa niemowlaka, ewentualnie wspomogl szpachelkiem do plastikow, i dopiero wtedy lakierowanie:)

A z tym chromem to masakra:( Ja tez bede sie bral za jaki czas za klamki (z tym, ze calosc pod kolor nadwozia a chwytak w chrom)...a efekt chromu uzyskam chyba dopiero poprzez fole chrom termoplastyczna, ktora dodatkowo mam zamiar pokryc klarem...moze sie uda, a jak nie to cale w kolor auta;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10919
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Pon Mar 16, 2009 00:21   

nie prościej kupić klamki od R45?? :hm:
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Pon Mar 16, 2009 00:36   

Chyba poruszalismy ta kwestie na spocie;)

Moze i prosciej ale zdecydowanie drozej!
:P i tu jest pies pogrzebany:)

PS jak ktos ma komplet 4 klamek do R45, kolor nie wazny, w cenie do 200zl to pisac, biore!!!
 
 
greg-si 
Klubowicz





Pomógł: 152 razy
Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 3530
Skąd: ze wschodu

Rover 400

Wysłany: Pon Mar 16, 2009 09:13   

faecd, polecę dziś na szrot zapytam się ile chcą
_________________
R400 1.4, R620Ti, R420Si, R400 2.0 Turbo, R200 Coupe, R800 Coupe Turbo ->
R200 Coupe Turbo & V8
 
 
camaro17 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 1320
Skąd: Pęgów

MG ZR

Wysłany: Pon Mar 16, 2009 09:14   

faecd co radzisz abym uczynił żeby naprawić ten stan co z klamkami i co z lusterkami , co zrobić aby było lepiej????? proszę o pomoc
 
 
 
greg-si 
Klubowicz





Pomógł: 152 razy
Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 3530
Skąd: ze wschodu

Rover 400

Wysłany: Pon Mar 16, 2009 09:39   

camaro17, ja osobiście bym wrzucił lusterka jak i klamki z R45
_________________
R400 1.4, R620Ti, R420Si, R400 2.0 Turbo, R200 Coupe, R800 Coupe Turbo ->
R200 Coupe Turbo & V8
 
 
BoloSr
[Usunięty]






Wysłany: Pon Mar 16, 2009 13:15   Re: R400 CHROMY NA KLAMKACH

wybacz ale wiocha jakich malo :(
juz orginalnie to lepiej wygladalo :grin:
 
 
camaro17 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 1320
Skąd: Pęgów

MG ZR

Wysłany: Pon Mar 16, 2009 13:50   

greg-si za dużo to kasy by mnie kosztowało, po za tym nie mam elektrycznych lusterek

BoloSr racja mnie to też się nie podoba jak się cieplej zrobi i suszej to te klamki pomaluje pod kolor nadwozia na zielono tak jak lusterka. Chyba że w promocji dostane klamki od R45


Ale może jakieś pomysły, prócz tego żeby kupić nowe klamki od R45.
 
 
 
Geny 




Dołączył: 10 Mar 2009
Posty: 61
Skąd: Łapy (Białystok)

Rover 45

Wysłany: Pon Mar 16, 2009 13:53   

camaro17 napisał/a:
greg-si za dużo to kasy by mnie kosztowało, po za tym nie mam elektrycznych lusterek

BoloSr racja mnie to też się nie podoba jak się cieplej zrobi i suszej to te klamki pomaluje pod kolor nadwozia na zielono tak jak lusterka. Chyba że w promocji dostane klamki od R45


Ale może jakieś pomysły, prócz tego żeby kupić nowe klamki od R45.


dokładnie, lepiej zmień kolor, a oryginalne klamki chromowane takie drogie? ;> jaki jest ich koszt? ;>
 
 
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Pon Mar 16, 2009 18:26   

camaro17, W Twoim przypadku drogi kolego to nie poziostaje nic innego jak jeszcze raz pomalowac i klamki i lusterka. Bynajmniej ja bym tak zrobil

1. Lusterka.
1.1 demontaz, nie wiem czy obejdzie sie bez demontazu boczka drzwi czy nie. Chodzi o to by zdjac ten trojkat plastikowy ktory masz wewnatrz auta przy lusterku. Po zdjeciu trojkata nalezy odkrecic zapewne 3 srubki mocujace lusterko zdejmujesz je z auta. (dobra rada: rob demontaz przy otwartej szybie trzymajac lusterko by nie upadlo). Nastepnie albo obklejasz lusterko tak jak to zrobiles poprzednio albo rozkladasz jeszcze bardziej na czesci pierwsze lusterko tak by mieć rozebrana sama czesc lusterka, ktora bedziesz malowal...nie robilem tego jeszcze, nie wiem, musialbym popatrzec jak sie to lusterko rozklada. Bez wzgledu na to czy obkleisz lusterka czy rozlozyszpamietaj by zdjąć lustrka wlasciwe (tak jak to jest w instrukcji wymiany maty grzewczej).
1.2. zetrzyj ten nowo nalozony lakier do plastiku, i wyszlifuj powierzchnie lusterka na gladko (kolejno coraz drobniejszymi papierkami zaczynajac od okolo 320 konczac na 1500, 2000, 2500), jak bedzie ciezko szlo szlifowanie to nalozylbym szpechel do plastikow (koszt w lakierniczym 12 zl za pokazna, wystarczajaca tubke) wtedy powierzchnie nalezy spryskac podkladem do do plastikow (2 warstwy) na to szpachel dopiero. Jak wyschnie, ladnie zetrzec na gladkosc pupy niemowlaka, potem podklad standardowy (bialy), kolor i klar.

2. klamki
2.1 zetrzyj ten pseudo chrom, i tak jak z lusterkami poczynajac pomaluj je w kolor nadwozia albo na czarny co by imitowal czarny plastik bo z tego co wyczytalem to Ci sie czarne podobaly;)

Pozdrawiam:)

PS boze jak ja niezrozumiale pisze;) jakby ktos mial problem ze zrozumieniem piszcie postaram sie jasniej wyrazic:)
Ostatnio zmieniony przez faecd Pon Mar 16, 2009 20:48, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
camaro17 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 1320
Skąd: Pęgów

MG ZR

Wysłany: Pon Mar 16, 2009 20:13   

faecd nie, całkiem jasno napisałeś co i jak ale jakoś nie kumam bo piszesz biały podkład, ja stosowałem czarny podkład, źle czy dobrze tak mi poradzili w sklepie z lakierami do samochodów. Aha czy ktoś już rozkręcał drzwi od środka aby wykręcić lusterka????
 
 
 
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Pon Mar 16, 2009 20:39   

nie wiem dokladnie jak sie ten podklad nazywa. to jest normalny podklada do blachy. ma taki bialy kolor. W kazdym motoryzacyjnym taki dostaniesz...zreszta jakbys kupiowal szpachelek w lakierni to zapytaj o ten podklad (chyba, ze sami powiedza)

a to co pisales czarny podklad to byl normalny bezbarwny podklad do plastikow tak?

[ Dodano: Pon Mar 16, 2009 20:52 ]
Poprawilem poprzedni post, mam nadzieje, ze juz jasniej jest;)

Poprzednio pisalem w pospiechu:P

A co do boczkow to musisz odkrecic srubke, która ukaże Ci sie po odchyleniu chromowanej klamki wewnątrz samochodu. Taka normalna srubenia na krzyzaka:)
Nie orientuje sie czy tam jeszcze jest jakas srubka do odkrecenia. Popytaj albo poszukaj w szukajce no albo sam popatrz czy cos tam przy boczku nie da sie odkrecic jeszcze.

Boczek trzyma sie na takich plastikowych...nie wiem jak to nazwac...nie mniej jednak na takich zaczepach i nalezy je "wyrwac" z karoserii, jedno po drugim. Oczywiscie "wyrwac" z wyczuciem tak by nie ułamać:) ot cala filozofia;)
pozdrawiam
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
camaro17 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 1320
Skąd: Pęgów

MG ZR

Wysłany: Wto Mar 17, 2009 22:01   

faecd mam do ciebie jeszcze jedna prośbę czy możesz mi coś dokładniej napisać o tej folii chromowej termokurczliwej, może masz jakąś sprawdzona to podaj linka do jakiejś dobrej aukcji. Aha a orientujesz się jak taką folię zamontować na klamki-ciągadła czy obejdzie się z wymotywaniem ich czy jakoś na samochodzie można to zamontować.??? Daj radę.

[ Dodano: Sro Mar 18, 2009 13:48 ]
A co sądzicie o takim czymś??? Są to gotowe nakładki na klamki do Rovera/Hondy tylko znowu pozostaje problem z ciągadeł kami. Jakie są wasze opinie???



 
 
 
greg-si 
Klubowicz





Pomógł: 152 razy
Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 3530
Skąd: ze wschodu

Rover 400

Wysłany: Sro Mar 18, 2009 15:23   

camaro17, ja bym takich nie założył.
Co do foli termokurczliwej to bez zdjęcia klamki się nie obejdzie. Folię trzeba przyklejać z zakładem jak wiadomo. Na pewno bez zdjęcia klamek będzie więcej zabawy niż bez ich demontażu.
_________________
R400 1.4, R620Ti, R420Si, R400 2.0 Turbo, R200 Coupe, R800 Coupe Turbo ->
R200 Coupe Turbo & V8
 
 
camaro17 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 1320
Skąd: Pęgów

MG ZR

Wysłany: Sro Mar 18, 2009 18:27   

Czy ktoś może mi poleci jakąś dobra folię do oklejenia???

faecd masz może zdjęcia swego kolegi który już obklejał folią swoje klamki

[ Dodano: Sro Mar 18, 2009 19:57 ]
A może ta folia z tej aukcji będzie dobra cena nie za duża także nie będzie szkoda jak coś pójdzie nie tak
http://moto.allegro.pl/it...tyczna_hit.html proszę o opinię.
 
 
 
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Sro Mar 18, 2009 20:21   

Hej,
Wlasnie z tymi foliami to nie wiem nic:) jedynie, ze sa dostepne na allegro i tak na prawde trzeba to wziac na zasadzie testu. Wydac te 20 zl na folie z allegro i zobaczyc jak wyjdzie.

Co do kolegi to jutro mu pykne fotke, ale ten jego chrom tez odbiega od idealu.
Patrzac na grill przedni jego R600 a na ta listwe widac różnice. Jednak prawdziwy metal polerowany na chrom to jest chrom.

Kolega akurat ma folie nie termokurczliwa, ktora kupil jakies rok temu. I widac wszelkie zagięcia itp itd. Najpierw okleil rok temu i po pół roku ta folia mu popękała, zmatowiala wiec okleil jeszcze raz.


Co do montazu to jednak najlepszy efekt osiagniesz po zdemontowaniu klamki.
Na zalozonej klamce bedize Ci napewno trudniej i zapewne nie wyjdzie jak bys chcial. Dodatkowo jezeli bys uzywal opalarke przy jej termomontażu to nie daj boże zblizysz za bardzo lakieru czy przez przypadek dotkniesz rozgrzanym pistoletem karoserie...

Mozna by jeszcze poszukac na innych forach (np VW) czy ktos cos takiego robil, jak wyszlo itp itd.

Osobiscie najpierw musze wyremontowac łazienke zanim sie zaczne brac za klameczki:) ale najpozniej w lipcu bede je robil:P


greg-si i co byles na szrocie zapytac o klamki od R45?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
camaro17 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 1320
Skąd: Pęgów

MG ZR

Wysłany: Sro Mar 18, 2009 20:40   

A powiedzcie mi jeszcze jak mam te klamki wymontować tak abym niczego nie popsuł i później powrotem zamontował.
 
 
 
greg-si 
Klubowicz





Pomógł: 152 razy
Dołączył: 25 Paź 2008
Posty: 3530
Skąd: ze wschodu

Rover 400

Wysłany: Sro Mar 18, 2009 20:55   

faecd, byłem ale szrot cały sprzątnięty. Dwie vectry i laguna tylko. Wywieźli w piątek i sobotę cały dobytek a byłem we wtorek. Pytałem czy będzie jeszcze jakaś 45 ale powiedział że narazie nie ale idzie honda civic i R400
Jutro podjadę może już są jakieś nowe furki. Jakbym gdzieś znalazł klamki w rozsądnej cenie to dam znać na forum może ktoś będzie chciał.
camaro17, zdejmij boczek i zobacz jak to tam jest przykręcone. Na pewno nie ma tam filozofii.
_________________
R400 1.4, R620Ti, R420Si, R400 2.0 Turbo, R200 Coupe, R800 Coupe Turbo ->
R200 Coupe Turbo & V8
 
 
faecd 




Pomógł: 97 razy
Dołączył: 14 Paź 2008
Posty: 2125
Skąd: Police k.Szczecin

Rover 400

Wysłany: Sro Mar 18, 2009 23:59   

albo look it up in rave

[ Dodano: Czw Mar 19, 2009 00:47 ]
znalazlem odpowiedz:
GALWANOTECHNIKA

http://www.cnc.info.pl/to...abs-vt11814.htm

[ Dodano: Czw Mar 19, 2009 22:36 ]
A oto zdjecia listwy chrom wykonanej przy uzyciu folii z allegro NIE termoplastycznej, zamontowanej na R600 kolegi. Mamy tutaj zdjecie listwy bocznej i kawalek prawdziwego chromu po obwodzie szyb.

co wazne, ze ta folia ze zdjecia tj folia jaka mozna kupic w formacie 75cmx50m w cenie 12 zl
Z kolei jest tez folia o formacie duzo mniejszym bo 100cmx33cm za 20 zl prawie i to juz jest termoplastyczna, sadze, ze bedze bardzo dobra (zwazywszy na maly jej arkusz i wysoka cene)

[ Dodano: Czw Mar 19, 2009 22:37 ]
zdjecie 2
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R 216 si] chromy
Siwy_028 Tuning wizualny 10 Czw Lut 10, 2011 19:02
Siwy_028
Brak nowych postów Rover 200 + MG parts > czy teraz lepiej :) ?
memphisto Tuning wizualny 45 Nie Paź 03, 2010 19:18
memphisto
Brak nowych postów kolor LVD
piotrgorzko Tuning wizualny 2 Wto Cze 29, 2010 09:27
TomC
Brak nowych postów Kolor blue :D
Lukaszn2006 Tuning wizualny 47 Wto Sty 08, 2008 11:26
thef
Brak nowych postów kolor kokpitu ?
kamilosbos Tuning wizualny 36 Czw Maj 05, 2011 10:35
leszczu



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink