Forum Klubu ROVERki.pl :: [R416] Problem z imobilajzerem
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R416] Problem z imobilajzerem
Autor Wiadomość
luis 



Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 8
Skąd: gdansk



Wysłany: Nie Maj 03, 2009 12:57   [R416] Problem z imobilajzerem
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.6 Rok produkcji: wszystkie

Nie wiem co się dzieje nie mogę wy łączyć immobilajzera chociaż, wprowadzam kod kluczykiem poprawnie, czy jest jakaś metoda żeby go od łączyć całkowicie ,gdzie on się znajduję co zrobić jak się z tym uporać proszę o radę.Z góry dziękuję.
Ostatnio zmieniony przez Adrian Pon Lip 04, 2011 23:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Maj 03, 2009 12:57   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10919
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Nie Maj 03, 2009 17:50   

Popraw temat na zgodny z zasadami
da się odmontować przy pomocy testbooka. Immobilajzer jest zaprogramowany w kompuerze wtrysku.
Szukanie nie boli :p
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
fearless
[Usunięty]






Wysłany: Nie Maj 03, 2009 21:55   

Moja rada: użyj funkcji "szuka" hej.
 
 
truten23 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 1453
Skąd: Busko-Zdrój



Wysłany: Pon Maj 04, 2009 12:22   

Masz kolego ryginalny pilot?
Odłącz akku na dłuższy czas (na NIE zamkniętym aucie!).
Podłącz go (na NIE zamkniętym aucie!), zamknij klapę, drzwi itd. i spróbuj jeszcze raz. Powinno pomóc.
_________________
>lepiej głupio zapytać, niż mądrze coś spie....lić<
 
 
 
luis 



Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 8
Skąd: gdansk



Wysłany: Wto Maj 05, 2009 12:01   

Cześć kolego Truten23 próbowałem z robic tak jak mówiłeś i nic .słuchaj ja tego pilota wcześniej wogule nie używałem bo zle działał do puki nie znalazłem tej synchronizacji na stronie i tak zaczoł się mój koszmar .Po jakimś czasie się zamknoł ale już nie chciał się otworzyć nawet kod kluczykiem nie działa a robiłem to wiele razy teraz przy zamykaniu i otwieraniu nie działają kierunkowskazy co roić poratuj proszę bo już nie mam sił.
 
 
 
truten23 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 1453
Skąd: Busko-Zdrój



Wysłany: Sro Maj 06, 2009 09:18   

No mi raz się zdarzyło, że nie dało się zsynchronizować i nie migały kierunki. Pomógł właśnie dłuugi brak akku...
co do problemów z pilotem, kolega fearless zmieniał rezonaator i z dobrym skutkiem...
Otwórz auto z kluczyka i sprobuj jeszcze raz, może zadziała... :???:
_________________
>lepiej głupio zapytać, niż mądrze coś spie....lić<
 
 
 
fearless
[Usunięty]






Wysłany: Sro Maj 06, 2009 09:28   

truten23 napisał/a:
kolega fearless zmieniał rezonaator i z dobrym skutkiem...


Truten23 skoro już mnie wywołałeś do tablicy, to i ja naprowadzę kolegę na możliwe rozwiązanie.... KLIK
Ponadto, na jak długo kolego luis odłączyłeś aku ?? , dla pewności odłącza się na całą noc i dopiero rankiem synchronizuje się piloty.
Czy aby na pewno bateria jest odpowiednia ?? Powinna wchodzić na wcisk w obejmy w pilocie.
Zastosuj się do instrukcji, którą podałem wyżej pod słowem "KLIK", zwróć uwagę na zimne luty.

[ Dodano: Sro Maj 06, 2009 09:32 ]
luis napisał/a:
wprowadzam kod kluczykiem poprawnie

Masz nieprawidłowy kod, albo nie prawidłowo wprowadziłeś.

luis napisał/a:
czy jest jakaś metoda żeby go od łączyć całkowicie

nie ma takiej metody, jak odłączysz immo to auto i tak nie odpali, bo komputer nie pozwoli, chyba że wymienisz immo z pilotami i komputer łącznie.

luis napisał/a:
gdzie on się znajduję

Za panelem środkowym, dokładniej po demontażu panelu za popielniczką.
 
 
luis 



Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 8
Skąd: gdansk



Wysłany: Sro Maj 06, 2009 11:01   

Witajcie koledzy akumulator miałem odłączyć przez dwa dni ,a kod do immo. wprowadzam poprawnie na pewno bo robiłem to wiele razy.A i jeszcze jedno wczoraj zaóważyłem jeszcze jedno oprócz migających kierunkowskazów ze te diody w drzwiach nie reagują niema tego szybkiego mrugania że alarm się uzbraja.
 
 
 
paput 



Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 39
Skąd: Puławy



Wysłany: Sro Maj 06, 2009 11:33   

luis napisał/a:
Witajcie koledzy akumulator miałem odłączyć przez dwa dni ,a kod do immo. wprowadzam poprawnie na pewno bo robiłem to wiele razy.A i jeszcze jedno wczoraj zaóważyłem jeszcze jedno oprócz migających kierunkowskazów ze te diody w drzwiach nie reagują niema tego szybkiego mrugania że alarm się uzbraja.


U mnie jest to samo od wczoraj i nie wiem co się dzieje. Może pilot padł? Czy to ma związek z miganiem kierunkowskazów? Mój pilot to Lucas 3TXB
 
 
truten23 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 1453
Skąd: Busko-Zdrój



Wysłany: Sro Maj 06, 2009 12:15   

hm... w takim wypadku sprobuj wypiąć akku --> odpiąć centralke (za popielniczką) --> podpiąć akku --> zamknąć i otworzyć kluczykiem --> odpiąć akku --> podpiąć centralkę, przy okazji sprawdź stan styków (wystarczy trochę wilgoci i może głupieć) --> podpiąć akku --> zamknąć klapy i drzwi i spróbować zsynchronizować (na otwartych zamkach :wink: )
uff... kombinowania jest, ale nic nie kosztuje... :roll: spróbuj kolego...
_________________
>lepiej głupio zapytać, niż mądrze coś spie....lić<
 
 
 
paput 



Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 39
Skąd: Puławy



Wysłany: Sro Maj 06, 2009 22:56   

U mnie wygląda to tak. Rano we wtorek otworzyłem auto z kluczyka, kierunkowskazy mignęły raz złapałem za klamkę i wtedy zaczął wyć alarm. Rozbroiłem go z pilota wsiadłem zapaliłem auto i odjechałem. Przy zamykaniu kirunki migały prawidłowo 3 razy. Następnego ranka sytuacja się powtórzyła. PRzy otwieraniu auta i zamykaniu wogóle nie migają kierunkowskazy, alarm cały czas wył nie mogłem wyłączyć go z kluczyka. Odłączyłem więć aku i ładowałem 9 godzin. Po podłączeniu nie mogę rozbroić immobilizera-auto mam unieruchomione. Wymieniłem baterię w pilocie i nic. Co to może być słaby akumulator???
 
 
luis 



Dołączył: 20 Kwi 2009
Posty: 8
Skąd: gdansk



Wysłany: Czw Maj 07, 2009 12:21   

Mam jeszcze jedno pytanie kolego Truten23 zaobserwowałem że, przy wprowadzaniu kodu immo. jak poruszam kluczykiem są takie dwa cyknięcia jakby tam coś nie łąnczyło podejrzewam że ten mechanizm jest uszkodzony i teraz mam pytanie czy jak kupię nowego pilocika i scholuję go do serwisu na programowanie pilocika to problem minie , bo odłonczę go pilotem.
 
 
 
truten23 




Pomógł: 63 razy
Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 1453
Skąd: Busko-Zdrój



Wysłany: Czw Maj 07, 2009 22:58   

Witaj luis, Powinien minąć, ale właśnie to mnie zastanawia:
luis napisał/a:
zaobserwowałem że, przy wprowadzaniu kodu immo. jak poruszam kluczykiem są takie dwa cyknięcia jakby tam coś nie łąnczyło


Jeśli faktycznie jest coś nie teges z czyjnikiem położenia kluczyka to immo może jakieś głupoty wyprawiać. Może jakiś błąd z tego powodu łapie...
Rozkręć boczek i zobacz co się tam dzieje.
_________________
>lepiej głupio zapytać, niż mądrze coś spie....lić<
 
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10919
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Pią Maj 08, 2009 00:52   

luis, dostajesz ostrzeżenie za ignorowanie zasad forum i upomnień :sad:
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
fireman 




Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 61
Skąd: Wołów/Wrocław



Wysłany: Pią Maj 08, 2009 03:30   

Witam, ja dzisiaj rano mialem bardzo podobny problem, mianowicie wczoraj zamknalem pilotem wlaczajac alarm.dzisiaj rano probuje otworzyc i nie dziala.otwieram kluczykiem ale otwieraja sie tylko jedne drzwi, nie zadzialal centralny zamek i nie rozbroil sie alarm.probowalem kilka razy ale caly czas bylem pewien ze to wina pilota.Nie wiedzialem juz co mam robic, a spieszylem sie na uczelnie, otworzylem maske i powyjmowalem na zmiane wszystkie bezpieczniki w jakikolwiek sposob odpowiedzialne za alarm( zaczalem od wyjecia bezpiecznika od klaksonu :wink: )pobawilem sie tak z piec minut rozkladajac rece, bez nadzieji wlozylem spowrotem bezpieczniki i przekrecam kluc :wink: yk i samochod mi odpala :mrgreen: .Zabawa z bezpiecznikami zresetowalem immo i co dobre, od tego czasu normalnie zaczal znowu dzialac centralny i zamykajac i otwierajac auto z kluczyka, normalnie uzbraja i rozbraja sie alarm.Choc jedyny problem jaki zostal to to, ze nie dziala pilot, to jestem szczesliwy ze normalnie moge sie autkiem poruszac. :mrgreen:
 
 
 
paput 



Dołączył: 27 Paź 2008
Posty: 39
Skąd: Puławy



Wysłany: Pon Maj 11, 2009 11:34   

Problem rozwiązany. U mnie jest jakiś brak styku na kablach wchodzących w skład wiązki wychodzącej z drzwi kierowcy[tej ogumowanej]. A bardziej konkretnie to poruszałem dwoma kabelkami które wychodzą z tej wiązki do lewego kierunkowskazu i wszystko jak ręką odjął mimo iż na pierwszy rzut oka wszystko wygląda jak nówka sztuka.

P.S Wymieniałem jeszcze baterie w pilocie i nic to nie dawało, a okazało się że to taka błahostka :/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R400 1.4ccm '97r.] Problem z imobilajzerem
Torturnik Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Czw Lip 01, 2010 11:59
Torturnik
Brak nowych postów [R420] PROBLEM Z KOMPEM I IMOBILAJZEREM
kokosz77 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 8 Pon Sty 19, 2009 17:38
kokosz77
Brak nowych postów [R416] Problem po HGF
ralfi83 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 26 Nie Sty 22, 2012 22:26
truten23
Brak nowych postów [R416] PROBLEM Z VIN
cinek76 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 6 Pon Lis 17, 2008 09:36
cinek76
Brak nowych postów [R416] Problem z ABS-em
coona Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 20 Pon Sie 13, 2007 09:00
Brt



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink